BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

MAN-lion's coach
Been thanked: 5 times

#1 BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by MAN-lion's coach » 25/08/2011 21:36

Molim vas šta da učinim u slijedećoj situaciji:
Komšija me izvjesti kako mi je došla pošta (veće koverte koje ne mogu stati u sandučić i paket) koju je poštar uredno ostavio NA sandučićima ali naravno sada te pošte nema.Prije mi je donosio na vrata,ako me i ne bude u kući onda ostavi izvješće o prispjeću pošiljke.
Šta sada da radim?Kome da se žalim i imam li uopće prava se požaliti i kakva je procedura?

motorola01

#2 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by motorola01 » 25/08/2011 22:04

MAN-lion's coach wrote:Molim vas šta da učinim u slijedećoj situaciji:
Komšija me izvjesti kako mi je došla pošta (veće koverte koje ne mogu stati u sandučić i paket) koju je poštar uredno ostavio NA sandučićima ali naravno sada te pošte nema.Prije mi je donosio na vrata,ako me i ne bude u kući onda ostavi izvješće o prispjeću pošiljke.
Šta sada da radim?Kome da se žalim i imam li uopće prava se požaliti i kakva je procedura?
Ima sse pravo pozaliti u direkciji te poste,ali nemas nista od toga jer oni se pokrivaju izmedju sebe..Ja sam ove godine zbog postara morao platiti 100 KM kazne,jer mi covjek nije donio poziv na sud(jer sam se zalio na tu kaznu).Uglavnom stigla mi obavijewst sa suda nakon tri cetiri mjeseca da moram platiti kaznu jer se nisam pojavio na sudu tog i tog dana na suocenje...Eto znaci niti je donio papir sa suda niti mi je ostavio onaj zuti papiric da dodjem u postu i podignem tu obavijest...

Duhovni Vođa

#3 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by Duhovni Vođa » 25/08/2011 22:08

poštari su nam NEMA DALJE!

nego šuti i trpi jadu od naroda :x

mahalaš
Has thanked: 1 time

#4 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by mahalaš » 25/08/2011 22:16

Odes sutra do poste na zeljeznickoj stanici, udjes unutra i od portira trazis da te uputi do kontrolora poste. Kontroloru objasnis problem i vjerujem da cete naci rjesenje. Imao sam slican problem i rijesio sam ga jednim razgovorom.

Najbolje bi ti bilo otici u periodu od 8:30 - 9:30 zato sto su tada svi postari tu i mozes na licu mjesta raspraviti. Ako ne mozes otici evo ti brojevi kontrolora pa zovi: 033/ 650 - 363 i 033/ 723 - 426

Opet mislim da ti je pametnije otici ;)

Sretno

motorola01

#5 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by motorola01 » 25/08/2011 22:23

Dobro ti je covjek rekao.Najbolje je licem u lice i direktno kontroloru.Nista sefu postara,jer ce ga sef pokusati pokriti.Mada ti nije sigurno ni kod kontrolora,ali ce nesto pokusati.Kako god ti paket neces dobiti,a njega mogu samo kazniti.
Last edited by motorola01 on 25/08/2011 22:24, edited 1 time in total.

MAN-lion's coach

#6 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by MAN-lion's coach » 25/08/2011 22:24

Hvala na odgovorima.Nije meni više što je nekome zabremedet otvarati račune tuđe,izvode iz banaka i ovako trijebiti stvari,dijeliš suživot sa svakakvim stanarima šta je tu je,nego ne znam više ako je gabaritna pošta i ne može stati u sanduče moraš li je ostavljati po haustoru pa ako ti se kad ćefne pozvoni na vrata i uruči.

mahalaš

#7 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by mahalaš » 25/08/2011 22:25

Jos nesto, nadam se da imas neki dokaz da ti je trebala stici ta posta... Mislim da posiljalac mora imati dokaz o slanju posiljke. Ako to nabavis, mislim da ces moci naplatiti odstetu ;)

motorola01

#8 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by motorola01 » 25/08/2011 22:27

mahalaš wrote:Jos nesto, nadam se da imas neki dokaz da ti je trebala stici ta posta... Mislim da posiljalac mora imati dokaz o slanju posiljke. Ako to nabavis, mislim da ces moci naplatiti odstetu ;)
Oni mogu naci sve to u svojim papirima da hoce.Samo je pitanje da li hoce?

mahalaš

#9 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by mahalaš » 25/08/2011 22:32

motorola01 wrote:
mahalaš wrote:Jos nesto, nadam se da imas neki dokaz da ti je trebala stici ta posta... Mislim da posiljalac mora imati dokaz o slanju posiljke. Ako to nabavis, mislim da ces moci naplatiti odstetu ;)
Oni mogu naci sve to u svojim papirima da hoce.Samo je pitanje da li hoce?
Meni su nasli :D Malo sam bio bezobrazniji nego inace...

