Dokle više Belmina Karamehmedovića???

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

evo mene
Posts: 281
Joined: 11/09/2009 14:16

#1 Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by evo mene »

Svi su, naravno, bili ogorčeni na Javni RTV servis BiH, prvenstveno na BHT 1 koja bi, po logici, morala prenositi utakmice državnog tima u svakom sportu. No, urednik Sportskog programa BHT 1 Belmin Karamehmedović ističe da ova televizija ne snosi krivicu što nije bilo prijenosa iz Soluna.

"Nas su još pred prošle kvalifikacije iz Rukometnog saveza BiH obavijestili da su oni postigli dogovor o saradnji s jednom drugom TV kućom koja će ubuduće biti njihov partner. Oni naravno imaju svako pravo na to i mi se nismo ljutili na takvu njihovu odluku iako smo godinama prije toga pratili i rukometnu reprezentaciju i bitnije utakmice koje su igrane pod okriljem Saveza. Shodno tome, mi pred ove kvalifikacije nismo ni kontaktirali ljude iz Saveza u vezi s prijenosom utakmica, budući da nas niko nije zvanično obavijestio da je njihovo partnerstvo s drugom TV kućom prestalo", rekao je Karamehmedović za Sarajevo-x.com.

Umjesto BiH, na BHT-u Srbija - Poljska

Navijačima reprezentacije BiH posebno je smetalo što je za vrijeme odigravanja utakmice u Solunu na BHT 1 emitiran prijenos utakmice Srbija - Poljska s Evropskog prvenstva u Srbiji. "Mi smo i prema zakonu dužni učiniti sve da osiguramo prijenose utakmica sa najznačajnijih sportskih takmičenja. Naravno, ne možemo utjecati na tajming odigravanja utakmica na EP, tako da se desila takva situacija", kazao je Karamehmedović.

Međutim, generalni sekretar Rukometnog saveza BiH Smajo Karačić negira bilo kakvu krivicu Saveza te ističe da je BHT mogla besplatno prenositi utakmicu iz Soluna. "Ove kvalifikacije su počele još u oktobru utakmicama protiv Kipra, tako da ta priča nije od jučer. Znao sam da će doći do ovoga tako da sam još nakon utakmice u Goraždu, koja također nije bila prenošena, putem novina pozvao sve televizije kazavši da ćemo im osigurati besplatan link za prijenos utamkice iz Soluna, jer smo imali takav dogovor sa grčkim savezom. No, umjesto toga, na BHT-u smo imali prijenos utakmice Srbija - Poljska što je sramotno", kaže Karačić za Sarajevo-x.com.

Odgovarajući na primjedbu Karamehmedovića da Savez nije obavijestio BHT o prekidu saradnje s drugom TV kućom, Karačić je rekao: "Nikakve potrebe nije bilo za tim, jer smo mi sa TV 1 imali ugovor za prijenos utakmica koje su igrane u prošlim kvalifikacijama. Mi smo pred ove kvalifikacije svima bili dostupni, a ljudi s BHT-a nas nisu kontaktirali iz čiste sujete, zato što smo mi prava na prijenos utakmica u prethodnim kvalifikacijama dali TV kući čija je ponuda bila znatno povoljnija za nas. A mi u Savezu moramo razmišljati o svim prihodima, jer nismo na budžetu kao BHT", zaključio je Karačić.

Svi su mislili da ćemo izgubiti

Reprezentativci BiH će večeras u 21:30 sletjeti na Međunarodni aerodrom Sarajevo, gdje će ih vjerovatno u velikom broju dočekati prezadovoljni navijači naše reprezentacije. "Svi su mislili da ćemo mi izgubiti u Grčkoj pa se i nisu previše otimali za prijenos. No, sad su stvari, zahvaljujući našim momcima, bitno drugačije, a nama je svakako u interesu da gledatelji u našoj zemlji mogu u direktnom prijenosu pratiti utakmice baraža, kao i druge naše utakmice. A, ljudi sa Javnog RTV servisa moraju znati da su oni po zakonu dužni prenositi utakmice državne reprezentacije", dodao je Karačić.

