Kursadžije - je li normalno...?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Ridjobrki
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Kursadžije - je li normalno...?

Post by Ridjobrki » 26/03/2012 20:38

Gledam ovo i pitam se šta se može učiniti po pitanju micanja ovog smeća sa TV-ekrana. :-?

U kojoj državi osim ove naše bi bilo moguće da se u udarnom terminu emituje onakva humoristička emisija koja je sve samo ne humoristička - ono se sa humorom u putu srelo nije. Ono nije humor, ono je prostakluk i primitivizam. Nisam kvazimoralista, volim i ja koji masan ali sve ima mjesto i vrijeme a to mjesto i to vrijeme sigurno nisu u prime time i na mreži sa nacionalnom licencom i frekvencijom.

Ono nije smiješno, ono je opasno. Ono je maligno. Ako su meksičke/kolumbijske/argentinske/dominikanske/grčke/turske/sijeraleonskeibogapitajotkudviše ne serije sistematsko zaglupljivanje naroda i budućih generacija, ovo je sistematsko naoštravanje generacija neciviliziranih prostaka.

1. Sirovost i nekultura
2. Necenzurisan prostački govor
2. Rodna diskriminacija i ponižavanje žena
3. Hranjenje nacionalnih negativnih stereotipa i ksenofobije

Ovo je cijeli koncept tog showa. Cijeli!

Vjerujem da ima osnove da se RAK pozabavi sa ovim, šta vi mislite?

Halcyon
Been thanked: 1 time

Re: Kursadžije - je li normalno...?

Post by Halcyon » 26/03/2012 20:42

Da ne bih sad razglabao previše o ovome reći ću da se slažem s tobom. Samo bih Kursadžijama dodao i filmove i serije sa ovih prostora koje "krasi" prostakluk i krkanluk na svakom koraku.

Bodkin
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Post by Bodkin » 26/03/2012 20:44

dakle pod prve 3 tacke spadaju sve i jedan americki film.dakle izbacimo sve filmove i samo nek informativni program ide. ovo cetvrto...oda ipak da ukinemo i ove informativne gdje politicari gostuju a?

gerberica

Post by gerberica » 26/03/2012 20:52

Ja u zadnje vrijeme skoro da nista i ne gledam iz svih gore navedenih razloga.Taj nazovi humoristicki program je toliko prost da prelazi svaku granicu.Filmovi su puni sirovih scena da i kada gledamo film u normalnom terminu djeca vise izlaze u wc(ko fol)da se ne crvene pred roditeljima.Jal oni ,jal mi izlazimo ili oni jadni gledaju negdje u plafon,pa u stranu :mrgreen: .Stide se oni nas,a mi njih.Nema toga da kao nekada svi skupa pogledamo film.Bruka ziva,pola filma mi letimo u wc :mrgreen: .

Armadilo

Post by Armadilo » 26/03/2012 20:54

Pa to mogu samo i pratiti sabani sto gledaju pink, slusaju turbofolk i prate, "farmu" i "velikog brata".. Sta reci o takvim emisijama i zaglupljenim ljudima koji to smatraju vrhuncem TV programa itd..

L.e.g

Post by L.e.g » 26/03/2012 20:58

Armadilo wrote:Pa to mogu samo i pratiti sabani sto gledaju pink, slusaju turbofolk i prate, "farmu" i "velikog brata".. Sta reci o takvim emisijama i zaglupljenim ljudima koji to smatraju vrhuncem TV programa itd..
:thumbup:

Bodkin
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Post by Bodkin » 26/03/2012 21:07

Armadilo wrote:Pa to mogu samo i pratiti sabani sto gledaju pink, slusaju turbofolk i prate, "farmu" i "velikog brata".. Sta reci o takvim emisijama i zaglupljenim ljudima koji to smatraju vrhuncem TV programa itd..
pa ne radi se o tome ko gleda, nego o zabrani ove emisije. mislis da bi isla u udarnom terminu da nema gledalaca :)

sabina1
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

Post by sabina1 » 26/03/2012 21:13

To se može riješiti vrlo jednostavno , makar kod onih koji imaju kablovsku i digitalnu televiziju.
Potpiše se peticija , odnese kod kablovskog operatera i traži se da se program za vrijeme emitovanja emisije zatamni.
Ko želi da gleda , neka dobije šifru i neka je dodatno - plati.
I nema više Cile-Mile (ni Kitić Mile :-D ).

