1/8 Hrvatska - Danska

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Ko prolazi dalje?

Poll ended at 01/07/2018 00:59

Danska
30
30%
Hrvatska
71
70%
 
Total votes: 101

radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#826 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by radostan dan »

dječak sa šibicama wrote:Eno leklerk aparatise na temi o komentatorima.
lažeš, le klerk je izdaNuo...daj link.
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#827 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by radostan dan »

Bloo wrote:
radostan dan wrote:
turbofolk wrote:
Znam da postoji pravilo, da na svako zaustavljanje šutera penala i pokušaj takvog fintiranja, golman ima pravo napraviti jedan korak naprijed
koliko puta igrač zastane, toliko puta golman može napravti koraka...
jednom tako supić istrčo iz šesnaesterca.
:lol: :lol: :lol: :lol:
jebsetamo
SUČIM, SUČIM???
User avatar
turbofolk
Posts: 3138
Joined: 13/05/2014 09:37

#828 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by turbofolk »

Artest wrote:Etnicki Srbin je i Dario Šarić. Ali kad bi priznao, ne bi mu bas bilo ugodno. Zato kukavac glumi veceg patriotu i od ovih nasih kamenjaraca. Uvijek pregori protiv Srbije. Inace, Lukina majka je Srpkinja, ali se i to gura pod tepih. Ima HRT i nekog bosnju, izvjestava iz Rusije, izvjesni Edin Mahmuljin. Kad neki dan, u po price, veli "Mi Hrvati ..." :D

I to su te slobode kod Europejaca. Nije bitno koje si vjere, dok god si Hrvat. T. Filipovic ne bi mogao nosat kablove na HRT-u, da kojim slucajem prica bosanskim jezikom.
:lol: :lol:

Nema dalje, zaključavaj temu, motaj kablove :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#829 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by kiligonzales »

selma 83 wrote:
Mark Tven wrote:
kiligonzales wrote:U tom sportu su bili zakucali zenit, postavili standarde.
Šta onda reći za Francuze ili 90te Švede.
ZA KILI GONZALESA , ARGENTINU SU DEMOLIRALI, razvalili, uništili, u Rusiji sva štampa pisala čestitke, pohvale. jači bili 3 puta najmanje. nema ko im nije čestito na igri. ostavili su Evropu u čudu. budimo realni . A island je svima težak za igrat.
a argentina nije teska svojim protivnicima za igranje? island je na prvenstvo dosao kao bivsi prvak svijeta hahaha nek se zahvale dzeju sa argentinske klupe i kabaleru jer bi im i braco gumena glava bolji tim sastavio za tu utakmicu...

evo gledali ste veceras tu veliku Hrvatsku, bolji od danske za onaj jedan napad sa tri suta na go iz prvog poluvremena...

sigurno ce biti najlosiji mec ove faze prvenstva...

utakmica patnja. ni ideje, ni kreativnosti, ni dominacije, nicega i zasluzeno su penali bili ti sto su odlucivali pobjednika...

prodjose a da nisu ponudili nista zbog cega bi zasluzili cetvrfinale, sto je najgore nisu ni Danci...
User avatar
Laertes
Posts: 4252
Joined: 08/01/2015 18:25

#830 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by Laertes »

Jel' samo meni čudno da je Pivarić pucao penal?
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#831 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by dale cooper »

radostan dan wrote:
SUČIM, SUČIM???
Idi ganjaj ženu. Pa Novak više ne dobija otkako ti ne guziš tokom meča. :D
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#832 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by Korovjev »

Potvrdilo se sa da timovi koji ne teže posjedu lopte i koji igraju direktno ne odgovaraju Hrvatskoj. Danci su im maltene pokušali prodati istu foru kao što su oni Argentini. Ali ipak Danska nema tako kvalitetnih pojedinaca da tu taktičku nadmoć iskoristi do kraja. A i oba tima su bila cijelu tekmu dosta oprezna i prvenstveno igrala da ne prime go.

Za nas posmatrače sa strane i navijače dobrog fudbala je dobro kad u ovim nokaut utakmicama neko vodi, po mogućnosti što ranijim golom. Ovako kad je neriješeno, u 95% slučajeva oba tima prvo paze da ne prime go, a što je bliži kraj tekme to im je haman jedini cilj.

