Da li su sve žene šopingholičarke ?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
mostar22

Da li su sve žene šopingholičarke ?

Post by mostar22 » 14/03/2012 13:39

Danas bi svaka mlada žena u mom okruženju da živi luksuznim životom, da se troši lova na sve i svašta, ispunjavaju prohtjevi raznorazni, sve bi da se bogato udaju, da ne dižu kredite za kuću, da se putuje, kupuje markirano - život na viskoj nozi. Ako ne želim da živim tako, ako nisam u minusu svaki mjesec za 5 pari novih cipela ili ako ne krijem od muža pare -- nisam moderna. Pa se eto pitam čemu to sve vodi ????

MedenoSrce

Re: Da li su sve žene šopingholičarke ?

Post by MedenoSrce » 14/03/2012 13:44

mostar22 wrote: Pa se eto pitam čemu to sve vodi ????
Iskreno se nadam da vodi tome da počneš birati društvo u skladu sa sopstvenim interesima i ciljevima.

headbanger

Post by headbanger » 14/03/2012 13:48

mostar22 wrote:Danas bi svaka mlada žena u mom okruženju da živi luksuznim životom, da se troši lova na sve i svašta, ispunjavaju prohtjevi raznorazni, sve bi da se bogato udaju, da ne dižu kredite za kuću, da se putuje, kupuje markirano - život na viskoj nozi. Ako ne želim da živim tako, ako nisam u minusu svaki mjesec za 5 pari novih cipela ili ako ne krijem od muža pare -- nisam moderna. Pa se eto pitam čemu to sve vodi ????
pored muza nadji sponozora
koji ce ispuniti te zahtijeve
pa ces biti in

i ova tema je za filozofije

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Post by plain vanilla » 14/03/2012 13:53

Sad bih se potpisala da nikad vise ne udjem u prodavnicu, najnevolem hodati po prodavnicama :-)

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 14/03/2012 13:57

Ne... :roll:
Mrzim to... :cry:

mostar22

Post by mostar22 » 14/03/2012 14:02

Baš me nasmija ovo za sponzora, ne daj Bože da mi je to smisao života, otišao si u pogrešnom smjeru.

headbanger

Post by headbanger » 14/03/2012 14:08

mostar22 wrote:Baš me nasmija ovo za sponzora, ne daj Bože da mi je to smisao života, otišao si u pogrešnom smjeru.
bio sam cinican ali et ....

petunija

Post by petunija » 14/03/2012 14:13

plain vanilla wrote:Sad bih se potpisala da nikad vise ne udjem u prodavnicu, najnevolem hodati po prodavnicama :-)
+1 :D

krompir i riza

Post by krompir i riza » 14/03/2012 14:15

petunija wrote:
plain vanilla wrote:Sad bih se potpisala da nikad vise ne udjem u prodavnicu, najnevolem hodati po prodavnicama :-)
+2 :D

kupujem samo kad moram, i tad zgrabim prvo što mi može i kidanac

radije bih kopala nego kupovala, toliko me to umori :D

alica.k
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by alica.k » 14/03/2012 14:19

nema to veze sa spolom, neki ljudi vole hodati po prodavnicama i trositi a neki ne.
ja imam hejbet prijatelja koji sve moraju imati markirano, i oblaciti se po posljednjoj modi. imam i prijateljica koje ne mogu smisliti kad moraju ici kupiti nesto.

mrgreen

Post by mrgreen » 14/03/2012 16:16

dosadno, prežvakano :roll: to si, što si. ignore za sve ostalo.

mrgreen

Post by mrgreen » 14/03/2012 16:18

sad ce se naravno svaka javiti s objavom kako mrzi kupovinu.. ko li samo nabija onolike stranice na temama o modi :D

amiria

Post by amiria » 14/03/2012 16:36

mrgreen wrote:sad ce se naravno svaka javiti s objavom kako mrzi kupovinu.. ko li samo nabija onolike stranice na temama o modi :D

Evo ja uzivam u kupovanju, trosim na sve i svasta i kad trebam i ne trebam, volim sebi da poklanjam :D. Nisam nikad bila u minusu niti sam kad posudjivala pare. Kod god imam, potrosim do zadnje pare, ali kad moram da stedim za nesto onda stedim. Volim da snjuham po trgovinama i za male pare kupim ono sto mi se svidja, ali isto tako nije mi problem potrositi i mnogo para (sto je relativno, ono sto je meni puno, to je nekome sitnica) na nesto sto mi se bas svidja.
Iskreno u mom okruzenju gotovo sve zene su takve :), okorjele shopingholicarke :D

Bobi
Forum administrator
Has thanked: 28 times
Been thanked: 11 times

Post by Bobi » 14/03/2012 16:38

Mis mekinjas wrote:Ne... :roll:
Mrzim to... :cry:
Gdje izlazis ti :D?

