Sijači ljubavi i mržnje

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
vanChuchie

Sijači ljubavi i mržnje

Post by vanChuchie » 26/11/2011 09:27

Izvodeći repertoar koji je činilo 30 hitova, na koncertu održanom na Dan državnosti Bosne i Hercegovine, atmosfera u Areni je kulminirala kada je Dino Bosancima i Hercegovcima čestitao državni praznik, a gotovo 20.000 posjetilaca koncerta iz svih krajeva Srbije u jedan je glas zajedno sa Merlinom pjevalo Bosnom behar probeharao.
Srbijanski mediji pišu da je atmosfera u publici takva kao da ne žele da ovaj koncert ikada završi.

Nakon završetka koncerta, publika je još dugo pjevala - lažu, lažu me, da vrijeme liječi sve... nakon čega je Dino izašao i na treći bis
.
------
Tko su sijači mržnje?!
Htjedoh otvoriti temu na podforumu „Printani i štampani mediji“, ali....
Tema je univerzalna i možemo je osvjetljavati sa svih mogućih uglova i pogleda! Ipak, trenutna politička atmosfera i klima u BiH i najbližem okruženju daje pečat i kvalitet našim životima u sadašnjem prostoru i vremenu.
Nema zlih naroda – ima zlih ideja, koje izdnjedre i podržavaju zli i pokvareni pojedinci ( manje ili više podržani u nekoj ljudskoj skupini, i nekom prostoru i vremenu), vođeni nekim svojim vlastitim ciljevima i namjerama.
Podržavati ljubav umjesto mržnje, dobro naspram zla, pravdu i pravičnost naspram nepravde,....
Kvalitet svakog pojedinca kao ličnosti zavisi od količine, u njemu samom prisutnih atributa: ljubavi/mržnje, znanja/neznanja, tolerancije/netolerancije, poštovanja/nepoštovanja, uvažavanja/neuvažavanja, .....Od tog zavisi i lična, pojedinačna, sreća i zadovoljstvo, ugodno/neugodno, prijatno/neprijatno,...
Zasijmo dovoljno ljubavi i nadjačajmo sjemena i klijanja mržnje!
Last edited by vanChuchie on 26/11/2011 09:34, edited 1 time in total.

Sarajmen

Re: Sijači ljubavi i mržnje

Post by Sarajmen » 26/11/2011 09:29

Skijaš
Been thanked: 6 times

Post by Skijaš » 26/11/2011 09:50

vanChuchie wrote:Tko su sijači mržnje?!
Postoje oni koje je lako prepoznati i takvi nisu previše opasni, puno veću opasnost predstavljaju oni koji se kao zalažu za suživot no tu svoju deklarativnu podršku suživotu poprate onim standardnim "ali znate, realnost na terenu je takva da je polarizacija dovela do nepremostivog antagonizma među narodima". Oni bi rado da se kurvaju, ali neće da ih se zove kurvama. Sanja Vlaisavljević, Esad Hećimović su samo neki od primjera takvih sijača mržnje a opasniji su od šoviniste Dodika koji je otvoren sa svojom mržnjom zato što, sa neke kao neutralne pozicije, tu Dodikovu mržnju predstavljaju legitimnim stavom, legitimnom političkom opcijom. Lako je sa Rajkom Vasićem, onakvih imamo u Gornjoj Maoči koliko hoćeš. Problem su oni koji šire mržnju dajući legitimitet toj mržnji nekakvim lafo neutralnim pristupom. Izjednačavanjem strana.

prljavi Hare
Been thanked: 2 times

Post by prljavi Hare » 26/11/2011 09:55

Ukucaj na google SANU pa se malo informiši odakle dolaze belaji u zadnjih gotovo dva stoljeća! :wink:

zavrzlama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by zavrzlama » 26/11/2011 09:57

