Emocionalni VAMPIRI: Jeste li bili žrtva ili vampir

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply
plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Emocionalni VAMPIRI: Jeste li bili žrtva ili vampir

Post by plain vanilla » 21/05/2012 22:26

Ne znam koliko vas je koji cete uopce procitati tekst, ali hajde da probamo.
EMOCIONALNI VAMPIRI: Uzet će vam srce, tijelo, dušu, možda i novčanik, a dobit ćete NIŠTA!

Ne, nije u pitanju Noć vještica i kostimirana zabava. Emotivne vampire imamo priliku sresti svaki dan, ako smo sretni samo usput, a ako smo pehisti dobit ćemo vampira za ljubav života ili najboljeg prijatelja.

Kako ga prepoznati?

Vampiri izvana izgledaju sasvim normalno, prosječno, mada će oni o sebi reći da su ružni, debeli, mršavi, neprivlačni, a mi ćemo ih svakodnevno, uvijek s istim elanom, pokušavati uvjeriti u suprotno jer istina i jeste drugačija. Oni izgledaju dobro ili čak odlično, ali to i nije uzrok našeg problema s takvim ljudima. I da, Vampiri mogu biti i muškarci i žene, nema razlike.
Narcisoidni ili samokritični, histerični i egocentrični, paničari i paranoici, vječne žrtve uvijek usamljene i u strahu od ljudi.

Njihove potrebe su najvažnije!

Ni slučajno pokušati staviti sebe ispred njihovih potreba, odmah će poludjeti. Morate biti rame za plakanje, slušati o zdravstvenim tegobama, nerazumnim i lijenim kolegama na poslu, majci koja je kao maćeha, nezahvalnoj sestri koja se nikad neće udati, prijateljima koji su neprijatelji.. Morate slušati pozorno, slagati se sa svim što čujete i što je najvažnije, ni slučajno pokušati minimizirati probleme svog Vampira. Svi njegovi problemi su od životne važnosti, a najveća greška bi bila da počnete pričati o svojim problemima. Što prije shvatite da ste nebitni, to bolje!

Nemojte biti iznenađeni ako se pokuša i finansijski okoristiti, jer on ima tako puno troškova, a primanja su mala, a on bi rado na more..samo 7 dana, inače će poludjeti, a baš zna da imate ušteđevinu koja bi bila dostatna za njegov prijeko potreban odmor.

Očekuju savršenu ljubav, da ga volite bezrezervno, sa svim manama i bolestima (na koje ćete ponekad pomisliti da je ponosan), očekuju da date sve svoje emocije, sve vrijeme, svu ljubav, svaki dodir, ali zauzvrat ćete dobiti ništa ili gotovo ništa. Jedino što možete očekivati je pokoje obećanje, mali dokaz postojanja emocija s Vampirove strane, ali ni to nećete dobiti. Dok čekate da ispuni svoja obećanja, da dobijete mrvicu ljubavi, isisat će iz svoje žrtve ne samo svaku emociju nego i svaku kap želje za životom.

Kako se odbraniti od Vampira?

Ne pomaže bijeli luk, nisu ovo Vampiri amateri. Od ovih negativnih ljudi, toliko opterećenih sobom, najbolje je pobjeći što dalje. Ali ako su vam se nekako već podvukli pod kožu morate ostati mirni, naoružati se strpljenjem, ali i postaviti granice preko kojih nikako nećete preći.
Osjetite li simptome depresije, anoreksije, anksioznosti, znajte da je Vampir pobijedio i da možda postajete jedan od njih.
Moram priznati da su mi cesto pili krv, cudo je ista i ostalo :D Prijatelji, porodica, momci..valjda sto sam 'nako mashala, pa misle imam zaliha.
S jednom sam se prijateljicom prestala druziti zbog njenog ponasanja, fakat sam se poslije izlaska s njom osjecala kao da nemam kap zivota u sebi..nije se cak trudila ni glumiti da slusa kad ja nesto pricam..

