1/8 Francuska - Argentina

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Ko prolazi dalje?

Poll ended at 30/06/2018 00:53

Argentina
36
55%
Francuska
30
45%
 
Total votes: 66

Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#501 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Nadzorna_ploca »

Argentina je u ovoj utakmici imala jacu klupu. To prilicno govori. Mislim da je Dybala morao igrati cisto da rastereti Messija a on bi svojoj kvalitetom donio nove mogucnosti. Banega je unio zivosti ali uz mrtvog Maskerana ni Iniesta iz najboljih dana ne bi mogao puno. Di Maria kad je presao na desnu stranu napravio vise posla nego u prve tri tekme. Odbrana je kriminalna, ne mogu da vjerujem da nemaju golmana boljeg od ovih.
Argentina je jedna od najneorganizovanijih ekipa od kako pratim svjetska prvenstva, toliko skarta i neuigranosti nisam dugo vidio na zelenom terenu. Cak bi rekao i da je iznenadjenje sto su i ovdje dosli.

Babske price o tome da igraci prave formacije i slicne a da pri tome ne ubacuju svoje najbolje jarane je level djeteta i nepotrebna za komentarisatim
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#502 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by cyprus »

Muhamed Đakmić wrote:
cyprus wrote:Šta ovo tema još uvijek nije zaključana? :mrgreen: :mrgreen:

Franceeeeeee :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Kako možeš za ovaj antifudbal navijati :( :D
Nisam nikad navijao za Francuze prije, ali odlučih da ih podržim na ovom prvenstvu iz nekoliko razloga... Prvo, imaju nekoliko igrača koji mi se dosta sviđaju, u prvom redu Kante i Mbappe... Drugo, takva mi je prognoza - da osvojit prvenstvo mogu samo oni ili Belgijanci :D Treće, posljednje sam ih kompletirao u albumu :D

A čak i ranije, kad ih nisam simpatisao, i tada bih bio na njihovoj strani protiv Argentine... Argentince, kao i većinu južnoameričkih selekcija jednostavno ne gotivim :)

PS Kakav ba antifudbal? :mrgreen:
Last edited by cyprus on 30/06/2018 20:05, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94390
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#503 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Logovan »

SLUŽBENO: Javier Mascherano je poručio kako napušta reprezentaciju! :skoljka:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#504 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by cyprus »

Što se tiče debilne rasprave o Messiju...

Poznato je da ne volim ni Argentinu, ni Barcelonu (blago rečeno), ali osporavati Messijevu veličinu može samo neko dobro neobjektivan... Svaka čast i Ronaldinhu i onom Ronaldu i Zidaneu i Rivaldu i da ne nabrajam, ali niko od njih nije važio 10+ godina za jednog od dva najbolja fudbalera u svijetu (i to bez ikakve dileme i moguće polemike o tome)... I to konstantno, bez velikih oscilacija... Cristiano se već može porediti, ali sveukupno gledano, mislim da je jasno da je Messi nekoliko nijansi i ispred njega... Kada je riječ o Peleu i Maradoni, druga su to vremena bila, pa je komparaciju teže napraviti, ali ja bih rekao da je Messi i njih prevazišao...

Jeste da mu nedostaju trofeji sa reprezentacijom, ali meni je to bezveze uzimati kao ultimativni kriterij za veličinu i kvalitet igrača... Trofeje ne osvaja sam igrač - to su zasluge cijelog tima, tako da cijeli tim snosi i zasluge kada se trofej osvoji, i kritike kada se ne osvoji...

Možemo li života vam, više ne pričati o tome? :-) :-)
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#505 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by van Basten »

Argentina smijesna... Alaim je za njihovog golmanA Bufon, Spahic za stopere Baresi... Ne mozes ti vuci ekipu koliki god igracina bio kad ti je iza ledja promenada... Dva gola su primili nakon dto izgube loptu na 25-30 metara od protivnickog! gola. Treci gol se morao braniti.
Francuska moze bas daleko treneru uprkos, samo da im se kako Pogba povrijedi. Mislim ds ni njemu nije jasno sta radi i sta bi trebao da radi na terenu.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#506 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by °u° »

Better Man wrote: Rezultati s repkom sve govore. Nikad on neće biti kao jedan Rivaldo, Ronaldinho i Luis Nazario Da Lima Ronaldo. Oni su za klubove i za repku igrali jednako, a to je brutalno dobri nogomet. Messi izvan sistema Barcelone je potpuno drugi igrač. I ja ne navijam za Španiju, već Englesku.
Eba te led poređenja :lol: :lol: :lol: :lol: Finale 2002. Brazil Marcos, Lúcio, Edmílson, Roque Júnior, Cafu, Gilberto Silva, Kléberson, Roberto Carlos, Ronaldinho, Rivaldo, Ronaldo i s klupe ušli Juninho i Denílson. Galacticos u reprezentativnom fudbalu, pravi Dream team.

