‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1 ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

‘TEORIJE ZAVJERE’ U OGLEDALU ATEIZMA I RELIGIJE

Interesuju me mišljenja ovih grupacija na pojave okarakterisane kao ‘teorije zavjere’, granična područja nauke, stvari koje recimo obrađuje Mišak u ‘Na rubu znanosti’ …

Piramide, vanzemaljci, Atlantida, Inke, Hollow earth, …..

Postavio sam svojevremeno video koji obrađuje poziciju Jedžuđ I Medžuđ ili Gog I Magog na jedan unikatan način gdje je spomenuta Hollow earth.

Kako se ove stvari ‘uklapaju’ u ateistički I religiozni um:

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Prije nego se netko iz ovih grupacija počne glupirati jer ove stvari se većim dijelom ne uklapaju u mainstream ateističko/religijska naukovanja:

Medvedev govori o vanzemaljcima:

HobotnicaPLus
Posts: 288
Joined: 22/06/2016 18:57

#3 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by HobotnicaPLus »

Evo kad si vec spomenuo vanzemaljce...
Npr. teorije zavjere o vanzemaljcima sa religijskog aspekta - kako to uopste treba da izgleda? Mislim, ima li to uopste smisla? Malo konfuzno. Nekako se cini da religije i teorije zavjere i nemaju bas neke povezanosti. A mozda i grijesim.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#4 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

HobotnicaPLus wrote:Evo kad si vec spomenuo vanzemaljce...
Npr. teorije zavjere o vanzemaljcima sa religijskog aspekta - kako to uopste treba da izgleda? Mislim, ima li to uopste smisla? Malo konfuzno. Nekako se cini da religije i teorije zavjere i nemaju bas neke povezanosti. A mozda i grijesim.
Bas zato sam i postavio temu jer se i meni čini da nemaju največim dijelom, kao i sa ideologijom ateizma.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#5 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Recimo, još jedan veoma ozbilja guy priča o tome, ni manje ni više nego ex ministar odbrane Kanade. Dakle, nisu ljudi buranija ili neki tamo što postavljaju neke 'čudne' klipove po YT.

HobotnicaPLus
Posts: 288
Joined: 22/06/2016 18:57

#6 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by HobotnicaPLus »

Mislim da se termin teorije zavjere moze koristiti iskljucivo vezano za dogadjaje u historiji (vecinom politicke) te neka drustvena desavanja na mikro i makro nivoima.
Kako god, takve stvari su vecinom umotane u nekakve misterije, sto je po meni glupost. Misljenja sam da iza ama bas svake stoji obicni materijalni interes grupe ili pojedinca, business as usual.

A to sto se tice piramida, vanzemaljaca, atlantida, kleopatri i statijaznam, jedino sto bi tu mogla biti zavjera jeste skrivanje ili laziranje informacije i cinjenica, opet sa ciljem zastite interesa grupe ili pojedinca.

Gledajuci iz ove perspektive,religija tu svakako nema mjesto, osim naravno ako je neko ne koristi u svrhu sticanja moci ili bogatstva.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#7 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Towelie »

Ne znam bas koliko ima smisla gledati na teorije zavere kroz prizmu vere i nevere, mozda je smislenije kroz prizmu zdravog razuma i dokaza. I vernik i ateist ce zdravorazumskim razmisljanjem odbaciti vecinu ovih teorija.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#8 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dope_Man »

Ne vidim nikakvu poveznicu izmedju vjere, ili nevjere i takvih stvari. Svaki pojedinac za sebe odlucuje da li ce prihvatiti neku teoriju zavjere, bez obzira kako on pristupao pitanju vjere.

