Slanje poštom?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
anthraxQ
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

Slanje poštom?

Post by anthraxQ » 11/08/2011 21:42

Pošto sam nešto prodao na piku, i sad to trebam poslati u Republiku Srpsku, a ja sam iz Zenice, htio bi pitati kako je najbolje da to uradim? Na koji način da to pošaljem i kolika je poštarina?

mrtva kokoš

Re: Slanje poštom?

Post by mrtva kokoš » 11/08/2011 21:45

zavisi od tezine, sta si prodao ??

anthraxQ
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

Post by anthraxQ » 11/08/2011 21:46

mobitel.

trebalo bi mi ono tipa: on pare poštaru, a poštar njemu mobitel.

blue033

Post by blue033 » 11/08/2011 21:52

To je vrlo jednostavno, odeš u poštu sa već zapakovanim mobitelom ili ga oni mogu staviti u kovertu sa "mjehurićima". Ispuniš onaj mali formular za slanje preporučene pošiljke. Takođe kupiš formular za slanje pouzećem ( košta 0,5 KM), taj formular ispunjavaš tako da je osoba kojoj šalješ pošiljalac, a ti primalac, jer u biti ona tebi šalje novac.
Iz razloga što se radi o manjem entitetu vjerovatno će ići kao vrijednosna pošiljka, to je malo skuplje. Ali mislim da slanje mobitela nije više od desetak maraka. Znači u onaj formular upišeš da je otkup "vrijednost mobitela+poštarina" ( izračunaš), jer ćeš slanje morati odmah platiti. Nakon 1-2 dana to stiže na adresu, a tebi novac za 3-4 dana.

anthraxQ

Post by anthraxQ » 11/08/2011 21:55

blue033 wrote:To je vrlo jednostavno, odeš u poštu sa već zapakovanim mobitelom ili ga oni mogu staviti u kovertu sa "mjehurićima". Ispuniš onaj mali formular za slanje preporučene pošiljke. Takođe kupiš formular za slanje pouzećem ( košta 0,5 KM), taj formular ispunjavaš tako da je osoba kojoj šalješ pošiljalac, a ti primalac, jer u biti ona tebi šalje novac.
Iz razloga što se radi o manjem entitetu vjerovatno će ići kao vrijednosna pošiljka, to je malo skuplje. Ali mislim da slanje mobitela nije više od desetak maraka. Znači u onaj formular upišeš da je otkup "vrijednost mobitela+poštarina" ( izračunaš), jer ćeš slanje morati odmah platiti. Nakon 1-2 dana to stiže na adresu, a tebi novac za 3-4 dana.

zar ne bi mogao to namjestiti da on plati sve, znači cijanu mobitela + poštarinu?

a ne da ja plaćam poštarinu?

alik

Post by alik » 11/08/2011 22:00

Znaci iz iskustva ti govorim bh postu zaboravi, a takodjer i cityexpress "brzu" postu sa njima sam imao iskustva i ostao bez date robe, tako da ti iskreno govorim a evo i grupa na facebooku:
https://www.facebook.com/groups/222259651144096/

Znaci ni pod razno ne koristi te njihove usluge od poste i od cityepxressa, za druge ne znam ali ove sigurno ti kazem da ti ne bih bilo kao i meni ...

