‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#426 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Ovo :roll: i na njeno i na ovog Tranqila koji je postavio ovo kao argument. Vrhunska umotvorevina i argument. :thumbup:

Ali nemoj psovati joj. Sta ces njihova glupost itd., ili mudrost, umotvorevina, argument za one koji misle ovako i slazu se sa ovim.
Ja sam lud i niko, gnjida pa vjerovatno ja grijesim a ona itd., upravu. Ko sam ja naspram nje itd. Niko, gnjida i ludzak. Pa kao takav moje se ne pika nista niti uzima za ozbiljno, niti treba da se pika i uzima za ozbiljno, slazem se sa tim. Jer sam ludzak.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#427 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

tranquil wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ovo :roll: i na njeno i na ovog Tranqila koji je postavio ovo kao argument. Vrhunska umotvorevina i argument. :thumbup:
https://media.giphy.com/media/3oz8xLd9D ... /giphy.gif

:D
-teorije-zavjere-u-ogledalu-ateizma-i-r ... #p13897494

Dobro Kipra. Vidim da sam pogrijesio. Oprosti mi sto te ni krivog ni duznog za ovo optuzi. Ja kada pogrijesim i kada shvatim da nisam upravu sam spreman priznati gresku i da nisam upravu. Istina malo teze trazim da mi se oprosti iako znam da sam kriv i krivim se za ucinjeno, jer nisam nekako ne znam kako da kazem, sklon puno emocijama ili barem izrazavanju toga itd.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#428 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by tranquil »

Diwan wrote:
tranquil wrote:To što ti ne možeš vjerovati da se ne napreduje u svim poljima nauke istom brzinom, jer eto MORA baš tako, nema nikakvog uticaja na realnost. Mnogi ljudi u mnogim zemljama rade na ovim stvarima za koje ti tvrdiš da se ne rade, imaju čak i vidljiv napredak, a ti im se pišaš na trud time što ni ne priznaješ da postoje, tvrdiš da im se zabranjuje i uskraćuje rad, ili u najboljem slučaju podjebaješ ih sa "đe ste momci, sporo vi to nešto".

Zato kažem, sjedi pa dokaži da se može bolje.
drug, vjeruj u šta hočeš, radi šta hočeš, zaboli me ..

ti si se prvi javio u vezi lica u stijeni i onaj 'dokaz' i objašnjenne koje si ponudio ne pije vode, što sam več obrazložio. Ili imaš još nešto da kažeš na to, pošto vidim da si se učutio nego se hvataš za neke moje riječi koje možda nisu dovoljno jasno artikulisane s ciljem da me kao provališ, ali to samo govori o tebi kao čovjeku, a več sam o tome pisao :mrgreen:

Dakle, imaš li još nešto da kažeš smislenije na lik sa litice ili na bilo koju temu koju sam postavljo? pošto si samo na nju reagovao. Bujrum
Ah, staro "ne mogu prihvatiti ili opovrgnuti jednostavno objašnjenje pa okrećem na motive i karakter druge strane u raspravi".

Za pareidoliu sam ti već objasnio, i ja i drugi. Odbio si objašnjenje, nisi obrazložio, samo si rekao "ja ne mogu prihvatiti da čovjekov mozak nesvjesno traži stvari u prirodi koje liče na poznate stvari". Ako ne možeš prihvatiti, šta ti ja mogu, činjenice ostaju iste vjerovao ti u njih ili ne.

Javljao sam se za druge stvari takođe, samo ti selektivno čitaš. Ili se povučeš kada ne možeš progutati jednostavno objašnjenje npr. da se u nauci ne napreduje u svim oblastima istom brzinom, a baška što postoji raskorak teorije i prakse, kako to reče MyTao.

Dok dajem komentare na temu, ne možeš mi zabraniti. Koliko sam upratio, niko te nije imenovao za moderatora.