2014. Romero, Zabaleta, Demichelis, Garay, Rojo, Mascherano, Biglia, Pérez, Lavezzi, Messi i Higuaín s klupe ušli Agüero, Palacio, Gago
2018. Armani, Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico, Perez, Mascherano, Banega, Pavon, Messi, Di Maria s klupe Fazio, Meza, Aguero i Sampaoli :lol: :lol: :lol:

Još jednom za poređenje :lol: :lol: :lol:
Last edited by °u° on 30/06/2018 19:59, edited 1 time in total.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#507 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by °u° »

cyprus wrote:Što se tiče debilne rasprave o Messiju...

Poznato je da ne volim ni Argentinu, ni Barcelonu (blago rečeno), ali osporavati Messijevu veličinu može samo neko dobro neobjektivan... Svaka čast i Ronaldinhu i onom Ronaldu i Zidaneu i Rivaldu i da ne nabrajam, ali niko od njih nije važio 10+ godina za jednog od dva najbolja fudbalera u svijetu (i to bez ikakve dileme i moguće polemike o tome)... I to konstantno, bez velikih oscilacija... Cristiano se već može porediti, ali sveukupno gledano, mislim da je jasno da je Messi nekoliko nijansi i ispred njega... Kada je riječ o Peleu i Maradoni, druga su to vremena bila, pa je komparaciju teže napraviti, ali ja bih rekao da je Messi i njih prevazišao...

Jeste da mu nedostaju trofeji sa reprezentacijom, ali meni je to bezveze uzimati kao ultimativni kriterij za veličinu i kvalitet igrača... Trofeje ne osvaja sam igrač - to su zasluge cijelog tima, tako da cijeli tim snosi i zasluge kada se trofej osvoji, i kritike kada se ne osvoji...

Možemo li života vam, više ne pričati o tome? :-) :-)
:thumbup:
Ne znam otkuda uopšte ideja da se porede igrači iz tako različitog vremena. Potpuna besmislica. Ova danas je drugi sport, kao razlika između easy i ekspert modu neke igrice. Brzine veće, puno teže je raditi većinu stvari pri tim brzinama. Više se trči. Taktike su napredovale. Ekipa ima ljude koji snimaju utakmicu i neke taktičke greške šalju internetom pomoćnicima na klupi koji to prenose trenerima a isti to prenose igračima...
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#508 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by radostan dan »

francuska zasluženo...
pravda za @insomniju.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#509 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Romanista 101% »

ovu temu pod kljuc, cisto da se zavrsi ova djecija rasprava o Lessiju i Penaldu
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#510 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Point. »

Melbourne_Australia wrote:
Point. wrote:Koji je pačenik ovaj australac malo je za reći. Uništi frajer temu.
Halo pacenik...Kad ti se budem obratio javi se..Jeli i tebi jasno dijasporac...
Haj razguli sa teme. Smor si teški i nemaš kulture dijaloga. Ne možeš dva posta sastaviti da se ne posvađalš sa nekim. Sam bi se sa sobom posvađao da možeš. .

Samo fudbalska neznalica poput tebe može osporavati veličinu Messija. Bilo u klupskom ili reprezentativnom fudbalu.

Dijasporac :lol: samo dokazuješ da si pačenik na kubik.
Last edited by Point. on 30/06/2018 21:05, edited 1 time in total.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#511 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Mis mekinjas »

Ode Messi kuci otici ce i Ronaldo kako stvari stoje.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#512 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by °u° »

Nadzorna_ploca wrote:Argentina je u ovoj utakmici imala jacu klupu. To prilicno govori. Mislim da je Dybala morao igrati cisto da rastereti Messija a on bi svojoj kvalitetom donio nove mogucnosti. Banega je unio zivosti ali uz mrtvog Maskerana ni Iniesta iz najboljih dana ne bi mogao puno. Di Maria kad je presao na desnu stranu napravio vise posla nego u prve tri tekme. Odbrana je kriminalna, ne mogu da vjerujem da nemaju golmana boljeg od ovih.
Argentina je jedna od najneorganizovanijih ekipa od kako pratim svjetska prvenstva, toliko skarta i neuigranosti nisam dugo vidio na zelenom terenu. Cak bi rekao i da je iznenadjenje sto su i ovdje dosli.

