Otpuštanje radnika BH pošte po uzoru na Američku poštu??

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
abs

Otpuštanje radnika BH pošte po uzoru na Američku poštu??

Post by abs » 13/08/2011 16:04

Prema pisanjima štampe, Amaerička pošta otpušta 220 hilajda radnika u naredne 4 godine.U Hrvatskoj već je na snazi prijevremeno penzionisanje u Hrvatskim poštama.Jeli na redu i Bh pošta, pošto i ptice na graniznaju da ih se naprimalo tamo sam Bog zna koliko bez konkursa i stvrne potrebe?

zateznistub
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Otpuštanje radnika BH pošte po uzoru na Američku poštu??

Post by zateznistub » 13/08/2011 16:11

abs wrote:Prema pisanjima štampe, Amaerička pošta otpušta 220 hilajda radnika u naredne 4 godine.U Hrvatskoj već je na snazi prijevremeno penzionisanje u Hrvatskim poštama.Jeli na redu i Bh pošta, pošto i ptice na graniznaju da ih se naprimalo tamo sam Bog zna koliko bez konkursa i stvrne potrebe?

Da nisi mislio n BH Telecom? A i koji je tacno razlog za otpustanje u BHP?

abs

Post by abs » 13/08/2011 16:43

Pa očito valjda isti razlozi kao i u Maerici

karanana
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 13/08/2011 16:50

ne znam mnogo o bh posti niti o primanju preko stele. vjerovatno ima toga, ali ja ipak mislim da si ti mislio na bh telecom. dvije razlicite firme majstore.

Black swan

Post by Black swan » 13/08/2011 16:51

činjenica je da ljudi manje pisama šalju
a dosta firmi ima svoje kurire
tako da pošta mora smanjivati broj radnika :D

svuda samo ne kod nas :D

zateznistub
Been thanked: 13 times

Post by zateznistub » 13/08/2011 16:58

Black swan wrote:činjenica je da ljudi manje pisama šalju

Mislim da je konkretno kod nas veci aparat (firma) vlada sa silom ministara, sekretara/ica vozaca, savjetnika....
pa kad oni smanje, onda mogu i ostali krenuti sa otpustanjem.

logme

Post by logme » 13/08/2011 17:11

Ne mozes ljude tek tako otjerati s posla. Znas li koliko su platili za to radno mjesto :D.Ima vec nekoliko godina kako je BH Posta kupila masinu za automatsko sortiranje pisama, niko nije bio visak...

perfect_guy

Post by perfect_guy » 14/08/2011 00:29

Black swan wrote:činjenica je da ljudi manje pisama šalju

mogu ih prebacivati na šaltere za naplatu. Tu ih ionako nikad nije bilo dovoljno

abs

Post by abs » 14/08/2011 13:13

s obzirom da vecina danasnje omladine ide na faks i studira, logicno bi bilo da na šaltere zaposle mlade ljude koji dobro barataju sa informatikom, govore jezike i da se taj nivo usluge podigne, a ne da "svaki seljak" čuči na onome šalteru, ne zna pozdraviti stranku i obaviti uslugu kako valja, čast izuzecima , ali tako je.KOnkretno govorim o posti, a i BH telecom je ista prica.Pozapošljavalo se to mimo pravilnika koliko ti Bog hoće.
Ako u jednoj Americi i R Hrvatskoj poduzimaju mjere, nije valjda da u jednoj maloj BiH tece med i mlijeko..

Duhovni Vođa

Post by Duhovni Vođa » 14/08/2011 13:38

ima onaj jedan čiča sa orahovim uljem u kosi što radi na paketima i pošiljkama u pošti na željezničkoj stanici. ono je ponor ljudskog roda i ta količina peksinluka, seljakluka, sirove arogancije još nije viđena.

neće da pozdravi, ne persira, neće da odgovori na pitanje, ne kupa se, puši, raskopča košulju do trećeg dugmeta ko mišo kovač, namrgođen, ljut, ne da mu se ništa, kad ima dvoje ili više u redu on ustane i kaže onom drugom žgolji-šaneru "de ti života ti, eno ih nakupili se, ja ne mogu ovo 'vako", psuje, nikad ne može da nađe paket, sve mu je oko njega razbacano i nikad ništa ne zna gdje je, bijesan na cijeli svijet, neobrijan - jednom rječju - živi užas....

i sad je fazon da kad ovi turisti dođu na stanicu (koreanci, japanci, njemci i ostali...) onda prvo njemu ulete da mijenjaju pare jer ne kontaju da je ta pošta podijeljena na dva ulaza (koja je logika u ovome, nikad nisam skontao?!)... e sad zamislite kako se ovaj čiča uspuše, jebe majku i sve po spisku i govori "uniđite na druga vrata, sunce vam poljubim!!!"

zamisli japanca kad ga takvog vidi :D

a otkad je krenuo ebay i amazon, tu se njemu svijet okrenuo - on sad izgleda fakat ima posla i ne može to da podnese pa je postao još gori.

ja tog čovjeka kad vidim na šalteru pošte poželim da se nisam rodio ovdje.

abs

Post by abs » 14/08/2011 17:42

Potpuno se slazem s prethodnikom, nesto se kvalitetno mora pod hitno mijenjati.
Imam prijedlog ovim vlastima, da se sve sto se moze penzionise a zamjeni kadrvoima koji ce proci obuku u Njemackoj, dobiti tamo valjan certifikat, naravno da bi to dobio mora se znati jedan od stranih jezika i takve osobe zaposljavati u javne sluzbe, postu, telecom, sarajevogas,elektrodistribiciju, opcinu, i dr.
Ovako, bez oštre reforme, ostade ova mala uboga BiH zadnja rupa na svirali u cjeloj regiji.
p.s. prije 2 mjeseca sam bio poslovno u Holandiji, naprosto covjeka bude sram kad se vrati i vidi ovaj primitivizam na šalterima javnih institucija.

Post Reply