A moras otici i prijaviti da ti ostavlja postu van sanduceta...Ako nista, makar zbog toga

poznanik
Been thanked: 3 times

#10 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by poznanik » 25/08/2011 23:35

Trebaš razlikovati preporučenu poštansku pošiljku od tiskanice, tzv. obične. Samo za prepuručenu, poštar je u obavezi ostaviti Obavijest o prispjeću, za druge nije. Ako imaš uredan sandučić za poštu, onda on predstavlja tvoju adresu za prijem te pošte (obične), i mijenja kućna vrata. Za nestanak konkretne pošiljke možda bi trebala posumnjati u komšije :sad:

I u mom ulazu je bilo sličnog nestanka tiskanice. Radi se o pošiljci zdravstvene dokumentacije za izbor porodičnog ljekara, koje je poštar takođe uredno ostavio na sandučiće. Jedno pismo kasnije je nestalo, komšinica ga nije našla.

MAN-lion's coach

#11 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by MAN-lion's coach » 26/08/2011 00:46

poznanik wrote:
Trebaš razlikovati preporučenu poštansku pošiljku od tiskanice, tzv. obične. Samo za prepuručenu, poštar je u obavezi ostaviti Obavijest o prispjeću, za druge nije. Ako imaš uredan sandučić za poštu, onda on predstavlja tvoju adresu za prijem te pošte (obične), i mijenja kućna vrata. Za nestanak konkretne pošiljke možda bi trebala posumnjati u komšije :sad:

I u mom ulazu je bilo sličnog nestanka tiskanice. Radi se o pošiljci zdravstvene dokumentacije za izbor porodičnog ljekara, koje je poštar takođe uredno ostavio na sandučiće. Jedno pismo kasnije je nestalo, komšinica ga nije našla.
Da ti kažem nešto,nije "lopov"(neki radoznali mahalaš) kriv što je poštar takav kakav je.Ja pišem ovdje da mi je komšija(kojeg ne poznajem uopće dobro)zaustavio me u haustoru i pitao jesam li ja ta i ta osoba.Ja kažem jesam,on meni,znate bila je koverta velika(koja očito nije mogla stati u sanduče, a mogu ja pretpostaviti o čemu se radi) i paket koji je poštar ostavio NA SANDUČIĆIMA,jeste li ga uzeli?
Reko normalno da nisam.
Zato me zanima da li uopće mogu kukati na poštara ako je pošta bila gabaritna za box da ne može u njega stati pa on ostavio u haustoru paket i kovertu? :skoljka: Neovisno od toga da li je obična ili preporučena....
To pitam i iz razloga jer i prije su dolazile koverte velike i paketi pa je donosio na vrata,a mogao je ostaviti ko sad. :?
Nije ovo vrijeme da možeš ostavljati mimo sandučeta poštu,pa da je ja nađem kad dođem kući.
Ljudima su tuđi računi zabremedet,npr. od struje nije se jednom desilo da ga nađem izgazanog ili pola poderanog u sandučetu jer dostavljač ne gurne do kraja,ili bilo šta drugo. :(

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#12 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by PipiDugaDevetka » 26/08/2011 07:09

Poštar je kriv baš kao i onaj što je bio ''štela'' na bingu koji je uplatio od umirovljeničkih peMzija. Mogao je ostaviti žutu obavijest ako pošiljka nije mogla biti ubačena u pošt. sandučić.

Mislim, samo se vi zezajte, pa će se vlasti dosjetiti da i kod nas usklade veličinu poštanskih sandučića sa EU propisima:

"Muče" nas sandučići, cena sitnica

Izvor: B92

Beograd -- Pored novih pasoša, ličnih karti, registarskih tablica na red su došli i novi poštanski sandučići. Od ove godine i oni moraju biti funkcionalniji, a i skuplji.

