1/8 Belgija - Japan

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Ko prolazi dalje?

Poll ended at 02/07/2018 22:31

Belgija
41
71%
Japan
17
29%
 
Total votes: 58

Bazinga1234
Posts: 7610
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#276 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Bazinga1234 »

RasAlGhul wrote:Ćao istočni fašisti
:roll:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#277 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Fudo387 »

°u° wrote:Podcjenjivati ikoga nakon dosadašnjeg dijela prvenstva kao i osporavati njegov kvalitet zbog utakmice protiv ovakvog Japana je :-)
Treba motivisati ekipu da igra protiv balvana koje je reprezentacija Bosne izdominirala sa igracima iz nase kukuruz lige. Ovdje je zakazao selektor belgije.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#278 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Korovjev »

Fudo387 wrote:
Korovjev wrote:Ima još neko da nakon ove tekme tvrdi da je Belgija zajebana?
Ima.
Ovo je los dan.
Ima li jos koja ekipa da -2 moze u 20 minuta okrenit u +1?
Ok, dobro su iskoristili svoje prednosti, prije svega u skoku, čak me i Martinez ugodno iznenadio (poslušao mene i Murinja) pragmatičnim potezom uvođenjem Felainija, jer im izlazak odozada u drugom baš i nije funkcionirao, a i Hazarda su dobro zaustavili, valjda slični igrači u Japanu kao on niski, brzi, nisko težište. Ali sam siguran da bi malo taktički zreliji tim od Japana ovo ladno priveo kraju. A sad su ostali samo taktički zreli timovi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#279 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by mali_milojica »

Japan?
Kao da sam gledao 5 Xavija i 5 Iniesti u istoj ekipi :D
Okrutno je ovo bilo, ali okrutno je i Senegal ispao. Na utakmici Poljska-Japan zadnjih 15' su se dodavali samo japanski halfovi bez ikakve zelje i nista. Jbg, karma is bitch
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#280 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by °u° »

Ja bi i u nacionalna prvenstva i CL uveo sistem na ispadanje. Po jedna utakmica na neutralnom terenu pa pokaži ko si i od čega si :D
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#281 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by ioannes »

japanci su naivni ispali.
94 min. ubacivaju korner....
oni moraju taj korner kratko pokušat izvest i onda nešto pokušat jer im belgijanci skidaju te lopte a pogotovo cortouis. na ubacivanje iz kornera protiv belgije je suludo
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#282 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by °u° »

Fudo387 wrote:
°u° wrote:Podcjenjivati ikoga nakon dosadašnjeg dijela prvenstva kao i osporavati njegov kvalitet zbog utakmice protiv ovakvog Japana je :-)
Treba motivisati ekipu da igra protiv balvana koje je reprezentacija Bosne izdominirala sa igracima iz nase kukuruz lige. Ovdje je zakazao selektor belgije.
Plus što se igra samo jedna utakmica i svaka greška se plaća. Belgija se sad izvukla, biće jači nakon ovog večeras.
Mark Tven
Posts: 467
Joined: 25/08/2017 17:57

#283 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Mark Tven »

Kako ljudi nekad slabo i prvoloptaški kapiraju ovu igru kada vele da ovakva očajna Belgija nema šta tražiti sa Brazilom. Drugačija utakmica, taktika, svesnost ko je preko puta, nadigravanje na višoj razini od nezgodnih malih Japanezera, koje čim takneš u duelu, zbog razlike u gabaritu sve se lakše njima sudi. Biće različito mentalno nakalibrisani, a sam match up i stil igre Brazilaca staviće akcenat na druge aspekte igre u odnosu na večerašnu.

Drago mi je da su Belgijanci prošli dalje, jer bi u suprotnom to bio gotovo sigurno manje zanimljiv meč. Odnos snaga, profil igrača kod oba tima, sve je sazrelo za pravi nadigravajući i kontaktni meč. Treba se i vratiti psihički sa minus dva, i izvojevati pobedu. Prekombinovati sa svežim imenima, neizgubiti samopouzdanje i survati se u malodušnost.