Skijaš wrote:
vanChuchie wrote:Tko su sijači mržnje?!
Postoje oni koje je lako prepoznati i takvi nisu previše opasni, puno veću opasnost predstavljaju oni koji se kao zalažu za suživot no tu svoju deklarativnu podršku suživotu poprate onim standardnim "ali znate, realnost na terenu je takva da je polarizacija dovela do nepremostivog antagonizma među narodima". Oni bi rado da se kurvaju, ali neće da ih se zove kurvama. Sanja Vlaisavljević, Esad Hećimović su samo neki od primjera takvih sijača mržnje a opasniji su od šoviniste Dodika koji je otvoren sa svojom mržnjom zato što, sa neke kao neutralne pozicije, tu Dodikovu mržnju predstavljaju legitimnim stavom, legitimnom političkom opcijom. Lako je sa Rajkom Vasićem, onakvih imamo u Gornjoj Maoči koliko hoćeš. Problem su oni koji šire mržnju dajući legitimitet toj mržnji nekakvim lafo neutralnim pristupom. Izjednačavanjem strana.

vasic i vehabije gornje maoce nisu isti(oni jesu neprijatelji BIH) medjutim vasic je neprijatelj BIH i nesrba,dok su vehabije neprijatelji BIH i bosnjaka...vehabije nije opsane za rs i nebosnjake,,,,,

vanChuchie

Post by vanChuchie » 26/11/2011 09:57

Savu iz G. Paležnice, opština Doboj, (moj „Savica“) upoznao sam prije 48 godina, i danas osjeća ljubav prema svom učitelju. Mržnju u njegovu (a ni moju) dušu nisu uspjeli posijati („sijači mržnje“).
Svaki pojedinac je odgovoran za količinu ljubavi/mržnje u svom vlastitom biću!
Nekada, davno, kao odgovor štampanim medijima u Srbiji, napisao sam kraći tekst pod tim naslovom (ove teme).
Zato me prijatno iznenadio ovaj tekst, tih istih medija:
"Izvodeći repertoar koji je činilo 30 hitova, na koncertu održanom na Dan državnosti Bosne i Hercegovine, atmosfera u Areni je kulminirala kada je Dino Bosancima i Hercegovcima čestitao državni praznik, a gotovo 20.000 posjetilaca koncerta iz svih krajeva Srbije u jedan je glas zajedno sa Merlinom pjevalo Bosnom behar probeharao."
Srbijanski mediji pišu da je atmosfera u publici takva kao da ne žele da ovaj koncert ikada završi.
Last edited by vanChuchie on 26/11/2011 10:07, edited 2 times in total.

prljavi Hare

Post by prljavi Hare » 26/11/2011 10:03

vanChuchie wrote:Savu iz G. Paležnice, opština Doboj, (moj „Savica“) upoznao sam prije 48 godina, i danas osjeća ljubav prema svom učitelju. Mržnju u njegovu (a ni moju) dušu nisu uspjeli posijati („sijači mržnje“).
Dobrih ljudi ima svuda,tako je bilo i bit će!Problem je što su zli glasniji,pa se stiče utisak da ih je mnogo više
nego ih realno ima.Kako rekoh,izvor sijanja mržnje nalazi se na jednom mjestu,ostalo su samo refleksije i
odgovori na njihovo djelovanje!

Skijaš
Been thanked: 6 times

Post by Skijaš » 26/11/2011 10:13

vanChuchie wrote:Savu iz G. Paležnice, opština Doboj, (moj „Savica“) upoznao sam prije 48 godina, i danas osjeća ljubav prema svom učitelju. Mržnju u njegovu (a ni moju) dušu nisu uspjeli posijati („sijači mržnje“). Svaki pojedinac je odgovoran za količinu ljubavi/mržnje u svom vlastitom biću!
Pa prosječan čovjek ne mrzi, nebitno o tom radi li se o Srbinu, Hrvatu ili Bošnjaku. Prosječan Srbin nije podržao Karadžića zbog mržnje prema Bošnjacima nego zbog straha stvorenog medijskim manipulacijama. "Srpsku se djecu baca lavovima" je primjer kako daleko to može da ide. Prosječan Srbin ni danas ne mrzi, ali strah je čudo. Evo uzmi za primjer ovu zajebanciju sa polumjesecom tokom prenosa utakmice reprezentacije, ili ovu Dodikovu prijetnju kako Srbima prijete izdajnički elementi. Ta propaganda kojom se bombarduje prosječnog Srbina je strahovita, zato će većina ostati paralizovana kao srna u snopovima svjetla iz farova, a samo će se rijetki usuditi i suprotstaviti toj mržnji i lažima. Neki će poput Srđana Aleksića biti ubijeni, neki će poput Maje Stojanović biti uhapšeni, neki će poput Željka Kopanje biti smireni bombom pod autom (vjerovatno mu je rečeno da mu je kćerka sljedeća meta, pa ako bi i rizikovao zbog sebe, ne bi zbog djeteta) itd itd