Ako si htio da imaš poligon samo za sebe, gdje ćeš davati mišljenje a niko ti neće protivriječiti, otvori blog ili osnuj stranku. Ovo je javni forum.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#429 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

Teze i gresku priznajem i da nisam upravu ali ipak kada shvatim da nisam i da sam pogrijesio to i priznam. Nisam bas skroz tvrdoglav, priznajem da jesam odredzeno samo ne znam koliko, ali nadam se da nisam kako Ameri kazu stunborn, bas skroz.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#430 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by tranquil »

Dope_Man wrote:Ako je tako lako napraviti lijek za rak zasto to teoreticari ne urade? Zasto bar ne krenu sa istrazivanjima na tom polju, mislim pravim istrazivanjima rada stanica raka i sa pokusajima da ih uniste, bez posljedica po ostale celije u tijelu. Ima, siguran sam, i medju teoreticarima onih sa rakom, taman dobra motivacija.

Ako mislite da je Zemlja ravna, a lijepo iznajmite kakav veliki brod i plovite u jednom pravcu dok ne dodjete do ivice, pa nam uslikajte taj kraj Zemlje da ga vidimo.

Ako mislide da je suplja i ispod zive neki crab people, lizard people ili sta vec.. a lijepo nadjite taj prolaz, udjite, dokumentujte pa pokazite svijetu nesto vise od NASA-inih slika koje zumirate 300X dok se jedan crni pixel ne pretvori u tajnu bazu, interdimenzionalni prolaz ili sta vec ne.. samo je dabome premalo informacija u tom jednom pikselu da se ista vidi.

Ako u atmosferi leti objekat vanzemaljskog porijekla uzmite teleskope i pratite ga, dokumentujte poziciju, rotaciju i sve ostale bitne parametre pa zakljucite. Ako isti salje radio signale uhvatite ih, snimite, probajte dekodirati.

Ako istinski vjerujete u bilo sta od teorija IZUCAVAJTE IH, objasnite pojavu, pa dajte rezultate koji nisu samo skup mutnih i laziranih slika, teksta koji se vrti ukrug a nista neobjasnjava i neosnovanih teorija koje, da bi bile tacne, zahtjevaju da se pocne od teorije da su tacne. Imamo vec religiju za to, hvala lijepo.
:thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#431 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

tranquil wrote:
Diwan wrote:
tranquil wrote:To što ti ne možeš vjerovati da se ne napreduje u svim poljima nauke istom brzinom, jer eto MORA baš tako, nema nikakvog uticaja na realnost. Mnogi ljudi u mnogim zemljama rade na ovim stvarima za koje ti tvrdiš da se ne rade, imaju čak i vidljiv napredak, a ti im se pišaš na trud time što ni ne priznaješ da postoje, tvrdiš da im se zabranjuje i uskraćuje rad, ili u najboljem slučaju podjebaješ ih sa "đe ste momci, sporo vi to nešto".

Zato kažem, sjedi pa dokaži da se može bolje.
drug, vjeruj u šta hočeš, radi šta hočeš, zaboli me ..

ti si se prvi javio u vezi lica u stijeni i onaj 'dokaz' i objašnjenne koje si ponudio ne pije vode, što sam več obrazložio. Ili imaš još nešto da kažeš na to, pošto vidim da si se učutio nego se hvataš za neke moje riječi koje možda nisu dovoljno jasno artikulisane s ciljem da me kao provališ, ali to samo govori o tebi kao čovjeku, a več sam o tome pisao :mrgreen:

Dakle, imaš li još nešto da kažeš smislenije na lik sa litice ili na bilo koju temu koju sam postavljo? pošto si samo na nju reagovao. Bujrum
Ah, staro "ne mogu prihvatiti ili opovrgnuti jednostavno objašnjenje pa okrećem na motive i karakter druge strane u raspravi".

Za pareidoliu sam ti već objasnio, i ja i drugi. Odbio si objašnjenje, nisi obrazložio, samo si rekao "ja ne mogu prihvatiti da čovjekov mozak nesvjesno traži stvari u prirodi koje liče na poznate stvari". Ako ne možeš prihvatiti, šta ti ja mogu, činjenice ostaju iste vjerovao ti u njih ili ne.

