NAMJEŠTENI KONKURS ZA POSAO U MINISTARSTVU FINANSIJA!!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

alphonse kauders

NAMJEŠTENI KONKURS ZA POSAO U MINISTARSTVU FINANSIJA!!!!

Post by alphonse kauders » 07/10/2011 23:03

Vjerovatno su mnogi od vas i zaboravili i znam da postoji tema, ali na ovo se fakat mora opet skrenuti pažnja:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 38&t=90888

FUJ :x

Za one neupućene Izjava Fuada Kasimovića od 14.09.2011 (dan prije testiranja):

"Veoma pouzdano sam informiran da je kompletna procedura zapošljavanja državnih službenika po ovom oglasu unaprijed dogovorena i naštimana, tako da će status državnih službenika steći slijedećih pet kandidata – Tanja Minić, Manuela Stjepanović, Ana Drmić, Jasmina Putica i Midhad Čolaković."

Uglavnom izašli su rezultati testiranje i pogodite "pobjednike":

http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... ra&lang=bs
Last edited by alphonse kauders on 08/10/2011 16:31, edited 1 time in total.

alphonse kauders

Re: NAMJEŠTENI KONKURS ZA POSAO U MINISTARSTVU FINANSIJA!!!!

Post by alphonse kauders » 08/10/2011 16:31

U svakom slučaju bilo bi fino da mediji (uključujući i Sa-x) reaguju jer fakat ne mogu vjerovati da će ovo sramno štimanje konkursa proći neopaženo. :x

Gothic princess

Post by Gothic princess » 08/10/2011 16:54

Pa konkursi su uvijek bili naštimani, nije ovo ni prvi ni zadnji. Štimali su se uvijek i štimat će se uvijek. Jbg :sad:

alphonse kauders

Post by alphonse kauders » 08/10/2011 17:12

Lud i ponosan wrote:
Gothic princess wrote:Pa konkursi su uvijek bili naštimani, nije ovo ni prvi ni zadnji. Štimali su se uvijek i štimat će se uvijek. Jbg :sad:
Dobro, i? Treba li onda javno to podrzati, sa time se sloziti? Treba li dopustiti javno namjestanje?
Trebamo li ista uraditi, ili samo sjediti kuci i kenjati kako je to uvijek tako bilo i kako mi tu nista ne mozemo?
Trebaju li institucije da urade nesto po ovom pitanju? Ima li iko ikakvu odgovornost?

Kakvi smo, nista nam bolje i ne treba od ovoga sto imamo danas.
:thumbup:

Ali fakat, šta sad treba da se pomirimo s tim mentalitetom da normalno kršiti zakon, da je normalno da 90% ljudi radi za druge koji posao dobiju preko štele?

Mislim, ovo je ili krivično djelo ili bi Kasumović trebao ččešće igrati kladionicu jer 100x bolje pogađa od Milana Tarota :-)

Gothic princess

Post by Gothic princess » 08/10/2011 17:18

Pa eto, nek se bune ovi što nisu prošli na konkursu. Baš me interesuje, kakv će ishod biti... :roll:
Umjesto što kukaju, nek se angažuju da nađu štelu. Pametan je onaj, koji se zna prilagoditi situaciji. U našem društvu ne uspjevaju najpametniji, nego najprilagodljiviji.

USAblues

Post by USAblues » 08/10/2011 17:22

Lud i ponosan wrote:
alphonse kauders wrote:U svakom slučaju bilo bi fino da mediji (uključujući i Sa-x) reaguju jer fakat ne mogu vjerovati da će ovo sramno štimanje konkursa proći neopaženo. :x

JThomas
Been thanked: 41 times

Post by JThomas » 08/10/2011 17:35

stid je u nas postao samo riječ od četiri slova.

pa bona ne padaju te pare sa neba, skidaju se sa tvoje plate i od tvog hljeba...