Za mene su sve te teorije skupina gluposti koje ne prolaze ni osnovnu kritiku a kamoli sta vise. Pri tom mislim na ove teorije zavjere popularne na internetu o slijetanju na mjesec u Hollywoodskom studiju, supljoj i ravnoj Zemlji i slicne glupost. A zavjere samo po sebi dakako da postoje, kada skupina pojedinaca napravi plan kojim ce pokusati ostvariti odredjeni interes, ali to je uvijek manja grupa ljudi, sa neki obicnim, ljudskim zavjerama, a ne tim ogromnim gdje kriju vanzemaljce (toliko napredne da dodju do Zemlje, i onda ih par ljudi zahebe) ili oblik Zemlje koji nikome ne donosi nikakvu prednost, bila ona okrugla, kockasta ili u obliku piramide... ali eto kao svi se nekako dogovorili da lazu raju. Mogu i ratovati sve ove zemlje, ali cvrsto se drze dogovora da raji lazu o slijetanju na mjesec, obliku Zemlje itd.. :-)

A na rubu znanost treba preimenovati u ''Na rubu ludila'', jer samo lud moze ono gledati. Bukvalno od kolicine gluposti nisam mogao gledati duze od par minuta niti jednu epizodu, a dva-tri puta sam na nagovor raje pokusao.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by asurbanipal »

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#10 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Towelie wrote:Ne znam bas koliko ima smisla gledati na teorije zavere kroz prizmu vere i nevere, mozda je smislenije kroz prizmu zdravog razuma i dokaza. I vernik i ateist ce zdravorazumskim razmisljanjem odbaciti vecinu ovih teorija.
Počeši se malo po glavi i ne pričaj gluposti. Sad pričaš u ime 'vjernika i nevjernika'.

Nekoć si pričao protiv mnogih stvari koje sam postavljao a sad si ljuti zagovornik istih. Udahni malo.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#11 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Dope_Man wrote:Ne vidim nikakvu poveznicu izmedju vjere, ili nevjere i takvih stvari. Svaki pojedinac za sebe odlucuje da li ce prihvatiti neku teoriju zavjere, bez obzira kako on pristupao pitanju vjere.

Za mene su sve te teorije skupina gluposti koje ne prolaze ni osnovnu kritiku a kamoli sta vise. Pri tom mislim na ove teorije zavjere popularne na internetu o slijetanju na mjesec u Hollywoodskom studiju, supljoj i ravnoj Zemlji i slicne glupost. A zavjere samo po sebi dakako da postoje, kada skupina pojedinaca napravi plan kojim ce pokusati ostvariti odredjeni interes, ali to je uvijek manja grupa ljudi, sa neki obicnim, ljudskim zavjerama, a ne tim ogromnim gdje kriju vanzemaljce (toliko napredne da dodju do Zemlje, i onda ih par ljudi zahebe) ili oblik Zemlje koji nikome ne donosi nikakvu prednost, bila ona okrugla, kockasta ili u obliku piramide... ali eto kao svi se nekako dogovorili da lazu raju. Mogu i ratovati sve ove zemlje, ali cvrsto se drze dogovora da raji lazu o slijetanju na mjesec, obliku Zemlje itd.. :-)

A na rubu znanost treba preimenovati u ''Na rubu ludila'', jer samo lud moze ono gledati. Bukvalno od kolicine gluposti nisam mogao gledati duze od par minuta niti jednu epizodu, a dva-tri puta sam na nagovor raje pokusao.
Ti si jedna klasičan primjer, na osnvu samo jedne ili dvije korespondencije sa tobom ili pročitana posta, da nemaš veze sa onim što proklamuješ, a proklamuješ tzv. otvorenost, nepobitnost dokaza, mogućnost promjene mišljenja ako se nešto pokaže suprotno, a u stvari pričaš bajkice kao i večina ostalih ideologa ovdje iz tabora ateista i religije, kojima je samo bitna njihova ideologija i stav, odnosno oni sami jer se na kraju radi o vama koji branite svoje krute stavove.

'On meni da kaže da ja ne znam ....'
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#12 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Towelie »

Diwan wrote:
Towelie wrote:Ne znam bas koliko ima smisla gledati na teorije zavere kroz prizmu vere i nevere, mozda je smislenije kroz prizmu zdravog razuma i dokaza. I vernik i ateist ce zdravorazumskim razmisljanjem odbaciti vecinu ovih teorija.
Počeši se malo po glavi i ne pričaj gluposti. Sad pričaš u ime 'vjernika i nevjernika'.