Javljao sam se za druge stvari takođe, samo ti selektivno čitaš. Ili se povučeš kada ne možeš progutati jednostavno objašnjenje npr. da se u nauci ne napreduje u svim oblastima istom brzinom, a baška što postoji raskorak teorije i prakse, kako to reče MyTao.

Dok dajem komentare na temu, ne možeš mi zabraniti. Koliko sam upratio, niko te nije imenovao za moderatora.

Ako si htio da imaš poligon samo za sebe, gdje ćeš davati mišljenje a niko ti neće protivriječiti, otvori blog ili osnuj stranku. Ovo je javni forum.


Evo jedno moje logicko objasnjenje ovoga ali ne iskljucujem mogucnost da je i neko ono lice u stijeni uklesao.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#432 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
tranquil wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ovo :roll: i na njeno i na ovog Tranqila koji je postavio ovo kao argument. Vrhunska umotvorevina i argument. :thumbup:
https://media.giphy.com/media/3oz8xLd9D ... /giphy.gif

:D
-teorije-zavjere-u-ogledalu-ateizma-i-r ... #p13897494

Dobro Kipra. Vidim da sam pogrijesio. Oprosti mi sto te ni krivog ni duznog za ovo optuzi. Ja kada pogrijesim i kada shvatim da nisam upravu sam spreman priznati gresku i da nisam upravu. Istina malo teze trazim da mi se oprosti iako znam da sam kriv i krivim se za ucinjeno, jer nisam nekako ne znam kako da kazem, sklon puno emocijama ili barem izrazavanju toga itd.
-teorije-zavjere-u-ogledalu-ateizma-i-r ... #p13904681
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#433 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
tranquil wrote:
Za pareidoliu sam ti već objasnio, i ja i drugi. Odbio si objašnjenje, nisi obrazložio, samo si rekao "ja ne mogu prihvatiti da čovjekov mozak nesvjesno traži stvari u prirodi koje liče na poznate stvari". Ako ne možeš prihvatiti, šta ti ja mogu, činjenice ostaju iste vjerovao ti u njih ili ne.

Javljao sam se za druge stvari takođe, samo ti selektivno čitaš. Ili se povučeš kada ne možeš progutati jednostavno objašnjenje npr. da se u nauci ne napreduje u svim oblastima istom brzinom, a baška što postoji raskorak teorije i prakse, kako to reče MyTao.

Dok dajem komentare na temu, ne možeš mi zabraniti. Koliko sam upratio, niko te nije imenovao za moderatora.

Ako si htio da imaš poligon samo za sebe, gdje ćeš davati mišljenje a niko ti neće protivriječiti, otvori blog ili osnuj stranku. Ovo je javni forum.


Evo jedno moje logicko objasnjenje ovoga ali ne iskljucujem mogucnost da je i neko ono lice u stijeni uklesao.
Prihvatam i ovu idoliju. Ne odbacujem ni to kao mogucnost. Ja nisam protiv nauke, a ni necega drugoga. Ako valja, valja.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#434 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by tranquil »

:thumbup: Razumijemo se, vizionar, vidim da si primjetio i ispravio grešku. Zanimljiv klip.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#435 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

Dope_Man wrote:Ako je tako lako napraviti lijek za rak zasto to teoreticari ne urade? Zasto bar ne krenu sa istrazivanjima na tom polju, mislim pravim istrazivanjima rada stanica raka i sa pokusajima da ih uniste, bez posljedica po ostale celije u tijelu. Ima, siguran sam, i medju teoreticarima onih sa rakom, taman dobra motivacija.

Ako mislite da je Zemlja ravna, a lijepo iznajmite kakav veliki brod i plovite u jednom pravcu dok ne dodjete do ivice, pa nam uslikajte taj kraj Zemlje da ga vidimo.

Ako mislide da je suplja i ispod zive neki crab people, lizard people ili sta vec.. a lijepo nadjite taj prolaz, udjite, dokumentujte pa pokazite svijetu nesto vise od NASA-inih slika koje zumirate 300X dok se jedan crni pixel ne pretvori u tajnu bazu, interdimenzionalni prolaz ili sta vec ne.. samo je dabome premalo informacija u tom jednom pikselu da se ista vidi.