Mezopotamija

Post by Mezopotamija » 14/03/2012 16:39

Svaka generalizacija je pogresna, ukljucujuci i ovu :lol:
Tvoje pitanje donekle ima smisla, ali kao sto SVI ne volimo jesti grah, tako vjerovatno ne vole SVI shoppingovati do besvijesti i zalaziti u minuse. Takva konstatacija ne moze se porediti sa tim jesam/nisam moderan. Sve je stvar izbora, mogucnosti, novca itd. Mislim da sve treba imati svoju neku granicu, a ne da to s vremenom radja robove kupovine. I ja imam tih dana kada bih pokupovala sve sto vidim/msm sve sto mi se svidja, nekad to doduse i uradim :-) , ali nekad me brzo osamari novcanik pa se osvijestim. Isto tako ne bih nikad osudjivala ljude koje ne rade ovo sto ja radim, one koji nemaju strast prema kupovni, a vjerovatno oni koji vrse diskrimancije te ili slicne vrste zna se da su to ljudi uglavnom optereceni, iskompleksirani, pokazivanjem u drustvu, i onog "ja imam kule, vile", vjerovatno jer se nemaju cime drugim pohvaliti, pa umisljaju da su na neki nacin uzviseniji od drugih, povrsni ljudi drugim rijecima. Samo opusteno, mislim da je tvoj nacin zivota u pogledu kupnje, sigurno zdraviji nacin po tvoje zivce i sve ostalo :D

Bobi
Forum administrator
Has thanked: 28 times
Been thanked: 11 times

Post by Bobi » 14/03/2012 16:39

krompir i riza wrote:
petunija wrote:
+2 :D

kupujem samo kad moram, i tad zgrabim prvo što mi može i kidanac

radije bih kopala nego kupovala, toliko me to umori :D
haj ne lazite... :lol:

alica.k
Been thanked: 1 time

Post by alica.k » 14/03/2012 16:41

Mezopotamija wrote:Svaka generalizacija je pogresna, ukljucujuci i ovu :lol:
Tvoje pitanje donekle ima smisla, ali kao sto SVI ne volimo jesti grah, tako vjerovatno ne vole SVI shoppingovati do besvijesti i zalaziti u minuse. Takva konstatacija ne moze se porediti sa tim jesam/nisam moderan. Sve je stvar izbora, mogucnosti, novca itd. Mislim da sve treba imati svoju neku granicu, a ne da to s vremenom radja robove kupovine. I ja imam tih dana kada bih pokupovala sve sto vidim/msm sve sto mi se svidja, nekad to doduse i uradim :-) , ali nekad me brzo osamari novcanik pa se osvijestim. Isto tako ne bih nikad osudjivala ljude koje ne rade ovo sto ja radim, one koji nemaju strast prema kupovni, a vjerovatno oni koji vrse diskrimancije te ili slicne vrste zna se da su to ljudi uglavnom optereceni, iskompleksirani, pokazivanjem u drustvu, i onog "ja imam kule, vile", vjerovatno jer se nemaju cime drugim pohvaliti, pa umisljaju da su na neki nacin uzviseniji od drugih, povrsni ljudi drugim rijecima. Samo opusteno, mislim da je tvoj nacin zivota u pogledu kupnje, sigurno zdraviji nacin po tvoje zivce i sve ostalo :D
:thumbup:

Not My Idea

Post by Not My Idea » 14/03/2012 16:44

ne.
dobijem napad panike kad moram nesto kupit.
kad moram obilazit prodavnice, peglat se s prodavacicama, prebirat po onim ofingerima a najmrze mi je kad moram probat nesto.
trenutno mi trebaju cipele, al bas bas. vjerovatno cu se nakanit za dva mjeseca da odem pogledat..a kupit tek iduce sezone :-)
blize se dvije svadbe na koje sam pozvana i vec mi je zlo jer cu morat ic kupovat haljine :cry:

odjeci dusu izvadim samo da ne moram ic novu kupovat :D
doduse, kupih danas dvije majicice u azelu, i presretna sam, ne sto imam nove majice nego jer sam se nakanila kupit nesto 8-)