I tako, neupućena i strahom paralizovana masa ostaje uz Dodika, bez obzira na to kakvim on brzacima usmjeravao splav. Strah je čudo.

vanChuchie

Post by vanChuchie » 26/11/2011 10:22

Ima (bilo je i biće uvijek) i hrabrih i odlučnih u promociji opšte prihvaćenih ljudskih vrlina i vrijednosti.
Jedan od tih (koji izrazito radi na širenju ljubavi umjesto mržnje) je i Petar Jeleč! Image
Svaki čovjek bi trebao imati bar toliku sposobnost spoznaje, pa uvidjeti da svi oni koji "pljuju" po ovom čovjeku spadaju u "neljude" - sijače mržnje i zla!
Dodik i Čović rade združeno, osmišljeno i planski - po sistemu spojnih posuda!
Njima se možemo suprotstaviti strategijom i taktikom "mrava"!
Last edited by vanChuchie on 26/11/2011 10:30, edited 2 times in total.

prljavi Hare

Post by prljavi Hare » 26/11/2011 10:29

zagazaga wrote:
prljavi Hare wrote:
Dobrih ljudi ima svuda,tako je bilo i bit će!Problem je što su zli glasniji.......,
Jesu li glasniji ili su nama oni koji su ''dobri'' dosadni?
Dobre ljude ne komentarišemo dovoljno jer očekujemo da se svi manje-više ponašaju u nekim civilizacijskim
normama,zato ovi drugi koji bez granica izlaze iz ovih okvira izazivaju reakciju te ih stoga i komentarišemo,
lociramo i pokušavamo biti spremni za njih.

PurpurHazel

Post by PurpurHazel » 26/11/2011 10:38

Meni samo nisu jasni oni kojima je ovaj lafo koncert bio ta pokretačka snaga koja će ljubav vratiti na pijadestal i skinut mržnju. :-) Dine Merlina koncert... :-) E kome Merlin može da sije ljubav, prosijala mu... Eo od Čenge:
Hebo vas Dino Merlin

Naslov i podnaslov sve kažu, al’ kako se glupom (ili neinformisanom) narodu sve mora ponovit’ pet puta, evo: Dino Dervišhalidović je kreten i jebo vas on. On koji je nešto što u čaršiji nije moglo prismrdit’ dok je čaršija bila Čaršija. Kad je Čaršija postala čaršija, Dino Merlin je post’o neko i nešto. I neka je. I fuj. Krivi smo mi.

Kreten koji je doslovno prizn’o da je “Srbima jebo sve po spisku” dok su četnici granatirali Sarajevo, neki dan je samopriznatom četniku Ivanu Ivanoviću usred emisije (ima i snimak), s plišanim osmjehom na licu ispričao kako su mu “jebanje majke Srbima”, pazi sad “izvukli iz konteksta”. Jer “niko ne zna”, pa ni Srbi, kaže Dino, “kako je pod granatama”. Zato Dino zna, i ne sumnjajte ako to Dino kaže. Levat koji se ufatio noge prije nego su granate zaista počele razvlačiti pamet po Sarajevu, zna kako je pod tim granatama bilo? Kako i ne bi znao, kad svi znaju bolje od nas kako je sve to bilo. Posebno oni koji su k’o Dino bili u Barceloni, pa Njemačkoj, pa… obiš’o je Dino pola svijeta dok su granate padale. Međutim, Dino zna… i jebe mater (ne četnicima nego) Srbima.

Dino Merlin - Mjesečina
Još prije “nemilog događaja” Dino (Merlin) je prepoznat k’o šupak kad je po muzici popularne grupe napisao pjesmu (Mjesečina). Kad se zapucalo Dino je još jednom po svom običaju “pisao” pjesmu (ko zna je l’ on uopšte napisao taj tekst al’ eto), i to ni manje ni više nego “Vojnik sreće”. Muzika je opet bila od “nekih Engleza”. U toj se pjesmi jasno žrtvuje, dakle, staje maltene pred metak jer, kaže Dino “za ovaj grad nije umrijeti grijeh”. I taman da ga metak pogodi ispari se Dino. To je čaršija prihvatila, jer Čaršije već nije bilo. Uveliko se počela rastakati.

