‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
pemanapemani
Posts: 5352
Joined: 09/09/2008 15:12

#701 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by pemanapemani »

Zašto je ubrzao kada je prošao pored Sunca, a prema svim pretpostavkama je trebao usporiti?

Profesori sa Harvarda i naučnici koji su ga prvi otkrili u opservatoriju na Havajima smatraju da se ne može sa sigurnošću tvrditi da je prirodni objekat, jer su imali jako malo vremena da ga promatraju.

Razlika imeđu nas dvojice je ta što ćeš ti uzeti obajašnjenje NASE kao jedino relevnatno i nećeš uopće razmatrati druge relevantne pretpostavke, odnosno, smatrat ćeš ih rekla kazala ili fake news.
S druge strane, moja malenkost uzima u razmatranje i druge relevantne naučne izvore. Znači, ne neke mocumentary fantazije, drevne vanzemaljce i sl., nego ljude koji su naučnici, ali se ne slažu u potpunosti sa objašnjenjima NASE.

https://www.radiosarajevo.ba/magazin/te ... ski/317392
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#702 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Tesla Edison »

pemanapemani wrote:Zašto je ubrzao kada je prošao pored Sunca, a prema svim pretpostavkama je trebao usporiti?

Profesori sa Harvarda i naučnici koji su ga prvi otkrili u opservatoriju na Havajima smatraju da se ne može sa sigurnošću tvrditi da je prirodni objekat, jer su imali jako malo vremena da ga promatraju.

Razlika imeđu nas dvojice je ta što ćeš ti uzeti obajašnjenje NASE kao jedino relevnatno i nećeš uopće razmatrati druge relevantne pretpostavke, odnosno, smatrat ćeš ih rekla kazala ili fake news.
S druge strane, moja malenkost uzima u razmatranje i druge relevantne naučne izvore. Znači, ne neke mocumentary fantazije, drevne vanzemaljce i sl., nego ljude koji su naučnici, ali se ne slažu u potpunosti sa objašnjenjima NASE.

https://www.radiosarajevo.ba/magazin/te ... ski/317392
Što se tiče svemira, NASA , ESA i ROSSKOSMOS su meni jedini relevantni izvori i jedini izvori koji se mogu uzeti za raspravu.

Mislim, svakako imaš drugačije mišljenje i to poštujem ali ja sam se lično naslušao i nadgledao svega tako da samo oficijelne stavove i mišljenja prihvatam.

Miroljub Petrović iz Beograda je isto tako dr.mr.sci.,.... pa lupa gluposti da je zemlja 10 000 godina stara.

Ja mnoge stvari stvari gledam drugačije od drugih pa zbog toga i moj stav dijelom drugačiji. Nisam ateista, gledam sve to i sa religijskog aspekta (islamskog) i tražim poveznice i logiku u svemu tome. U mnogome sam i uspio ali se držim isključivo naučnog i oficijelnoj stava relevantnih institucija kao NASA kad je ova rasprava u pitanju. Namjerno ništa religijski nisam ni piasao niti ću, već želim jednostavno prodiskutirati o svim tim pojavama, vanzemaljcima i sl. na onaj način na koji ja to vidim dosadašnjim istraživanjem.
Objasnio sam ranije svoj stav o vanzemaljcima, veličini svemira... te mi je drago vidjeti da ima ljudi koji to razumiju. Također sam stava da se svemir treba malo ostaviti po strani i da se okrenemo Zemlji. Sama činjenica da je svega 5% okeana istraženo dovoljni govori o našem (ne)znanju. Ovo sve što sam napisao odnosi se na dosadašnja otkrića i zaključke. Šta bi moglo biti i zašto je nešto tako, u to ne ulazim jer spada u sferu špekulacija.
Po dosadašnjim otkrićima, vanzemaljce nećemo nikad sresti. Neka buduća otkrića možda to i pobiju (crvotočine) ali sada trenutno je to sve u fazi, ne naučne fantastike već čiste fantazije i mašte, da ne kažem bajke. Mnogo stoljeća a možda i milenija još treba proći da bi neke stvari shvatili, ako ikada i uspijemo sve shvatiti.
pemanapemani
Posts: 5352
Joined: 09/09/2008 15:12

#703 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by pemanapemani »

Malo si kontradiktoran.
Nismo u stanju istražiti više od 5 % okeana, ali sa sigurnošću tvrdimo da prema današnjim saznanjima vanzemaljce nećemo nikako sresti.