Babske price o tome da igraci prave formacije i slicne a da pri tome ne ubacuju svoje najbolje jarane je level djeteta i nepotrebna za komentarisatim
Pogotovo kad se zna da Argentina ima najviše izvezenih igrača na svijetu. Gdje su normalan golman, solidni vezni, odbrana, treneri? :-)
Haman je korupcija uzrok svega ovog cirkusa od ekipe.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#513 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Better Man »

Korisničkoime wrote: Ne nisam maloljetan imam prilicno godina u guzici i dobro se sjecam i Ronalda i Ronaldihna i Rivalda.
Mislio sam da si navijac Reala.
Drag mi je Real, ali ipak Manchester United je moj klub bio i ostao.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#514 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Korovjev »

Razočarenje, ali ne može se sistemom igre ho ruk daleko. Još ti se plan igre, odbrana i kontrola sredine pa ako šta ubodu Mesi i Di Maria, raspadne u 10. minuti. Teorijski mi se svidio plan jer je povratak korijenima, ali je u praksi taj plan sa ovakvom odbranom i nepokretnom sredinom neizvediv. Francuze dalje može odvesti jedino Mbape jer je dobar i naložen, ali su mi i dalje onako meh.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#515 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by mali_milojica »

Ma Francuzi su jaki ko zemlja.
Vrlo dobar golman. Stoperski par iz Reala i Barce.
Dva zadnja vezna Kante i Pogba (koji je danas odigrao vrhunski) naprijed Grizman i Mbape. Samo kloc Giroud smeta.
Mislio sam da će onaj mali desni bek danas usrati i ha bi mogao biti šansa za ARG, ali medju boljim je bio :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#516 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Edin H. »

pizarro wrote:pa ako messi odredjuje sastav, zasto mu je onda best buddy aguero sjedio na klupi :-)
Da, tu je pogrijesio, kao i Dzeko i Spaha sa Ibricicem. :zzzz:
User avatar
Logovan
Posts: 94390
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#517 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Logovan »

mali_milojica wrote:Ma Francuzi su jaki ko zemlja.
Vrlo dobar golman. Stoperski par iz Reala i Barce.
Dva zadnja vezna Kante i Pogba (koji je danas odigrao vrhunski) naprijed Grizman i Mbape. Samo kloc Giroud smeta.
Mislio sam da će onaj mali desni bek danas usrati i ha bi mogao biti šansa za ARG, ali medju boljim je bio :D
Smeta i selektor, čak smeta više i od Girouda. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#518 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Better Man »

Argentina treba totalni remont i selektora, koji neće dozvoliti da mu jedan igrač određuje ko smije, a ko ne smije biti pozvan u reprezentaciju. Ne može Messi biti veći od selektora. Pa Ferguson bi ga nabio davnih dana nogom u dupe da njemu tako nešto proba uraditi.
Last edited by Better Man on 01/07/2018 00:08, edited 1 time in total.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24267
Joined: 26/08/2007 17:10

#519 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Charuga »

Melbourne_Australia wrote:
kindlas wrote:
Melbourne_Australia wrote:Znaci usta im se popisam ciganska..To su firauni najveci, Otamendi je cigan koji je moze hladno rame uz rame sa Suarezom..
Malo neka Real Madrid spika, a dedo? U sta sprdi tolike godine jadan ko balavac si kakav. Tako ofirno Madridsku spiku ne prosipa ni balavac a kamo li dedo.
Ko je tebe sta pitao??? kad ti se balo budem obratio onda se javi ....Jeli jasno...
kindlas wrote:Laprdas ovda ko balavac kakac tu ofirnu madridsku spiku na svakoj temi gdje ima igrac Barcelone u nekoj reprezentaciji. Kako te bolan nije stid vise, kako nisi napisao moze u isti recenicu s Ramosom? Bas me cudi da nisi to napisao il su te godine stigle pa posenilio, ne sjecas se? Ono selektivno?
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma, vrijeđanje, trolanje"
» Melbourne_Australia
» kindlas

14 dana
User avatar
Logovan
Posts: 94390
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#520 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Logovan »

Poubijaše se ljudi zbog stranih reprezentacija. :mrgreen:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11077
Joined: 15/01/2010 18:31

#521 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by Jack Be Nimble »

Logovan wrote:Poubijaše se ljudi zbog stranih reprezentacija. :mrgreen:
Opet nas stranci zaveli.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#522 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by kiligonzales »

Nadzorna_ploca wrote:Argentina je u ovoj utakmici imala jacu klupu. To prilicno govori. Mislim da je Dybala morao igrati cisto da rastereti Messija a on bi svojoj kvalitetom donio nove mogucnosti. Banega je unio zivosti ali uz mrtvog Maskerana ni Iniesta iz najboljih dana ne bi mogao puno. Di Maria kad je presao na desnu stranu napravio vise posla nego u prve tri tekme. Odbrana je kriminalna, ne mogu da vjerujem da nemaju golmana boljeg od ovih.
Argentina je jedna od najneorganizovanijih ekipa od kako pratim svjetska prvenstva, toliko skarta i neuigranosti nisam dugo vidio na zelenom terenu. Cak bi rekao i da je iznenadjenje sto su i ovdje dosli.