Čime je Dino Merlin zaslužio bilo šta, a kamoli poštovanje i divljenje? Pokradenim pjesmama? Ogromnu većinu “svog” muzičkog izraza jeste pokr’o. Možda i sve, nije mi se dalo da preslušavam do kraja. Je l’ ga se treba štovati što je Musliman (nije džaba vel’ko M) po želji i potrebi? “Da te nije Alija” je otpjev’o Aliji Izetbegoviću u vrijeme kad je to bilo strateški popularno i donosilo određene benificije. Kad je prestalo bit’ popularno ograđiv’o se Dino (Merlin) da nije pjev’o Izetbegoviću nego svom istoimenom komšiji, da bi, kad se popularnost Izetbegović Alije obnovila (odnosno nije bila više toliko OUT), i Dinina privrženost režimu se vratila. Svjedok mu je bog, a ja se samo sjećam.

Dino Merlin - Godinama

Dino Merlin nastavlja da krade i otima od svjetski poznatih i priznatih imena. Ni Youson N’Dour nije ostao pošteđen. Opet hit. “Godinama”. Dino Merlinov je nezaustavljiv.
Prepoznaju Merlinovog Dinu k’o Sarajliju, dok ga Sarajlije (ili ono što je ostalo) i dalje znaju k’o malog iz Čeljigovića (nadomak Sarajeva), koji ideje i koncepte krade čak i od opskurnog Saše Lošića i Plavog orkestra (naslovnica albuma “Teško meni sa tobom” neodoljivo podsjeća na naslovnicu albuma “Smrt fašizmu” pomenutog benda). Pjevao je ode blesavom Goranu Bregoviću (Uspavanka za Gorana B.). Pošto je (pre)ostalo strašno malo Sarajlija tamo gdje su trebali ostati, pridošli su, prema sjećanju sa igranki u zadružnim domovima, objeručke obgrlili Dinu starog Merlina sina, pa se u novoformiranom svijetu Nazifa Gljive poplarnog “Funge, dugoprstog” i Fahrudina Pecikoze popularnog “Peca, de deset s lukom i jogurt” počelo dokazivati kako je fuckin’ Dino Merlin nekakav – brend, pa još “naš najveći”. Jebote!

U nedostatku normalne sirovine, od koje bih mogao pisati normalan tekst, ostaje mi da se povinujem većini i da kažem da je tri prodana koncerta u Beogradu krajem novembra 2011. godine, zaista uspjeh. Dino je angažovao i mračnjake da pale “njegove” zastave, da prijete i navodno sujete njegovo pojavljivanje tamo gdje je rekao da “nikad više neće otići” (op. aut. Beograd). Mediokriteti, koji vladaju svim domenima aktuelnog trenutka, danas hvale Dinu Merlina i već neko vrijeme silne “milione”, koje dine merlini uzimaju, smatraju uspjehom. I neka. Krivi smo mi, ne krijem tu činjenicu.

Izet Kiko Sarajlić - Sarajevo

Sretno ti, Dino Merline. Uživaj kad ti se dalo. Nema više ni Dace, ni Hamića, ni Kike, ni Brane, ni Điđija, ni Saleta, ni… ma predug je spisak. Nema više onih pred kojima i danas zadrhtiš samo kad im čuješ ime, i da nisu mrtvi ne bi se smio ni (po)javit’ ‘dje si danas zvijezda. Došlo je tvoje vrijeme kad možeš prodavat’ muda za bubrege. Jebi ga.
Al’ proć’e i to, ne brinem ja. Čim se raja dozove pa protabiri malo pjesnike i kompozitore od kojih je Dino (Merlin) krao i pod svoje prodav’o. Opet će se Merlin (Dino) vratit’ svojim urnebesnim palidrvcima i barbikama.

Čuj Dino Merlin. Isto Šerif Konjević, svega m’. :dance:

Nermin Čengić, protest.ba
http://protest.ba/v2/jebo-vas-dino-merlin/

PurpurHazel

Post by PurpurHazel » 26/11/2011 10:51

zagazaga wrote:Nadam se da se tema nece pretvoriti u temu o Merlinu.