A momci..uffffff, sto bi kod nas rekli, ugadjas mu ko chiru :lol: ali nikad nije dovoljno,..uvijek ima nesto da zamjeri, ne pada mu na pamet pitati kako si ti, kako duras...

fatamorgana

Re: Emocionalni VAMPIRI: Jeste li bili žrtva ili vampir

Post by fatamorgana » 21/05/2012 23:04

Jesil' probala glogov kolac? Ponekad su najednostavnija sredstva i najefikasnija, :D

plain vanilla

Post by plain vanilla » 21/05/2012 23:08

fatamorgana wrote:Jesil' probala glogov kolac? Ponekad su najednostavnija sredstva i najefikasnija, :D
eee, niko haman vampira nije sreo osim mene :lol:

probat cu ako se povampiris :evil: :lol:

fatamorgana

Post by fatamorgana » 21/05/2012 23:18

plain vanilla wrote:
fatamorgana wrote:Jesil' probala glogov kolac? Ponekad su najednostavnija sredstva i najefikasnija, :D
eee, niko haman vampira nije sreo osim mene :lol:
Ma poznajem dobro tipologiju ....

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 22/05/2012 12:24

Imala sam vise tih krvosrka oko sebe... Pokusavam jos uvijek nekih da se rijesim jer mi je dodijalo slusati njihove uvijek tuzne zalopojke... U jednom momentu svog zivota pocela sam i ja da budem kao i oni nezadovoljna, tuzna, neraspolezena i da samo pricam o problemima... Nekad sam znala izmisliti problem iz necega gdje nema problema samo da se osjecam tuzno... UZAS....
Vrlo pazljivo biram s kim cu se druziti... i Vampire i Vampirice zaobilazim u sirokom luku...

plain vanilla

Post by plain vanilla » 22/05/2012 13:06

e napokon jos neko, vec sam pomislila da sam ja jedina zrtva, da ne kazem budala :D

Cecilija

Post by Cecilija » 22/05/2012 13:41

plain vanilla wrote:e napokon jos neko, vec sam pomislila da sam ja jedina zrtva, da ne kazem budala :D
Nisi ti jedina vjeruj mi ali je ljude haman pa stid priznati da su u nekoj fazi života bili takvi suckeri. :mrgreen:

blufonka

Post by blufonka » 22/05/2012 14:48

Imadoh i ja nekada prije tri godine ( srecom pisem o ovome u proslom vremenu) jednu prijateljicu, prilicno starija od mene pa se racunalo i pametnija i iskusnija, nadjoh je u svim gore navedenim "epitetima"!
Tada nisam znala da spada u kategoriju vampira ali sad kad se malo bolje razmislim bas je skolski primjer istog!
Cijelo vrijeme naseg druzenja osjecala sam da mi nekako "ne prija", zaista je sirila negativnu energiju oko sebe a iz mene izvlacila i ono malo pozitivnog sto sam tada imala. Sjecam se da mi je cak i pocela savjetovati da uzimam antidepresive jer ih je ona pila kao vitamine ali me srecom zivot odveo na drugu stranu, prekinula sam kontakte s njom i promjena na bolje je bila jako osjetna. Eto, poslije nje ne naletih ni na koga slicnog ali srecom sad vec bi znala odmah i prepoznati takav tip ljudi... :run:

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 22/05/2012 14:53

plain vanilla wrote:e napokon jos neko, vec sam pomislila da sam ja jedina zrtva, da ne kazem budala :D

:) nisi jedina... jok ;-) ima nas jos... ja imam jos uvijek Vampirica i Vampira u okruzenju ali sa sve manje utjecaja na mene 8-) radim na sebi :-D

zalutala

Post by zalutala » 22/05/2012 18:38

Bilo ih je oko mene ,ima ih još :sad:
Ali haman i ja došla tobe(uvijek u tome malkice zaostajem)pa se učim "očistiti" se od tih parazita.
To su oni,kako ih ja zovem"emotivni bogalji" koji su tako željni ljubavi i one topline ,onog svjetla koje ljudska osoba posjeduje pa se hrane tim osjećajem,stalno bi da su blizu tog izvora pa da se napajaju i pune.
Ali sami nisu sposobni,nisu naučili ili jednostavno bezobrazni (ima ih razne vrste )od sebe toplinu,ljubav i ljudskost podariti .Ko krpelj se zavuku pod kožu ,nekad i ne primjetiš koliko iz tebe snagu,pozitivu i svjetlost izvlače,koliko ti krvi i snage uzimaju i ne zaustavljaju se-stalno traže još više!A ja vala ne dam više! :D :twisted:

