Hadžibajriću ukloni ruglo grada!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

XXL-XXL

Hadžibajriću ukloni ruglo grada!

Post by XXL-XXL » 22/12/2011 12:01

U našoj lijepoj Ferhadiji ponovo su osvanuli štandovi, najloni i kartoni!!! Sve to zajedno više liči na VAŠAR, nego na urbani novogodišnji ambijent! :D

Iako su danima iz općine Stari Grad (koja daje odobrenja za postavljanje istih!!!) najavljivali da će sve kućice ili ti pak štandovi koji se budu postavljali u Ferhadiji, biti jednoobrazni i estetski uredni, na terenu vidimo niz nepravinlsti i veliki broj štandova koji od našeg glavnog grada Sarajeva prave pravo ruglo!!! :(

A da priča bude još simboličnija, štandovi ili ti pak kučiće imaju logo općine Stari Grad! :D

HADŽIBAJRIĆU OVO JE SRAMOTA ZA GRAĐANKE I GRAĐANE SARAJEVA!

alcho

Re: Hadžibajriću ukloni ruglo grada!

Post by alcho » 22/12/2011 12:13

Meni je gore sto si se ti nasekirao toliko...standove cu nekako i da otrpim

XXL-XXL

Post by XXL-XXL » 22/12/2011 13:18

alcho wrote:Meni je gore sto si se ti nasekirao toliko...standove cu nekako i da otrpim
Cccc, vidjecemo kako ce to nasi turisti da trpe, da li si negdje mozda u drugim evropskim gradovima, vidio ovako nesto slicno, sigurno nisi, ovo je zaista tuzno za Sarajevo. :(

*zena21

Post by *zena21 » 22/12/2011 13:44

ja bas volim ono :D

nakupovala svasta nesto sto svijetli (opet)...i par onih gluposti tipa deda mraz kape i maske :D

holowey
Been thanked: 2 times

Post by holowey » 23/12/2011 09:33

XXL-XXL wrote:
alcho wrote:Meni je gore sto si se ti nasekirao toliko...standove cu nekako i da otrpim
Cccc, vidjecemo kako ce to nasi turisti da trpe, da li si negdje mozda u drugim evropskim gradovima, vidio ovako nesto slicno, sigurno nisi, ovo je zaista tuzno za Sarajevo. :(
prije par godina sam u zenevi na cornavin trgu, sto dodje manje vise centar (iako grad u polukrugu ide oko jezera) vidio isto ovako ruglo... cudio sam se jer, hej, ipak je to zeneva, razvijeni zapad, ali su mi objasnili da je to privremenog karaktera za prodaju praznicnih suvenira trgovaca koji imaju samo privremenu dozvolu za trgovinu... znaci isto sranje, poput cerge, sklepano od letvi i pokriveno najlonima...

6.april

Post by 6.april » 23/12/2011 09:37

Piše da im ne mogu ništa.

palamuda

Post by palamuda » 23/12/2011 09:46

holowey wrote:
XXL-XXL wrote:
prije par godina sam u zenevi na cornavin trgu, sto dodje manje vise centar (iako grad u polukrugu ide oko jezera) vidio isto ovako ruglo... cudio sam se jer, hej, ipak je to zeneva, razvijeni zapad, ali su mi objasnili da je to privremenog karaktera za prodaju praznicnih suvenira trgovaca koji imaju samo privremenu dozvolu za trgovinu... znaci isto sranje, poput cerge, sklepano od letvi i pokriveno najlonima...
:thumbup: :thumbup:
Drugo je Ženeva to je ipak primitivnija sredina od Sarajeva, kod nas samo živi gospoda prefinjenih manira i urabane orjentacije, kad samo vidim dame i lijepo uglađene muškarce sa kakvom se mukom provlače pored nailonskih štandova namjenenih nazadnoj Ženevi, a nikako našim prefinjenim građanima koji iz svih djelova Kantona (Ilidže, Vratnika, Širokače, Švrakinog Sela, Mojmila, Dobrinje i jednog i drugog potoka) dođu da uljepšaju sliku grada i slikaju se na glavnom trgu kojeg upropaštava neka bijeda sa kineskom robom. :-) :-)

Svake godine jedno te isto naprđivanje o uranoj sredini, ruglu, gospodi, dok ne dođu ovakve teme nakratko zaboravim koliko smo jadni iskompleksirani.

Po mojoj zaradi taj štand mi je realnost,kupi djetetu balon, rukavice, neku novogodišnju zajebanciju i ja bi u zlataru Celje ali šipak još malo neće bit ni za bibera.

leo_

Post by leo_ » 23/12/2011 09:48

nemoj uklanjati nista, daj ljudima redovan posao, pa nece biti tu. probaj ti stajati 12-14 sati na hladnoci, pa vidi jel' njima bas toliki merak stajati tu.