Naši reprezentativci će ime protivnika u baražu saznati 29. januara, kada će biti obavljen žrijeb, a te dvije utakmice će biti igrane 9. i 16. juna.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by afannedim »

J...la ih Srbija i uvlačenje u pakaš
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by StupskaBitanga »

Mislim da trebate biti više ljuti na TV1 nego na BHT1
evo mene
Posts: 281
Joined: 11/09/2009 14:16

#4 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by evo mene »

Poštovani,

Želio bih da uputim protest, apel, molbu ili šta god već nakon sinoćnjeg slučaja. Također želim zamoliti nadležne da sve učine kako bi neko odgovarao zbog štete nanesene građanima Bosne i Hercegovine. Naime, zbog prijenosa utakmice Srbija-Poljska, mi, Vaše uredne platiše, meč Grčka -BiH smo gledali po raznim internet portalima, live stream servisima i sl.

Molio bih da mi se objasni da li ja RTV taksu od 9 KM plaćam državi Srbiji, ili državi u kojoj živim - Bosni i Hercegovini, "gospodo"?

Pa ja i razumijem da Srbi kao jedan od tri konstitutivna naroda vole više gledati Srbiju, a da vam pravo kažem nije ni meni mrsko gledati ni srbijansku ni hrvatsku reprezentaciju i čak navijati za njih u nekim utakmicama. Ali, "majka mu stara", kad igra naša reprezentacija Bosne i Hercegovine onda valjda tu ne bi trebalo da bude dileme. Pa i ti Srbi zbog kojih ste pustili utakmicu Srbije, ipak žive u Bosni i Hercegovini.

Gluho bilo, neponovilo se!!!

U potpisu,

Uredni platiša RTV takse, koji ukoliko se ovako nešto nastavi, možda i neće više biti toliko "uredan".
User avatar
jasko_ba
Posts: 7808
Joined: 13/11/2006 17:47

#5 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by jasko_ba »

drzavna televizija i valjda je prioritet da gledamo nasu reprezentaciju , koliko god kostalo?
:x
User avatar
luckylaka
Posts: 22518
Joined: 15/01/2010 06:28

#6 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by luckylaka »

StupskaBitanga wrote:Mislim da trebate biti više ljuti na TV1 nego na BHT1
Kakve veze ima Tv1 sa ovim :-)
User avatar
luckylaka
Posts: 22518
Joined: 15/01/2010 06:28

#7 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by luckylaka »

link wrote:jel neko mozda procitao cijeli tekst?
Izgleda svi osim,,stupske,, :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#8 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by StupskaBitanga »

luckylaka wrote:
StupskaBitanga wrote:Mislim da trebate biti više ljuti na TV1 nego na BHT1
Kakve veze ima Tv1 sa ovim :-)
pa TV1 je jednostrano prekinula ugovor sa RSBiH
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#9 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by Mustang1 »

Pa prekinuli i sta ? Drzavna tv nije smjela nikako prepustiti bilo kojoj drugoj tv stanici da otkupi ugovor .. A i fino pise da nije prekinut nego istekao ugovor ..
User avatar
luckylaka
Posts: 22518
Joined: 15/01/2010 06:28

#10 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by luckylaka »

StupskaBitanga wrote:
luckylaka wrote:
StupskaBitanga wrote:Mislim da trebate biti više ljuti na TV1 nego na BHT1
Kakve veze ima Tv1 sa ovim :-)
pa TV1 je jednostrano prekinula ugovor sa RSBiH
Sto naravno nije tacno jer covjek fino kaze da je TV1 imala ugovor na pravo prenosa za prosle kvalifikacije.Dakle nidze veze sa Tv1 i samo je tacno sto kaze Karacic,,svi su ocekivali poraz pa nisu bili interesantni,,
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by O'zone »