Odlična kontra, udžbenički izvedena. Lep potez Lukakua. :thumbup:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#284 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Fudo387 »

Korovjev wrote:
Fudo387 wrote:
Korovjev wrote:Ima još neko da nakon ove tekme tvrdi da je Belgija zajebana?
Ima.
Ovo je los dan.
Ima li jos koja ekipa da -2 moze u 20 minuta okrenit u +1?
Ok, dobro su iskoristili svoje prednosti, prije svega u skoku, čak me i Martinez ugodno iznenadio (poslušao mene i Murinja) pragmatičnim potezom uvođenjem Felainija, jer im izlazak odozada u drugom baš i nije funkcionirao, a i Hazarda su dobro zaustavili, valjda slični igrači u Japanu kao on niski, brzi, nisko težište. Ali sam siguran da bi malo taktički zreliji tim od Japana ovo ladno priveo kraju. A sad su ostali samo taktički zreli timovi.
Vrag odnio salu, uozbiljili se, i onda odigrali ono iz prirucnika. Mislim, realan rezultat je 15-2, japanci odigrali utakmicu zivota, desi im se ovo jednom u 100 godina.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#285 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Billy The Pljuc »

micko green eyes wrote:
Billy The Pljuc wrote:Spavas li mirno Vahide Halilhodzicu?????

Na stranu simpatije prema kosookim al' fakat da su izbacili Belgiju nikad vise ni jednu tekmu u zivotu ne bih pogledao.
Po kojim to kriterijama u ovoj tekmi nije Japan zasluzio prolaz??
Mozda jedino sto su naivno nahrlili za jos jedan gol, gdje bi sve i jedna repka nakon 2:0 legla nazad u bunker?

Da su Belgija dobili tekmu 3-4:0 ok, to se ocekivalo od nahvaljenih zvjezda al da te nizerazredni Japan razvali u svakom segmentu i ipak dobijes tekmu nakon 100 pokusaja iz visokih lopti i jedne kontre...

Nepravda, al nea veze. Dere ovo Francuska u finalu lagano, ako ih Neymar nepocisti prije
Micko pises o jebenom Japanu, ekipi koja se sretno dovukla do samog prvenstva, ekipi koja ni sama ne zna kako je prosla grupu, mislim fakat, Japan da ide u osam najboljih na svijetu?
Iznenadili jesu, ne samo belgijance u ovoj utakmici, ja bih rekao citav svijet al' realno ni ovdje im nije mjesto, od tri utakmice u grupi sve tri su trebali izgubiti a jedino ih mrtva Poljska uspjela dobiti, ako si gledao znas onda o cemu pisem. Svaka njima cast na trudu i zalaganju, imali su i isuvise srece do sada, negdje im se to moralo vratiti. Nije da hvalim belgijance i dizem u nebesa al' sramota bi bila i za njih i za SP da su ispali od jednog Japana.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#286 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Idemedosumom »

Kada bi svi na prvenstvu igrali kao Japan večeras, imali bismo 6-7 golova po utakmici u prosjeku.
Mark Tven
Posts: 467
Joined: 25/08/2017 17:57

#287 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Mark Tven »

U pet odigranih mečeva između Bel i Jap, Belgijanci bi dobili najmanje četiri tekme. Možda bi jedna završila remijem.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#288 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Idemedosumom »

Pa šta? Nije ti ovo NBA :-)
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#289 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by tetejac »

Jao Japanaca i taktike :lol:
Vodiš 2-0, 20 minuta prije kraja i ideš po treći :roll: Neka su ispali.
User avatar
micko green eyes
Posts: 180
Joined: 22/03/2011 21:42

#290 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by micko green eyes »

Billy The Pljuc wrote:
micko green eyes wrote:
Billy The Pljuc wrote:Spavas li mirno Vahide Halilhodzicu?????

Na stranu simpatije prema kosookim al' fakat da su izbacili Belgiju nikad vise ni jednu tekmu u zivotu ne bih pogledao.
Po kojim to kriterijama u ovoj tekmi nije Japan zasluzio prolaz??
Mozda jedino sto su naivno nahrlili za jos jedan gol, gdje bi sve i jedna repka nakon 2:0 legla nazad u bunker?

Da su Belgija dobili tekmu 3-4:0 ok, to se ocekivalo od nahvaljenih zvjezda al da te nizerazredni Japan razvali u svakom segmentu i ipak dobijes tekmu nakon 100 pokusaja iz visokih lopti i jedne kontre...