spacebound

Post by spacebound » 26/03/2012 22:19

svi mi volimo masne viceve ali ono je bruka i sramota.Osim toga sve su to vicevi jako stari i onda je neko došao na ideju da to upakuje u nekakav skeč što je ispalo bljutavo.Isto je to smeće kao i muzika koja se danas sluša,povraća mi se od toga.mislim da bi sve to trebalo cenzurisat.Iz Kursadžija i moderne muzike jedino se može naučiti nemoralu.

cyprus
Has thanked: 12 times
Been thanked: 42 times

Post by cyprus » 27/03/2012 09:55

I meni su Kursadžije oduvijek bile pravo degutantne... :-)

luckylaka
Been thanked: 5 times

Post by luckylaka » 27/03/2012 10:40

A sta je to pametno servirano preko Drine u zadnjih 10-15 pa i 50 godina.Turbo drolje(koje ce napuniti sve i jednu dvoranu u BiH)Krkanski Pink(koji je bar tako kazu najgledaniji na Balkanu,razni Dm-ovi,Top Music-i,Duge,Bn-ovi(koji zatupljuju i ono malo normalni Bosanaca)Filmovi-Fuuuj(ako neko uziva u filmu u kojem je svaka druga he-be onda je izgubljen slucaj)O Kursadzijama je suvisno pricati.Jedan fasisticki projekat koji normalan covjek moze pogledati jednom i nikad vise(jebi ga ipak se gleda)Mozda malo grubo ali bas se previse sranja serviralo i vrijeme je da se stane u kraj tome.Kako .Valjda RAK.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 87 times
Been thanked: 172 times

Post by plain vanilla » 27/03/2012 10:48

cyprus wrote:I meni su Kursadžije oduvijek bile pravo degutantne... :-)
ja sam to gledala jednom desetak minuta i skontam da je odvratno
medjutim, posto je cesto na TVu, probam pogledati jos jednom..izdrzala par minuta :smajli koji povraca:

nema tu humora, to je cisti prostakluk. fuj

sorted

Post by sorted » 27/03/2012 21:52

Stvarno koliki imbecil trebas biti pa da ti ono bude smijesno. :-) :run:

Jara

Post by Jara » 27/03/2012 22:08

Za nečiju informaciju - začudili biste koliko ih Slovenci ( oni baš autohtoni :D ) gledaju, dakle, ne samo naše budale ili kako već neko reče...
@luckylaka, kao da nisi ništa gledao od prekodrinskog programa osim nabrojanog. :-) Preko Drine Imaju itekako dobre serije, npr. Vratiće se rode, Bela lađa, Selo gori.... Kad naletim na neke od njih, odgledam do kraja. A kad naletim na Kursadžije, tražim druge programe.
Kursadžije su neuspjela kopija nemjerljivo bolje Pervanove Večernje škole.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 87 times
Been thanked: 172 times

Post by plain vanilla » 27/03/2012 22:24

Jara wrote:Za nečiju informaciju - začudili biste koliko ih Slovenci ( oni baš autohtoni :D ) gledaju, dakle, ne samo naše budale ili kako već neko reče...
@luckylaka, kao da nisi ništa gledao od prekodrinskog programa osim nabrojanog. :-) Preko Drine Imaju itekako dobre serije, npr. Vratiće se rode, Bela lađa, Selo gori.... Kad naletim na neke od njih, odgledam do kraja. A kad naletim na Kursadžije, tražim druge programe.
uh Pervan :thumbup:

Popara

Post by Popara » 27/03/2012 22:33

Pa nije bas ni Lud Zbunjen Normalan vrhunac humora, kad bolje razmislim nema nekih humoristickih serija kod nas da ne idu na tu foru prostakluka i slicnih stvari...

