šta kad se ovo desi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

chuchumbamayumbe

Re: šta kad se ovo desi

Post by chuchumbamayumbe » 25/09/2011 19:09

Naravno, za sve jednaki aršini treba da važe...zašto je to život jednog policajca vrijedniji od nečijeg drugog?!
Pustite ih da se brane sa slobode, dajte im da se nagode, 2 godine uslovno, ha ja!
8-)

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 25/09/2011 19:20

chuchumbamayumbe wrote:Naravno, za sve jednaki aršini treba da važe...zašto je to život jednog policajca vrijedniji od nečijeg drugog?!
Pustite ih da se brane sa slobode, dajte im da se nagode, 2 godine uslovno, ha ja!
8-)

the_stick

Post by the_stick » 25/09/2011 19:23

koliko sam ja upoznat, napad na policajca koji je na duznosti je napad na drzavu i predstavlja jedno od tezih krivicnih djela... slazem se da zivot jednog policajca nije vrjednij od zivota obicnog gradjanina, ali napad na policajca nije napad na njega kao individualca, nego na citav poredak...

sladak_ko_med

Post by sladak_ko_med » 25/09/2011 19:24

kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /110925040 ,šta kad se ovo desi,da li ove što su prebili skoro na smrt policajce pustiti da se brane sa slobode?
povecati borbenu spremnost specijalaca :D

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 25/09/2011 19:26

the_stick wrote:koliko sam ja upoznat, napad na policajca koji je na duznosti je napad na drzavu i predstavlja jedno od tezih krivicnih djela... slazem se da zivot jednog policajca nije vrjednij od zivota obicnog gradjanina, ali napad na policajca nije napad na njega kao individualca, nego na citav poredak...
Huh, onda još i bolje ako je napad na poredak, jer je isti shit i vrijeme je da se mijenja!
8-)

Tercius
Location: "...bolje dva puta tri od jednom, nego ni jednom jednu dva puta..."

Post by Tercius » 25/09/2011 19:31

Disciplinski postupak zbog toga sto nisu upotrjebili vatreno oruzje a bili su duzni u cilju odbijanja fizickog napada od strane vise lica.Sve dok policija nekrene ubijat kabadahije po ulicama, ovakve i slicne stvari ce se desavati.

kamen spoticanja
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Post by kamen spoticanja » 25/09/2011 19:41

sladak_ko_med wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /110925040 ,šta kad se ovo desi,da li ove što su prebili skoro na smrt policajce pustiti da se brane sa slobode?
povecati borbenu spremnost specijalaca :D
aaa vjeruj da hoce...ima da na njih deset vjezbaju povecanje borbene spremnosti u sljedecih mjesec dana

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 25/09/2011 19:45

...
Last edited by chuchumbamayumbe on 25/09/2011 19:53, edited 1 time in total.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 25/09/2011 19:53

Zna li se povod napada na rijamu?!
Od kada pripadnici jedinice za podršku obavljaju "redovne poslove i zadatke prikupljajući podatke" o krađama od proteklog perioda?! Zar je to njihov posao?! I to iza 21h?
Ma daaaj baaa... 8-)
Last edited by chuchumbamayumbe on 25/09/2011 19:54, edited 1 time in total.

Bakir1
Been thanked: 9 times

Post by Bakir1 » 25/09/2011 20:00

Visoko ima ceste posjete specijalaca u neobiljezenim vozilima nissan patrol koja cesto nemaju ni tablice,ovo je nesto drugo,golf 3 zatamljenih stakala....

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 25/09/2011 20:01

kakavdanakneiskustvu wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Zna li se povod napada na rijamu?!
Od kada pripadnici jedinice za podršku obavljaju "redovne poslove i zadatke prikupljajući podatke" o krađama od proteklog perioda?! Zar je to njihov posao?! I to iza 21h?
Ma daaaj baaa... 8-)

pa rade te poslove kad im nadređeni to narede
Ma ja, i šta su mislili uraditi u 21h, ići po kafanama i marati ljude da priznaju?!
Ili kucati na vratima ljudima u ta doba?!
ccc
Ja sam za onu prijeratnu miliciju, rahmetli Misu i šerijatski zakon, ako može sve u isto vrijeme jer se ovo otelo kontroli skroz.
Ali, gledajući ovu policiju koju svakodnevno viđam po ulici i kojekakvim baščama gdje piju kafu sa lokalnim narko bosovima i nositeljima kriminala, nema druge nego da pomislim "s kim tikve sadiš"...
Današnja policija (ČAST IZUZETCIMA) služi kao finansijski servis države otimajući pare od građana, kao i za zaštitu kriminalaca visokog kalibra.
Sve se zna, ali se ništa ne čini.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 25/09/2011 20:13

Pa, da li ti iz prve ruke i sigurno znaš šta im je naređeno i gdje da idu?
Otkud se odjednom okupi 15 ljudi na ih nalema, a ovi malo istraživali?! Hajde da ih je bilo 2-3 ali 15 ljudi?! Nisu obezbijeđivali tekmu! Da se nisu tražili podaci po kafani, pa se malo popilo (ipak je prerano za zavariti ga oko 21h), a i na dužnosti se?!
Iz saopštenja MUP-a nedostaje bitnih informacija, a to znaju samo oni koji su tamo bili.

zateznistub
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Post by zateznistub » 25/09/2011 20:18

Onoliko koliko ja znam (a dosta znam), onoj desetorici ne bih bio u kozi ni za svo bogatsvo ovog svijeta.