Dakle, ne znamo šta nam se nalazi bukvalno pred nosom (95% okeana), ali sa sigurnošću znamo da na nekoj od miliona planeta u našoj galaksiji ne postoji inteligentni život, a neki idu tako daleko da tvrde da ni u susjednoj galaksiji nema života.

Na kraju krajeva, mi još ni vlastiti organizam nismo istražili u potpunosti.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#704 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Tesla Edison »

Kažem po trenutnim dostignućima u otkrićima. Šta će biti poslije, ko zna.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#705 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by espn »

NLO-i postoje. To je sigurno. Vidio sam ih dva puta.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#706 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by asker »

TESLA_EDISON wrote:Kažem po trenutnim dostignućima u otkrićima. Šta će biti poslije, ko zna.

Nisu sva svjedocenja o vidjenju NLOa holivudska, niti su se desavala samo u USA.
Meni su dosta uvjerljiva ona jugoslovenskih pilota. Zivi ljudi, imas video intervjue s njima i iz prosle godine.

Nije jedan covjek/pilot koji je bio mahmuran ili mu zasmetalo sunce, ili ustao na lijevu nogu, vec pobogu cijele borbene formacije aviona se dizale, radari zabiljezili, upisano u radne dnevnike itd.

Ljudi ne tvrde mali zeleni, zuti, sareni, vec nesto sto se vidi, sto je mjerljivo, a ipak nedostizno, vec samo se vrti okolo i podjebaje :mrgreen: .

Ako nisi pogledao potrazi na yt, taj fenomen je trajao ako se ne varam mjesecima.

Brzine i manevri, kako oni objasnjavaju, se kose sa svim zakonima. Nikakav F35 ili blackbirdovi, nesto mnogo jebenije.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#707 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Čovjek slučajno snimio vrlo interesantnu 'pojavu' tj. letjelicu koja se bukvalno pojavila iz 'ničega'. Ko želi da preskoci uvod, može gledati otprilke od 1:40

User avatar
Point.
Posts: 27750
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#708 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Point. »

Mandela Effect anyone? Prati li ko tu priču? U zadnje vrijeme sam dosta slušao Rob Shelskya. Interesantno.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#709 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Point. wrote:Mandela Effect anyone? Prati li ko tu priču? U zadnje vrijeme sam dosta slušao Rob Shelskya. Interesantno.
Nisam čuo za njega prije,, malo sam bacio pogled i vidim da govori o putovanju kroz vrijeme i šupljem mjesecu. Za mene lično, nema nikave sumnje da je to 100% tačno. Ali je najfascinantnija stvar oko svega ovoga što se krije i niječe - šuplja zemlja. Čovjek priča o šupljem mjesecu ali ne govori o onome što je mnogo veča tajna. Zarovi u hollow earth. Tu se kriju mnogi odgovori u vezi mnogih pojava na zemlji. Nije to samo hollow earth već i 'civilizacija' koja živi dolje.

Nmemao pojma šta se dešava oko nas, ali smo zato spremni da pišemo hiljade postova oko parade ponosa i ND crkve i ostalih stvari.
User avatar
Point.
Posts: 27750
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#710 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Point. »

Diwan wrote:
Point. wrote:Mandela Effect anyone? Prati li ko tu priču? U zadnje vrijeme sam dosta slušao Rob Shelskya. Interesantno.
Nisam čuo za njega prije,, malo sam bacio pogled i vidim da govori o putovanju kroz vrijeme i šupljem mjesecu. Za mene lično, nema nikave sumnje da je to 100% tačno. Ali je najfascinantnija stvar oko svega ovoga što se krije i niječe - šuplja zemlja. Čovjek priča o šupljem mjesecu ali ne govori o onome što je mnogo veča tajna. Zarovi u hollow earth. Tu se kriju mnogi odgovori u vezi mnogih pojava na zemlji. Nije to samo hollow earth već i 'civilizacija' koja živi dolje.

Nmemao pojma šta se dešava oko nas, ali smo zato spremni da pišemo hiljade postova oko parade ponosa i ND crkve i ostalih stvari.
To za šuplji mjesec i hollow earth sam malo skeptičan da buded iskren, ali mi je interesantna priča ova oko Mandela efekta. Posebno jer sam i sam ostao sjeban u vezi nekih stvari kao npr Snjeguljica, Forrest Gump, Silence of the Lamb, Luke I am your father, od Queena kraj pjesme We are the champions koje se ja drugačije sjećam. Zanimljiva je i priča da je ovaj fenomen počeo nakon što je CERN projekat krenuo i njihovih zajebancija tamo, što neki smatraju da su sa tim pokrenuli neki vid sudar paralelnih svjetova, gdje se neke stvari miješaju. Meni zanimljivo djeluje ta teorija o paralelnim svjetovima.

