RK Željo

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
rkzeljo

RK Željo

Post by rkzeljo » 01/09/2011 17:05

S velikim zadovoljstvom vas obavještavamo da je R.K. „Željo“ počeo sa radom škole rukometa na području grada Sarajeva. Inspirisani da približe jedan od najpopularnijih sportova na svijetu mladoj generaciji, R.K. „Željo“ organizuje treninge u sarajevskim osnovnim školama. U rukometnoj školi radi 70 djevojčica i dječaka, uzrasta od 10 do 16 godina (podijeljeni u kategorije 10-12 godina; 12-14 godina; 14-16 godina) pod stručnim rukovodstvom renomiranih i školovanih bosansko-hercegovačkih stručnjaka.
Uzimajući u obzir činjenicu da je Bosna i Hercegovina proizvela neke od najboljih svjetskih rukometaša, prepoznajući kvalitet mladih selekcija imamo ambiciju da rukomet ponovno popularizujemo među mladima ali i da aktivno učestvujemo u sportskom obrazovanju mladih i stvaranju novih rukometnih zvijezda. U cilju ostvarivanja tih ambicija R.K. „Željo“ će proširiti svoj rad i od nove školske godine nastavlja svoj rad i u jednoj od gradskih dvorana, uz povećanje broja treninga na 3-4 puta sedmično.
Pored proširenja rada u gradu Sarajevu, R.K. „Željo“ će od nastupajuće sezone povećati kvalitet treninga i generalni kvalitet rukometne škole ulaskom u takmičarski sistem RS BiH. To znači da će od slijedeće sezone, R.K. „Željo“ učestvovati na lokalnim, federalnim i državnim takmičenjima pod pokroviteljstvom RS BiH. Poučeni vlastitim iskustvom, treneri R.K. „Željo“ znaju koliko su takmičarske utakmice bitne za razvoj mladih igrača i njihovu afirmaciju, te smatramo ovaj korak izuzetno bitnim u razvoju našeg kluba, škole rukometa ali i u podizanju kvalitete rada sa mladima.
Izuzetno nam je zadovoljstvo podijeliti sa vama vijest da osim takmičenja na turnirima pod pokroviteljstvom RS BiH, od ove sezone R.K. „Željo“ će učestvovati na mnogobrojnim turnirima u zemlji ali i na nekim od renomiranih internacionalnih turnira, koji će se održavati u inozemstvu. Kao dodatak predsezonskoj pripremi igrača, R.K. „Željo će učestvovati i na rukometnim kampovima, za koje se nadamo da će privući veći broj sudionika i biti jedinstvena prilika za promociju rukometa, zdravog načina života ali i lijepa prilika za druženje.
Najtalentovaniji polaznici škole rukometa će imati mogućnost odlaska na renomirane rukometne akademije velikih europskih rukometnih klubova, kao nagradu za svoj predani rad i trud, gdje će imati priliku pokazati svoje rukometno umijeće pred priznatim rukometnim stručnjacima i steći vrijedno životno i sportsko iskustvo.
Tačan datum, detalji upisa i formulari za upis bit će objavljeni naknadno.

crven_barjak

Re: RK Željo

Post by crven_barjak » 02/09/2011 19:11

:thumbup: Naprijed plavi!

Tvrtko II Kotromanić

Post by Tvrtko II Kotromanić » 02/09/2011 19:17

:thumbup:

A zna li se sta je sa RK" Zeljeznicar" ?

Znam da su prosle godine izbaceni iz prvenstva ?
sta je sa njima?

bandini

Post by bandini » 02/09/2011 20:53

ma rukometni klub zeljeznicar se muci godinama
najveci problem je kao i u svim sportovima kod nas hronicni nedostatak finansija
par puta su sastavljali solidnu ekipu, al su ih napustali sponzori, tako da se sve to neslavno zavrsavalo
nadam se da ce uspjeti sa ovim projektom, mladih koji zele da se bave rukometom ima, samo ako dobiju priliku, ali cisto sumnjam, u nasem rukometu a i ostalim sportovima uvijek se vrti tridesetak polovnih igraca koji samo mijenjaju klubove, tako da mladji vrlo rijetko dobiju sansu

rkzeljo

Post by rkzeljo » 13/09/2011 23:30

Hvala svima na podrsci koju pruzate nasem projektu!
RK "Željezničar" bi trebao nastupati u drugoj ligi FBiH, sa seniorskom ekipom.