Nekoć si pričao protiv mnogih stvari koje sam postavljao a sad si ljuti zagovornik istih. Udahni malo.
Pocesah se, al i dalje ostaje poenta. Dokazi za te teorije zavere su ili slabi ili nikakvi. Ako je tebi merak da verujes da su Jedzudz i Medzudz na juznom polu, tvoja stvar. :-D

To sto sam menjao stavove je samo pokazatelj duhovnog razvoja.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#13 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Živimo u svijetu matrixa I teško je progutati neke stvari I ne smatram da ista znam više od drugoga ili da sam pametniji, bolji itd, ali želim da ukažem na pojave oko nas koje večina nas odbacujemo baš iz razloga što smo duboko uspavani.

I to zaista nema veze sa religijom Ili ateizmom, ali želim da pokažem da I jedna I druga strana nemaju pojma šta pričaju i vjeruju I da su puni oholosti I da samo vrte svoje naučene mantre bez imalo spremnosti da private drugačiji stav. Znači na istoj se klackalici klackaju I jedni I drugi.

Tako lako smo se zacementirali u svoje ideologije I stavove, naravno govorim u globalu, ima svakako pojedinaca koji nisu takvi, da prepuni oholosti
ismijavamo jedni druge i ponižavamo. A oholost je prezrene zar ne, i kod ljudi I kod Boga.

Ušao sam par puta, po prvi put, ito tek prije 10-tak dana na temu ateizam, I video isto što vidim na religijskim temama – krutost, oholost, nadmenost, ideološku zatupljenost I papanluk.

Nikakve razlike između njih i recimo vehabija.

Uglavnom gomila kukavica

Čak I portali skoro svakodnevno objavljuje neke poveznice sa vanzemaljcima. Jedan od juče:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/tajna- ... 77479.html
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#14 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Dope_Man »

Diwan wrote:
Dope_Man wrote:Ne vidim nikakvu poveznicu izmedju vjere, ili nevjere i takvih stvari. Svaki pojedinac za sebe odlucuje da li ce prihvatiti neku teoriju zavjere, bez obzira kako on pristupao pitanju vjere.

Za mene su sve te teorije skupina gluposti koje ne prolaze ni osnovnu kritiku a kamoli sta vise. Pri tom mislim na ove teorije zavjere popularne na internetu o slijetanju na mjesec u Hollywoodskom studiju, supljoj i ravnoj Zemlji i slicne glupost. A zavjere samo po sebi dakako da postoje, kada skupina pojedinaca napravi plan kojim ce pokusati ostvariti odredjeni interes, ali to je uvijek manja grupa ljudi, sa neki obicnim, ljudskim zavjerama, a ne tim ogromnim gdje kriju vanzemaljce (toliko napredne da dodju do Zemlje, i onda ih par ljudi zahebe) ili oblik Zemlje koji nikome ne donosi nikakvu prednost, bila ona okrugla, kockasta ili u obliku piramide... ali eto kao svi se nekako dogovorili da lazu raju. Mogu i ratovati sve ove zemlje, ali cvrsto se drze dogovora da raji lazu o slijetanju na mjesec, obliku Zemlje itd.. :-)

A na rubu znanost treba preimenovati u ''Na rubu ludila'', jer samo lud moze ono gledati. Bukvalno od kolicine gluposti nisam mogao gledati duze od par minuta niti jednu epizodu, a dva-tri puta sam na nagovor raje pokusao.
Ti si jedna klasičan primjer, na osnvu samo jedne ili dvije korespondencije sa tobom ili pročitana posta, da nemaš veze sa onim što proklamuješ, a proklamuješ tzv. otvorenost, nepobitnost dokaza, mogućnost promjene mišljenja ako se nešto pokaže suprotno, a u stvari pričaš bajkice kao i večina ostalih ideologa ovdje iz tabora ateista i religije, kojima je samo bitna njihova ideologija i stav, odnosno oni sami jer se na kraju radi o vama koji branite svoje krute stavove.