Izvin'te, uvodničar je koncert naveo kao nešto što je valjda pokazatelj da je ljubav prosijana od sinoćke između nas alltogether, pa zato. :-) Rekoh samo da ne vrijeđamo Ljubav pa je zovemo svakakvim imenima. Tipa Merlinov koncert.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 34 times
Been thanked: 32 times

Post by plain vanilla » 26/11/2011 11:02

zagazaga wrote:
prljavi Hare wrote:
Dobrih ljudi ima svuda,tako je bilo i bit će!Problem je što su zli glasniji.......,
Moram se nadovezati na ovo..dokle god su nam dobri ljudi dosadni, ima nade za nas..jer to znaci da su dosadni u vecini.
U zadnje vrijeme sam imala priliku upoznati vise ljudi iz Srbije i Crne Gore..osim jednog, svi su bili dosadni.

Ko su sijaci ljubavi i mrznje?
Vrlo jednostavno-ljudi. Oba spola, svih rasa, svih nacionalnosti, svih politickih opredijeljenja. Nazalost ili srecom, gotovo je nemoguce odgovoriti na ovo pitanje, osim pojedinacno nabrajati, imenom i prezimenom, svakog sijaca ljubavi, tj, mrznje.

Hemel

Post by Hemel » 26/11/2011 11:26

zagazaga wrote:
prljavi Hare wrote:
Dobri ljudi su u sustini mirni i tihi pa mi mislimo da su dosadni za razliku ''onih'' koji nas u svoju dobrotu moraju glasno ubjedjivati. Ja to zovem rikom.
Dobrota se uvijek podrazumijeva i ocekuje a cim vidis da je neko nesto zapjenio, znaj da ti ne misli dobro.

Zasto su zli (koji su u manjini) glasniji? Zato sto imaju instrumente za to. Evo uzet cemo za primjer cankoviceve i ravnogorce. To je saka jada ali im se putem medija posvetio dobar prostor. Mozda su u isto vrijeme pored njih prolazili obicni, normalni, dobri ljudi ali njih niko ne spominje. Zato su zli glasniji.

Sezam

Post by Sezam » 26/11/2011 11:28

PurpurHazel wrote:Meni samo nisu jasni oni kojima je ovaj lafo koncert bio ta pokretačka snaga koja će ljubav vratiti na pijadestal i skinut mržnju. :-) Dine Merlina koncert... :-) E kome Merlin može da sije ljubav, prosijala mu... Eo od Čenge:
Hebo vas Dino Merlin

Naslov i podnaslov sve kažu, al’ kako se glupom (ili neinformisanom) narodu sve mora ponovit’ pet puta, evo: Dino Dervišhalidović je kreten i jebo vas on. On koji je nešto što u čaršiji nije moglo prismrdit’ dok je čaršija bila Čaršija. Kad je Čaršija postala čaršija, Dino Merlin je post’o neko i nešto. I neka je. I fuj. Krivi smo mi.

Kreten koji je doslovno prizn’o da je “Srbima jebo sve po spisku” dok su četnici granatirali Sarajevo, neki dan je samopriznatom četniku Ivanu Ivanoviću usred emisije (ima i snimak), s plišanim osmjehom na licu ispričao kako su mu “jebanje majke Srbima”, pazi sad “izvukli iz konteksta”. Jer “niko ne zna”, pa ni Srbi, kaže Dino, “kako je pod granatama”. Zato Dino zna, i ne sumnjajte ako to Dino kaže. Levat koji se ufatio noge prije nego su granate zaista počele razvlačiti pamet po Sarajevu, zna kako je pod tim granatama bilo? Kako i ne bi znao, kad svi znaju bolje od nas kako je sve to bilo. Posebno oni koji su k’o Dino bili u Barceloni, pa Njemačkoj, pa… obiš’o je Dino pola svijeta dok su granate padale. Međutim, Dino zna… i jebe mater (ne četnicima nego) Srbima.