Svi vlasnici stanova i kuća u Srbiji moraće da zamene svoje poštanske sandučiće do 2015.godine, što će ukupno koštati građane punih 10 miliona evra.

Ako je verovati proračunima proizvođača, procenjuje se da će novi sandučići pojedinačno koštati i do hiljadu dinara.

U Republičkoj agencije za poštanske usluge negiraju da su razlozi donošenja ove odluke usklađivanje sa Evropskim standardima, kako se u medijima navodilo, već samo uvođenje reda u poštanski saobraćaj koji funkcioniše divlje i neuređeno. Kako će proces zamene teći i da li će ceo trošak snositi samo građani u Pošti Srbije još uvek ne znaju.

jyqan

#13 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by jyqan » 26/08/2011 10:40

imao sličan problem, platio kaznu radi "dostavljene" obavijesti

nedaj bože da ti donese na vrata preporučeno. ne, nego žuti papirić, pa ti sam idi na poštu, a tamo te čeka onaj lik na šalteru (željeznička), ko da je ispo iz scenarija abdulaha sidrana

Dr.Cuddy

#14 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by Dr.Cuddy » 26/08/2011 11:03

jyqan wrote:imao sličan problem, platio kaznu radi "dostavljene" obavijesti

nedaj bože da ti donese na vrata preporučeno. ne, nego žuti papirić, pa ti sam idi na poštu, a tamo te čeka onaj lik na šalteru (željeznička), ko da je ispo iz scenarija abdulaha sidrana
Živa istina. :lol: :lol: :lol:

Black swan

#15 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by Black swan » 26/08/2011 11:11

meni su stripove, knjige, dvdove cdove ostavljali ispod otirača (što ne može stati u sanduče)
i nikad nije bilo problema
obavio sam brat bratu 500 transakcija u pošti i imao sam toliko pošiljci nikad se ništa nije gubilo
čak su mi i pare u sanduče iz australije dolazile bez problema

jedno vrijeme sam imao poštanski pretinac i u pošti :D

MAN-lion's coach

#16 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by MAN-lion's coach » 26/08/2011 13:15

Bila sam u pošti,poštar neki drugi je mijenjao "mog" poštara koji je na odmoru i rekao je da on ne zna hodati po vratima i da je ostavio u haustoru jer nije moglo da stane.On valjda neki novi pa et....štaš ne mogu glavom kroz zid,šta je tu je život ide dalje.Image

Hvala @mahalaš na detaljnom savjetu i ostalim.

motorola01

#17 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by motorola01 » 26/08/2011 15:17

PipiDugaDevetka wrote:Poštar je kriv baš kao i onaj što je bio ''štela'' na bingu koji je uplatio od umirovljeničkih peMzija. Mogao je ostaviti žutu obavijest ako pošiljka nije mogla biti ubačena u pošt. sandučić.

Mislim, samo se vi zezajte, pa će se vlasti dosjetiti da i kod nas usklade veličinu poštanskih sandučića sa EU propisima:

"Muče" nas sandučići, cena sitnica

Izvor: B92

Beograd -- Pored novih pasoša, ličnih karti, registarskih tablica na red su došli i novi poštanski sandučići. Od ove godine i oni moraju biti funkcionalniji, a i skuplji.

Svi vlasnici stanova i kuća u Srbiji moraće da zamene svoje poštanske sandučiće do 2015.godine, što će ukupno koštati građane punih 10 miliona evra.

Ako je verovati proračunima proizvođača, procenjuje se da će novi sandučići pojedinačno koštati i do hiljadu dinara.

U Republičkoj agencije za poštanske usluge negiraju da su razlozi donošenja ove odluke usklađivanje sa Evropskim standardima, kako se u medijima navodilo, već samo uvođenje reda u poštanski saobraćaj koji funkcioniše divlje i neuređeno. Kako će proces zamene teći i da li će ceo trošak snositi samo građani u Pošti Srbije još uvek ne znaju.
Odoh odmah naruciti 2 miliona sanducica :D ..Biznis i pol :thumbup:

motorola01

#18 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by motorola01 » 26/08/2011 15:21

MAN-lion's coach wrote:Bila sam u pošti,poštar neki drugi je mijenjao "mog" poštara koji je na odmoru i rekao je da on ne zna hodati po vratima i da je ostavio u haustoru jer nije moglo da stane.On valjda neki novi pa et....štaš ne mogu glavom kroz zid,šta je tu je život ide dalje.Image

Hvala @mahalaš na detaljnom savjetu i ostalim.
Ovo samo ima kod merhametli bosanca...Kakve veze sto je novi???Zna se njegov opis posla,radio na Cengic vili ili Grbavici.Sema je ista.Svaki ulaz ima spisak stanara i sve se moze naci kad se hoce.Moze nekog i priupitati itd...TA prica da je novi je samo kulturna izvlakusa za doticnog gospodina i tog sto ga pokriva...Ali eto,kao sto ti kazes...