'On meni da kaže da ja ne znam ....'
Dobro druze moj, to sto nisam spreman vjerovati nekima sa youtube-a da je Zemlja ravna, suplja ili na ledjima kornjace, ili da vanzemaljci dolaze stalno na Zemlju, ali mi smo ipak dovoljno napredni, odnosno par vlada na svijetu jesu, da ih uhvate i sakriju iako cinjenica da putuju kroz svemir valjda znaci i da su po svemu drugom vezanom za tehnologiju vjerovatno daleko ispred nas itd.. to sve znaci da sam zatvoren um - onda jesam. Jer dok ne dovedes vanzemaljca, ili me odvedes do ivice Zemlje, ja cu biti zatucana budala koja vjeruje da je Zemlja okrugla i vrti se oko Sunca zajedno sa jos par planeta na kojima nazalost nema zivota. A dalje od toga je svasta moguce, a dosad samo nemamo nacina da to istrazimo.

Bitno je da portali koji pisu bilo sta na namjerno senzacionalisticki nacin, iako je sustina vijesti potpuno drugacija od naslova, donose svjetlo i istinu u nas zivot i ''dokazuju'' ono u sta zelis da vjerujes. Ja prvi zelim da postoje vanzemaljci, po mogucnosti inteligentniji i civilizacijski napredniji od nas, ali to sto ja zelim ne znaci da je predsjednik amerike reptil sa kozom covjeka.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#15 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Phil Schneider je radio u jednoj od 'tajnih' podzemnih baza u USA i govori o svom iskustvu sa vanzemaljcima u toj bazi kao i o suradnji vlade USA sa njima na polju razvoja zemaljske tehnologije, kao i mnoge druge fascinantne stvari za nas koji živimo u matrici. Predavanje podjeljeno u sedam prevedenih dijelova, postavljam prvi a za ostale se pobrinite.

Nađen ubijen/zadavljen žicom zbog iznošenja činjenica prezentiranim na konferencijama koje je organizovao u cilju obavještavanja javnosti.

User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#16 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Gojeni H »

Diwan wrote:
Towelie wrote:Ne znam bas koliko ima smisla gledati na teorije zavere kroz prizmu vere i nevere, mozda je smislenije kroz prizmu zdravog razuma i dokaza. I vernik i ateist ce zdravorazumskim razmisljanjem odbaciti vecinu ovih teorija.
Počeši se malo po glavi i ne pričaj gluposti. Sad pričaš u ime 'vjernika i nevjernika'.

Nekoć si pričao protiv mnogih stvari koje sam postavljao a sad si ljuti zagovornik istih. Udahni malo.
Diwan wrote:
Dope_Man wrote:Ne vidim nikakvu poveznicu izmedju vjere, ili nevjere i takvih stvari. Svaki pojedinac za sebe odlucuje da li ce prihvatiti neku teoriju zavjere, bez obzira kako on pristupao pitanju vjere.

Za mene su sve te teorije skupina gluposti koje ne prolaze ni osnovnu kritiku a kamoli sta vise. Pri tom mislim na ove teorije zavjere popularne na internetu o slijetanju na mjesec u Hollywoodskom studiju, supljoj i ravnoj Zemlji i slicne glupost. A zavjere samo po sebi dakako da postoje, kada skupina pojedinaca napravi plan kojim ce pokusati ostvariti odredjeni interes, ali to je uvijek manja grupa ljudi, sa neki obicnim, ljudskim zavjerama, a ne tim ogromnim gdje kriju vanzemaljce (toliko napredne da dodju do Zemlje, i onda ih par ljudi zahebe) ili oblik Zemlje koji nikome ne donosi nikakvu prednost, bila ona okrugla, kockasta ili u obliku piramide... ali eto kao svi se nekako dogovorili da lazu raju. Mogu i ratovati sve ove zemlje, ali cvrsto se drze dogovora da raji lazu o slijetanju na mjesec, obliku Zemlje itd.. :-)

A na rubu znanost treba preimenovati u ''Na rubu ludila'', jer samo lud moze ono gledati. Bukvalno od kolicine gluposti nisam mogao gledati duze od par minuta niti jednu epizodu, a dva-tri puta sam na nagovor raje pokusao.
Ti si jedna klasičan primjer, na osnvu samo jedne ili dvije korespondencije sa tobom ili pročitana posta, da nemaš veze sa onim što proklamuješ, a proklamuješ tzv. otvorenost, nepobitnost dokaza, mogućnost promjene mišljenja ako se nešto pokaže suprotno, a u stvari pričaš bajkice kao i večina ostalih ideologa ovdje iz tabora ateista i religije, kojima je samo bitna njihova ideologija i stav, odnosno oni sami jer se na kraju radi o vama koji branite svoje krute stavove.

