miševi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#1 miševi

Post by passiv »

Pošto nisam našao sličnu temu evo da postavim ovdje a ako joj nije ovdje mjesto neka moderatori prebace.
U zadnje vrijeme imam problema sa miševima u prizemlju koje nije opremljeno. Već sam jednom uhvatio 7-8 miševa uz pomoć ljepila ali opet su se vratili, ima li neko neku ideju kako se rješiti ovih štetočina?
Razmišljao sam čak i da uzmem neku mačku kao ljubimca ali nezz da li je baš to dobra ideja jer nemam pojma o mačkama :D
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: miševi

Post by Friesian »

da me ne bi lincovali javno saljem ti pm :)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#3 Re: miševi

Post by Pasiflora »

passiv wrote:Razmišljao sam čak i da uzmem neku mačku kao ljubimca ali nezz da li je baš to dobra ideja jer nemam pojma o mačkama :D
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#4 Re: miševi

Post by Mr. Brightside »

Friesian wrote:da me ne bi lincovali javno saljem ti pm :)
linčuješ li ti miševe? :D
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#5 Re: miševi

Post by Friesian »

:D ja ih skupljam ali ovdje se sve lose protumaci pa bi onda svaki savjet za uklanjanje mnogi protumacili "mucis ih" ili "treba ih sve pohvatiti pa pustiti nekom drugom u kucu".. cudi me sto te na ovo sa mackom jos uvijek nisu napali :D
User avatar
SandraB.
Posts: 87
Joined: 19/04/2012 13:46

#6 Re: miševi

Post by SandraB. »

passiv wrote:Pošto nisam našao sličnu temu evo da postavim ovdje a ako joj nije ovdje mjesto neka moderatori prebace.
U zadnje vrijeme imam problema sa miševima u prizemlju koje nije opremljeno. Već sam jednom uhvatio 7-8 miševa uz pomoć ljepila ali opet su se vratili, ima li neko neku ideju kako se rješiti ovih štetočina?
Razmišljao sam čak i da uzmem neku mačku kao ljubimca ali nezz da li je baš to dobra ideja jer nemam pojma o mačkama :D

riješenje: opremi prizemlje :D :D :D .... šala, ja bih pokušala sa mačkama, ili nekim otrovom za miševe (ne oboje u isto vrijeme :-D )...ako ne uspije zovi stručnjake da to istijebe..ili ti ne gine selidba :lol: :lol: :lol: (to bih ja uradila)
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#7 Re: miševi

Post by Friesian »

ako ih ne ugrozis nece ni oni tebi nista :D
ali nema tu hajra, bolji su psi.. zar ne vidis da je u BiH usvojen Zakon o zastiti zivotinja/Zakon o zastiti pasa.. ostalih kao da i nema.. :D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#8 Re: miševi

Post by Mr. Brightside »

Friesian wrote::D ja ih skupljam ali ovdje se sve lose protumaci pa bi onda svaki savjet za uklanjanje mnogi protumacili "mucis ih" ili "treba ih sve pohvatiti pa pustiti nekom drugom u kucu".. cudi me sto te na ovo sa mackom jos uvijek nisu napali :D
a da ih prodaš Armanu i usrećiš koju zmijicu? :D
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#9 Re: miševi

Post by passiv »

Najekonomičnije rješenje (a i da ugodim svima) je da navucem mačke da potamane ovo, a onda ću se brinuti za lokalne pse lutalice koji će otjerat mačke, opremiti prostor i izdat ga kinezima. (šala.......nemam para da opremim) :D :D
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#10 Re: miševi

Post by passiv »

ma nije,dopustit ću im da zadrže sve što pronađu
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#11 Re: miševi

Post by Mr. Brightside »

Superhik_ wrote:
passiv wrote:Najekonomičnije rješenje je da navucem mačke da potamane ovo, a onda ću se brinuti za lokalne pse lutalice koji će otjerat mačke, opremiti prostor i izdat ga kinezima. (šala.......nemam para da opremim) :D :D
nes ti od danasnje macke vidjeti hajra. one mogu samo uhvatiti kolut salame. a opet postavlja se moralno pitanje sa kojim pravom iskoristavas macke, nije li to zloupotreba macki?
pišam se na takav moral :D

oduvijek mačke ganjaju miševe što radi igre, nerijetko kao pljen i sad ih neko zloupotrebljava :-)
User avatar
virtual_tour
Posts: 39
Joined: 12/03/2012 21:47

#12 Re: miševi

Post by virtual_tour »

Ne kontam zasto bi misevi toliko smetali.
Jel mislimo s takvim predrasudama uci u EU? Cini mi se nama niko ne valja.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#13 Re: miševi

Post by Mr. Brightside »

mačka nije tvoj hamal pa da joj narediš da uhvati 5 6 10 miševa :D
jednog, dva će iz zabave odraditi, sve poslije nije to to :)
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#14 Re: miševi

Post by Friesian »

salama?! znas li da je jadno pile ili govedo zaplatilo zbog toga a da macki da je bacas!!
Superhik_ wrote:
virtual_tour wrote:Ne kontam zasto bi misevi toliko smetali.
Jel mislimo s takvim predrasudama uci u EU? Cini mi se nama niko ne valja.
apsolutno se slazem. danas misevi, a sutra ko zna? nije ni cudo sto nas zavlace sa kandidatskim statusom.
upravo tako.. trebamo misliti i o nasoj dijeci..
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#15 Re: miševi

Post by Friesian »

pod uslovom da nadlezni budu isti ovi koji sada rukovode azilom za pse jer MI IMAMO puno povjerenju u njih :D
Post Reply