Gdje Nas Život Vodi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Anonimus24

Gdje Nas Život Vodi

Post by Anonimus24 » 29/02/2012 15:20

Šta mislite dokle cemo nastaviti ovim trendom...???

cini mi se da kako koji dan sve vise i vise imamo nasilja, nepostenja medju ljudima, korupcije, prevara, kradja, silovanja, ubijanja....ne pricam samo za Bosnu nego generalno pratim situaciju u svijetu....

na sta ce ovo sve izaci...vidim ljude oko sebe koji su do jucer bili o sebi i pri sebi odnosno "normalni" a sada se prodaju za sichu, gube svoj ponos radi materijalizma.-..

Dapache, sve se svodi na lovu, ali da li istinski smisao zivota gubi bitku....da li zaboravljamo sve radosti koje nam zivot pruza??? Da li uopste znamo sta je smisao zivota? Cemu nasa djeca da se raduju? na koga da se ugledaju? Mislim da veliku ulogu u svemu imaju mediji koji plasiraju svakojake informacije i truju nase ionako zbunjene glave nebuloznim pricama, reportazama, postovima, itd...

Crna je tema ovog posta, ali je namjera dobra i najiskrenija, a to je da probudimo malo svijest u sebi, da promislimo prije nego uraidmo neku glupost...

da cujem vase misljenje....pozz :-)

fatamorgana

Re: Gdje Nas Život Vodi

Post by fatamorgana » 29/02/2012 15:21

Kali yuga ....

1pajdo
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

Post by 1pajdo » 02/03/2012 17:58

fatamorgana wrote:Kali yuga ....
+1

shuma.ispod.pazuha

Post by shuma.ispod.pazuha » 02/03/2012 18:05

Anonimus24 wrote:Šta mislite dokle cemo nastaviti ovim trendom...???

cini mi se da kako koji dan sve vise i vise imamo nasilja, nepostenja medju ljudima, korupcije, prevara, kradja, silovanja, ubijanja....ne pricam samo za Bosnu nego generalno pratim situaciju u svijetu....

na sta ce ovo sve izaci...vidim ljude oko sebe koji su do jucer bili o sebi i pri sebi odnosno "normalni" a sada se prodaju za sichu, gube svoj ponos radi materijalizma.-..

Dapache, sve se svodi na lovu, ali da li istinski smisao zivota gubi bitku....da li zaboravljamo sve radosti koje nam zivot pruza??? Da li uopste znamo sta je smisao zivota? Cemu nasa djeca da se raduju? na koga da se ugledaju? Mislim da veliku ulogu u svemu imaju mediji koji plasiraju svakojake informacije i truju nase ionako zbunjene glave nebuloznim pricama, reportazama, postovima, itd...

Crna je tema ovog posta, ali je namjera dobra i najiskrenija, a to je da probudimo malo svijest u sebi, da promislimo prije nego uraidmo neku glupost...

a šta tebe konkretno zanima ?

Anonimus24

Post by Anonimus24 » 14/03/2012 12:48

vidim da i nema nekog odaziva i da su ljudi jednostavno izgubili volju i da pricaju o svim ovim gore navedenim cinjenicama pa onda nije ni cudo sto nam je drustvo tu gdje jeste...

pitanje sta mene konkretno zanima??????

pa mislim da sam jasno naveo sta me zanima...zanima me vase misljenje o trenutnom stanju u drustvu???mozda se ja varam, ali mislim da nam trenutno stanje nije nikako za pohvaliti...politicari nam rade sta hoce, firme nam se raspadaju, djeca nam postaju kriminalci, a narod suti, i pita sta me zanima...

odmah da se razumijemo,... svih ovih problema ima i u drugim drzavama, ali one se mogu izboriti sa problemima jer su ekonomski jaci od nas, a mi nikako da se trgnemo iz ratnog perioda i da dozivimo neki procvat...samo tonemo, i tonemo, i tonemooooo,.... :?