'On meni da kaže da ja ne znam ....'
To da si puko je bilo za ocekivati, ali ... bolan ko te vaspita? Ne samo na ovoj temi, znas li ti uopste razgovarati s ljudima, okrenuti na zahebanciju, izvinuti se kad preletis ... ? :-)
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#17 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Point is da ‘gospodari’ svijeta ma kako ih mi zvali – vlade u sjeni, iluminati, masoni, satanisti … kontrolisu mnoge stvari u vezi nauke, religije, obrazovanja, istorije čovječanstva itd I da svjesno drže čovječanstvo daleko od stvarnih informacija I znanja.

Znači živimo u kutiji koja nam je skrojena spram nečijih drugih ideja, zamisli, planova itd.

Internet I moderne komunikacije su otvorile put spoznajama I tajnama koje se nastoje sakriti na svim poljima, tako da imamo nevjerovatan protok informacija koje nam ranije nisu bile dostupne.

Vjerovatno živimo u vremenu razotkrivanja onoga što je do juče bilo tajna ili teorija zavjere, pa shodno tome pojavljuju se ne samo informacije nego I nova otkrića koja daju drugačiju sliku o svijetu u kojem živimo.

Jedan od velikih slučajeva vezanih za vanzemaljce je slučaj Roswell, gdje se u Novom Meksiku, USA, 1947 godine srušio NLO sa posadom.
Ima sigurno mnoštvo materijala o tome na YT I internetu, a snimljena je i igrana serija pod nazivom Taken.



User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#18 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Opasan lik za kojeg vjerujem da je dio te satanističke elite, baš kao što je i njegova poznatija sestra Marina Abramović.

Imaju dosta informacija ali pošto služe toj agendi, mješaju te informacije sa lažnim učenjima i ideologijama. Postavljam video radi potvrđivanja činjenica o postojanju vanzemaljaca. Čovjek je akademik, baš kao što su i Medvedev i bivši Kanadski ministar odbrane istaknute i važne ličnosti a nisu neki vlasnici nekog youtube UFO kanala ili Ramiz i Sakib sa pijace na Otoci.

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#19 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Ruski premijer Medvedev je u videu koji sam ranije postavio rekao da tko želi više da se informiše o vanzemaljcima da pogleda ruski dokumentarac Ljudi u crnom.



u videu ispod imamo prvi od četiri prevedena dijela tog dokumentarca. Ostale dijelove možete naći na istom mjestu.


User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#20 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by asurbanipal »

Diwan wrote:Opasan lik za kojeg vjerujem da je dio te satanističke elite, baš kao što je i njegova poznatija sestra Marina Abramović.

Imaju dosta informacija ali pošto služe toj agendi, mješaju te informacije sa lažnim učenjima i ideologijama. Postavljam video radi potvrđivanja činjenica o postojanju vanzemaljaca. Čovjek je akademik, baš kao što su i Medvedev i bivši Kanadski ministar odbrane istaknute i važne ličnosti a nisu neki vlasnici nekog youtube UFO kanala ili Ramiz i Sakib sa pijace na Otoci.
I Deretić je "akademik". :mrgreen:

Kakav akademik je ovaj Abramović? Čega? Na kojem fakultetu ili institutu je profesor? Gdje i šta predaje?

Puna je Srbija ovakvih samoproglašenih "doktora, akademika, profesora" koji niču kao gljive poslije kiše, kako bi popunili vakuum nastao uslijed urušavanja kulturnih i odgojno-obrazovnih ustanova i institucija.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#21 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Towelie »

asurbanipal wrote:
Diwan wrote:Opasan lik za kojeg vjerujem da je dio te satanističke elite, baš kao što je i njegova poznatija sestra Marina Abramović.