Dino Merlin - Mjesečina
Još prije “nemilog događaja” Dino (Merlin) je prepoznat k’o šupak kad je po muzici popularne grupe napisao pjesmu (Mjesečina). Kad se zapucalo Dino je još jednom po svom običaju “pisao” pjesmu (ko zna je l’ on uopšte napisao taj tekst al’ eto), i to ni manje ni više nego “Vojnik sreće”. Muzika je opet bila od “nekih Engleza”. U toj se pjesmi jasno žrtvuje, dakle, staje maltene pred metak jer, kaže Dino “za ovaj grad nije umrijeti grijeh”. I taman da ga metak pogodi ispari se Dino. To je čaršija prihvatila, jer Čaršije već nije bilo. Uveliko se počela rastakati.

Čime je Dino Merlin zaslužio bilo šta, a kamoli poštovanje i divljenje? Pokradenim pjesmama? Ogromnu većinu “svog” muzičkog izraza jeste pokr’o. Možda i sve, nije mi se dalo da preslušavam do kraja. Je l’ ga se treba štovati što je Musliman (nije džaba vel’ko M) po želji i potrebi? “Da te nije Alija” je otpjev’o Aliji Izetbegoviću u vrijeme kad je to bilo strateški popularno i donosilo određene benificije. Kad je prestalo bit’ popularno ograđiv’o se Dino (Merlin) da nije pjev’o Izetbegoviću nego svom istoimenom komšiji, da bi, kad se popularnost Izetbegović Alije obnovila (odnosno nije bila više toliko OUT), i Dinina privrženost režimu se vratila. Svjedok mu je bog, a ja se samo sjećam.

Dino Merlin - Godinama

Dino Merlin nastavlja da krade i otima od svjetski poznatih i priznatih imena. Ni Youson N’Dour nije ostao pošteđen. Opet hit. “Godinama”. Dino Merlinov je nezaustavljiv.
Prepoznaju Merlinovog Dinu k’o Sarajliju, dok ga Sarajlije (ili ono što je ostalo) i dalje znaju k’o malog iz Čeljigovića (nadomak Sarajeva), koji ideje i koncepte krade čak i od opskurnog Saše Lošića i Plavog orkestra (naslovnica albuma “Teško meni sa tobom” neodoljivo podsjeća na naslovnicu albuma “Smrt fašizmu” pomenutog benda). Pjevao je ode blesavom Goranu Bregoviću (Uspavanka za Gorana B.). Pošto je (pre)ostalo strašno malo Sarajlija tamo gdje su trebali ostati, pridošli su, prema sjećanju sa igranki u zadružnim domovima, objeručke obgrlili Dinu starog Merlina sina, pa se u novoformiranom svijetu Nazifa Gljive poplarnog “Funge, dugoprstog” i Fahrudina Pecikoze popularnog “Peca, de deset s lukom i jogurt” počelo dokazivati kako je fuckin’ Dino Merlin nekakav – brend, pa još “naš najveći”. Jebote!

U nedostatku normalne sirovine, od koje bih mogao pisati normalan tekst, ostaje mi da se povinujem većini i da kažem da je tri prodana koncerta u Beogradu krajem novembra 2011. godine, zaista uspjeh. Dino je angažovao i mračnjake da pale “njegove” zastave, da prijete i navodno sujete njegovo pojavljivanje tamo gdje je rekao da “nikad više neće otići” (op. aut. Beograd). Mediokriteti, koji vladaju svim domenima aktuelnog trenutka, danas hvale Dinu Merlina i već neko vrijeme silne “milione”, koje dine merlini uzimaju, smatraju uspjehom. I neka. Krivi smo mi, ne krijem tu činjenicu.

Izet Kiko Sarajlić - Sarajevo

Sretno ti, Dino Merline. Uživaj kad ti se dalo. Nema više ni Dace, ni Hamića, ni Kike, ni Brane, ni Điđija, ni Saleta, ni… ma predug je spisak. Nema više onih pred kojima i danas zadrhtiš samo kad im čuješ ime, i da nisu mrtvi ne bi se smio ni (po)javit’ ‘dje si danas zvijezda. Došlo je tvoje vrijeme kad možeš prodavat’ muda za bubrege. Jebi ga.
Al’ proć’e i to, ne brinem ja. Čim se raja dozove pa protabiri malo pjesnike i kompozitore od kojih je Dino (Merlin) krao i pod svoje prodav’o. Opet će se Merlin (Dino) vratit’ svojim urnebesnim palidrvcima i barbikama.