Seyfo
Been thanked: 5 times

Post by Seyfo » 14/03/2012 13:02

Ono što je sigurno, jeste da tonemo u kapitalizam, a prelaz iz "onog" sistema u "ovaj" je kod nas najviše vidljiv. Raslojavanje je sve veće na svakom koraku i to je siguran trend! Neće više svi ići u iste kafane, iste škole, kupovati iz istih polica u granapu, živjeti u istom dijelu grada. Te promjene su vidljive u tranzicijskim zemljama, a na trulom zapadu su manje vidljive; tamo se zna odavno ko je donji a ko ne, gdje ko živi i šta jede, gdje se smije hodati a gdje ne, samo u zadnje vrijeme se broj ovih što su "donji" povećava i oni znaju već kud idu :-)

A sistem k'o sistem, urušava se i sam sebe jede iznutra, dok ne doživi potpuni slom, kolaps, bankrot,... i počne se ispočetka, "od ameba". Nadam se samo da ovaj neminovni proces, podignut na globalni nivo, neće podrazumijevati novi svjetski rat, za koji su rekli da će se "voditi lukom i strijelom"

Henry Chinaski
Been thanked: 12 times

Post by Henry Chinaski » 14/03/2012 13:10

Kad ljudi dobiju ono za čim žude, neće im biti više interesantno. To je pravi put. Ovako, gladne oči, da nam je sve odjednom...

MirtolaDas

Post by MirtolaDas » 14/03/2012 13:31

Covjek samog sebe vise niti cijeni, niti voli. Ovo kako se cijeni u danasnje vrijeme je cisti kurvarluk, zaboravio covjek sta je nekad bio. Eto, kad se malo pozitivnije bude razmisljalo situacija ce se promijeniti nabolje. Moguce je :)

Anonimus24

Post by Anonimus24 » 14/03/2012 14:57

Seyfo wrote:

Ono što je sigurno, jeste da tonemo u kapitalizam, a prelaz iz "onog" sistema u "ovaj" je kod nas najviše vidljiv. Raslojavanje je sve veće na svakom koraku i to je siguran trend! Neće više svi ići u iste kafane, iste škole, kupovati iz istih polica u granapu, živjeti u istom dijelu grada. Te promjene su vidljive u tranzicijskim zemljama, a na trulom zapadu su manje vidljive; tamo se zna odavno ko je donji a ko ne, gdje ko živi i šta jede, gdje se smije hodati a gdje ne, samo u zadnje vrijeme se broj ovih što su "donji" povećava i oni znaju već kud idu :-)

A sistem k'o sistem, urušava se i sam sebe jede iznutra, dok ne doživi potpuni slom, kolaps, bankrot,... i počne se ispočetka, "od ameba". Nadam se samo da ovaj neminovni proces, podignut na globalni nivo, neće podrazumijevati novi svjetski rat, za koji su rekli da će se "voditi lukom i strijelom"

Prelazak iz onog sistema u ovaj se itekako osjeti...i normalno je da ljudi sad imaju vise izbora i da nece se striktno drzati jedne prodavnice za shoping, jednog restorana itd...ali mene sto brine jeste svijest naseg naroda u BiH pa onda i globalno...ljudi u Italiji, Spaniji, Francuskoj cim osjete neku nepravdu od strane drzavne vlade odmah dignu pobunu i revoluciju naprave, a kod nas 17 godina od zavrsetka rata narod i dalje cuti, u fazonu ima dijete u afganistanu poslat ce para, ima rodjak u americi ili njemackoj svedskoj poslat ce para....a neka nas gaze svi kako stignu, djeca roditelje sve manje i manje postuju, rodbina rodbinu vara i gleda kako da za..be, a sto se tice globalne svijesti, ja ne mogu TV da upalim a da ne cujem neku novu vijest o izbijanju treceg svjetskog rata, mozda je tako i najbolje...mozda je to jedino rjesenje da krenemo ispocetka... :?

kojeime

Post by kojeime » 14/03/2012 15:47

Zivot vodi ka samo jednom i nepromjenjivom, a to je smrt. Smrt je jedina izvjesnost. Sve ostalo...

tag33

Post by tag33 » 16/03/2012 12:37

Anonimus24 wrote: Prelazak iz onog sistema u ovaj se itekako osjeti...i normalno je da ljudi sad imaju vise izbora i da nece se striktno drzati jedne prodavnice za shoping, jednog restorana itd...ali mene sto brine jeste svijest naseg naroda u BiH pa onda i globalno...ljudi u Italiji, Spaniji, Francuskoj cim osjete neku nepravdu od strane drzavne vlade odmah dignu pobunu i revoluciju naprave, a kod nas 17 godina od zavrsetka rata narod i dalje cuti
potpisujem!