Projekt RK "Željo" je prvenstveno projekt rada sa mlađim dobnim kategorijama, u cilju popularizacije rukometa i afirmacije mladih talenata. Zasada su relevantne institucije vlasti prepoznale sportski potencijal našeg projekta i podržale ga, ali i dalje aktivno radimo na privlačenju sponzora. Ovaj projekt je od velikog interesa jer okuplja velika imena RK "Željezničar", većinom bivših igrača koji sada imaju novu ulogu u klubu - kao članovi uprave RK "Željo".

Uz sportski pozdrav!

Baudelaire

Post by Baudelaire » 15/09/2011 20:16

bandini wrote:ma rukometni klub zeljeznicar se muci godinama
najveci problem je kao i u svim sportovima kod nas hronicni nedostatak finansija
par puta su sastavljali solidnu ekipu, al su ih napustali sponzori, tako da se sve to neslavno zavrsavalo
nadam se da ce uspjeti sa ovim projektom, mladih koji zele da se bave rukometom ima, samo ako dobiju priliku, ali cisto sumnjam, u nasem rukometu a i ostalim sportovima uvijek se vrti tridesetak polovnih igraca koji samo mijenjaju klubove, tako da mladji vrlo rijetko dobiju sansu

RK Željo ti je sad preuzeo Bosnin drugi tim iz prošle sezone. Trenira mi par drugova tamo pa znam. Sve su prije svega naša sarajevska raja, drugo ozbiljno se radi, nema nekih babinih sinova, imaju ozbiljan cilj i ambicije i projekat mi se jako sviđa. Išao sam prošle sezone na utakmice Bosne II, fina je to ekipa, falilo im je iskustva i rekao bih motiva, jer niko iz prvog tima nikad nije došao da gleda utakmice. Znamo svi kakva je situacija u Bosni, dođe trener i hrpu polovnjak dovede sa sobom, plaća im duplo više nego što bi plaćao domaćem igraču a učinak im haman nikakav. E sad će mislim u Želji biti malo drugačije i to mi se sviđa.

Sve valja, ali ime i boja me nerviraju pravo :oops:

Max Bunker

Post by Max Bunker » 15/09/2011 20:21

Baudelaire wrote:
bandini wrote:ma rukometni klub zeljeznicar se muci godinama

RK Željo ti je sad preuzeo Bosnin drugi tim iz prošle sezone. Trenira mi par drugova tamo pa znam. Sve su prije svega naša sarajevska raja, drugo ozbiljno se radi, nema nekih babinih sinova, imaju ozbiljan cilj i ambicije i projekat mi se jako sviđa. Išao sam prošle sezone na utakmice Bosne II, fina je to ekipa, falilo im je iskustva i rekao bih motiva, jer niko iz prvog tima nikad nije došao da gleda utakmice. Znamo svi kakva je situacija u Bosni, dođe trener i hrpu polovnjak dovede sa sobom, plaća im duplo više nego što bi plaćao domaćem igraču a učinak im haman nikakav. E sad će mislim u Želji biti malo drugačije i to mi se sviđa.

Sve valja, ali ime i boja me nerviraju pravo :oops:

Znaci Bosna nastavlja sa svojom starom politikom a to je da skorlu rukometa imaju samo reda radi :roll:
A kroz tu je skolu prosao Melic sto sada igra za Borac pa onda Ljuca ( otisao u Zeljeznicar i jedan od najbrzih momaka koje sam u zivotu vidio sa velikim talentom ) pa Terza, koji je kasno dosao do prvog tima i kojeg je " ogranicila " upravo ta neka, indolentnost Uprave Bosne, pa se vucarao od Unisa do Zeljeznicara...