MAN-lion's coach

#19 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by MAN-lion's coach » 26/08/2011 16:24

Ma nije merhamet u pitanju.Ja ne mogu vratiti postu nazad.Taman kad bi se posijala na glavu.Napisala sam tu kao 'prijavu' kod kontrolora sto dalje ide sefu.
Uostalom ja da mogu to opet uzeti uzela bi ne bi se peglavala sa kojekakvim protuhama po ovoj vrucini :-) koji uspostavljaju kriterije kako ce da rade svoj posao i da se sapiraju.Eto dode zamjena i prisjedne ti.I nije mi samo to.Nego sto je stvarno nekim ljudima u zivotu dosadno pa imaju patologiju da rovare tudje racune i postu.Hehe da mi bar plate te racune koje kontrolisu.hehe

astrid

#20 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by astrid » 26/08/2011 18:55

Meni najviše problema prave oni što ostavljaju račune :x Veeeelikim slovima piše na sandučiću prezime ,oni uvijek ostave u pogrešno :x Pa hebem ga ..jesu li nepismeni :run:
Što se "našeg"poštara tiče..apsolutno profesionalno radi svoj posao.Radi u našoj ulici nekoliko godina,niko nema niti jednu primjedbu. :thumbup:

Ateista

#21 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by Ateista » 31/08/2011 09:33

motorola01 wrote:
Ima sse pravo pozaliti u direkciji te poste,ali nemas nista od toga jer oni se pokrivaju izmedju sebe..Ja sam ove godine zbog postara morao platiti 100 KM kazne,jer mi covjek nije donio poziv na sud(jer sam se zalio na tu kaznu).Uglavnom stigla mi obavijewst sa suda nakon tri cetiri mjeseca da moram platiti kaznu jer se nisam pojavio na sudu tog i tog dana na suocenje...Eto znaci niti je donio papir sa suda niti mi je ostavio onaj zuti papiric da dodjem u postu i podignem tu obavijest...
Potpuno ista situacija mi se desila, trazio sam sudsko odlucivanje vezano za jednu kaznu, i stiglo mi samo rjesenje da se nisam javio na sud i da se time smatra da se izjasnjavam krivim, a poziv mi nikad nije stigao.

Pisao sam zalbe sudu, svadjao se sa sudinicom i nisam na kraju nista mogao, ostao bez vozacke mjesec dana zbog poste.

Skoro mi se desio jos jedan incident, narucim nesto preko Ebay-a i cekam oko mjesec dana, te odem na more 7 dana. Kad sam se vratio, nadjem papir da mi je stigla posta, ali ne uspijem preuzeti jer je istekao rok za podizanje od 7 dana. Koja je to pamet, u vrijeme godisnjih odmora, za posiljku koja stize iz Kine i putuje mjesec dana, oni stave rok za podizanje samo 5 dana, idiotizam.

Sarajevo1970

#22 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by Sarajevo1970 » 11/06/2017 19:01

Black swan wrote:jedno vrijeme sam imao poštanski pretinac i u pošti :D
Joj kick-a, 6 godina..
Ali meni treba poštanski pretinac (PO Box). Kako si ti to sredio, nista nemogu konkretno da nadjem na net-u.

Black swan

#23 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by Black swan » 11/06/2017 22:05

odes na zeljeznicku i pitaš

5 maraka je bio mjesecno

komedija jeftino ako želiš ostati anoniman

bzduci da sam prodavao pirateriju :mrgreen: idealno
idealno i za velike pakete koje postar ne moze ugurati u sanduce

najljepse vrijeme zivota :lol: pirat

triconja

#24 Re: BH Pošta-poštari-ostavljanje pošte

Post by triconja » 11/06/2017 22:14