StupskaBitanga wrote:
luckylaka wrote:
StupskaBitanga wrote:Mislim da trebate biti više ljuti na TV1 nego na BHT1
Kakve veze ima Tv1 sa ovim :-)
pa TV1 je jednostrano prekinula ugovor sa RSBiH
Odgovarajući na primjedbu Karamehmedovića da Savez nije obavijestio BHT o prekidu saradnje s drugom TV kućom, Karačić je rekao: "Nikakve potrebe nije bilo za tim, jer smo mi sa TV 1 imali ugovor za prijenos utakmica koje su igrane u prošlim kvalifikacijama. Mi smo pred ove kvalifikacije svima bili dostupni, a ljudi s BHT-a nas nisu kontaktirali iz čiste sujete, zato što smo mi prava na prijenos utakmica u prethodnim kvalifikacijama dali TV kući čija je ponuda bila znatno povoljnija za nas. A mi u Savezu moramo razmišljati o svim prihodima, jer nismo na budžetu kao BHT", zaključio je Karačić.
Ovdje niko ne spominje da je TV1 jednostrano raskinula ugovor nego da su ga imali samo za prošle kvalifikacije :?
evo mene
Posts: 281
Joined: 11/09/2009 14:16

#12 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by evo mene »

Suština je iživljavanje Belmina Karamehmedovića, ovaj put na rukometnoj reprezentaciji. Upravo da taj Belmin je jedini ostao od bivših novinara sa bh. televizije. A kako, jer je izvršioc sramotne politike!!!
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#13 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by Better Man »

evo mene wrote:Suština je iživljavanje Belmina Karamehmedovića, ovaj put na rukometnoj reprezentaciji. Upravo da taj Belmin je jedini ostao od bivših novinara sa bh. televizije. A kako, jer je izvršioc sramotne politike!!!
Belmin Karamehmedovic bi trebao da podnese ostavku i trebalo bi mu zabraniti svaki rad vezano za sport na bilo kojoj televiziji! on je moralna gnjida od covjeka!
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#14 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by amrica »

ne znam kakav je k'o coj'k, ali novinarstvo 0 bodova, sport 0 bodova... :-?
androgina
Posts: 18
Joined: 15/02/2011 21:53

#15 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by androgina »

Mi sad svi trebamo vjerovati Rukometnom savezu, a ne BHT-u...to je valjda čin vrhunskog patriotizma...to što su se oni polakomili da uzmu nešto više para od TV 1, podignu cijenu prenosa, ne razmišljajući dugoročno i ne vodeći računa o daleko manjoj pokrivenosti te televizije.O kvaliteti tih prijenosa bolje i da ne govorimo. Žao mi je što nismo gledali utakmicu, ali i Rukometni savez bi trebao ozbiljnije poslovati. Nadam se da će se sujete smiriti do utakmica baraža i da će prijenosi biti dostupni svim građanima, na teritoriji cijele BiH putem BHT-a.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#16 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by Max Bunker »

androgina wrote:Mi sad svi trebamo vjerovati Rukometnom savezu, a ne BHT-u...to je valjda čin vrhunskog patriotizma...to što su se oni polakomili da uzmu nešto više para od TV 1, podignu cijenu prenosa, ne razmišljajući dugoročno i ne vodeći računa o daleko manjoj pokrivenosti te televizije.O kvaliteti tih prijenosa bolje i da ne govorimo. Žao mi je što nismo gledali utakmicu, ali i Rukometni savez bi trebao ozbiljnije poslovati. Nadam se da će se sujete smiriti do utakmica baraža i da će prijenosi biti dostupni svim građanima, na teritoriji cijele BiH putem BHT-a.
Nije to cin patriotizma, nego ciste logike. Poucen radom BHT-a iz proslosti, njihovim profesionalizmom ( pa zasto ne i patriotizmom ), vise vjerujem RS nego njima.
Kako drugacije objasniti situaciju, da je na kraju utakmicu prenosila televizija, koji ni u Gorazdu ne gleda 5% ljudi.
Istina je da su TV1 uzeli iz razloga sto su ponudili vise para ali isto tako ni BHT nije privatna prcija, nego DRZAVNA TELEVIZIJA i kvalitet programa, te zahtjevi gradjanstva ( pretplatnika ) moraju biti ispred frustracije Belmina Karamehmedovica.
User avatar
cyber_kurajber
Posts: 83
Joined: 15/06/2011 09:36
Location: Na dnu dna

#17 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by cyber_kurajber »

jebala ih RTV taksa
androgina
Posts: 18
Joined: 15/02/2011 21:53

#18 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by androgina »

