Mladeži, benovi ALL ABOUT

Sve o zdravlju...
Post Reply
žulijan asanž

#1 Mladeži, benovi ALL ABOUT

Post by žulijan asanž » 29/03/2012 10:23

Imam nekoliko komada na leđima kojih bi se volio riješiti za sva vremena. Različitog su tipa, oblika i boje... Koji mladeži su opasni a koji nisu?

Imam dva nova koja su mi se pojavila na prsima, okrugli su i u ravnini kože, ali imam osjećaj da se povećavaju.

Da li je neko od vas išao na skidanje mladeža hirurškim putem? Laserski?

Šta je bolje? Ja sam čuo da je ovo sa laserom nepouzdano jer oni na taj način ne mogu odstraniti korijen koji je obično jako duboko...

Zanima me koja j procedura kod nas ovdje na knjižicu? Dobijem uputnicu za dermatologa od svoje doktorice, a onda dermatolog utvrdi valjda koji su za skidanje, pa me šalje kod hirurga? Jel tako? Koliko se čeka na to?

Koliki su ožiljci? Ne bih volio kod nekog kasapina otići? Moram li i to privatno ići? :?

Puno pitanja, a malo odgovora...

Molio bih sve forumaše/ice koji su imali iskustva na ovu temu da se uključe u raspravu!

žulijan asanž

#3 Re: Mladeži, benovi ALL ABOUT

Post by žulijan asanž » 29/03/2012 10:33

nisam mogao naći temu! neka moderatori onda ovo regulišu (ili spoje ili šta već...)

ice2cube

#4 Re: Mladeži, benovi ALL ABOUT

Post by ice2cube » 29/03/2012 18:01

Ja imam na ledjima ben i oko njega bijeli krug, pojavilo mi se mislim prosle godine, do cega li je ? :D

neki
Has thanked: 8 times
Been thanked: 30 times

#5 Re: Mladeži, benovi ALL ABOUT

Post by neki » 29/03/2012 19:10

Prosle godine u aprilu je bila akcija ranog otkrivanja melanoma koja je trajala 15 dana a vjerujem da ce u isto vrijeme biti i ove godine. Besplatni pregledi benova na klinici i ukoliko ti otkriju neki sumnjivog oblika posalju te na malo detaljniji pregled a onda i na operaciju. Sve je besplatno ako imas ovjerenu knjizicu.
Uglavnom, preporucuje se uklanjanje onih nepravilnog oblika i nejednake boje i gustine, to je manje-vise sva nauka kojom se oni vode prilikom pregleda..
Pretpostavljam da mozes otici kod svog doktora pa da ti on da uputnicu za dermatologa..

Cholina_Lokica

#6 Re: Mladeži, benovi ALL ABOUT

Post by Cholina_Lokica » 30/03/2012 14:20

neki wrote:Prosle godine u aprilu je bila akcija ranog otkrivanja melanoma koja je trajala 15 dana a vjerujem da ce u isto vrijeme biti i ove godine. Besplatni pregledi benova na klinici i ukoliko ti otkriju neki sumnjivog oblika posalju te na malo detaljniji pregled a onda i na operaciju. Sve je besplatno ako imas ovjerenu knjizicu.
Uglavnom, preporucuje se uklanjanje onih nepravilnog oblika i nejednake boje i gustine, to je manje-vise sva nauka kojom se oni vode prilikom pregleda..
Pretpostavljam da mozes otici kod svog doktora pa da ti on da uputnicu za dermatologa..
Ta akcija obuhvata i one bez knjizice zdravstvene, bar tako procitah na najavi za ovu godinu

neki
Has thanked: 8 times
Been thanked: 30 times

#7 Re: Mladeži, benovi ALL ABOUT

Post by neki » 30/03/2012 14:38

Cholina_Lokica wrote:
neki wrote:Prosle godine u aprilu je bila akcija ranog otkrivanja melanoma koja je trajala 15 dana a vjerujem da ce u isto vrijeme biti i ove godine. Besplatni pregledi benova na klinici i ukoliko ti otkriju neki sumnjivog oblika posalju te na malo detaljniji pregled a onda i na operaciju. Sve je besplatno ako imas ovjerenu knjizicu.
Ta akcija obuhvata i one bez knjizice zdravstvene, bar tako procitah na najavi za ovu godinu
Obuhvata sam pregled, ali za skidanje moras imati ovjerenu knjizicu

Post Reply