Ne znam pratiš li rad David Paulidisa i njegovog projekta Missing 411. Bavi se o misterioznim nestancima ljudi iz američkih i kanadskih nacionalnih parkova. Ljudi koji samo nestanu dok idu na planinarenje npr, ljudi prečešljaju svaki cm dok ih traže i to više puta, od ljudi ni traga i onda poslije ih pronađu mrtve na mjestu gdje su pregledali mali milion puta. Takođe ima i pun qurac slučajeva djece, 3,4,5 godina koji nestanu u tren oka pa ih nađu žive ili mrtve kilometarima daleko gdje nema šanse da djeca sama mogu doći. Zajedničko im je da ih pronađu na uzvišenjima, npr nestanu u dolin a nađu ih u brdu gore, gdje je nelogično da idu ukoliko su se izgubili, te da su gotovo svi izuveni. Ima slučajeva gdje ide grupa ljudi na planinarenje i nestane frajer koji je zadnji u koloni, bez glasa i traga. Isključuju mogućnost napada divljih životinja jer u tom slučaju bi se čuli krikovi, tragovi borbe, krv itd. Uglavnom, jako interesantno.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#711 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Point. wrote:
Diwan wrote:
Point. wrote:Mandela Effect anyone? Prati li ko tu priču? U zadnje vrijeme sam dosta slušao Rob Shelskya. Interesantno.
Nisam čuo za njega prije,, malo sam bacio pogled i vidim da govori o putovanju kroz vrijeme i šupljem mjesecu. Za mene lično, nema nikave sumnje da je to 100% tačno. Ali je najfascinantnija stvar oko svega ovoga što se krije i niječe - šuplja zemlja. Čovjek priča o šupljem mjesecu ali ne govori o onome što je mnogo veča tajna. Zarovi u hollow earth. Tu se kriju mnogi odgovori u vezi mnogih pojava na zemlji. Nije to samo hollow earth već i 'civilizacija' koja živi dolje.

Nmemao pojma šta se dešava oko nas, ali smo zato spremni da pišemo hiljade postova oko parade ponosa i ND crkve i ostalih stvari.
To za šuplji mjesec i hollow earth sam malo skeptičan da buded iskren, ali mi je interesantna priča ova oko Mandela efekta. Posebno jer sam i sam ostao sjeban u vezi nekih stvari kao npr Snjeguljica, Forrest Gump, Silence of the Lamb, Luke I am your father, od Queena kraj pjesme We are the champions koje se ja drugačije sjećam. Zanimljiva je i priča da je ovaj fenomen počeo nakon što je CERN projekat krenuo i njihovih zajebancija tamo, što neki smatraju da su sa tim pokrenuli neki vid sudar paralelnih svjetova, gdje se neke stvari miješaju. Meni zanimljivo djeluje ta teorija o paralelnim svjetovima.

Ne znam pratiš li rad David Paulidisa i njegovog projekta Missing 411. Bavi se o misterioznim nestancima ljudi iz američkih i kanadskih nacionalnih parkova. Ljudi koji samo nestanu dok idu na planinarenje npr, ljudi prečešljaju svaki cm dok ih traže i to više puta, od ljudi ni traga i onda poslije ih pronađu mrtve na mjestu gdje su pregledali mali milion puta. Takođe ima i pun qurac slučajeva djece, 3,4,5 godina koji nestanu u tren oka pa ih nađu žive ili mrtve kilometarima daleko gdje nema šanse da djeca sama mogu doći. Zajedničko im je da ih pronađu na uzvišenjima, npr nestanu u dolin a nađu ih u brdu gore, gdje je nelogično da idu ukoliko su se izgubili, te da su gotovo svi izuveni. Ima slučajeva gdje ide grupa ljudi na planinarenje i nestane frajer koji je zadnji u koloni, bez glasa i traga. Isključuju mogućnost napada divljih životinja jer u tom slučaju bi se čuli krikovi, tragovi borbe, krv itd. Uglavnom, jako interesantno.
Zanimljivo svakako.