Anonimus24

Post by Anonimus24 » 16/03/2012 14:26

kojeime wrote:Zivot vodi ka samo jednom i nepromjenjivom, a to je smrt. Smrt je jedina izvjesnost. Sve ostalo...

jeste slazem se s tobom...ali najlakse je reci hajmo cekat smrt a do tada neka nam svakodnevnica daje glavobolju i brige....ovo sto si napisao/la u drugu ruku govori da je najlakse predati se...s tobom se slazem da je smrt jedina izvjesnost ali ne mislim da treba da sjedimo i cekamo tu smrt...hajmo malo uzivati u zivotu...ne kazem hajmo prevrnuti drzvau naopako (mada sam spreman ici i tako daleko ako je jedino to nacin da se narod ujedini i da se situacija popravi) iako mislim da se svaki problem moze rijesiti mirnim putem, ali eto....

evo...da ne bude samo suplja prica a nigdje konkretnih prijedloga...

mislim da za pocetak, trebamo vise vremena posvetiti svojoj djeci, svom bracnom partneru, te svojoj najblizoj porodici...trebamo vise pricati otvoreno, a manje brinuti je li nam neko like-ao post na facebooku...prvenstveno djeci treba posvetiti vise vremena, obrazovati ih i odgojiti na pravi nacin, na nacin da vole ljude a ne mrze, da vole fudbal, klikere, a ne facebook i skupe mobitele itd....da budu posteni, da budu ljubazni prema ljudima, da vole i postuju roditelje...to sve krece od malih nogu ali roditelji tu igraju najvecu ulogu...zato bih Vas zamolio da ovom postu posvetimo malo vise paznje, da u dubini duse pronadjemo onu lijepu neiskvarenu stranu, da damo korisne savjete...postit cemo uspjeh ako od 10 ljudi 4 njih promijeni svoju svijest i pocne obracati vise paznje na svoju djecu i svoje najblize....

da cujem Vas....

Baudelaire

Post by Baudelaire » 17/03/2012 00:29

MirtolaDas wrote:Covjek samog sebe vise niti cijeni, niti voli. Ovo kako se cijeni u danasnje vrijeme je cisti kurvarluk, zaboravio covjek sta je nekad bio. Eto, kad se malo pozitivnije bude razmisljalo situacija ce se promijeniti nabolje. Moguce je :)
:thumbup: :thumbup: Moralno smo propali, najveći problem. Karine smo, jako ružan izraz, ali jako precizno nas opisuje. Ne cijenimo sami sebe, kako ćemo cijeniti druge? Od malih nogu počinje, manifestuje se kroz cijeli život, i prenosi se na svoju djecu. Danas je normalno da nekog za nešto zavališ, normalno je da varaš bračnog partnera, kao treba te razumjeti i postoje situacije gdje je opravdano, normalno je da iz radnika dušu cijediš, normalno je da kršiš pravila u saobraćaju, normalno je da ti je novac na prvom mjestu, normalno je da čovjeka koji je donirao sve novca što je imao proglasiš budalom... nije nas sramota ničega. Nemamo nikakve moralne norme kojih bismo se trebali pridržavati. Kad bilo koga varaš za bilo šta i budeš otkriven, društvo postavlja pitanja kako si dozvolio da budeš otkriven, što nisi pazio.

Nije ovo situacija koja se manifestuje samo u BiH, svugdje u svijetu je isto. Materijalizam mrtvi, samo daj da steknem što više. Stvarno mi nije jasno što će ti više od onog što možeš potrošiti živeći neki lagodan život, ali eto.

Anonimus24

Post by Anonimus24 » 17/03/2012 11:37

Baudelaire wrote:
MirtolaDas wrote:Covjek samog sebe vise niti cijeni, niti voli. Ovo kako se cijeni u danasnje vrijeme je cisti kurvarluk, zaboravio covjek sta je nekad bio. Eto, kad se malo pozitivnije bude razmisljalo situacija ce se promijeniti nabolje. Moguce je :)
:thumbup: :thumbup: Moralno smo propali, najveći problem. Karine smo, jako ružan izraz, ali jako precizno nas opisuje. Ne cijenimo sami sebe, kako ćemo cijeniti druge? Od malih nogu počinje, manifestuje se kroz cijeli život, i prenosi se na svoju djecu. Danas je normalno da nekog za nešto zavališ, normalno je da varaš bračnog partnera, kao treba te razumjeti i postoje situacije gdje je opravdano, normalno je da iz radnika dušu cijediš, normalno je da kršiš pravila u saobraćaju, normalno je da ti je novac na prvom mjestu, normalno je da čovjeka koji je donirao sve novca što je imao proglasiš budalom... nije nas sramota ničega. Nemamo nikakve moralne norme kojih bismo se trebali pridržavati. Kad bilo koga varaš za bilo šta i budeš otkriven, društvo postavlja pitanja kako si dozvolio da budeš otkriven, što nisi pazio.