*mima*

Post by *mima* » 23/12/2011 09:51

XXL-XXL wrote:U našoj lijepoj Ferhadiji ponovo su osvanuli štandovi, najloni i kartoni!!! Sve to zajedno više liči na VAŠAR, nego na urbani novogodišnji ambijent! :D

Iako su danima iz općine Stari Grad (koja daje odobrenja za postavljanje istih!!!) najavljivali da će sve kućice ili ti pak štandovi koji se budu postavljali u Ferhadiji, biti jednoobrazni i estetski uredni, na terenu vidimo niz nepravinlsti i veliki broj štandova koji od našeg glavnog grada Sarajeva prave pravo ruglo!!! :(

A da priča bude još simboličnija, štandovi ili ti pak kučiće imaju logo općine Stari Grad! :D

HADŽIBAJRIĆU OVO JE SRAMOTA ZA GRAĐANKE I GRAĐANE SARAJEVA!

Jes tako reko Hadjibajricu?

amidzazeher
Has thanked: 4 times

Post by amidzazeher » 23/12/2011 10:45

palamuda wrote: Drugo je Ženeva to je ipak primitivnija sredina od Sarajeva, kod nas samo živi gospoda prefinjenih manira i urabane orjentacije, kad samo vidim dame i lijepo uglađene muškarce sa kakvom se mukom provlače pored nailonskih štandova namjenenih nazadnoj Ženevi, a nikako našim prefinjenim građanima koji iz svih djelova Kantona (Ilidže, Vratnika, Širokače, Švrakinog Sela, Mojmila, Dobrinje i jednog i drugog potoka) dođu da uljepšaju sliku grada i slikaju se na glavnom trgu kojeg upropaštava neka bijeda sa kineskom robom. :-) :-)

Svake godine jedno te isto naprđivanje o uranoj sredini, ruglu, gospodi, dok ne dođu ovakve teme nakratko zaboravim koliko smo jadni iskompleksirani.

Po mojoj zaradi taj štand mi je realnost,kupi djetetu balon, rukavice, neku novogodišnju zajebanciju i ja bi u zlataru Celje ali šipak još malo neće bit ni za bibera.

Ja vise tersova, nego na ovom forumu, u zivotu ne vidjeh!! Smetaju ulicni plesaci, sviraci, prodavaci, grafiti, pijace.... eto niceg toga nema u "razvijenim" evropskim metropolama!! :run:
Sve samo FGR!
Daj izadji iz te cahure ponekad. Sigurno sam malo stariji pa ti mogu reci da su ovi standovi super kakvi bi mogli biti/bilo i kakvih ima po tim evropskim centrima ;)

Nisrin
Been thanked: 5 times

Post by Nisrin » 23/12/2011 10:53

Stolovi po uzoru na Holiday Market kostaju punooo vise...ljudi koji rade na ovim tezgama, nazalost, mogu priustiti samo ovakve stolove kakve sad imaju...jer su prinudjeni da na ovaj nacin zarade hljeb!

Hadibajric lopticu prebacuje na organizatora Holiday Marketa koji je i u Ferhadiji trebao postaviti iste drvene stolove, samo mi nije jasno sto bi taj organizator to postavljao, ako su zakupci stolova platili opstini prostor?!
Iako je dogovor bio da jednolicno izgledaju, kako su ti ljudi dobili prostor u zakup ako nisu potpisali ugovor da ce se drzati tih pravila?

Bilo bi lijepo vidjeti po Ferhadiji one divne drvene stolove, u kojima bi ljudima vjerovatno bilo i toplije, ali je Hadzibajricu isto tako bitno da podijeli 13. platu, drskim tetama/babama u opstini i ostalim radnicima koje kad nesto pitas odbruse kao da si im pobio pola familije!

Bolje da je tu 13-tu platu ulozio u izgled standova, ovima je svakako dovoljna i 12. plata, jer mnogi u drzavi ne dobiju ni 12-tu...