Ono što se meni svidjelo je Rebić i njegova fizička priprema i koncentracija. Ganjao je u 110 minuti Dance po sredini kao da je tek ušao i onda još onako istrčao kontru, i zadržao koncentraciju da pređe Šmajhela. Ko što mu je ćaću Kodro izlevatio na Koševu prije pa valjda ima i 20 godina. A Bola ne griješi sa 11 metara nije on levat ko Luka.
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#833 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by breuer »

Korovjev wrote:Potvrdilo se sa da timovi koji ne teže posjedu lopte i koji igraju direktno ne odgovaraju Hrvatskoj. Danci su im maltene pokušali prodati istu foru kao što su oni Argentini. Ali ipak Danska nema tako kvalitetnih pojedinaca da tu taktičku nadmoć iskoristi do kraja. A i oba tima su bila cijelu tekmu dosta oprezna i prvenstveno igrala da ne prime go.

Za nas posmatrače sa strane i navijače dobrog fudbala je dobro kad u ovim nokaut utakmicama neko vodi, po mogućnosti što ranijim golom. Ovako kad je neriješeno, u 95% slučajeva oba tima prvo paze da ne prime go, a što je bliži kraj tekme to im je haman jedini cilj.

Ono što se meni svidjelo je Rebić i njegova fizička priprema i koncentracija. Ganjao je u 110 minuti Dance po sredini kao da je tek ušao i onda još onako istrčao kontru, i zadržao koncentraciju da pređe Šmajhela. Ko što mu je ćaću Kodro izlevatio na Koševu prije pa valjda ima i 20 godina. A Bola ne griješi sa 11 metara nije on levat ko Luka.
a što se Šumaher bunio nakon izvedenog prvog penala?
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#834 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by radostan dan »

dale cooper wrote:
radostan dan wrote:
SUČIM, SUČIM???
Idi ganjaj ženu. Pa Novak više ne dobija otkako ti ne guziš tokom meča. :D
nek plate...i žena i novak. ne radim više za dž.
User avatar
deer_hunter
Posts: 1012
Joined: 28/09/2012 15:46

#835 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by deer_hunter »

Laertes wrote:Jel' samo meni čudno da je Pivarić pucao penal?
kaze Dalic da je dva sjajna penala zabio na treningu :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#836 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by Edin H. »

Laertes wrote:Jel' samo meni čudno da je Pivarić pucao penal?
Vjeatno postoji lista prije meca, ali obicno pucaju oni koji sami traze da pucaju, koji osjecaju sigurnost u tom momentu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#837 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by dale cooper »

radostan dan wrote:
dale cooper wrote:
radostan dan wrote:
SUČIM, SUČIM???
Idi ganjaj ženu. Pa Novak više ne dobija otkako ti ne guziš tokom meča. :D
nek plate...i žena i novak. ne radim više za dž.
:lol: :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#838 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by kiligonzales »

Korovjev wrote:Potvrdilo se sa da timovi koji ne teže posjedu lopte i koji igraju direktno ne odgovaraju Hrvatskoj. Danci su im maltene pokušali prodati istu foru kao što su oni Argentini. Ali ipak Danska nema tako kvalitetnih pojedinaca da tu taktičku nadmoć iskoristi do kraja. A i oba tima su bila cijelu tekmu dosta oprezna i prvenstveno igrala da ne prime go.

Za nas posmatrače sa strane i navijače dobrog fudbala je dobro kad u ovim nokaut utakmicama neko vodi, po mogućnosti što ranijim golom. Ovako kad je neriješeno, u 95% slučajeva oba tima prvo paze da ne prime go, a što je bliži kraj tekme to im je haman jedini cilj.

Ono što se meni svidjelo je Rebić i njegova fizička priprema i koncentracija. Ganjao je u 110 minuti Dance po sredini kao da je tek ušao i onda još onako istrčao kontru, i zadržao koncentraciju da pređe Šmajhela. Ko što mu je ćaću Kodro izlevatio na Koševu prije pa valjda ima i 20 godina. A Bola ne griješi sa 11 metara nije on levat ko Luka.
Hrvati da nisu onako sretno izjednacili onaj vrati lopti Mandzi, tesko bi do gola s onakvom igrom. Zaista su bili tanki. Rebic je dosta dobro odigrao, vuko ekipu naprijed. Modri i Raketa u sredini ok, ostali tanko.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#839 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by omar little »

reko odo sebi po slambos da malo odmorim od kompa i tv, 33C sa vlagom CETERESPET U SESIDVAJS NAVECER. :-) :-) :-) sta cu, sjedi i suti, pitaj se sto je danski golman prigovarao nakon onog penala. :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#840 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by uglavnomja »

radostan dan wrote:
dječak sa šibicama wrote:Eno leklerk aparatise na temi o komentatorima.
lažeš, le klerk je izdaNuo...daj link.