Čuj Dino Merlin. Isto Šerif Konjević, svega m’. :dance:

Nermin Čengić, protest.ba
http://protest.ba/v2/jebo-vas-dino-merlin/

:thumbup: i za tebe i za tekst

Sezam

Post by Sezam » 26/11/2011 11:29

2x

vanChuchie

Post by vanChuchie » 26/11/2011 12:20

@Sezam, i PurpurHazel,
Zar u svoj tekst niste mogli ugraditi ni zrno dobrote i ljubavi, da zrači svojom dijamantskom snagom?!
J..ba vas Dino Merlin! Nije o njemu lično riječ, ali ako je i takav kakav jeste (makar i posredno) izazvao ovakav efekat - ja mu se zahvaljujem!
Poenta je u narodu (BiH i Srbije, koji ne treba da slijede "sijače mržnje") i poenta je u pisanju medija (moglo se sigurno navesti i niz incidentnih situacija tokom i oko koncerta, ali to mediji nisu isturili u prvi plan, već su svojim pisanjem stali u odbranu širenja ljubavi spram mržnje). Gdje ste se vas dvojica svrstali?!
Shvatate li vi koliku snagu ima ovakva poruka:
Uz ovakvo pisanje, uz onakav prijem Đ. Balaševića , jasno se šalje poruka:
Mir među narodima je i te kako moguć - samo se trebamo složno i udruženi suprotstavljati širiteljima mržnje, svojim ličnim i pojedinačnim primjerima, sitnim doprinosom, "mravljim" koracima i zrncima, hraniti ono što je dobro i poželjno!
Last edited by vanChuchie on 26/11/2011 12:33, edited 2 times in total.

just principe

Post by just principe » 26/11/2011 12:27

otkad ja govorim da su novinari najvece smece od ljudi i oni su glavni sijaci mrznje, eto kao taj gore hajvan koji je pisao taj tekst...Sta li iz njega izvire ljubomora, mrznja nesto deseto pa tako pisati...Isti papcina kao i onaj Senad Avdic koji je nasao nakon utakmice protiv Portugala da pljuje po selektoru i nasim reprezentativcima...
Jednostavno odron ljudi koji svojim ublehaskim tekstovima zele da izazovu kontraefekat, valjda znate na sta mislim :roll:

p.s. ovi koji se dive tim maloumnim tekstom nemam rijeci :roll: lahko ih je smotati, a valjda je i cilj toga da se lazima, ublehama kupe narodne mase

jasko_ba

Post by jasko_ba » 26/11/2011 12:39

just principe wrote:otkad ja govorim da su novinari najvece smece od ljudi i oni su glavni sijaci mrznje, eto kao taj gore hajvan koji je pisao taj tekst...Sta li iz njega izvire ljubomora, mrznja nesto deseto pa tako pisati...Isti papcina kao i onaj Senad Avdic koji je nasao nakon utakmice protiv Portugala da pljuje po selektoru i nasim reprezentativcima...
Jednostavno odron ljudi koji svojim ublehaskim tekstovima zele da izazovu kontraefekat, valjda znate na sta mislim :roll:
p.s. ovi koji se dive tim maloumnim tekstom nemam rijeci :roll: lahko ih je smotati, a valjda je i cilj toga da se lazima, ublehama kupe narodne mase
:thumbup:

Sezam

Post by Sezam » 26/11/2011 12:42

vanChuchie wrote:@Sezam, i PurpurHazel,

![/b]
I onda ti sto ne zele da se kocert zavrsi dodju kuci, loguju se na Facebook i prikljuce se grupi "Noz, zica, Sreberenica" npr ili "nedamo Ratka Mladica" grupi npr...

