Ugroženi od svojih, a zatim od anam onih

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
vanChuchie

#1 Ugroženi od svojih, a zatim od anam onih

Post by vanChuchie » 08/12/2011 11:30

Kroz promjenu naslova teme želim podstaknuti beskrajnu priču o ugroženosti - ogromne većine državljana u BiH: "luđačkom košuljom", ekonomskom situacijom, političkim vođstvom i rukovodstvom, svojom vlastitom "glupošću", ....
Kako obezbijediti jednakost i ravnopravnost Hrvata unutar (između) hrvatskog pučanstva u BiH, Srba unutar (između) srpskog pučanstva u BiH, Bošnjaka unutar (između) bošnjačkog pučanstva u BiH,
a potom svih zajedno unutar međunarodno priznatih granica BiH?!
Koji su ti jednaki, a koji jednakiji u svom „stadu“, "legitimni/nelegitimni", autentični/neautentični, kamuflirani/nekamuflirani,....?!
Pričaj - o sebi i "svojima" (a potom o drugima).
Ko ili što nas to j..be u zdrav mozak?!

prljavi Hare
Has thanked: 26 times
Been thanked: 76 times

#2 Re: Ugroženi od svojih, a zatim od anam onih

Post by prljavi Hare » 08/12/2011 11:37

U pravu si,ovo nije obična ugroženost kao u starim dobrim vremenima,ovo je kvadrougroženost,satraše
sa svih strana! :x

vanChuchie

#4 Re: Ugroženi od svojih, a zatim od anam onih

Post by vanChuchie » 08/12/2011 11:48

Evo, ja počeo od sebe i svoje kuće: Obećah i sebi i ženi da ni sebe ni nju neću više ničim ugrožavati - a to isto tražio (da "dobrovoljno prihvati") i od nje!
E, sad odoh u komšiluk ( počistio sam smeće "ispred svog praga") da popijem kahvu, pa ću na kavu, a bogme imam gdje i na kafu. Rekoh ženi da ću se brzo vratiti ( za sat - dva,...)! Ode i ona negdje u komšiluk, hoće li kod susjeda ili komšije, ...., ma nije me baš mnogo briga. Sutradan ima kod mene da bude dernek! Okupljam komšiluk, da svi zajedno, udruženi, čistimo zajedničko stepenište, a zatim i oko zajedničke nam kuće, zajedničke avlije, dvorišta,...
Kada pređemo na ulicu...., uh, uh. Biće belaja! Bogme...neki se moraju pobrinuti za svoja vlastita ...ja....ja! Inače, ostaće bez njih!
Živjela narodna revolucija!
Last edited by vanChuchie on 08/12/2011 11:56, edited 1 time in total.

roštilj

#5 Re: Ugroženi od svojih, a zatim od anam onih

Post by roštilj » 08/12/2011 11:56

nema sankcija za glupost, to je najveci problem. pogledaj likove koji su neki autoritet koji dobiju prostor u medijima jal tv ili novinama, dzemaludin latic, milorad ekmecic... to su kao intelektualci a zapravo debili zakrzljalog mozga. i onda ce neko njih citirati ili se povoditi takvim misljenjem...

vanChuchie

#6 Re: Ugroženi od svojih, a zatim od anam onih

Post by vanChuchie » 08/12/2011 11:58

Meni su ovi na "još višim položajima" i gluplji i tuplji od pomenutih. Samo kad ih se dosinem!!! Ima po kratkom postupku - skroz demokratski - da ih pošaljem u popravni dom!
-----
Edit: Ne ostadoh ni cijeli čas, sat, sahat u komšiluku!
Naša „Sena internet“ iz pouzdanih izvora obaviještena da namjerno zavađaju dva Dragana kako bi onaj treći Dragan (u talu sa B. Ljubićem) što duže mogao da prodaje bijele bubrege kao obične bubrege, prije svega na svom tržištu! Još napominje da je to neki međunarodni trgovački lanac (a nije isporuka banana iz Kragujevca, već neka isporuka za RS preko Hercegovine dogovorena još za vrijeme M. Bobana i Šuška).
Još (Sena) naglašava da nikom više nisu neprijatelji ni ustaše ni četnici ni mudžahedini – već da su nam na grbaču zasjeli ovi što nas štite od njih.
Komšiluk je jednoglasno izglasao „saopštenje za javnost“:
Dragi naši zaštitnici, molimo vas, nemojte nas više štititi! Pustite nas da se rahat patimo bez vaše pomoći i brige. Nemojte nam uvećavati patnju i ne povećavajte naše dugove, jer ni postojeće nismo u stanju savladati.

vanChuchie

#7 Re: Ugroženi od svojih, a zatim od anam onih

Post by vanChuchie » 08/12/2011 13:29

Link
Šef Svjetske banke u BiH Anabela Abreu upozorila je da će ukoliko ne bude postignut makrekonomski okvir BiH za 2012. godinu iščeznuti i preostala tri izvora finansiranja BiH - od Evropske komisije, Međunarodnog monetarnog fonda i Svjetske banke.
Abreu tvrdi da poteškoće u postizanju dogovora ne leže u potpunosti u političkim razlikama.

"Postoji još jedan fundamentalniji politički problem. BiH ima moćne grupe predstavnika interesa pojedinih segmenata populacije. Zahtjevi tih grupa iz javne blagajne nisu adekvatno usaglašeni, pa je administracija preglomazna i budžetske obaveze su veće nego što BiH može sebi da priušti", pojašnjava Abreu.

Sasvim_Obican

#8 Re: Ugroženi od svojih, a zatim od anam onih

Post by Sasvim_Obican » 08/12/2011 13:35

Mi smo prije svega socijalno i egzistencijalno ugroženi, ali to ne shvatamo već se tiješimo kako nam je nacija "ugrožena" i "majorizirana" od ovih ili onih, naših i vaših. Kad shvatimo da ćemo riješenjem egzistencijalnog pitanja građana BiH koji i u ovim trenucima skapavaju od gladi vrlo brzo ćemo "ubrati" da nacionalna ugroženost ne postoji.

Post Reply