detroit-mercy
Been thanked: 2 times

Post by detroit-mercy » 27/03/2012 22:35

Jara wrote:Za nečiju informaciju - začudili biste koliko ih Slovenci ( oni baš autohtoni :D ) gledaju, dakle, ne samo naše budale ili kako već neko reče...
Lucky ih kritikuje a potajno gleda. Sto ne mogu onih proseravanja tipa sve sto dolazi preko Drine :mrgreen: . Ko da s ovu stranu Drine svi samo Mozarta i Bacha slusaju :-). Niko nikoga ne tjera da nesto gleda i slusa, obzirom da se ukusi sa obje strane Drine bas nesto i ne razlikuju onda je izlisno o nekim stvarima i pricati.

detroit-mercy
Been thanked: 2 times

Post by detroit-mercy » 27/03/2012 22:37

Ridjobrki wrote:Gledam ovo i pitam se šta se može učiniti po pitanju micanja ovog smeća sa TV-ekrana. :-?

U kojoj državi osim ove naše bi bilo moguće da se u udarnom terminu emituje onakva humoristička emisija koja je sve samo ne humoristička - ono se sa humorom u putu srelo nije. Ono nije humor, ono je prostakluk i primitivizam. Nisam kvazimoralista, volim i ja koji masan ali sve ima mjesto i vrijeme a to mjesto i to vrijeme sigurno nisu u prime time i na mreži sa nacionalnom licencom i frekvencijom.

Ono nije smiješno, ono je opasno. Ono je maligno. Ako su meksičke/kolumbijske/argentinske/dominikanske/grčke/turske/sijeraleonskeibogapitajotkudviše ne serije sistematsko zaglupljivanje naroda i budućih generacija, ovo je sistematsko naoštravanje generacija neciviliziranih prostaka.

1. Sirovost i nekultura
2. Necenzurisan prostački govor
2. Rodna diskriminacija i ponižavanje žena
3. Hranjenje nacionalnih negativnih stereotipa i ksenofobije

Ovo je cijeli koncept tog showa. Cijeli!

Vjerujem da ima osnove da se RAK pozabavi sa ovim, šta vi mislite?
Ridji, svaka roba nadje svoju musteriju :mrgreen: obzirom da kod nas serije tog tipa imaju prilicno musterija ne treba onda da se pretjerano cudis zasto su iste na TVu.

baxul

Post by baxul » 27/03/2012 22:44

i njihova djeca :/

mayab
Has thanked: 84 times
Been thanked: 40 times

Post by mayab » 28/03/2012 07:20

kritichar

Post by kritichar » 28/03/2012 07:54

Lud zbunjen normalan ide dobrim putem da postanu kursadžije, ja ne znam šta je sa scenaristom, kao da je pubertetlija

atko

Post by atko » 28/03/2012 08:00

Ima vise od decenije kako ja ne da ne gledam tv nego ga nikako ne posjedujem ... tako da nisam kompetentan da pricam na ovoj temi ... fala :D

Popara

Post by Popara » 28/03/2012 09:16

kritichar wrote:Lud zbunjen normalan ide dobrim putem da postanu kursadžije, ja ne znam šta je sa scenaristom, kao da je pubertetlija
Pa razvodnilo se totalno, trebali su stati poslije prve 2-3 sezone, to jest kad je Milan napustio... Vec prije toga su malo izlapili a ovo sad je nidje veze... A scenarista je jedan i ne moze bas toliko pisat. House MD su pisali citavi timovi, pa su ljudi skontali da je bolje ugasiti seriju jer vide da nema bas puno smisla vise...
Kursadzije ko kursadzije, to je onaj tipicni balkanski humor koji ko voli voli ko ne ne... Meni licno nikad nije bio nesto narocito drag... Ali ko voli nek izvoli...

wewa
Has thanked: 90 times
Been thanked: 22 times

Post by wewa » 28/03/2012 09:20

zivimo u zemlji u kojoj je avaz 'najtiraznija' dnevna novina, a ekspres najcitaniji hefticnjak. need i say more?

Post Reply