*zena21

Post by *zena21 » 23/12/2011 11:08

amidzazeher wrote:
palamuda wrote: Drugo je Ženeva to je ipak primitivnija sredina od Sarajeva, kod nas samo živi gospoda prefinjenih manira i urabane orjentacije, kad samo vidim dame i lijepo uglađene muškarce sa kakvom se mukom provlače pored nailonskih štandova namjenenih nazadnoj Ženevi, a nikako našim prefinjenim građanima koji iz svih djelova Kantona (Ilidže, Vratnika, Širokače, Švrakinog Sela, Mojmila, Dobrinje i jednog i drugog potoka) dođu da uljepšaju sliku grada i slikaju se na glavnom trgu kojeg upropaštava neka bijeda sa kineskom robom. :-) :-)

Ja vise tersova, nego na ovom forumu, u zivotu ne vidjeh!! Smetaju ulicni plesaci, sviraci, prodavaci, grafiti, pijace.... eto niceg toga nema u "razvijenim" evropskim metropolama!! :run:
Sve samo FGR!
Daj izadji iz te cahure ponekad. Sigurno sam malo stariji pa ti mogu reci da su ovi standovi super kakvi bi mogli biti/bilo i kakvih ima po tim evropskim centrima ;)

za oba posta :thumbup:

poznanik

Post by poznanik » 23/12/2011 11:18

Ne samo "Hadžibajrić", i policija je odgovorna :(

Image

breuer
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Post by breuer » 23/12/2011 11:19

gade mi se ti privremeni najlonksi štandovi...pogotovo ove godine uz izgradjen holiday market iza...

boki86

Post by boki86 » 23/12/2011 11:33

Danas je Hadzibajric dao izjavu da nece otimati ljudima hljeb iz usta?????

Eto to je ocit dokaz kako se on brine o ljudima. Mjesec dana ih posalje na minus 10 i po njemu je to dosta za citavu godinu. Zasto im ne osigura pristojno zaposlenje kroz institucije sistema. :x

I sad se svi javili kao da podrzavaju ovo ruglo, jer toboze ljudi nekako moraju prezivjeti.

Idem i ja sutra gaca i carapa na po Ferhadije izlozit pa bujrum svi :D Sutra je praznicni popust od 50%. Ako uz gace uzmete i carape, priglavke dobijate besplatno. Navali narode, jos malo pa nestalo.....

boki86

Post by boki86 » 23/12/2011 11:37

*zena21 wrote:
amidzazeher wrote:

Sve samo FGR!

za oba posta :thumbup:
Ja sam za to da se sve prodavnice zatvore :D Sto bi ljudi bezveze placali poreze, kiriju i slicne namete kada mozes fino na ulicu izloziti sve. Predlazem svim vlasnicima prodavnica da svoje artikle izloze diljem ulica Sarajeva...postat cemo veci i od Capali carsije ;-)

*zena21

Post by *zena21 » 23/12/2011 11:44

ma daj ba.. stvarno pretjerujete... ideze iz krajnosti u krajnost.. niko nije rekao da prodavnice treba zatvoriti i izloziti svu robu na ulicama... ali dajte malo optimizma ljudi.. sta vam toliko smeta sto ce 10tak dana grad biti saren i u praznicnom duhu????

sto vam toliko smetaju ti standovi??? pa manje su ruzni od basti koje ljeti zauzmu kompletnu pjesacku zonu... a ostanu tu po pola godine...

ovo je bar veselje za djecu... vole razgledati.. igrackice.. baloni.. sarenilo.. svjetla...(a bogami volim i ja :oops: )

ne kazem da ne bi bilo ljepse da imaju iste kucice kao i holiday market.. ali ljudi moji, opustite se...uzivajte... setajte... kupite nesto.. neku sitnicu... mozda vam popravi dan :wink: ... praznici su...i bice tu samo par sedmica :roll:

amidzazeher

Post by amidzazeher » 23/12/2011 13:27

*zena21 wrote:ma daj ba.. stvarno pretjerujete... ideze iz krajnosti u krajnost.. niko nije rekao da prodavnice treba zatvoriti i izloziti svu robu na ulicama... ali dajte malo optimizma ljudi.. sta vam toliko smeta sto ce 10tak dana grad biti saren i u praznicnom duhu????

sto vam toliko smetaju ti standovi??? pa manje su ruzni od basti koje ljeti zauzmu kompletnu pjesacku zonu... a ostanu tu po pola godine...

ovo je bar veselje za djecu... vole razgledati.. igrackice.. baloni.. sarenilo.. svjetla...(a bogami volim i ja :oops: )

ne kazem da ne bi bilo ljepse da imaju iste kucice kao i holiday market.. ali ljudi moji, opustite se...uzivajte... setajte... kupite nesto.. neku sitnicu... mozda vam popravi dan :wink: ... praznici su...i bice tu samo par sedmica :roll:
:thumbup: Bas tako! Deset dana u godini i svake godine smeta!