I neka ih lupaju sve dok bubrege ne pomokre u celiji :x

dječak sa šibicama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by dječak sa šibicama » 25/09/2011 20:27

Po meni solomonsko rjesenje, zatvoriti tih 10 Visocana u sobu jedno 10 sa 10, i unutra pustiti 10 pripadnika specijalne policije pod pun om opremom, sa pendrecima i tako dalje.

Pa ko ziv, ko mrtav.

Mislim da bi CUM bio pretpran pacijentima iz Visokog.

Tercius

Post by Tercius » 25/09/2011 23:06

Religious Fantastic wrote:
Tercius wrote:Disciplinski postupak zbog toga sto nisu upotrjebili vatreno oruzje a bili su duzni u cilju odbijanja fizickog napada od strane vise lica.Sve dok policija nekrene ubijat kabadahije po ulicama, ovakve i slicne stvari ce se desavati.
Tercius, iako si žandar, ovdje se moram složiti s tobom. Ali možeš li mi reći kada je to policija upotrijebila vatreno oružje IGDJE u BiH protiv kriminalaca u poslijeratnom periodu?! Koliko sam ja upoznat, bio je samo jedan slučaj u USK prije par godina, kada su smrtno stradala trojica tvojih kolega a ubica je onda ohlađen na policijskoj barikadi.

S jedne strane razumijem da se ustručavate upotrijebiti vatreno oružje zbog raznih stvari (nedostatka podrške sistema) ali s druge strane pomislim da vam i ne treba jer nikada i ne dolazite u oružane konfrontacije sa kriminalcima.
Pa vjerovatno kad sistem u cjelosti proradi i kad im bude prjetila ozbiljna kazna zatvora, vjerovatno ce se oduprjeti tome na nacin da oduzme zivot policajcu nego da dozvoli da ga ovaj otjera na robiju 10 godina.I ja opet kazem treba uvesti nula toleranciju i natjerat policiju da izvuce maksimum iz svojih nadleznosti i ovlasti, zna se sta znaci situacija kada je neko zivotno ugrozen i kako se postupa u takvim slucajevima, i zato disciplinska sto njih trojica nisu oskataili ovih 15est il kolko ih je vec bilo, a mogli su.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 25/09/2011 23:22

Samo da ovi lešinari iz EUPM i ostalih leziljebovićkih palamudaških organizacija odu, postaviti stvari na pravo mjesto, pa ako te mrsko pogleda odmah pendrekom po zubima. Kakvi ombudusmeni, ohr-ovi i kojekakvi Amnesty Int., ovdje demokratija ne pomaže, samo oštro i na prvu. Ali, svima jednako i po zaslugama, bez izuzetaka. Valjda će moja djeca dočekati da se dileri i klošari sa trga u B-Fazi razbježe kada naiđe neki budući Jozo Anđić. :sad:

Better Man
Been thanked: 1 time

Post by Better Man » 26/09/2011 22:21

Najgore i najtuznije je bilo vidjeti danas pojedine gradjane Visokog koji su se okupili ispred Opcinskog suda u Visokom da dadnu podrsku lokalnim kabadahijama. Trebalo je i njih sve pohapsit. Sram i stid nek je svakog koje dosao da pruzi podrsku bagri.

Sir Jack Daniels

Post by Sir Jack Daniels » 26/09/2011 23:16

Po pricama u carsiji, tipovi koji su prebili ove policajce su " velike zvjerke ", ne bi me cudilo da odu na slobodu

Tercius

Post by Tercius » 27/09/2011 08:57

Sir Jack Daniels wrote:Po pricama u carsiji, tipovi koji su prebili ove policajce su " velike zvjerke ", ne bi me cudilo da odu na slobodu
Bile male ili velike, u Milanu kad se naoblaci oni ce prvi znat.

veljaca

Post by veljaca » 27/09/2011 11:22

Tercius wrote:
Pa vjerovatno kad sistem u cjelosti proradi i kad im bude prjetila ozbiljna kazna zatvora, vjerovatno ce se oduprjeti tome na nacin da oduzme zivot policajcu nego da dozvoli da ga ovaj otjera na robiju 10 godina.I ja opet kazem treba uvesti nula toleranciju i natjerat policiju da izvuce maksimum iz svojih nadleznosti i ovlasti, zna se sta znaci situacija kada je neko zivotno ugrozen i kako se postupa u takvim slucajevima, i zato disciplinska sto njih trojica nisu oskataili ovih 15est il kolko ih je vec bilo, a mogli su.

nisu stigli,sve se desilo prebrzo
:-)