Nije ovo situacija koja se manifestuje samo u BiH, svugdje u svijetu je isto. Materijalizam mrtvi, samo daj da steknem što više. Stvarno mi nije jasno što će ti više od onog što možeš potrošiti živeći neki lagodan život, ali eto.

Svaka cast na postu...upravo ovakvim postovima treba posvetiti vise paznje....danasnji svijet se moze jednostavno kao sto si rekao opisati sa dvije rijeci....CISTI MATERIJALIZAM.... veoma zalosno...sreo sam i pricao sa bezbroj ljudi koji su stekli silne pare i moze se za njih reci da su uspjeli u zivotu ostvariti nesto, ali 99 % njih imaju 1 isti problem...zale za propustenim stvarnim uzitcima u zivotu, rodjendan svog djeteta, matura svoje djece, kafica na nekom trgu sa prijateljima bez ometanja telefona i sastanaka... ne kazem da sad treba da budemo ljencuge i da sjedimo i cekamo da padne sa neba, normalno je da treba da se borimo za neka primanja, ali ono sto je vazno jeste da COVJEK TREBA DA SE POKRIVA ONOLIKO KOLIKO JE DUG.....treba imati granicu u svemu....i sa takvim uvjerenjima odgajati i svoju djecu....

;-)

underground

Post by underground » 17/03/2012 15:48

Tako ti je to kad je prosjecna plata 600-700 km i kad ljudi gledaju kako da prezive iz mjeseca u mjesec pa se zato cini da ono materijalno preovladava a ustvari je to gola borba za opstanak.

Puno bi opustenije bilo da je prosjecna plata 2000 km recimo i da je sistem i drzava uredjena...onda bi svi pricali o nekakvim godisnjim odmorima, destinacijama, putovanjima i svemu onome sto ti kazes 'da zivot pruza'..

A sve do tada nazalost ovako...

Baudelaire

Post by Baudelaire » 17/03/2012 18:00

underground wrote:Tako ti je to kad je prosjecna plata 600-700 km i kad ljudi gledaju kako da prezive iz mjeseca u mjesec pa se zato cini da ono materijalno preovladava a ustvari je to gola borba za opstanak.

Puno bi opustenije bilo da je prosjecna plata 2000 km recimo i da je sistem i drzava uredjena...onda bi svi pricali o nekakvim godisnjim odmorima, destinacijama, putovanjima i svemu onome sto ti kazes 'da zivot pruza'..

A sve do tada nazalost ovako...
Nije nužno tako, znam ljude koji su puno sretniji, a imaju puno manje nego neki bogataši. Upravo godišnji odmori, destinacije i putovanja ne moraju nikakvu sreću da predstavljaju, već ljudi s kojima odemo na ta putovanja. Meni nekad sa mojom užom rajom bude dobro u parku, sa jednom pivom i jednom kiflom, a nekad nam bude totalno bezveze u najboljim kafićima radi ljudi oko nas.

liberty02

Post by liberty02 » 18/03/2012 03:06

meni je najgore kada se rodbinska veza kida, do jucer smo svi skupa bili, isli jedni drugima i cjenili se. a sada svak gleda svoj pravac i ako te vidi jednom u mjesecu kaze ti cao i ide dalje.

Anonimus24

Post by Anonimus24 » 19/03/2012 11:50

liberty02 wrote:meni je najgore kada se rodbinska veza kida, do jucer smo svi skupa bili, isli jedni drugima i cjenili se. a sada svak gleda svoj pravac i ako te vidi jednom u mjesecu kaze ti cao i ide dalje.