Babske price o tome da igraci prave formacije i slicne a da pri tome ne ubacuju svoje najbolje jarane je level djeteta i nepotrebna za komentarisatim
Sta je babska prica? Pa nisu ubacivali najbolje i niko tu nije kriv do Dzeja.

Na mundijalu Dibala imo 22 minute protiv Hrvatske, Higuin 5 minuta protiv Islanda. Kun Aguero mu usao u igru s klupe u zadnja dva meca. Di Maria ljubio klupu protiv Hrvata, cini mi se i Nigerije.
Cudo Dzeja nije prebio Higuain. Trener katastrofa. Nije jedan covjek ekipa, Mesi jeste vrhunski igraca, klasa, vjerovatno jedan od najboljih ikada, ovu eru jeste obiljezio, ali on je finjak na terenu, fair play igrac, nema on ni drskosti ni muda da povuce ekipu sam ko sto je nekad Maradona radio, pa i iz ostatka ekipe povuce nabolje, pa jedan Kanidja pored njega izgleda bolesno dobro na prvenstvu u Italiji, a u tri sezone nije znao zabiti golova ko jedan Kun.

Higuain ove godine na kontu imao 20+ koji go, Kun cini mi se 30-tak, Dibala isto tako i nijedan nije opcija za tima, igraju Meza i Pavon.

Fakat bruka.

Pa svaki od nas ovdje bi bolje sastavio argentinski tim i pozvao tovar boljih igraca, kakav izbor imaju. Kako Sliskovic kaze, tim se gradi od odbrane, imati u odbrani Taljafika, Otamendija, Merkada, a ne pozvati vremesnog Zabaletu (Vesthem), Fernandeza(Svonsi), Garaja(Valensija), koji su bili sastavni dio tima na proslom mundijalu, to moze samo Dzej.

Trebala mu dva meca da skonta da bi mu Roho trebao biti starter. :lol:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#523 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by kiligonzales »

Korovjev wrote:Razočarenje, ali ne može se sistemom igre ho ruk daleko. Još ti se plan igre, odbrana i kontrola sredine pa ako šta ubodu Mesi i Di Maria, raspadne u 10. minuti. Teorijski mi se svidio plan jer je povratak korijenima, ali je u praksi taj plan sa ovakvom odbranom i nepokretnom sredinom neizvediv. Francuze dalje može odvesti jedino Mbape jer je dobar i naložen, ali su mi i dalje onako meh.
Kako se nece raspast, na proslom mundijalu Bilja i Maserano bila dva igraca koji su bili zid ispred odbrane koja je opet bila sama od sebe vise nego dobra. Na ovom prvenstvu vise primili golova u grupnoj fazi, nego na proslom cijelom turniru.

Romera frajer ne pozove na mundijal.

Zato im je bilo silovanje na turniru... :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#524 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by kiligonzales »

Mis mekinjas wrote:Ode Messi kuci otici ce i Ronaldo kako stvari stoje.
A mozda i Nejmar. :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#525 Re: 1/8 Francuska - Argentina

Post by mali_milojica »

kiligonzales wrote:
Korovjev wrote:Razočarenje, ali ne može se sistemom igre ho ruk daleko. Još ti se plan igre, odbrana i kontrola sredine pa ako šta ubodu Mesi i Di Maria, raspadne u 10. minuti. Teorijski mi se svidio plan jer je povratak korijenima, ali je u praksi taj plan sa ovakvom odbranom i nepokretnom sredinom neizvediv. Francuze dalje može odvesti jedino Mbape jer je dobar i naložen, ali su mi i dalje onako meh.
Kako se nece raspast, na proslom mundijalu Bilja i Maserano bila dva igraca koji su bili zid ispred odbrane koja je opet bila sama od sebe vise nego dobra. Na ovom prvenstvu vise primili golova u grupnoj fazi, nego na proslom cijelom turniru.

Romera frajer ne pozove na mundijal.

Zato im je bilo silovanje na turniru... :D
Romero je sjebao koljeno, kako će ga zvati.
Locked