Pa kakvi su to onda specijalci ????? Ja, kao porezni obveznik koji izvrsava tu svoju obavezu - ozbiljno sam zabrinut za sigurnost sebe i svoje porodice .... Kada ne stignu specijalci - kako ce da stignu obicni policajci ..... :-)

zaratustra

Post by zaratustra » 27/09/2011 11:48

Nasilje - nema opravdanja. Napad na policiju - nema opravdanja. Zao mi je policajaca. Ali, citajuci komentare na clanak i na ovoj temi sticem dojam da nije bas sve tako kako se pise. Prvo, ako ostali prisutni nisu napali policiju i ako su posluzili da se prikrije eventualna nesposobnost, sramota ili nesto trece, ne valja nikako. Drugo, kada bi mi neko u u deset navece dosao sa neobiljezenim autom, u civilnoj odjeci i, ako je tacno, uperio pistolj u mene, nisam siguran da bih postupio drugacije. Nesto imam osjecaj, bez obzira na dosijee ove dvojice da ovo nije bas cisto ni sa druge strane.

solufash

Post by solufash » 27/09/2011 14:12

Kao Visocanin, moram reci da je kompletna situacija sumnjiva, nejasna, iako na momente u prici djeluje kao slucajni dogadjaj, izazvan ponasanjem policajaca (koji su se u zatamnjenom vozilu kretali kroz mahalu), na cije ponasanje su reagirale ukljucene osobe na nasilan nacin.
Da li je to bilo ovako, nesto kao nesporazum, ili je to bila neka akcija koja je pogresno krenula, jer su ovi policajci ponasali se kao najzadnji amateri, ili je to bilo nesto vise, nesto sto se dogadjalo na nekim drugim nivoima brace Becara, sa odredjenim osobama iz Zenice, e to cemo vidjeti kako se istraga i rocista budu odvijala. Da se razumijemo, degenek koji su drotovi dobili, nije nikako opravdan, ni za njih ni za bilo koga, ali su izgleda okolnosi bile tako glupe, da su ovi reagirali prekomjerno, a ovi nisu uspjeli da se izvade u sta su se uvalili, nenadano, i neplanirano.
U svakom slucaju, jos jednom se pokazala evidentna slabost naseg drustva, kako u organima zakona, tako i od obicnih i "neobicnih" gradjana, a to je da se sve uzima olako, policija nije dorasla svom zadatku, gradjani se ponasaju bahato, ovisno o imovinskom stanju i finansijskoj situaciji.
Po informacijama koje sam cuo, policija nije adekvatno reagirala na prvi kontakt koji je ova druga strana prema njima ucinila, sto je dovelo do toga da ovi pomisle da su oni (policija) neki od suparnickih ljudi, i tako je degenek krenuo.

Treba napomenuti, da postoji informacija da je grad bio blokiran tu noc, i da se to saznalo poslije, a navodno je trebala biti neka veca akcija istrage i eventualnih hapsenja na podrucju grada.
Ipak, smijesno je da ovako mala carshija ima jedne te iste kabadahije i da se nista ne radi na tome da se oni "smire", na legalan nacin.

motorola01

Post by motorola01 » 27/09/2011 15:45

Mislim da treba ih pustiti da s ebrane sa slobode,kao sto se i drugi napadaci brane sa slobode kad napadnu civila.Policija nije nikakva zasticena vrsta i mislim da bi trebalo biti malo vise napada i na policiju da bi ljudi iz vlasti shvatili da treba mijenjati zakone i dati vecu ovlast policiji...

Miki123

Post by Miki123 » 27/09/2011 19:56

Better Man wrote:Najgore i najtuznije je bilo vidjeti danas pojedine gradjane Visokog koji su se okupili ispred Opcinskog suda u Visokom da dadnu podrsku lokalnim kabadahijama. Trebalo je i njih sve pohapsit. Sram i stid nek je svakog koje dosao da pruzi podrsku bagri.
de ba, odvadi.

zaratustra

Post by zaratustra » 27/09/2011 22:44

zaratustra wrote:Nasilje - nema opravdanja. Napad na policiju - nema opravdanja. Zao mi je policajaca. Ali, citajuci komentare na clanak i na ovoj temi sticem dojam da nije bas sve tako kako se pise. Prvo, ako ostali prisutni nisu napali policiju i ako su posluzili da se prikrije eventualna nesposobnost, sramota ili nesto trece, ne valja nikako. Drugo, kada bi mi neko u u deset navece dosao sa neobiljezenim autom, u civilnoj odjeci i, ako je tacno, uperio pistolj u mene, nisam siguran da bih postupio drugacije. Nesto imam osjecaj, bez obzira na dosijee ove dvojice da ovo nije bas cisto ni sa druge strane.

niko nije uperio pištolj ni u koga,sto posto,policajci su sjedili u autu u trenutku kad su napadnuti
Vjerovatno si primijetio da sam napisao ' ako je tacno'. Dakle, nije mi bila namjera praviti nekakve insinuacije. I evo da ispravim samog sebe, cuo sam da ipak nisu bili na privatnom posjedu.

Post Reply