Ako u atmosferi leti objekat vanzemaljskog porijekla uzmite teleskope i pratite ga, dokumentujte poziciju, rotaciju i sve ostale bitne parametre pa zakljucite. Ako isti salje radio signale uhvatite ih, snimite, probajte dekodirati.

Ako istinski vjerujete u bilo sta od teorija IZUCAVAJTE IH, objasnite pojavu, pa dajte rezultate koji nisu samo skup mutnih i laziranih slika, teksta koji se vrti ukrug a nista ne objasnjava i neosnovanih teorija koje, da bi bile tacne, zahtjevaju da se pocne od premise da su tacne. Imamo vec religiju za to, hvala lijepo.
Jarane za sve ti treba para, pomoci itd. Evo ja imam ideja za razne stvari ali sta to vazi kada nemam mogucnosti da ih realizujem itd. Sam covjek tesko da sta moze.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#436 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dope_Man »

Pa nisu sami, lijepo se skupe. Bar danas je lako da se ljudi koji se nikada u zivotu nisu sreli, i zive na razlicitim stranama svijeta, mogu stupiti u kontakt i poceti rad na zajednickoj ideji. Uostalom, u Americi npr. imas organizovane dogadjaje gdje se okupljaju ljubitelji NLO zavjera, ali niko od njih da predstavi nesto bitno osim kostima i igracaka za sex ofarbanih u srebrnu boju koje prodaju na standovima.

Dakle postoji i kriticna masa, postoje i relativno pristupacni nacini da se urade razne stvari.. sve sto treba je volja za istrazivanjem koja ide dalje od gledanja youtube klipova i citanja par blogova.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#437 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

A ovo kriva Zemlja itd., ne znam niti puno mislim o tome. Imam bitnijih stvari. Samo da znate nije ni okrugla ni ravna nego je od strane naucnika receno i kako je skenirana, da je kao kamen na kojem ima vode, a to sto iz svemira okrugla izgleda, ne znam sto je to tako.
Last edited by Sanjarko on 13/09/2017 15:27, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#438 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

Dope_Man wrote:Pa nisu sami, lijepo se skupe. Bar danas je lako da se ljudi koji se nikada u zivotu nisu sreli, i zive na razlicitim stranama svijeta, mogu stupiti u kontakt i poceti rad na zajednickoj ideji. Uostalom, u Americi npr. imas organizovane dogadjaje gdje se okupljaju ljubitelji NLO zavjera, ali niko od njih da predstavi nesto bitno osim kostima i igracaka za sex ofarbanih u srebrnu boju koje prodaju na standovima.

Dakle postoji i kriticna masa, postoje i relativno pristupacni nacini da se urade razne stvari.. sve sto treba je volja za istrazivanjem koja ide dalje od gledanja youtube klipova i citanja par blogova.
Gdje da se ja evo skupim i s kim. Ko bi me saslusao itd. Ludim me smatraju sto i jesam, slazem se ali imam nekih ideja. Ako sam ja lud, zar su sve moje ideje lude i sve sta ja kazem da li je ludo. Ne kazem da nesto i nije. Cak mozda dosta toga.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#439 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dozer »

tranquil wrote:Meni nije jasno kako oni koji tvrde da se lako može izmisliti bolji tretman od hemoterapije, ne urade baš to: sjednu na guzice i izmisle bolju terapiju od hemoterapije.

Isto kao da je haman lakše pričati nego raditi. Ko bi rekao.
Bolja terapija postoji, potvrdjeno na hiljadama oboljelih, kao i medicinskim ilaboratorijskim ispitivanjima, a to je THC iz marihuane.
Postoji posebna tema o ovome na forumu zdravlje, pa koga zanima, neka se informise i edukuje malo.
E sad, da li je statisticki podatak o ekspanziji karcinoma u svijetu ikako povezan s prethodnom zabranom THC-a? Da li je to zavjera teska 1.100 milijardi USD godisnje za farmaceutsku industriju vezanu za onkologiju, ili je to nekakva "teorija zavjere"? Zasto se nikada nisu uradile kompletne klinicke studije s THC-om, bar ne zvanicne, iako se za njegove ucinke na celije raka zna vec vise od 30 godina? A, pored toga, i iako "THC ne lijeci nista", farmaceuti su ipak proizveli sinteticki THC koji prodaju oboljelima od karcinoma (Nabinol, Dronabinol i Sativex)....
Treba li pametnom ista vise od ovih informacija da bi donijeo ispravan zakljucak sta je istina...?

