Epidemija zaušnjaka

Sve o zdravlju...
Post Reply
PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Epidemija zaušnjaka

Post by PipiDugaDevetka » 26/01/2012 17:25

Ima li neko relevantnih informacija? Ja sam u djetinjstvu 60-tih vakcinisan, odnosno prebolovao sam zaušnjake.
Jesam li siguran i otporan sada?

Cvjetka

Re: Epidemija zaušnjaka

Post by Cvjetka » 26/01/2012 17:29

Ako jednom vec imao zausnjake,znaci da ih vise nikada,neces imati.Kao i ospice,jednom za cijeli zivot dosta!

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 26/01/2012 17:31

Hvala @Cvjetka.
:sax:

Brus Lee

Post by Brus Lee » 28/01/2012 09:08

Gdje su sada oni sto vaze protiv vakcinacije i sto govore o svjetskoj uroti farmaceutskih kompanija? Ili su vakcinisani protiv zausnjaka, pa sute ili su bolesni pa im nije do kucanja po tastaturi. :?

beautyfool

Post by beautyfool » 28/01/2012 09:17

Ne znam sto govoris na taj nacin o vakcinama, svi dr. ce ti reci da i oni koji su vakcinisani oboljevaju i od tih bolesti protiv kojih su vakcinisani samo sto ne istog intenziteta, dakle blazi oblik.

Brus Lee

Post by Brus Lee » 28/01/2012 09:29

beautyfool wrote:Ne znam sto govoris na taj nacin o vakcinama, svi dr. ce ti reci da i oni koji su vakcinisani oboljevaju i od tih bolesti protiv kojih su vakcinisani samo sto ne istog intenziteta, dakle blazi oblik.
U slucaju zausnjaka, veoma, veoma rijetko. Sa prakticne (klinicke) strane, irelevantno. Ova gornja tvrdnja se, donekle, moze uvaziti za vakcinaciju protiv gripe. P.S. Interesuje me samo koje je objasnjenje protivnika vakcinacije, zasto se zausnjaci u epidemijskom obliku javljaju iskljucivo kod ratne generacije ljudi?

beautyfool

Post by beautyfool » 28/01/2012 10:22

Brus Lee wrote:
beautyfool wrote:Ne znam sto govoris na taj nacin o vakcinama, svi dr. ce ti reci da i oni koji su vakcinisani oboljevaju i od tih bolesti protiv kojih su vakcinisani samo sto ne istog intenziteta, dakle blazi oblik.
U slucaju zausnjaka, veoma, veoma rijetko. Sa prakticne (klinicke) strane, irelevantno. Ova gornja tvrdnja se, donekle, moze uvaziti za vakcinaciju protiv gripe. P.S. Interesuje me samo koje je objasnjenje protivnika vakcinacije, zasto se zausnjaci u epidemijskom obliku javljaju iskljucivo kod ratne generacije ljudi?
Od zausnjaka vecinom oboljevaju djeca od 5-15 godina a to spada u generaciju poslije rata.

Brus Lee

Post by Brus Lee » 28/01/2012 17:02

beautyfool wrote:
Brus Lee wrote:
Od zausnjaka vecinom oboljevaju djeca od 5-15 godina a to spada u generaciju poslije rata.
Da, samo si zaboravila dodati djaca koja nisu vakcinisana, ona oboljevaju. Proslogodisnja epidemija u Sa kantonu je zahvatila djecu(omladinu) od 91-96 godista, a djeca koja sada imaju 5-15 godina su rodjena poslije rata i uglavnom su vakcinisana protiv zausnjaka i u tom uzrastu i nije bilo epidemije. Zakljucak je da je jedini nacin borbe protiv zausnjaka, vakcinacija. Ili ti, bolje sprijeciti nego lijeciti.

serum

Post by serum » 28/01/2012 17:07

Evo ja upravo prebolovao zaušnjake.
1984. sam godište, vakcinisan za zaušnjake, ospice i rubeolu (naravno kao dijete).
I neko je rekao da mogu oboljeti i vakcinisani ali da je oblik bolesti blaži, što je tačno.
Ja sam imao malo natečene žlijezde, temperaturu dva dana, blagu uplau grla, prošlo bez ijedne tablete....

astrid

Post by astrid » 28/01/2012 17:46

Moj sin je vakcinisan protiv zaušnjaka ali ih je opet bolovao.Takođe,njegov prijatelj koji je redovno vakcinisan upravo je prebolovao zašnjake
Kao dijete sam vakcinisana protiv rubeole ,pa sam je dobila u 16.godini(teži oblik).To su sve virusna oboljenja,a protiv virusa nema adekvatnog lijeka.Mislim da je najbolja "vakcinacija"protiv dječijih virusnih oboljenja..preboljeti bolest kao dijete.Jer ,kako stari kažu..od čega djeca boluju odrasli umiru.Svako dijete će varicellu ili pljuskavice preboljeti bez problema,a znam dva odrasla muškarca koji su prije par godina od toga umrli.

NightSky

Post by NightSky » 30/01/2012 17:22

astrid wrote:Mislim da je najbolja "vakcinacija"protiv dječijih virusnih oboljenja..preboljeti bolest kao dijete.Jer ,kako stari kažu..od čega djeca boluju odrasli umiru.Svako dijete će varicellu ili pljuskavice preboljeti bez problema,a znam dva odrasla muškarca koji su prije par godina od toga umrli.
Prije nekoliko dana na HRT1 dr Oz je govorio o 4 vakcine koje mogu spasiti život svakoj ženi (naročito trudnicama):
1.Vakcina protiv difterije, tetanusa i pertutisa (hripavca),
2. Vakcina protiv hepatitisa B,
3.Vakcina protiv varičele (vodene kozice).
4. Vakcina protiv H1N1 (svinjske) gripe.
Svi oni koji prebole varičelu (vodene kozice), djeca i odrasli, imaju povećan rizik da kasnije obole od varičele zoster, koja je uzročnik herpesa zoster.
Ove vakcine, iako su primljene u dječijoj dobi, treba ih ponovo primiti u odrasloj dobi, jer imunološki sistem "zaboravlja" neprijatelje protiv kojih se ne bori. Tako bar kaže dr Oz.

Moje mišljenje: Prije nego što je pronađena vakcina, ljudi su umirali od danas banalnih bolesti. Na žalost, još uvijek se se događa da u zemljama trećeg svijeta ljudi umiru od bolesti koje su u Europi skoro iskorijenjene. Nauka nam je omogućila lakši život, bolji kvalitet života i produženje životnog vijeka i ne shvatam ovu modu nevakcinisanja. Čak i ako vakcina ne štiti 100%, bolje je prebolovati lakši, nego teži oblik bolesti. Pitajte one koji su imali komplikacije.

andjelina.djoli

Post by andjelina.djoli » 01/02/2012 09:21

serum wrote:Evo ja upravo prebolovao zaušnjake.
1984. sam godište, vakcinisan za zaušnjake, ospice i rubeolu (naravno kao dijete).
I neko je rekao da mogu oboljeti i vakcinisani ali da je oblik bolesti blaži, što je tačno.
Ja sam imao malo natečene žlijezde, temperaturu dva dana, blagu uplau grla, prošlo bez ijedne tablete....
ISti slicaj sa mojim bratom

wewa

Post by wewa » 02/02/2012 14:01

kad smo kod vakcinisanja - pitajte roditelje djece koja su razvila opasne bolesti, sindrome i ostale poteskoce nakon vakcinisanja...
vakcinisanje DA, ali ne kao posljedica marketinga i slicnog djelovanja farmaceutske mafije.

Post Reply