Zelena Carapa

Post by Zelena Carapa » 14/03/2012 16:47

Postoje odredjeni dani u mjesecu (nema ih puno, zene ce znati :-) ) kad sam okorjela shoppingholicarka :wink:
Postoje odredjeni dani kad mi je shopping prava tegoba. :)
Vecinu dana sam kao i ostale zene, nije mi mrsko, ali nije ni nuzno shoppingovati.
Sama finansiram svoje shoppinge, tako da se ne prepoznajem u uvodnoj govoranciji :wink:

Lounge Act

Post by Lounge Act » 14/03/2012 17:38

ja volim ici u soping :D
mislim da bih mogla cijeli dan svaki dan provesti u trgovinama, ali ne kupujem nesto puno, tesko mi je naci sta mi odgovara, a znam i koliko mogu sebi priustiti da potrosim - ali, u svakom slucaju, volim sve razgledati :D

SOMA

Post by SOMA » 14/03/2012 19:14

mrzim shoping, a pogotovo cipele i hlace :-? za mene je internet spas :D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

Post by ladyblue18 » 14/03/2012 19:21

Jok ja vala.
A i skup je to "sport".

Zna mi se desiti ponekada da mi se bas svidi nesto ali uglavnom bude preskupo i onda masem usima. :D
Kupujem pametno uglavnom, ne nagomilavam ni odjecu, ni cipele, a sminku narocito. Tacno mi grehota bude kad vidim blogerice i youtube guru-ice, koje sile kozmetike one posjeduju, i uvijek kontam da to nece ni za 10 zivota potrositi. :D
Rijetko sta sam kupila impulsivno a da ga vise u zivotu nisam pogledala, bila krema ili komad odjece.

A kupovanje samo...nekada ga dozivim kao nocnu moru nekad mi dobro dodje, s tim sto ja imam planirane kupovine, odvajam pare i onda 2-3 puta godisnje po sezonama zaredam po snizenjima u gradu. Uglavnom ne kupujem van snizenja jer u 95% slucajeva ulovim ono sto mi se svidja na snizenjima 50% i vise snizeno i smatram da su to i realne cijene.

Ali moju stedljivost i planiranje pripisujem svom znaku horoskopskom. :D

Samo se bojim da kad konacno izvadim debitnu i razmasem se po internetu da me nece nigdje biti, zato je i ne vadim jos uvijek. :lol:

p.s. dje wewa, sjetila sam se je se prije nekoliko dana kad sam bila u cm-u i vidjela da je djevojka za poklon bon od 50 KM nakupovala djidja za ciscenje. :lol:

mrgreen

Post by mrgreen » 14/03/2012 19:23

amiria wrote:
mrgreen wrote:sad ce se naravno svaka javiti s objavom kako mrzi kupovinu.. ko li samo nabija onolike stranice na temama o modi :D

Evo ja uzivam u kupovanju, trosim na sve i svasta i kad trebam i ne trebam, volim sebi da poklanjam :D. Nisam nikad bila u minusu niti sam kad posudjivala pare. Kod god imam, potrosim do zadnje pare, ali kad moram da stedim za nesto onda stedim. Volim da snjuham po trgovinama i za male pare kupim ono sto mi se svidja, ali isto tako nije mi problem potrositi i mnogo para (sto je relativno, ono sto je meni puno, to je nekome sitnica) na nesto sto mi se bas svidja.
Iskreno u mom okruzenju gotovo sve zene su takve :), okorjele shopingholicarke :D
pa eto slicno i ja. mada ne bih bas rekla okorjela, ali ovo.. kad imam imam, kad nemam cekam i stedim :-D dobro je ko moze priustiti cesce i vise.. :)

mrgreen

Post by mrgreen » 14/03/2012 19:26

ladyblue18 wrote: Ali moju stedljivost i planiranje pripisujem svom znaku horoskopskom. :D
jarac? :D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

Post by ladyblue18 » 14/03/2012 19:27

mrgreen wrote:
ladyblue18 wrote: Ali moju stedljivost i planiranje pripisujem svom znaku horoskopskom. :D
jarac? :D
Aham :mrgreen:

S tim sto sam ja takva samo o meni kad se radi, drugima bih posudila i hiljadu maraka ako treba, za druge kupujem uglavnom ne gledajuci cijenu, ali kad se o meni radi e to je skroz drugi rezim :lol:

Post Reply