Btw, vidim da niko ne pogleda ona 4 klipa sto postavih, a ako i jeste, samo se napravimo ludi i idemo dalje, a :D
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#440 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#441 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Dozer wrote:
tranquil wrote:Meni nije jasno kako oni koji tvrde da se lako može izmisliti bolji tretman od hemoterapije, ne urade baš to: sjednu na guzice i izmisle bolju terapiju od hemoterapije.

Isto kao da je haman lakše pričati nego raditi. Ko bi rekao.
Bolja terapija postoji, potvrdjeno na hiljadama oboljelih, kao i medicinskim ilaboratorijskim ispitivanjima, a to je THC iz marihuane.
Postoji posebna tema o ovome na forumu zdravlje, pa koga zanima, neka se informise i edukuje malo.
E sad, da li je statisticki podatak o ekspanziji karcinoma u svijetu ikako povezan s prethodnom zabranom THC-a? Da li je to zavjera teska 1.100 milijardi USD godisnje za farmaceutsku industriju vezanu za onkologiju, ili je to nekakva "teorija zavjere"? Zasto se nikada nisu uradile kompletne klinicke studije s THC-om, bar ne zvanicne, iako se za njegove ucinke na celije raka zna vec vise od 30 godina? A, pored toga, i iako "THC ne lijeci nista", farmaceuti su ipak proizveli sinteticki THC koji prodaju oboljelima od karcinoma (Nabinol, Dronabinol i Sativex)....
Treba li pametnom ista vise od ovih informacija da bi donijeo ispravan zakljucak sta je istina...?

Btw, vidim da niko ne pogleda ona 4 klipa sto postavih, a ako i jeste, samo se napravimo ludi i idemo dalje, a :D
To ti je ta 'naučno' istraživačka otvorenost i želja za spoznajom :)) koja podsjeća na ovo:

Image

ni lijevo ni desno, samo u jaram
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#442 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Gojeni H »

Diwan wrote:
tranquil wrote:A jebote, stavili ograničenja na trgovinu nepasterizovanog mlijeka. Učinilo mi se da si napisao da je zabranjena organska hrana. :-)

Uglavnom, kako su ono vezani Higgsov bozon i lijek za rak?
Nije ni poenta da imaju vezu - poenta je da je negdje napravljen ogroman napredak, dok na drugom mjestu nije, i sve to pod istom kapom nazvanom nauka. Civilizacijski progres ide uporedo, uglavnom. To je isto kao kad bi u nekom selu imao posljedna čuda tehnike, infrastrukturu a da su kuće od blata kao prije 200 godina.
Civilizacijski napredak ne ide isto u svim granama, pa ni u drustvima. Ustvari, u historiji je dolazilo i do regresije u znanju i napretku. Primjer - zajednica Tasmanijskih Aboridzina. Kao i do usporavanja - primjer upotrebe plina za rasvjetu u Velikoj Britaniji.
Bicikl 1990. i bicikl danas i nemaju prevelike razlike. Da doslo je do promjene u materijalima, brzine ... ali u sustini su to dva tocka i pedale.
Kompjuteri 1990. god. i danas su dvije razlicite stvari.
Isto tako, da bi od ideje nesto postalo proizvod za siroku upotrebu, potreban je niz faktora, od kojih ekonomska isplativnost igra itekako veliku, ako ne presudnu ulogu.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#443 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dozer »

Primjer drasticnog nazadovanja na svakom polju, ukljucujuci i naucno je i BiH. Ovdje je sve unazadjeno do te mjere da su nas u svemu prestigle i zemlje za koje smo prije samo 25 godina bili poput neke daleko naprednije vanzemaljske civilizacije :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#444 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by stakasa »