A ne smetaju baste bez WC-a? Slasticarne sa kuhinjom u drugoj zgradi pa kolace onako preko ulice prenose?
Park ispred BKC-a koji je sve osim parka za djecu!? Pionirska dolina sa 10 zivotinja i bez normalnog WC-a, ustvari ima WC ali jedino teska muka da te natjera da udjes u njega. A soba za presvlacenje bebe to je vec SF.
Urbano je da ljudi lome noge i kukove po neociscenim ulicama, a da ne pricam o shahtovima. Urbano je da me na svakom semaforu saceka jedna sa djetetom u narucju i ispruzene ruke?
I kao sto rece @zena ovo je samo jednom godisnje i to 10 dana a iznad problemi su tokom cijele godine!

leo_

Post by leo_ » 23/12/2011 18:39

amidzazeher wrote:
*zena21 wrote:ma daj ba.. stvarno pretjerujete... ideze iz krajnosti u krajnost.. niko nije rekao da prodavnice treba zatvoriti i izloziti svu robu na ulicama... ali dajte malo optimizma ljudi.. sta vam toliko smeta sto ce 10tak dana grad biti saren i u praznicnom duhu????

:thumbup: Bas tako! Deset dana u godini i svake godine smeta!

A ne smetaju baste bez WC-a? Slasticarne sa kuhinjom u drugoj zgradi pa kolace onako preko ulice prenose?
Park ispred BKC-a koji je sve osim parka za djecu!? Pionirska dolina sa 10 zivotinja i bez normalnog WC-a, ustvari ima WC ali jedino teska muka da te natjera da udjes u njega. A soba za presvlacenje bebe to je vec SF.
Urbano je da ljudi lome noge i kukove po neociscenim ulicama, a da ne pricam o shahtovima. Urbano je da me na svakom semaforu saceka jedna sa djetetom u narucju i ispruzene ruke?
I kao sto rece @zena ovo je samo jednom godisnje i to 10 dana a iznad problemi su tokom cijele godine!
Svaka cast, 100% u pravu !!! :) vc sanjamo, pisaj kod kuce ili trpi. danas jedva 400 metara predjoh, poledilo sve, katastrofa jedna.

astrid

Post by astrid » 25/12/2011 19:13

leo_ wrote:nemoj uklanjati nista, daj ljudima redovan posao, pa nece biti tu. probaj ti stajati 12-14 sati na hladnoci, pa vidi jel' njima bas toliki merak stajati tu.
:thumbup:

MUNAFIK
Been thanked: 11 times

Post by MUNAFIK » 25/12/2011 22:54

boki86 wrote:Danas je Hadzibajric dao izjavu da nece otimati ljudima hljeb iz usta?????

Eto to je ocit dokaz kako se on brine o ljudima. Mjesec dana ih posalje na minus 10 i po njemu je to dosta za citavu godinu. Zasto im ne osigura pristojno zaposlenje kroz institucije sistema. :x

I sad se svi javili kao da podrzavaju ovo ruglo, jer toboze ljudi nekako moraju prezivjeti.

Idem i ja sutra gaca i carapa na po Ferhadije izlozit pa bujrum svi :D Sutra je praznicni popust od 50%. Ako uz gace uzmete i carape, priglavke dobijate besplatno. Navali narode, jos malo pa nestalo.....
Daj ne brukaj se, kako ce nacelnik neke opstine rijesavat problem cjelokpnog sistema zaposljavanja. Covjek je dobro rekao, nece da ljudima otima hljeb iz usta, ako im ne moze pomoc, ne treba im ni odmagati. Dao im je ba one stolove pa to ipak izgleda bolje nego ranijih godina...

I izadji malo i ti na ulicu, eno imaju jos dva ostala ispred ekonomije prazna pa vidi kako je stajati na zimi cijeli dan, i prodavati nesto od cega ti zavisi hoces li moci nahraniti porodicu...

Kindzadza

Post by Kindzadza » 25/12/2011 23:01

:lol:

naja22

Post by naja22 » 26/12/2011 08:45

Upravo. A sta ces, sve njima smeta oni ce naci nesto lose u svemu. Toliko ima vecih problema u ovome gradu..

palamuda

Post by palamuda » 26/12/2011 09:30

♥ Julianna ♥

Post by ♥ Julianna ♥ » 26/12/2011 09:54

Svako ko se sjeća predratnog Sarajeva, sjeća se i ovih štandova na istom mjestu. Šta smo se mi to sad pokondirili da nam odjednom smetaju? Činjenica je da bi moglo biti uređenije, da one improvizacije od letvica nisu prikladne, ali puno veće ruglo u tom nekom bliskom rejonu je na prim. neuređen park kod Ćumurije, trolejbuski terminal na Drveniji, štandovi od kartonskih kutija na Markalama ... i ovo sve gledamo stalno i u toku čitave godine. Treba riješiti sve, urediti grad kompletan, a ne kukati samo na ovo.

Post Reply