Jedan video uz reply, da ne postavljam posebno

Toda
Posts: 77
Joined: 28/03/2010 13:51

#712 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Toda »

Izlaganje Hafizovića je interesantno. Nedavno je bio gost u emisiji Na rubu znanosti
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#713 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by King Theoden »

Možda vam bude zanimljivo.
Što se mene tiče, kad sam pročitao, prvo što mi je palo na pamet bila je psovka: jebem li te oksfordu :skoljka:
Profesor s Oxforda kaže da se vanzemaljci već pare s ljudima kako bi proizveli novu hibridnu vrstu sposobnu riješiti klimatske promjene.
https://www.radiosarajevo.ba/magazin/za ... vrz0f9rOH0

Ps.
Znam da će moj frend dozer pročitat u dahu :kiss:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#714 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by tranquil »

Image
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#715 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

tranquil wrote:Image
Jako 'duhovito' i poučno. Baš si sad debunk svu priču oko vanzemaljaca. Bravo ti ga
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#716 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by tranquil »

Diwan wrote:Jako 'duhovito' i poučno. Baš si sad debunk svu priču oko vanzemaljaca. Bravo ti ga
Nešto si pobrkao, nije ovo debunkiranje, ovo je zajebancija.

Šta sad, kao imam neku obavezu da debunkiram... potsjeti me, šta tačno? Ove mutne snimke? :lol:

Ne moram ja ništa, ti moraš dokazati svoje tvrdnje, a to jednostavno ne ide sa raznim mutnim snimcima i prepričavanjima avantura Martija Misterije, ali kao da su se stvarno desili. :lol: Realno, ovo je sve toliko loše kvalitete da nema potrebe ništa debunkirati, i ismijavanje je jedina odgovarajuća reakcija.

Pored toga, bio bi potreban cijeli jedan život da se posveti samo debunkiranju svake trash teorije, jer ste sposobni producirati po jednu za nekoliko minuta, a onda se ja trebam mučiti i pokazivati da su sve navodne fotografije crnog viteza zapravo ista obrađena fotografija, ili da objašnjavam šta je pareidolia, ili da vas pokušam uvjeriti kako sam lično znao svjedoke holokausta, i džaba sav trud kada će se sve što kažem glatko odbiti od vas, i još ću biti počašćen nizom uvreda o pripadnosti stadu i drugim stočarskim asocijacijama, jer je vaše vjerovanje u vanzemaljce ili drevne civilizacije ili nepostojanje holokausta ideološko, pa tako diranje u ideološke osnove izaziva kognitivnu disonancu, a što se manifestuje sa reakcijama koje su pune uvreda.

Neću da vam više posvećujem vrijeme, jer ulaženje u raspravu sa vama samo vama diže važnost u vlastitim očima, jer neko tamo odvaja svoje vrijeme da vas ospori, što vas samo učvršćuje u vjerovanju da neko nešto negdje krije. Ne mogu toga više. Moje vrijeme je dragocjeno, kao i vrijeme drugih ljudi koji nemaju specijalne naočale koje pokazuju misterije tamo gdje ih stvarno nema.

Srećom, za malo zajebancije na vaš račun ne treba puno vremena :D


(Ah gle, i pripadnik stočnog fonda zna za trenutno najmoderniju naučnu metodu - Youtube video :lol: )
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#717 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

tranquil wrote:
Diwan wrote:Jako 'duhovito' i poučno. Baš si sad debunk svu priču oko vanzemaljaca. Bravo ti ga
Nešto si pobrkao, nije ovo debunkiranje, ovo je zajebancija.

Šta sad, kao imam neku obavezu da debunkiram... potsjeti me, šta tačno? Ove mutne snimke? :lol:

Ne moram ja ništa, ti moraš dokazati svoje tvrdnje, a to jednostavno ne ide sa raznim mutnim snimcima i prepričavanjima avantura Martija Misterije, ali kao da su se stvarno desili. :lol: Realno, ovo je sve toliko loše kvalitete da nema potrebe ništa debunkirati, i ismijavanje je jedina odgovarajuća reakcija.

Pored toga, bio bi potreban cijeli jedan život da se posveti samo debunkiranju svake trash teorije, jer ste sposobni producirati po jednu za nekoliko minuta, a onda se ja trebam mučiti i pokazivati da su sve navodne fotografije crnog viteza zapravo ista obrađena fotografija, ili da objašnjavam šta je pareidolia, ili da vas pokušam uvjeriti kako sam lično znao svjedoke holokausta, i džaba sav trud kada će se sve što kažem glatko odbiti od vas, i još ću biti počašćen nizom uvreda o pripadnosti stadu i drugim stočarskim asocijacijama, jer je vaše vjerovanje u vanzemaljce ili drevne civilizacije ili nepostojanje holokausta ideološko, pa tako diranje u ideološke osnove izaziva kognitivnu disonancu, a što se manifestuje sa reakcijama koje su pune uvreda.