:lol:

istresa jed ... ne moze na igracima, sad je komentator + bht zrtva :D
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#841 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by Korovjev »

breuer wrote:
Korovjev wrote:Potvrdilo se sa da timovi koji ne teže posjedu lopte i koji igraju direktno ne odgovaraju Hrvatskoj. Danci su im maltene pokušali prodati istu foru kao što su oni Argentini. Ali ipak Danska nema tako kvalitetnih pojedinaca da tu taktičku nadmoć iskoristi do kraja. A i oba tima su bila cijelu tekmu dosta oprezna i prvenstveno igrala da ne prime go.

Za nas posmatrače sa strane i navijače dobrog fudbala je dobro kad u ovim nokaut utakmicama neko vodi, po mogućnosti što ranijim golom. Ovako kad je neriješeno, u 95% slučajeva oba tima prvo paze da ne prime go, a što je bliži kraj tekme to im je haman jedini cilj.

Ono što se meni svidjelo je Rebić i njegova fizička priprema i koncentracija. Ganjao je u 110 minuti Dance po sredini kao da je tek ušao i onda još onako istrčao kontru, i zadržao koncentraciju da pređe Šmajhela. Ko što mu je ćaću Kodro izlevatio na Koševu prije pa valjda ima i 20 godina. A Bola ne griješi sa 11 metara nije on levat ko Luka.
a što se Šumaher bunio nakon izvedenog prvog penala?
Pisali su na prethodnim stranicam uvaženi forumaši. Igrač koji izvodi penal ne smije stati u pola zaleta. I mislim da se nije žalio nakon prvog penala jer je njega odbranio.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#842 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by kiligonzales »

Mark Tven wrote:
kiligonzales wrote:U tom sportu su bili zakucali zenit, postavili standarde.
Šta onda reći za Francuze ili 90te Švede.
Svako digo standarde za ljestvicu.
User avatar
Laertes
Posts: 4252
Joined: 08/01/2015 18:25

#843 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by Laertes »

Edin H. wrote:
Laertes wrote:Jel' samo meni čudno da je Pivarić pucao penal?
Vjeatno postoji lista prije meca, ali obicno pucaju oni koji sami traze da pucaju, koji osjecaju sigurnost u tom momentu.
Znam, jebemga, ali Plivarić? On bi meni na PES-u bio zadnji na listi... U stvari, ne bi ni bio u ekipi.
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#844 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by p206 »

Gledam sve ove penale danas...pro fudbaleri pucaju poluvisoke lopte, koje su inače najlakše za branjenje. Još ako je golman dešnjak, skinuće je 90% ako mu pucaš u njegovu desnu stranu.
Ja bi pucao ili po zemlji ili najbolje visoko u stranu, pa šta bude... a na male na terminu obavezno u glavu golmana :mrgreen:
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#845 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by Korovjev »

kiligonzales wrote:
Korovjev wrote:Potvrdilo se sa da timovi koji ne teže posjedu lopte i koji igraju direktno ne odgovaraju Hrvatskoj. Danci su im maltene pokušali prodati istu foru kao što su oni Argentini. Ali ipak Danska nema tako kvalitetnih pojedinaca da tu taktičku nadmoć iskoristi do kraja. A i oba tima su bila cijelu tekmu dosta oprezna i prvenstveno igrala da ne prime go.

Za nas posmatrače sa strane i navijače dobrog fudbala je dobro kad u ovim nokaut utakmicama neko vodi, po mogućnosti što ranijim golom. Ovako kad je neriješeno, u 95% slučajeva oba tima prvo paze da ne prime go, a što je bliži kraj tekme to im je haman jedini cilj.

Ono što se meni svidjelo je Rebić i njegova fizička priprema i koncentracija. Ganjao je u 110 minuti Dance po sredini kao da je tek ušao i onda još onako istrčao kontru, i zadržao koncentraciju da pređe Šmajhela. Ko što mu je ćaću Kodro izlevatio na Koševu prije pa valjda ima i 20 godina. A Bola ne griješi sa 11 metara nije on levat ko Luka.
Hrvati da nisu onako sretno izjednacili onaj vrati lopti Mandzi, tesko bi do gola s onakvom igrom. Zaista su bili tanki. Rebic je dosta dobro odigrao, vuko ekipu naprijed. Modri i Raketa u sredini ok, ostali tanko.
Da su gubili veći dio tekme i ganjali rezultat sigurno bi i igrali ofanzivnije, više riskirali, izmjene ne bi bile bek za beka, što bi onda otvaralo protivniku mogućnost za kontre. Jučer smo imali takve dvije tekme u kojima jedan tim ganja rezultat većinu vremena i mora se priznati da su gledljivije takve tekme.
Last edited by Korovjev on 02/07/2018 00:37, edited 1 time in total.
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#846 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by Josip321 »

p206 wrote:Gledam sve ove penale danas...pro fudbaleri pucaju poluvisoke lopte, koje su inače najlakše za branjenje. Još ako je golman dešnjak, skinuće je 90% ako mu pucaš u njegovu desnu stranu.
Ja bi pucao ili po zemlji ili najbolje visoko u stranu, pa šta bude... a na male na terminu obavezno u glavu golmana :mrgreen:

A ja na male iza škole čitav život bio golman. Kada bi došao sebi nakon udarca u glavu gonjao bi te oko škole.

:D
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#847 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by farisovo »

Po svemu su Danci bili bolji, uspjeli su nametnuti svoju igru... i totalno unistiti Hrvatski vezni red.

Gdje je problem?

Nedovoljno iskustvo igraca Danske se vidjelo pri izvodjenju jedanaesteraca, tu su jednostvano pali i to je presudilo. Hrvatska je individualno jaka ekipa, timski - nikakva ekipa i ovo danas je ogroman uspijeh i Rusija ce ih vjerovatno izbaciti.
Last edited by farisovo on 02/07/2018 00:41, edited 2 times in total.
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#848 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by baglama »

radostan dan wrote:
baglama wrote:

Jako podcijenjen golman
Njemu su Romero i prvi golman Holandije da sad ne trazim ime Bili réserve u monaku

À ljudina samo Takva

Ukucajte ime Hrvoje Custic i sve ce vam se samo kazati
što?
jel to subašićev punac?
.

Nije nego suigraca Iz zadra Koji je umro prije 10 godina.
Ma .... Se
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#849 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by p206 »

Josip321 wrote:
p206 wrote:Gledam sve ove penale danas...pro fudbaleri pucaju poluvisoke lopte, koje su inače najlakše za branjenje. Još ako je golman dešnjak, skinuće je 90% ako mu pucaš u njegovu desnu stranu.
Ja bi pucao ili po zemlji ili najbolje visoko u stranu, pa šta bude... a na male na terminu obavezno u glavu golmana :mrgreen:

A ja na male iza škole čitav život bio golman. Kada bi došao sebi nakon udarca u glavu gonjao bi te oko škole.

:D
imao sam to iskustvo :mrgreen: sreća pa sam tad trčao 60 metara za 8 sekundi
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#850 Re: 1/8 Hrvatska - Danska

Post by kiligonzales »

Korovjev wrote:
kiligonzales wrote:
Korovjev wrote:Potvrdilo se sa da timovi koji ne teže posjedu lopte i koji igraju direktno ne odgovaraju Hrvatskoj. Danci su im maltene pokušali prodati istu foru kao što su oni Argentini. Ali ipak Danska nema tako kvalitetnih pojedinaca da tu taktičku nadmoć iskoristi do kraja. A i oba tima su bila cijelu tekmu dosta oprezna i prvenstveno igrala da ne prime go.

Za nas posmatrače sa strane i navijače dobrog fudbala je dobro kad u ovim nokaut utakmicama neko vodi, po mogućnosti što ranijim golom. Ovako kad je neriješeno, u 95% slučajeva oba tima prvo paze da ne prime go, a što je bliži kraj tekme to im je haman jedini cilj.

Ono što se meni svidjelo je Rebić i njegova fizička priprema i koncentracija. Ganjao je u 110 minuti Dance po sredini kao da je tek ušao i onda još onako istrčao kontru, i zadržao koncentraciju da pređe Šmajhela. Ko što mu je ćaću Kodro izlevatio na Koševu prije pa valjda ima i 20 godina. A Bola ne griješi sa 11 metara nije on levat ko Luka.
Hrvati da nisu onako sretno izjednacili onaj vrati lopti Mandzi, tesko bi do gola s onakvom igrom. Zaista su bili tanki. Rebic je dosta dobro odigrao, vuko ekipu naprijed. Modri i Raketa u sredini ok, ostali tanko.
Da su gubili veći dio tekme i ganjali rezultat sigurno bi i igrali ofanzivnije, više riskirali, izmjene ne bi bile bek za beka, što bi onda otvaralo protivniku mogućnost za kontre. Jučer smo imali takve dvije tekme u kojima jedan tim ganja rezultat većinu vremena i mora se priznati da su gledljivije takve tekme.
ovo danas propast fudbala... spanci bezidejni, rusi picke, peglali loptu fuj, hrvati i danci nista bolji, od 5 minute kalkulisali do penala ...
Locked