Zahtjev za poništenje ispita

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Enana

Zahtjev za poništenje ispita

Post by Enana » 16/02/2012 11:33

Eh ovako, zelim da ponistim ispit, i rekli su mi naravno da treba da napisem zahtjev, ali ne znam formu, kako treba da izgleda, gdje sta treba da stoji, gdje moje ime,gdje ime dekana na kojeg treba da naslovim taj zahtjev, pa molim vas ako neko zna da mi napise "skolski" kako treba da izgleda.
Hvala :D

Cvjetka

Re: Zahtjev za poništenje ispita

Post by Cvjetka » 17/02/2012 08:30

Enana wrote:Eh ovako, zelim da ponistim ispit, i rekli su mi naravno da treba da napisem zahtjev, ali ne znam formu, kako treba da izgleda, gdje sta treba da stoji, gdje moje ime,gdje ime dekana na kojeg treba da naslovim taj zahtjev, pa molim vas ako neko zna da mi napise "skolski" kako treba da izgleda.

Ako do sad to nisi naucila,onda sad je je zaista prekasno!

Enana

Post by Enana » 17/02/2012 09:53

Cvjetka wrote:
Enana wrote:Eh ovako, zelim da ponistim ispit, i rekli su mi naravno da treba da napisem zahtjev, ali ne znam formu, kako treba da izgleda, gdje sta treba da stoji, gdje moje ime,gdje ime dekana na kojeg treba da naslovim taj zahtjev, pa molim vas ako neko zna da mi napise "skolski" kako treba da izgleda.

Ako do sad to nisi naucila,onda sad je je zaista prekasno!

nije,evo ja naucila :)

Miro Spiro

Post by Miro Spiro » 17/02/2012 10:31

Zahtjev za poništenje ispita mozes podnijeti unutar 24 sata od dobivanja rezultata.To je zakonska odredba i preko toga vremena od poništenja nista.

Rimad

Post by Rimad » 17/02/2012 13:22

Da pomognem:

"Član 19:
Student koji nije zadovoljan postignutom ocjenom može u roku od 24 sata nakon saopćenja
ocjene pismeno tražiti da se ispit ponovi pred komisijom. Zahtjev za ponavljanje ispita mora
biti obrazložen.

Dekan određuje termin polaganja ispita u roku od tri dana od podnošenja osnovanog zahtjeva
studenta.

U slučaju zahtjeva, iz stava 1. ovog člana, pismeni ispit ili pismeni dio ispita neće se ponoviti
pred komisijom, već će postojeći ocijenjeni pismeni rad komisija ponovo pregledati i
ocijeniti, dok je ponavljanje usmenog ispita ili usmenog dijela ispita pred komisijom
obavezno.
..."

Helem, ako ga poništiš, moraš polagati pred komisijom. Ako si radio/la pismeno, onda nema poništavanja, već komisija pregleda tvoj rad.

Link:
http://unsa.ba/s/index.php?option=com_c ... Itemid=163

(Pravila studiranja za prvi ciklus studija na Univerzitetu u Sarajevu)

Molba izgleda ovako:

>>
Prezime ime
Kontakt telefon
kućna adresa

Sarajevo, datum

Dekanu .... fakulteta Univerziteta u Sarajevu

Molba za poništenje i komisijsko polaganje ispita
Poštovani,
obraćam vam se sa molbom ...

Obrazloženje....

S poštovanjem,
Potpis.
Prezime ime
<<

Naravno, sve središ da izgleda fino. Naslov, kome se upućuje i bitne dijelove boldiraš, naslov centriraš...

Enana

Post by Enana » 17/02/2012 16:00

Rimad wrote:Da pomognem:

"Član 19:
Student koji nije zadovoljan postignutom ocjenom može u roku od 24 sata nakon saopćenja
ocjene pismeno tražiti da se ispit ponovi pred komisijom. Zahtjev za ponavljanje ispita mora
biti obrazložen.

Dekan određuje termin polaganja ispita u roku od tri dana od podnošenja osnovanog zahtjeva
studenta.

U slučaju zahtjeva, iz stava 1. ovog člana, pismeni ispit ili pismeni dio ispita neće se ponoviti
pred komisijom, već će postojeći ocijenjeni pismeni rad komisija ponovo pregledati i
ocijeniti, dok je ponavljanje usmenog ispita ili usmenog dijela ispita pred komisijom
obavezno.
..."

Helem, ako ga poništiš, moraš polagati pred komisijom. Ako si radio/la pismeno, onda nema poništavanja, već komisija pregleda tvoj rad.

Link:
http://unsa.ba/s/index.php?option=com_c ... Itemid=163

(Pravila studiranja za prvi ciklus studija na Univerzitetu u Sarajevu)

Molba izgleda ovako:

>>
Prezime ime
Kontakt telefon
kućna adresa

Sarajevo, datum

Dekanu .... fakulteta Univerziteta u Sarajevu

Molba za poništenje i komisijsko polaganje ispita
Poštovani,
obraćam vam se sa molbom ...

Obrazloženje....

S poštovanjem,
Potpis.
Prezime ime
<<

Naravno, sve središ da izgleda fino. Naslov, kome se upućuje i bitne dijelove boldiraš, naslov centriraš...

hvala :)

Post Reply