Neću da vam više posvećujem vrijeme, jer ulaženje u raspravu sa vama samo vama diže važnost u vlastitim očima, jer neko tamo odvaja svoje vrijeme da vas ospori, što vas samo učvršćuje u vjerovanju da neko nešto negdje krije. Ne mogu toga više. Moje vrijeme je dragocjeno, kao i vrijeme drugih ljudi koji nemaju specijalne naočale koje pokazuju misterije tamo gdje ih stvarno nema.

Srećom, za malo zajebancije na vaš račun ne treba puno vremena :D


(Ah gle, i pripadnik stočnog fonda zna za trenutno najmoderniju naučnu metodu - Youtube video :lol: )
Kao da si ti bitan i ono šta ti misliš. Nebitan si čovjeće :D
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#718 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by tranquil »

Diwan wrote:Kao da si ti bitan i ono šta ti misliš. Nebitan si čovjeće :D
Vjerovatno za tebe jesam, jer ti ne pridajem pažnju koju misliš da zaslužuješ. To ne mijenja činjenicu da ti i dalje imaš samo hrpu tvrdnji, bez dokaza. :lol:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#719 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »



User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#720 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#721 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by славянин »

tranquil wrote:
Diwan wrote:Jako 'duhovito' i poučno. Baš si sad debunk svu priču oko vanzemaljaca. Bravo ti ga
Nešto si pobrkao, nije ovo debunkiranje, ovo je zajebancija.

Šta sad, kao imam neku obavezu da debunkiram... potsjeti me, šta tačno? Ove mutne snimke? :lol:

Ne moram ja ništa, ti moraš dokazati svoje tvrdnje, a to jednostavno ne ide sa raznim mutnim snimcima i prepričavanjima avantura Martija Misterije, ali kao da su se stvarno desili. :lol: Realno, ovo je sve toliko loše kvalitete da nema potrebe ništa debunkirati, i ismijavanje je jedina odgovarajuća reakcija.

Pored toga, bio bi potreban cijeli jedan život da se posveti samo debunkiranju svake trash teorije, jer ste sposobni producirati po jednu za nekoliko minuta, a onda se ja trebam mučiti i pokazivati da su sve navodne fotografije crnog viteza zapravo ista obrađena fotografija, ili da objašnjavam šta je pareidolia, ili da vas pokušam uvjeriti kako sam lično znao svjedoke holokausta, i džaba sav trud kada će se sve što kažem glatko odbiti od vas, i još ću biti počašćen nizom uvreda o pripadnosti stadu i drugim stočarskim asocijacijama, jer je vaše vjerovanje u vanzemaljce ili drevne civilizacije ili nepostojanje holokausta ideološko, pa tako diranje u ideološke osnove izaziva kognitivnu disonancu, a što se manifestuje sa reakcijama koje su pune uvreda.

Neću da vam više posvećujem vrijeme, jer ulaženje u raspravu sa vama samo vama diže važnost u vlastitim očima, jer neko tamo odvaja svoje vrijeme da vas ospori, što vas samo učvršćuje u vjerovanju da neko nešto negdje krije. Ne mogu toga više. Moje vrijeme je dragocjeno, kao i vrijeme drugih ljudi koji nemaju specijalne naočale koje pokazuju misterije tamo gdje ih stvarno nema.

Srećom, za malo zajebancije na vaš račun ne treba puno vremena :D


(Ah gle, i pripadnik stočnog fonda zna za trenutno najmoderniju naučnu metodu - Youtube video :lol: )
Video je ludilo :D :lol: :thumbup:
User avatar
Point.
Posts: 27750
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#722 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Point. »

tranquil wrote:
Diwan wrote:Jako 'duhovito' i poučno. Baš si sad debunk svu priču oko vanzemaljaca. Bravo ti ga
Nešto si pobrkao, nije ovo debunkiranje, ovo je zajebancija.

Šta sad, kao imam neku obavezu da debunkiram... potsjeti me, šta tačno? Ove mutne snimke? :lol:

Ne moram ja ništa, ti moraš dokazati svoje tvrdnje, a to jednostavno ne ide sa raznim mutnim snimcima i prepričavanjima avantura Martija Misterije, ali kao da su se stvarno desili. :lol: Realno, ovo je sve toliko loše kvalitete da nema potrebe ništa debunkirati, i ismijavanje je jedina odgovarajuća reakcija.