fatamorgana

Post by fatamorgana » 22/05/2012 18:43

Ovdje se ne zna ko je gori, jal' vampiri jal' žrtve, horor uživo :lol:

plain vanilla

Post by plain vanilla » 22/05/2012 19:14

fatamorgana wrote:Ovdje se ne zna ko je gori, jal' vampiri jal' žrtve, horor uživo :lol:
ho's kolac? :D

JThomas
Been thanked: 45 times

Post by JThomas » 22/05/2012 20:04

kad pogledam retrospektivno, ja sam k'o mlađi svakakvih nekakvih krvosasa tolerisao oko sebe. prosto mi bude mene žao kakve sam kloceve trpio. sad više ne, i tolerancija mi je u daljnjem padu, i drago mi je zbog toga.

poluvezano - na pitanje "imaš li marku" sam počeo odgovarati sa "imam, ali ne dam".

Kona__

Post by Kona__ » 22/05/2012 21:37

Joj ti dobre teme vanilla.. Svi smo zrtve, ocito. Iz mene je nadredjeni kolega isisao zadnju kap krvi, i mislim da postajem tesko bolesna od svega sto pretrpim. :D Dobro ovdje se radi i o hijerarhiji, nije da imam nekog izbora.. U sustini sve pocne iz nekog sazaljenja i preraste u tesku patnju. Uz to imam "prijateljicu" koja izgubi fokus ako ja progovorim, ako me pita nesto to se sigurno na neki nacin tice i nje ili bezveze mahala, nema nikakvog interesovanja.. :D Mislim i ne treba mi, ali nevjerovatno je kako je njen zivot teska drama a moj zivot tako divan i nezasluzeno sladak :D

Cecilija

Post by Cecilija » 22/05/2012 21:47

JThomas wrote:
poluvezano - na pitanje "imaš li marku" sam počeo odgovarati sa "imam, ali ne dam".
Eh da se tu radi uvijek o toj marki niko traume ni bi zarađivao...

fatamorgana

Post by fatamorgana » 23/05/2012 00:23

plain vanilla wrote:
fatamorgana wrote:Ovdje se ne zna ko je gori, jal' vampiri jal' žrtve, horor uživo :lol:
ho's kolac? :D
mogu i slani štapići, :kiss:

fatamorgana

Post by fatamorgana » 23/05/2012 15:41

babyline wrote:ha, ovdje nikada niko nece reci da je bio vampir glavom i bradom
pa ne mogu po danu, :lol:

cLo

Post by cLo » 23/05/2012 20:01

Haj' kad niko neće da bude vampir, ja ću.....Ionako sam se prepoznala u par stvari :cry:

be highirly

Post by be highirly » 24/05/2012 07:27

interesantno je da ima ljudi sa kojima i dok sutis osjetis da te 'crpe', dok sa drugim koliko god da ulozis energije duplo se vrati...mada ne pratim, niti vjerujem u horoskopska naglabanja, muskarci rodjeni u znaku skorpije kao i zene jarcevi me izmozde samo tako :D

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 24/05/2012 08:56

babyline wrote:ha, ovdje nikada niko nece reci da je bio vampir glavom i bradom
Jesam ja priznala da sam jedno vrijeme bila krvosrk jer sam oblik ponasanja svojih Vampira i Vampirica prihvatila kao normalan oblik ponasanja... :D

Naravno poslije spoznaje da sam Vampirica pocela sam raditi na sebi i jos uvijek to radim :-D

fatamorgana

Post by fatamorgana » 24/05/2012 23:26

kockica_kockica wrote:
Naravno poslije spoznaje da sam Vampirica pocela sam raditi na sebi i jos uvijek to radim :-D
Onako, iz čiste radoznalost, a izlaziš li i po danu, :D

Post Reply