Nepravda, al nea veze. Dere ovo Francuska u finalu lagano, ako ih Neymar nepocisti prije
Micko pises o jebenom Japanu, ekipi koja se sretno dovukla do samog prvenstva, ekipi koja ni sama ne zna kako je prosla grupu, mislim fakat, Japan da ide u osam najboljih na svijetu?
Iznenadili jesu, ne samo belgijance u ovoj utakmici, ja bih rekao citav svijet al' realno ni ovdje im nije mjesto, od tri utakmice u grupi sve tri su trebali izgubiti a jedino ih mrtva Poljska uspjela dobiti, ako si gledao znas onda o cemu pisem. Svaka njima cast na trudu i zalaganju, imali su i isuvise srece do sada, negdje im se to moralo vratiti. Nije da hvalim belgijance i dizem u nebesa al' sramota bi bila i za njih i za SP da su ispali od jednog Japana.
Stani malo ba, ja pisem samo i samo o ovoj tekmi, ovih 90 minuta.
Naravno, gledo sam Japan i malo je reci bezveze igra i rezultati tu i tamo, bas zato, jer kad sam sjeo i gledo veceras, vidio sam nesto skroz drugo, Belgiju za koju tvrdim da je favorit (mada se nadam bilo kome drugom osim Cro i njih naravno), oni su dakle trebali ovo glat dobit 5-6 razlike, a nisu, nit su bili bolji, eto to tvrdim. Ostalo stoji, da su jedva kroz kvalifikacije prosli, sve nesto s golom razlike mrsave pobjede i uz to da im je historijski uspjeh osmina finala plafon.
U ovih 90 min su nadigrali ”prvake” i krajni ishod tekme je realan ali nepravedan.
Al kao sto rekoh, ili ce ih Brazil zaustaviti ili Francija.
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#291 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Edin H. »

Profulah pobjednika u ovoj utakmici :?
User avatar
micko green eyes
Posts: 180
Joined: 22/03/2011 21:42

#292 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by micko green eyes »

Edin H. wrote:Profulah pobjednika u ovoj utakmici :?
Oni sto su zalili na Grbavicu :bih:
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#293 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Edin H. »

micko green eyes wrote:
Edin H. wrote:Profulah pobjednika u ovoj utakmici :?
Oni sto su zalili na Grbavicu :bih:

Smradovi :oops:
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#294 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Edin H. »

Dupli
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#295 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Fudo387 »

Ovo je za vlasnike kladionica bilo predinfarktno stanje.”
Kolko je bila kvota na japan?
User avatar
USAblues
Posts: 1461
Joined: 15/06/2008 23:07

#296 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by USAblues »

Edin H. wrote:Dupli
Really :evil: Karma .... Pravda za Vahu :P
User avatar
micko green eyes
Posts: 180
Joined: 22/03/2011 21:42

#297 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by micko green eyes »

Edin H. wrote:
micko green eyes wrote:
Edin H. wrote:Profulah pobjednika u ovoj utakmici :?
Oni sto su zalili na Grbavicu :bih:

Smradovi :oops:
Slazem se u izrazaju :)

Mi jos ”maksuz” pripremali grbu danima za tekmu, sve im ugodili, al dzaba kad su nezahvalni.
Jos im pustimo da pobjede :bih:
User avatar
USAblues
Posts: 1461
Joined: 15/06/2008 23:07

#298 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by USAblues »

USAblues wrote:
Edin H. wrote:Dupli
...."smradovi " .....Really :evil: Karma .... Pravda za Vahu :P
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2517
Joined: 16/06/2014 20:33

#299 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by Dosadno mii »

A sto smo mi tacno na strani Vahe?
Kad nas nije htio uzet :-)
User avatar
micko green eyes
Posts: 180
Joined: 22/03/2011 21:42

#300 Re: 1/8 Belgija - Japan

Post by micko green eyes »

Dosadno mii wrote:A sto smo mi tacno na strani Vahe?
Kad nas nije htio uzet :-)
Na kraj mi pameti da je on bio fakat selektor Japana do prije Rusije :)

Ma ja ga negumo samo zato sto je mostaaaarac, to je moj neki licni fetis, da ne gotivim here. 8)
Locked