Gothic princess

Post by Gothic princess » 08/10/2011 17:41

A čega me treba biti stid ? Toga što treba naći štelu za posao ? :mrgreen: Niko se nije zaposlio bez štele i jest, evo svi se stide. Ovako :oops: :mrgreen:

JThomas
Been thanked: 41 times

Post by JThomas » 08/10/2011 17:46

kao što rekoh, te se pare isplaćuju od tvoje plate i tvog PDV-a, a tebi je sve ovo opušteno i super.

i nisam u prvoj rečenici mislio da tebe treba biti stid, nego vrle kandidate, ti bi trebala biti ljuta jer sve to radi od TVOJIH para, al' ako si se ti sama našla - još opuštenije...

alphonse kauders

Post by alphonse kauders » 08/10/2011 17:55

Kad već neće sarajevo-x hoće Radio Sarajevo: LINK

Rauber

Post by Rauber » 08/10/2011 18:03

A kod nas sve moze, covjek fino najavi ko ce biti primljen jer je stela u pitanju, od 5 ljudi jednog je "fulio" ( u medjuvremenu uletio neko sa vecom stelom) i na kraju sta se desilo nista.
Ljudi primljeni, vjerovatno vec i rade, niko nece odgovarati, pisat ce se o ovome koji dan i pasti u zaborav.
Nema sta, bas drzava za covjeka (onog sa stelom)
Last edited by Rauber on 08/10/2011 18:05, edited 1 time in total.

alphonse kauders

Post by alphonse kauders » 08/10/2011 18:05

Rauber wrote:A kod nas sve moze, covjek fino najavi ko ce biti primljen jer je stela u pitanju, od 5 ljudi jednog je "fulio" ( u medjuvremenu uletio neko sa vecom stelom) i na kraju sta se desilo nista.
Ljudi primljeni, vjerovatno vec i rade, niko nece odgovarati, pisat ce se o ovome koji dan i pasti u zaborav.
Nema sta, bas drzava za covjeka.
Najgore je što je i taj peti kandidat najbolje uradio u svojoj grupi, ali nedovoljno da prođe na intervju:))

dječak sa šibicama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by dječak sa šibicama » 08/10/2011 18:28

Da mi ga je vidjeti zaposlenog u ministarstvu, opcini, javnom preduzecu tipa EPBiH ili Telekom, a da nije dobio posao uz stelu... pa da kazem da sam sve vidio.

sladak_ko_med

Post by sladak_ko_med » 08/10/2011 18:32

haj se zakunite da vi ne bi svojima namještali posao kad bi bili u takvoj poziciji/situaciji

Gothic princess

Post by Gothic princess » 08/10/2011 18:35

sladak_ko_med wrote:haj se zakunite da vi ne bi svojima namještali posao kad bi bili u takvoj poziciji/situaciji
Namještali bi svi. Zato i kažem da je pametnije tražiti štelu, nego protestovati. Pomiriš se sa situacijom i prilagodiš.

Gothic princess

Post by Gothic princess » 08/10/2011 18:44

dobijaju OGROMNE plate direktno od napacenog naroda,
Nisu oromne, nego prosječne. Ne znam otkud ljudima ta budalaština, da su državni službenici bogataši.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Post by O'zone » 08/10/2011 18:45

Lud i ponosan wrote:
dječak sa šibicama wrote:Da mi ga je vidjeti zaposlenog u ministarstvu, opcini, javnom preduzecu tipa EPBiH ili Telekom, a da nije dobio posao uz stelu... pa da kazem da sam sve vidio.
To je tacno, ALI jednom ta praksa jednostavno mora prestati. Kod nas se JAVNO i transparentno namjesta, pa ima li to igdje u svijetu? To je sramotno i za drzavu i za institucije koje bi trebale sistematski da se bore protiv korupcije i nepotizma.
Ah, da ne spominjemo sta kasnije rade ovi isti sluzbenici, posebno starija garda... Za odgovore posjetite stranicu, recimo, fakulteta u Kiseljaku, ili Sokocu...
I ljudi napreduju kupujuci diplome, dobijaju OGROMNE plate direktno od napacenog naroda, a ne rade apsolutno nista (cast izuzecima). I to se gomila, gomila, gomila, a niko nista.
Cak se predlaze da se svi prilagode i da prihvate ovo sve kako jeste. Kakva je to svijest, kako da je nazovem?

Pa majku mu jebem hoce li se kod nas ikad situacija mrdnuti sa mrtve tacke?
Mislim da neće! Jer dok se god brani sistem "ma sredit će to meni jaran" mi ostajemo na istome.

Najveći problem je postao to što je ovo nama normalno,nikoga ovo ne pogađa čak ni one što su izlazili na taj konkurs jer čisto sumnjam da će se neko od njih žaliti na rezultate. Mi smo u takvom mrtvilu da nas niko ne može izvući iz njega a i buduće naraštaje učimo da je to nešto normalno tako da svjetla na kraju tunela nema a i tunel se puni vodom.

sladak_ko_med

Post by sladak_ko_med » 08/10/2011 18:47

[quote="O'zone]dok se god brani sistem "ma sredit će to meni jaran" mi ostajemo na istome.