Imaju dosta informacija ali pošto služe toj agendi, mješaju te informacije sa lažnim učenjima i ideologijama. Postavljam video radi potvrđivanja činjenica o postojanju vanzemaljaca. Čovjek je akademik, baš kao što su i Medvedev i bivši Kanadski ministar odbrane istaknute i važne ličnosti a nisu neki vlasnici nekog youtube UFO kanala ili Ramiz i Sakib sa pijace na Otoci.
I Deretić je "akademik". :mrgreen:

Kakav akademik je ovaj Abramović? Čega? Na kojem fakultetu ili institutu je profesor? Gdje i šta predaje?

Puna je Srbija ovakvih samoproglašenih "doktora, akademika, profesora" koji niču kao gljive poslije kiše, kako bi popunili vakuum nastao uslijed urušavanja kulturnih i odgojno-obrazovnih ustanova i institucija.
:thumbup:

Inace je pozivanje na akademike, doktore, profesore i slicne kao garante istine logicka greska. :)
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#22 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Towelie wrote:
asurbanipal wrote:
Diwan wrote:Opasan lik za kojeg vjerujem da je dio te satanističke elite, baš kao što je i njegova poznatija sestra Marina Abramović.

Imaju dosta informacija ali pošto služe toj agendi, mješaju te informacije sa lažnim učenjima i ideologijama. Postavljam video radi potvrđivanja činjenica o postojanju vanzemaljaca. Čovjek je akademik, baš kao što su i Medvedev i bivši Kanadski ministar odbrane istaknute i važne ličnosti a nisu neki vlasnici nekog youtube UFO kanala ili Ramiz i Sakib sa pijace na Otoci.
I Deretić je "akademik". :mrgreen:

Kakav akademik je ovaj Abramović? Čega? Na kojem fakultetu ili institutu je profesor? Gdje i šta predaje?

Puna je Srbija ovakvih samoproglašenih "doktora, akademika, profesora" koji niču kao gljive poslije kiše, kako bi popunili vakuum nastao uslijed urušavanja kulturnih i odgojno-obrazovnih ustanova i institucija.
:thumbup:

Inace je pozivanje na akademike, doktore, profesore i slicne kao garante istine logicka greska. :)
Da se neću na tebe pozvati ili na osha :lol:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#23 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Towelie »

Da se neću na tebe pozvati ili na osha :lol:
Ma kakvi, to bi bila greska u koracima. :P

Al ta logika oslanjanja na autoritete jer navodno oni nesto bolje znaju jer su autoriteti je poput one vehabijske gde se oslanjaju na stotine svojih nepogresivih sejhova u svakom pitanju jer su sejhovi. :D K'o bi reko da Diwan i vehabije imaju nesto zajednicko.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#24 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by Diwan »

Towelie wrote:
Da se neću na tebe pozvati ili na osha :lol:
Ma kakvi, to bi bila greska u koracima. :P

Al ta logika oslanjanja na autoritete jer navodno oni nesto bolje znaju jer su autoriteti je poput one vehabijske gde se oslanjaju na stotine svojih nepogresivih sejhova u svakom pitanju jer su sejhovi. :D K'o bi reko da Diwan i vehabije imaju nesto zajednicko.
Ostaje nam da pitamo Ramiza sa otoke da nam kaže nešto o ancient aliens
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#25 Re: ‘TEORIJE ZAVJERE’ u ogledalu ateizma i religije

Post by asurbanipal »

Diwan wrote:
Towelie wrote:
Da se neću na tebe pozvati ili na osha :lol:
Ma kakvi, to bi bila greska u koracima. :P

Al ta logika oslanjanja na autoritete jer navodno oni nesto bolje znaju jer su autoriteti je poput one vehabijske gde se oslanjaju na stotine svojih nepogresivih sejhova u svakom pitanju jer su sejhovi. :D K'o bi reko da Diwan i vehabije imaju nesto zajednicko.
Ostaje nam da pitamo Ramiza sa otoke da nam kaže nešto o ancient aliens

Image
Post Reply