Meni ste zaista smijesni vi sto mislite da ce ovakvo vasarsko okupljanje primitivaca (jer ko se lozi na Dinu Merlina nije nista drugo do primitivac) donijeti ljubav i razumijevanje na balkanu :lol: ...narocito ako se zna da se politika Srbije prema Bosni ne mijenja vec nekih 170 godina :evil:

vanChuchie

Post by vanChuchie » 26/11/2011 12:48

just principe wrote:otkad ja govorim da su novinari najvece smece od ljudi i oni su glavni sijaci mrznje
Svatko treba paziti šta i kako govori (piše), pa i ti. Među ljudima su i "smeće od ljudi" i "dobri ljudi" (pa takao i među novinarima). Nikako ne ide ova fraza "novinari su najveće smeće od ljudi"! NISU!
@jasko_ba, osjećam obavezu da ti kažem da pogrešno razmišljaš i žao mi je što takvih ima poprilično i u mojoj okolini!
Last edited by vanChuchie on 26/11/2011 12:54, edited 1 time in total.

Sasvim_Obican

Post by Sasvim_Obican » 26/11/2011 12:52

Imam tri prijatelja u Srbiji i sva trojica su sinoć bili na koncertu. Oni mi kažu da u Srbiji postoji ogroman broj ljudi kojima je dosta ratne retorike, svađa, sukoba i neprijateljstva; da postoji kritična masa mladih ljudi koji su svjesni i Srebrenice i Jasenovca. Nažalost, one druge je, čitanosti i gledanosti radi, uvijek puno bolje gurati pred mikrofon da bulazne. Pogledajmo medije u BiH koji su političko neslaganje SDP-a i HDZ-a izdigli na nivo sukoba Bošnjaka ( iako je SDP daleko od statusa bošnjačke ) i Hrvata. Imam prijatelja iz Tomislavgrada, glasača HDZ-a, koji mi svakog Bajrama prvi čestita praznik.

Još jedan primjer - cijeli Dnevnik slušam o tome kako su neki imbecili u Bosanskom Novom zapalili zastavu BiH. Na kraju Dnevnika, u zadnjoj minuti, kratki prilog o djeci iz cijele BiH koja su se skupila u Banjaluci na druženju i na festivalu dječije pjesme. Ni na jednom Dnevniku nisam vidio prilog o ekskurziji studenata teoloških fakulteta po vjerskim objektima u BIH. Baš je glupo prikazati budućeg imama i svećenika kako zajedno obilaze i uče o džamijama i crkvama. Nijedna televizijska kuća nije snimila priču o onom svećeniku koji je janjem počastio imame iz istog sela povodom obnove džamije.

U vremenu istumbanih moralnih i inih vrijednosti budale se čine medijski atraktivnijim.

vanChuchie

Post by vanChuchie » 26/11/2011 12:58

@Sasvim_Običan, takva zapažanja cijenim, i takva zapažanja trebamo afirmisati - upućujući jasnu kritiku informativnim kućama za loš izbor informacija i sadržaja o kojima pišu!
Svojevremeno sam S. Avdiću pisao: Ako nemaš nešto lijepo o čemu bi pisao, onda bar slikaj lijepo drvo, pejzaž, pa o tome piši! Nemoj da S. B. bude list koji ima samo "crnu hroniku"!
Slično možemo zahtijevati i od FTV, bar pola sadržaja MORAJU pronaći kojim će podstaknuti pozitivne emocije! Život nije tako ružan kakvim ga oni prikazuju i oslikavaju!
Last edited by vanChuchie on 26/11/2011 13:04, edited 2 times in total.

insomnia78

Post by insomnia78 » 26/11/2011 12:59

Sezam wrote:
vanChuchie wrote:@Sezam, i PurpurHazel,

![/b]
I onda ti sto ne zele da se kocert zavrsi dodju kuci, loguju se na Facebook i prikljuce se grupi "Noz, zica, Sreberenica" npr ili "nedamo Ratka Mladica" grupi npr...

Meni ste zaista smijesni vi sto mislite da ce ovakvo vasarsko okupljanje primitivaca (jer ko se lozi na Dinu Merlina nije nista drugo do primitivac) donijeti ljubav i razumijevanje na balkanu :lol: ...narocito ako se zna da se politika Srbije prema Bosni ne mijenja vec nekih 170 godina :evil:
Upravo.

donBeton

Post by donBeton » 26/11/2011 13:04

Meni je onaj, prethodno objavljen tekst, vrlo jasno sijanje mržnje.

Mržnja je, opet, vrlo prirodna stvar. Bježanje od nje je tricky, jer nije prirodno, a upada se tako najčešće u njene druge oblike.

Post Reply