Nije TV 1 prva privatna televizija koja je kratkoročno htjela da podigne svoju gledanost prenoseci utakmice reprezentacije , takvih slučajeva je bilo i prije. Spremni su dati nerealne novce za prijenos, jer znaju da je to samo privremeno. Rukovodstva reprezentacija bi trebala u takvim situacijama da uzmu u obzir i druge, vrlo važne argumente. Npr. pokrivenost, kvalitet (prenositi utakmicu sa 2-3 kamere je primjer neprofesionalizma) i naravno dugoročnu saradnju. RS je većini gledalaca uskratio mogućnost da gledaju utakmice kada se odlučio za TV 1. Ne kažem da BHT nije trebao učiniti više da nam obezbijedi ovaj prijenos, ali ova crno-bijela priča, u kojoj se onako usput pljuje i urušava jedna od najvažnijih stvari u državi, me užasno nervira. Taj se diskurs namjerno nameće, u službi je onih koji bi i ono malo što nam je ostalo na nivou države uništili i to bez pravih argumenata, jer ko bi se zamarao malo dubljom analizom i promišljanjem...
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#19 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by slobodni armirach »

ja sam neuredni platisa RTV takse,....a prema radu belmina i belminovica, ta odluka ostaje na snazi i dalje :D
dragonz
Posts: 1790
Joined: 20/09/2008 13:12

#20 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by dragonz »

davno sam ja rekao da belmin nema pojma kad se prešaltao sa dnevnika na sport prije desetak godina

P.S. ja stvarno ne znam nijednog čovjeka sa imenom Belmin da ima dvije čiste u glavi
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#21 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by grunt »

mene jos dodatno iritira sto zadnjih godina bilo koje da je jebeno prvenstvo u kosarci ili rukometu mozes samo gledati utakmice nasih komsija (svaka cast reprezentacijama srbije i hrvatske,nemam nista protiv njih),ali rado bi pogledao i nesto drugo npr. danas francuska-spanija

jos kada vidim kako hrt prenosi apsolutno svaki sport koji ima veze sa hrvatskom dodje mi da placem
evo mene
Posts: 281
Joined: 11/09/2009 14:16

#22 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by evo mene »

Taj Belmin da ima karaktera davno bi podnio ostavku. Ako ništa drugo, zbog toga što je proveo rat u Sarajevu i koliko-toliko doprinjeo opstanku bh. televizije. A sada se priklonio dnevnoj politici i ne dozvoljava promovisanje naše države. Pa opće je poznato da niko od njegovih novinara ne smije pretjerano navijati u prijenosima za BiH. Čak je jedan od novinara išao na raport jer je navijao previše za BiH u jednoj utakmici reprezentacije.
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#23 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by krompir i riza »

evo mene wrote:Taj Belmin da ima karaktera davno bi podnio ostavku. Ako ništa drugo, zbog toga što je proveo rat u Sarajevu i koliko-toliko doprinjeo opstanku bh. televizije. A sada se priklonio dnevnoj politici i ne dozvoljava promovisanje naše države. Pa opće je poznato da niko od njegovih novinara ne smije pretjerano navijati u prijenosima za BiH. Čak je jedan od novinara išao na raport jer je navijao previše za BiH u jednoj utakmici reprezentacije.
ma daj? :-?
User avatar
video
Posts: 6848
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#24 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by video »

Svi bi da uzimaju a malo ko daje - e nece da moze !!!
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#25 Re: Dokle više Belmina Karamehmedovića???

Post by elk »

najbolje fino da svi prestanemo plaćati pretplatu :-) . onda baraž za sp, ligu prvaka ili utakmice košarkaške reprezentacije isto fino na streamu da pratimo. ovo ima samo kod nas, da se navija i agituje za propast državne televizije. rukometni savez se papanski i jednokratno prodao za par maraka više, iako su bht i ftv godinama i godinama prenosili skoro sve što je isti savez organizovao. ova sva priča meni tukne da je upravo potekla iz tog saveza. kako se niko ne pita kako je taj isti smajo karačić i svita oko njega, kao doživotni generalni sekretar, doveo savez do finansijskog kolapsa?da nam je liga gora i od one iz kosova,da ženske reprezentacije na mapi nema, da se gase najbolji klubovi, da su prazne dvorane, da nema mladih igrača itd.
p.s. da ne ispadne da branim belmina, moje je mišljenje da je hala žešća od komentatora :D
Post Reply