Baudelaire

Post by Baudelaire » 15/09/2011 20:31

Pa ne znam mislim, kad Zagreb koji je za Bosnu fantazija u svakom rukometnom smislu može istrpiti određen broj svoje djece u prvom timu, morala bi i Bosna.

van Basten
Has thanked: 3 times

Post by van Basten » 16/09/2011 01:17

a to se klub fakat zove Željo? ja kontao tepate mu od milja - željezničar pa željo :-)
ko je u upravi kluba? ko je trener ekipe?

excalibur00

Post by excalibur00 » 20/09/2011 11:41

Napokon da se i to desi.Da neko prekine dugogodisnju tradicuju koristenja sporta - rukometa za licna bogacenje,promociju i sve moguce oblike organizovanog kriminala,jer kako drugacije nazvati " velike projekte " rukometnih klubova na podrucju cijele BiH.Zeljeznicar,Borac,Izvidjac,Bosna,Gracanica,Bosna Visoko,itd itd sve do jednog uspjeli su sezonu dvije da se odrze u nazovi vrhu domaceg rukometa a poslije godinama tavoriti jer garniture koje su ih vodile zavile su ih u crno.O kvaliteti ljudi koji su vodili navedene klubove,sto u organizacionom sto u trenerskom kadru ,netreba trositi rijeci,ali zar je moguce da za petnaest godina sve te velike rukometne skole jedva zajedno da su stvorile igraca za jednu postavu,koja ruku na srce ni u jednoj ligi nebi zauzela neko zapazeno mjesto. Nazalost nikada se nece saznati koliko je novca zavrsilo u privatnim djepovima kojekakvih strucnjaka,menadjera i direktora klubova,jer zakon im je to na kraju krajeva dozvolio.Zato podrska pravim sportistima koji su i nakon zavrsetka aktivne sportske karijere skupili dovoljno hrabrosti i pokrenuli ovaj projekat,mada siguran sam znaju da ce im podmetati noge na svakom koraku,lomiti ruke i gledati kako da ih uniste jer svi ti veliki rukometni strucnjaci neznaju nista drugo osim uzimati pare,kupovati i prodavati nazovi igrace,a prave igrace tj.djecu od kojih se mogu jedino i dobiti pravi,kvalitetni igraci oni godinama zanemaruju.Svi su oni u rukometu samo radi licnog interesa. Ono koliko sam mogao da se informisem iza ovog stoje stvarno ljudi koji svoje ime u rukometu nisu nikada ukaljali niti se prodali radi necijih visih ciljeva,zato veliko HVALA za ovaj projekat i PODRSKA : Mustafi Djonlagicu,Ejubu Kukavici, Branku Raci,Nerminu Glamocu,Radetu Grbicu i onima koje nisam pobrojao a nalaze se tu.

Djeca su buducnost !!!!!!!

crven_barjak

Post by crven_barjak » 20/09/2011 12:38

Ako su tu ovi ljudi koje si nabrojao, Zeljo ima sanse da se vrati gdje mu je mjesto.
Svi su istinski rukometni entuzijasti, koji su, siguran sam, iskljucivo iz ljubavi prema rukometu ukljuceni u taj projekt. Puna podrska svima, i excalibur00 molim te ako znas, posalji na pp termine treninga ili ih postavi ovdje, kako god.

Naprijed Zeljo! :thumbup:

rkzeljo

Post by rkzeljo » 21/09/2011 21:03

Kao sto smo obecali u uvodnom postu, pocinjemo sa radom skole rukometa i sve pripreme su gotove, sada samo ostaje da pocnemo raditi sa mladjim dobnim kategorijama.
Prvi trening RK "Željo" će se održati u Ledenoj dvorani KSC Skenderija, 1.10.2011. sa pocetkom u 12.30. Na prvom treningu ce biti prisutni ucenici osnovnih skola (od 5. razreda do 8. razreda/9. razreda) i ucenici srednjih skola (1. razreda i 2. razreda).

Iskreno se nadamo da ce prvi trening biti vrlo uspješan i da ce privući veliku pažnju mladih ljudi.
Sto se organizacijske strukture ekipe tiče, u upravi kluba su Halid Demirovic, Adnan Dizdar, Mustafa Djolongic, Nermin Glamoc, Rade Grbic, Ejub Kukavica, Branko Raca, Gordan Zigic. Bitno je naglasiti da ne postoji samo jedna ekipa vec vise ekipa, po centrima gdje se radi sa igracima i svi treneri su zaduženi za jedan tim - rijec je o iskusnim trenerima sa zavrsenim trenerskim tecajima RSBiH, koji će učiniti sve sto je u njihovoj moci da priblize rukomet mladjoj populaciji.

Jos jednom veliko hvala na podrsci koja nam znaci neizmjerno mnogo i nadamo se da cemo opravdati sva vasa ocekivanja.

Uz sportski pozdrav!

rkzeljo

Post by rkzeljo » 10/10/2011 23:13

Image

Uploaded with ImageShack.us

Post Reply