Pored toga, bio bi potreban cijeli jedan život da se posveti samo debunkiranju svake trash teorije, jer ste sposobni producirati po jednu za nekoliko minuta, a onda se ja trebam mučiti i pokazivati da su sve navodne fotografije crnog viteza zapravo ista obrađena fotografija, ili da objašnjavam šta je pareidolia, ili da vas pokušam uvjeriti kako sam lično znao svjedoke holokausta, i džaba sav trud kada će se sve što kažem glatko odbiti od vas, i još ću biti počašćen nizom uvreda o pripadnosti stadu i drugim stočarskim asocijacijama, jer je vaše vjerovanje u vanzemaljce ili drevne civilizacije ili nepostojanje holokausta ideološko, pa tako diranje u ideološke osnove izaziva kognitivnu disonancu, a što se manifestuje sa reakcijama koje su pune uvreda.

Neću da vam više posvećujem vrijeme, jer ulaženje u raspravu sa vama samo vama diže važnost u vlastitim očima, jer neko tamo odvaja svoje vrijeme da vas ospori, što vas samo učvršćuje u vjerovanju da neko nešto negdje krije. Ne mogu toga više. Moje vrijeme je dragocjeno, kao i vrijeme drugih ljudi koji nemaju specijalne naočale koje pokazuju misterije tamo gdje ih stvarno nema.

Srećom, za malo zajebancije na vaš račun ne treba puno vremena :D


(Ah gle, i pripadnik stočnog fonda zna za trenutno najmoderniju naučnu metodu - Youtube video :lol: )
Daj ba pusti ljude, šta glumiš pametnjakovića.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#723 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by tranquil »

Point. wrote:
tranquil wrote:
Diwan wrote:Jako 'duhovito' i poučno. Baš si sad debunk svu priču oko vanzemaljaca. Bravo ti ga
Nešto si pobrkao, nije ovo debunkiranje, ovo je zajebancija.

Šta sad, kao imam neku obavezu da debunkiram... potsjeti me, šta tačno? Ove mutne snimke? :lol:

Ne moram ja ništa, ti moraš dokazati svoje tvrdnje, a to jednostavno ne ide sa raznim mutnim snimcima i prepričavanjima avantura Martija Misterije, ali kao da su se stvarno desili. :lol: Realno, ovo je sve toliko loše kvalitete da nema potrebe ništa debunkirati, i ismijavanje je jedina odgovarajuća reakcija.

Pored toga, bio bi potreban cijeli jedan život da se posveti samo debunkiranju svake trash teorije, jer ste sposobni producirati po jednu za nekoliko minuta, a onda se ja trebam mučiti i pokazivati da su sve navodne fotografije crnog viteza zapravo ista obrađena fotografija, ili da objašnjavam šta je pareidolia, ili da vas pokušam uvjeriti kako sam lično znao svjedoke holokausta, i džaba sav trud kada će se sve što kažem glatko odbiti od vas, i još ću biti počašćen nizom uvreda o pripadnosti stadu i drugim stočarskim asocijacijama, jer je vaše vjerovanje u vanzemaljce ili drevne civilizacije ili nepostojanje holokausta ideološko, pa tako diranje u ideološke osnove izaziva kognitivnu disonancu, a što se manifestuje sa reakcijama koje su pune uvreda.

Neću da vam više posvećujem vrijeme, jer ulaženje u raspravu sa vama samo vama diže važnost u vlastitim očima, jer neko tamo odvaja svoje vrijeme da vas ospori, što vas samo učvršćuje u vjerovanju da neko nešto negdje krije. Ne mogu toga više. Moje vrijeme je dragocjeno, kao i vrijeme drugih ljudi koji nemaju specijalne naočale koje pokazuju misterije tamo gdje ih stvarno nema.

Srećom, za malo zajebancije na vaš račun ne treba puno vremena :D


(Ah gle, i pripadnik stočnog fonda zna za trenutno najmoderniju naučnu metodu - Youtube video :lol: )
Daj ba pusti ljude, šta glumiš pametnjakovića.
Ne vidim problem, učestvujem u raspravi i govorim o temi, ne vrijeđam nikoga, za razliku od nekih... I imam alergiju na ušutkivanje ljudi koji samo iznose svoj pogled... Osobina za koju sam mislio da se cijeni na ovakvoj temi...
User avatar
Point.
Posts: 27750
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#724 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Point. »

Ne učestvuješ u raspravi nego ismijavaš. Bitna razlika.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#725 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Post Reply