Najveći problem je postao to što je ovo nama normalno[/quote]

da nije jarana ne bi 700.000 bilo nezaposlenih nego 2.500.000

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

Post by O'zone » 08/10/2011 18:49

sladak_ko_med wrote:[quote="O'zone]dok se god brani sistem "ma sredit će to meni jaran" mi ostajemo na istome.

Najveći problem je postao to što je ovo nama normalno
da nije jarana ne bi 700.000 bilo nezaposlenih nego 2.500.000[/quote][/quote]

Super po tvojoj računici 1 800 000 ljudi je dobilo posao štelom i nisu kvalifikovani za ono što rade.

Nije ni čudo što propadamo

sladak_ko_med

Post by sladak_ko_med » 08/10/2011 18:51

O'zone wrote:
sladak_ko_med wrote:[quote="O'zone]dok se god brani sistem "ma sredit će to meni jaran" mi ostajemo na istome.

Najveći problem je postao to što je ovo nama normalno
da nije jarana ne bi 700.000 bilo nezaposlenih nego 2.500.000
[/quote]

Super po tvojoj računici 1 800 000 ljudi je dobilo posao štelom i nisu kvalifikovani za ono što rade.

Nije ni čudo što propadamo[/quote][/quote][/quote]

nije ti dobar proračun, ima milion ljudi koji neće da rade, prema tome da ja završim na ovu temu, ministarstvo ko i svaka firma ili trgovina, zapošljava svoje, i tu nema ništa loše, bolje da bar neko radi nego niko

Gothic princess

Post by Gothic princess » 08/10/2011 18:53

OGROMNE. ;) Kako i sta rade, ne zasluzuju ni 30% onoga sto dobijaju. Da ne spominjem ARMIJU ljudi koja krvavo zaradjuje svojih 500-600 maraka.
E onda nemamo iste kriterijume. :wink:
Najveći problem je postao to što je ovo nama normalno,
Normalno je ono što je prihvatljivo većini u jednom društvu. Obzirom da se niko ne buni, znači mi smo to prihvatili.

O'zone
Globalni moderator

Post by O'zone » 08/10/2011 18:59

Gothic princess wrote:
Najveći problem je postao to što je ovo nama normalno,
Normalno je ono što je prihvatljivo većini u jednom društvu. Obzirom da se niko ne buni, znači mi smo to prihvatili.
Ja nisam rekao ništa drugačije. Kod nas je normalno da se traži štela za sve, društvo je to prihvatilo i niko se ne buni.
Da se razumijemo ne bunim se ni ja, evo čak se nudim ako ko želi da me ubaci u državne institucije nek se javi na PP :mrgreen:

To što mi kukamo preko tastature možeš okačiti mačku o rep :roll:

O'zone
Globalni moderator

Post by O'zone » 08/10/2011 19:07

Lud i ponosan wrote:Ova javna potrosnja ce, u jednom momentu, morati da se prepolovi... A taj rez i nije tako daleko. ;-)
Jeste morat će, vidjet ćemo kojeg će jadnika da zapadne da to odradi pa ima kožu da mu ogule. Niko se sa tim neće da bakće dok se mogu pokrpiti rupe u budžetu ali šta kad rupe postanu prevelike?

Mislim da će nas onda obespravljeni vladini službenici pozivati sve na ulice "jer vrijeme je da se obračunamo sa ovom lopovskom klikom jednom za sva vremena" :mrgreen:

Miki123

Post by Miki123 » 08/10/2011 19:08

To je tacno, ALI jednom ta praksa jednostavno mora prestati.
hehe, pa kad si kažu nemoj da od mene počne, daj samo mene pa nek' od slijedećeg počne. To je ona dobro piznata i dugoročno primjenjiva izjava Čenge, pravna država od ponedeljka :D

Gothic princess

Post by Gothic princess » 08/10/2011 19:13

U državnim institucijama je višak kadra sa srednjom stručnom spremom. Kada dođe do reforme javne uprave, oni će letiti napolje.

Doduše ima dosta onih, koji su preko noći diplomirali u Kiseljaku i Travniku, ali oni moraju odraditi pripravnički, proći proceduru...

Locked