Upravo si naveo/la jos jedan od onih problema koji se javlja u zadnje vrijeme u nasem drustvu...iz licnog primjera potpisujem tvoju izjavu...nekada sam sa porodicom sedmicno stizao obici sve clanove porodice koji su u BiH, a danas ako se jednom skupimo godisnje super...nekako imam osjecaj da svi zavide svima...shvatam da svi imaju svoje probleme, da su male plate i da se svako bori za prezivljavanje....i u potpunosti se slazem da ljudima nije lahko da uzivaju u zivotu kada je ovakva situacija, ali moja poenta jeste da ne smijemo dozvoliti da nasa djeca ne budu odgojena i da nemaju kucnog odgoja....da se desi kada u pun autobus ili tramvaj udje neki starac ili starica da nasa djeca ne ustanu i ne ponude mjesto starijima, da nasa djeca idu ulicom i psuju na sav glas....itd...nemojte dozvoliti da od svoje djece pravimo debile i da nasa djeca budu predmet ismijavanja kada se nadju u nekom "civilizovanijem" drustvu....to se sve reflektira i na NAS "BOSANCE" kao drustvo..

liberty02

Post by liberty02 » 22/03/2012 13:43

Anonimus24 wrote:
liberty02 wrote:meni je najgore kada se rodbinska veza kida, do jucer smo svi skupa bili, isli jedni drugima i cjenili se. a sada svak gleda svoj pravac i ako te vidi jednom u mjesecu kaze ti cao i ide dalje.

Upravo si naveo/la jos jedan od onih problema koji se javlja u zadnje vrijeme u nasem drustvu...iz licnog primjera potpisujem tvoju izjavu...nekada sam sa porodicom sedmicno stizao obici sve clanove porodice koji su u BiH, a danas ako se jednom skupimo godisnje super...nekako imam osjecaj da svi zavide svima...shvatam da svi imaju svoje probleme, da su male plate i da se svako bori za prezivljavanje....i u potpunosti se slazem da ljudima nije lahko da uzivaju u zivotu kada je ovakva situacija, ali moja poenta jeste da ne smijemo dozvoliti da nasa djeca ne budu odgojena i da nemaju kucnog odgoja....da se desi kada u pun autobus ili tramvaj udje neki starac ili starica da nasa djeca ne ustanu i ne ponude mjesto starijima, da nasa djeca idu ulicom i psuju na sav glas....itd...nemojte dozvoliti da od svoje djece pravimo debile i da nasa djeca budu predmet ismijavanja kada se nadju u nekom "civilizovanijem" drustvu....to se sve reflektira i na NAS "BOSANCE" kao drustvo..
:thumbup:

Master_

Post by Master_ » 23/03/2012 21:13

Jedna mala primjedba: naslov ti je previše "filozofski", ali u uvodnom tekstu si fino objasnio bit pokrenute teme.
Za naslov teme bilo bi prikladnije "Šta je ovo ljudi moji, pa dokle više?" ili ono čuveno Sabahudina T. sa Marakane, "Pa ko to baca, i odakle to baca?". Šala-šala.

Za ovo prvo oko situacije u svijetu, trebaš malo proanalizirati i situaciju i prije ovoga, sve je ovo bilo i prije 20, i prije 100 i prije 300 .... godina, uvijek je bilo nasilja, ratova, tako da se za ovo prvo ne trebaš previše brinuti, to je tako i ti, ni ja ne možemo to promijeniti. Dakle, ne moraš se puno brinuti. Tako je vjerovatno zlokobno razmišljao i neki stanovnik planete za vrijeme faraona, Mongola, Hitlera...

Za ovaj drugi dio, koji se odnosi na samu BiH, tu se može uticati, ako ništa bar na ličnom planu. A razlog prevelikog broja nepoštenih, nepravednih, pokvarenih ... krivca treba tražiti u zadnjem ratu u BiH.

Prvo, ljudi su vjerovali u druge ljude, prije zadnjeg rata, kad ono dođe vakat, da ovi drugi hoće da ubiju ove prve, opljačkaju itd. itd. Što je izazvalo posljedicu da su svi generalno postali "sumnjičaviji" "obazriviji" prema drugom. Neki životinjski nagon je proradio.