Vizionar 1985 wrote:Teze i gresku priznajem i da nisam upravu ali ipak kada shvatim da nisam i da sam pogrijesio to i priznam. Nisam bas skroz tvrdoglav, priznajem da jesam odredzeno samo ne znam koliko, ali nadam se da nisam kako Ameri kazu stunborn, bas skroz.
:thumbup:
Ti si bolan legenda sta god da uradis. Jedan od drazih likova na forumu
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#445 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

stakasa wrote:
Vizionar 1985 wrote:Teze i gresku priznajem i da nisam upravu ali ipak kada shvatim da nisam i da sam pogrijesio to i priznam. Nisam bas skroz tvrdoglav, priznajem da jesam odredzeno samo ne znam koliko, ali nadam se da nisam kako Ameri kazu stunborn, bas skroz.
:thumbup:
Ti si bolan legenda sta god da uradis. Jedan od drazih likova na forumu
:kakoste:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#446 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

Dozer wrote:Primjer drasticnog nazadovanja na svakom polju, ukljucujuci i naucno je i BiH. Ovdje je sve unazadjeno do te mjere da su nas u svemu prestigle i zemlje za koje smo prije samo 25 godina bili poput neke daleko naprednije vanzemaljske civilizacije :D
Pa posljedice rata i etnickih itd., podjela. Ko robovi. Mislim takve metode su na robovima primjenjivali kao sada ovdje pa i drugdje. :(
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#447 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Gotovo da nema područja gdje nisu prisutne malverzacije. Pisao sam kako se civilizacijski napredak odvija na svim nivoima, i obratno. Tako da je prilična nelogičnost imati izgrađenu infrastukturu u nekom mjestu i korištenje hi-tec opreme i stvari a da se istovremeno život odvija u trošnim kućama.

Nije logično vidjeti recimo savremen tip top uređen stan ili kuću, a da se u njemu koristi pokučstvo iz 70-tih, kao recimo Čajevac portable televizor, stari lampas radio, grijanje na smederevo peči itd. Ne pije vode i nema logike.

Tako isto je i sa poređenjima vezanim za napredak u nauci. Imamo velike tehnološke napretke, a istovremeno nismo sposobni riješiti pitanja raka, krvnog pritiska, srčanih oboljena itd.

Ne moramo čak ni upoređivati suprotne grane nauke, več možemo nači iste nelogičnosti u okviru jednog polja – medicine.

S jedne strane ljudi su klonirale ovčice i šta sve ne, i to je bilo prije 20-30 godina, šta tek sada ima + koliko toga ima što nam se ne govori i prešučuje i što se možda koristi u vojne svrhe itd., a sa druge strane 100 godina ne mogu da pronađu lijek za rak. Kaže forumas da se trude i bore, daju sve od sebe, ali eto nekako im ne uspijeva - hahahahaha. Kikiriki razmišljanje i vjerovanje. 100 godina?!!!

Onda stalno prisutna tema o vakcinisanju djeca. Kod nas i svugdje ljudi imaju male apoteke u svojim stanovima – tablete za pritisak, tablete za srce, tablete za smirenje, a ni jedno ne liječi. Moraš stalno piti da bi bio kao ok, ali da si zdrav to nema šansi. Navučen ko na heroin. Lijek i izlječenje su kada nešto doprinese nestanku bolesti, u potpunosti, i kada nema potrebe za neprestanik uzimanjem lijekova za sprečavanje širenja i produbljivanja bolesti.

To je kao kod nekih majstora koji onako pokrije nešto da se ne vidi, ali u suštini nije ništa uradio i obično ne prođe mnogo kd moraš ponovo da riješiš isti problem. Kamuflaža.

Poenta zašto medicina ne daje uspješne odgovore na pitanje zdravlja ljudi je u tome što se radi u interesu farmaceutskih kuća a ne u interesu zdravlja ljudi. Danas kad odete kod ljekara vi u stvari idete kod famaceuta koji je to samo da vam propiše tablete i eventualno da dijagnozu, a i to često puta bezuspješno i sa greškom. Namjerno sam rekao tablete, a ne lijek, iako ga prozivaju lijekom, a radi se o tabletama. Spojili su riječ lijek i izlječenja sa riječu tablete. Mudraci masonci.