Drugo, ko je sve poslije rata, otvarao i vodio firme, u kojima su se ljudi, koji su postajali sumnjičavi pozapošljavali?
Većina njih, ne kažem svi, su to oni:
1. ljudi koji su u ratu švercovali i trgovali, i ostali koji su na tuđoj muci, kada je bilo najteže zarađivali (i sad od takvog profila čovjeka očekivati da u miru bude nešto bolji prema tim istim ljudima. Sada kada "vodi" svoju privatnu firmu, "drži" kafanu i kada su ti isti koji su kupovali kafu, brašno u ratu od njega, sada zaposleni kod takvoga).
Dakle, šverceri i trgovci nalaze pogodno tlo u BiH, nakon rata, pošto obični ljudi u BiH, relano gledajući bili su "uvježbavani" i "pripremani" za rad u fabrikama, pogonima, pa tako nepripremljeni dočekaše eru supermarketa, trgovaca, prodavača, a ne pogona "Tasa, Unisa, Energoinvesta, Krivaje itd".

2. dijaspora (pobjegli, protjerani, otišli), ovaj što je ostao da brani grad i državu, sad se osjeća nepravedno dok radi za toga koji ga je "namagarčio", uslovno rečeno, tako što se vratio sa "gutom" para.
Ali treba vidjeti i pozitivnu stranu dijaspore, koliko samo svježeg novca ubace u državu, šaljući rodbini, trošeći novac i sl.
A rješenje bi bilo da se pokrenu fabrike, u svakom gradiću, gradu po par stotina radnih mjesta (i to ne državne, već strani investitori), i ljudi bi bili zadovoljniji.

I da se pojavi ljudi slični ovome u pjesmi: http://www.youtube.com/watch?v=du7ecewo ... re=related

graue_maus

Post by graue_maus » 23/03/2012 22:03

:-)

oridjidji

Post by oridjidji » 26/03/2012 10:00

teško nama sa samima sobom. bice nam bolje kada i mi budemo bolji. do tad cemo gledati njesra na nasim ulicama i nadati se da ce biti bolje...

Baudelaire

Post by Baudelaire » 26/03/2012 10:13

Ma nema nafake ni u čemu, i to je to. Moj daidža, koji sad živi u Italiji, uvijek navodi jedan dobar primjer. Kaže, kupio nekad prije rata neki italijanski luster, fešta kući ispala ni od čeg. Kupio kćerki auto pretprošle godine, nije sišla ni da ga pogleda.

JoseMujica

Post by JoseMujica » 26/03/2012 10:18

Anonimus24 wrote:vidim da i nema nekog odaziva i da su ljudi jednostavno izgubili volju i da pricaju o svim ovim gore navedenim cinjenicama pa onda nije ni cudo sto nam je drustvo tu gdje jeste...

pitanje sta mene konkretno zanima??????

pa mislim da sam jasno naveo sta me zanima...zanima me vase misljenje o trenutnom stanju u drustvu???mozda se ja varam, ali mislim da nam trenutno stanje nije nikako za pohvaliti...politicari nam rade sta hoce, firme nam se raspadaju, djeca nam postaju kriminalci, a narod suti, i pita sta me zanima...

odmah da se razumijemo,... svih ovih problema ima i u drugim drzavama, ali one se mogu izboriti sa problemima jer su ekonomski jaci od nas, a mi nikako da se trgnemo iz ratnog perioda i da dozivimo neki procvat...samo tonemo, i tonemo, i tonemooooo,.... :?
:lol: :lol: :lol: e tu griješiš!

jednom mi je jaran pojasni kako stvari stoje u BiH...pa ću to prepričati....

Mi u stvari ne tonemo već stagniramo, odnosno stojimo u mjestu. Ali pošto svi oko nas napreduju mi imamo iluziju da tonemo. Čak i da tonemo to bi bilo daleko bolje po nas jer bi u jednom trenutku dotakli dno i počeli da se penjemo.

Kio

Post by Kio » 26/03/2012 10:19

Problem kod nas je, sto mi ocekujemo da neko drugi rijesi nase probleme.Kako u zivotu tako i na politickoj sceni.20 godina vec cekamo nekog "messiah" koji ce rijesiti nase probleme.

Trebamo se okrenuti sebi, poceti od sebe.
Za svaki nas (ne)uspjeh je kriv neko drugi, uvijek krivimo ostale, a najmanje sebe.Izgubili smo solidarnost, osobinu koja je krasila nase drustvo, i po cemo smo bili prepoznatljivi. Osobinu koja na kraju krajeva jeste osnova svakog drustva :bih:

Pretvorili smo se u lutajuce jedinke, koje ne brinu ni o sebi, samo im se cini da brinu, a o drustvu ni ne misle.

Ukratko tri rijeci opisuju nase sadasnje stanje: pohlepa, zavist, i ljubomora

Post Reply