Jaka knjiga koja govori o medicinskim prevarama, napisana od strane same liječnice:

https://www.scribd.com/doc/311323975/Me ... a-GSPL-pdf

User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#448 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Sanjarko »

Diwan wrote:

Code: Select all

Gotovo da nema područja gdje nisu prisutne malverzacije. Pisao sam kako se civilizacijski napredak  odvija na svim nivoima, i obratno. Tako da je prilična nelogičnost imati izgrađenu infrastukturu u nekom mjestu i korištenje hi-tec opreme i stvari a da se istovremeno život odvija u trošnim kućama. 

Nije logično vidjeti recimo savremen tip top uređen stan ili kuću, a da se u njemu koristi pokučstvo iz 70-tih, kao recimo Čajevac portable televizor, stari lampas radio, grijanje na smederevo peči itd. Ne pije vode i nema logike.

Tako isto je i sa poređenjima vezanim za napredak u nauci. Imamo velike tehnološke napretke, a istovremeno nismo sposobni riješiti pitanja raka, krvnog pritiska, srčanih oboljena itd. 

Ne moramo čak ni upoređivati suprotne grane nauke, več možemo nači iste nelogičnosti u okviru jednog polja – medicine.

S jedne strane ljudi su klonirale ovčice i šta sve ne, i to je bilo prije 20-30 godina, šta tek sada ima + koliko toga ima što nam se ne govori i prešučuje i što se možda koristi u vojne svrhe itd., a sa druge strane 100 godina ne mogu da pronađu lijek za rak. Kaže forumas da se trude i bore, daju sve od sebe, ali eto nekako im ne uspijeva  - hahahahaha. Kikiriki razmišljanje i vjerovanje. 100 godina?!!!

Onda stalno prisutna tema o vakcinisanju djeca. Kod nas i svugdje ljudi imaju male apoteke u svojim stanovima – tablete za pritisak, tablete za srce, tablete za smirenje, a ni jedno ne liječi. Moraš stalno piti da bi bio kao ok, ali da si zdrav to nema šansi. Navučen ko na heroin. Lijek i izlječenje su kada nešto doprinese nestanku bolesti, u potpunosti, i kada nema potrebe za neprestanik uzimanjem lijekova za sprečavanje širenja i produbljivanja bolesti. 

To je kao kod nekih majstora koji onako pokrije nešto da se ne vidi, ali u suštini nije ništa uradio i obično ne prođe mnogo kd moraš ponovo da riješiš isti problem. Kamuflaža.

Poenta zašto medicina ne daje uspješne odgovore na pitanje zdravlja ljudi je u tome što se radi u interesu farmaceutskih kuća a ne u interesu zdravlja ljudi. Danas kad odete kod ljekara vi u stvari idete kod famaceuta koji je to samo da vam propiše tablete i eventualno da dijagnozu, a i to često puta bezuspješno i sa greškom. Namjerno sam rekao tablete, a ne lijek, iako ga prozivaju lijekom, a radi se o tabletama. Spojili su riječ lijek i izlječenja sa riječu tablete. Mudraci masonci.

Jaka knjiga koja govori o medicinskim prevarama, napisana od strane same liječnice:

[url]https://www.scribd.com/doc/311323975/Medicinska-mafija-GSPL-pdf[/url]

[yt]https://youtu.be/xotETwTZoyg[/yt]
Ima ovoga samo ne znam koliko. Jedna rijec ABSOLON.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#449 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by mousstapha »

Jbg ne mozes jesti smece svaki dan i kriviti medicinu sto nema lijek. Ljudi nisu masine.
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#450 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Arminovski »

mousstapha wrote:Jbg ne mozes jesti smece svaki dan i kriviti medicinu sto nema lijek. Ljudi nisu masine.
Ma jok bolan to ti je sa ganzom povezano...
Post Reply