Pozdrav i sretno

Text iz grupe:
CityEX kompanija sa sjedištem u MOSTARU je definitivno najgora kompanija što se tiče usluga dostavljanja i brze pošte. Kao prvo pođimo redom, od brzine kako sami sebe nazivaju brza pošta, to zaboravite jer su provjereno najsporiji. Kao drugo usluge, ne daj Bože nikome poželiti ali baš nikome, i molim sve ljude da ne koriste njihove usluge radi vlastite sigurnosti a i ličnih interesa tj. ako ste poslali robu niko Vam od njih više ne garantuje za nju, tako reći poslali ste robu i ako dođe došla i jest, mada rijetko..... tj. samim tim pogledajte kakva su kompanija. A ako radite određene zamjene putem iste kompanije, tako reći šaljete jedan artikal u zamjenu sa datom osobom za drugi, možete slobodno zaboraviti na dogovor sa tom osobom,jer nećete sigruno, 100% provjereno,(više od 50 ljudi je prevareno na isti način) dobiti dati artikal koji je opisan, jer stručni i pošteni vozači iz CityEx-a su također umješani u date prevare kojih je sve više i više ovdje na našim prostorima. Zato pazite koju kompaniju zovete jer ovu slobodno izuzmite iz opcija radi vaše sigurnosti i bez potrebne sekiracje. Znači zaobiđite ih u širokom luku, jer ovo je stvarno ne profesionalna kompanija i vaše stvari mogu završiti u bilo čijim rukama....a na kraju hvala Bogu pa ima još kompanija koje su dostojne svom imenu i uslugama, a ne kao ova CitEX to je katastrofa........."

anthraxQ

Post by anthraxQ » 11/08/2011 22:04

e hvala drug da si ovo postirao.

pa šta onda da radim? koje su to poštene opcije?

prijedlog?

alik

Post by alik » 11/08/2011 22:10

iskreno tesko ne znam sta bih ti preporucio ali eto dao sam ti savjet kako rade, na stranici a i ovdje, jer niko ti ne daje garanciju za stvar koju preuzmu, zato najbolje licno i nema ti druge ... nadam se da sam ti pomogao, sve najbolje i sretno

anthraxQ

Post by anthraxQ » 11/08/2011 22:16

joj levatske države, da Bog da svi odu odavde... :x

glupu poštu ne možeš poslati. POŠTU! Pa stvarno... :cry: :-) :roll:

alik

Post by alik » 11/08/2011 22:19

i ja kazem, ovo je dno dna, stvarno nema dalje, pa svaki dan mozes procitati samo katastrofe, nista pametno uglavnom ne mozes ni cuti u ovoj rupi..

530i

Post by 530i » 11/08/2011 22:23

X puta koristio usluge BH pošte bez ikakvih problema. Pare uvijek stizale, kao i roba, na vrijeme i bez oštećenja. A treba i upakovati korektno. Ako već nisi nikada slao, objasnit će ti u pošti sve, nije komplikovano. Poštarina zavisi od težine, a počinje od nekih 5-5,5 KM pa naviše.

alik

Post by alik » 11/08/2011 22:26

procitaj grupu i sve ce ti biti jasno, i ja sma isto tako i kad su mi ljudi pricali nisam im vjerovao sve od jednom dok te ne opece, ali takav je nas narod nikome ne vjeruje dok ne osjeti na vlastitoj kozi, ko hoce nek cita ko nece ne mora, pozdrav a svak ce jednom postati ovdje isto sto i ja, u to budite sigurni...

anthraxQ

Post by anthraxQ » 11/08/2011 22:38

ma neću slati. sad sam bio na grupi, ispitao malo. ništa onda.

drndalo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Post by drndalo » 12/08/2011 11:12

To bi trebalo da moze ici regularno... Posto je lomljivo, bilo bi ga pametno dobro upakovati. Onda to saljes kao vrijednosno pismo POUZECEM ( jer je <2kg, inace je paket), i sa pocetka ispunis i postansku uputnicu (kojom primalac tebi salje novac nazad...), koja se zalijepi za tu posiljku... Nema mogucnost da primalac sve placa na prijemu, vec ti platis postarinu za svoj smijer, a on tamo da pare postaru u iznosu koji je na uputnici, plus postarinu za taj novac koji ti salje...

Dakle, u startu bi trebao znati koliko ce to sve tebe kostati, pa taj trosak od npr. 18 KM dodati, na npr. 300 KM koje ces uzeti na telefon, pa ispunis uputnicu na 318 KM, koliko on mora dati postaru da bi mu postar dao to pismo da potpise za njega...

Pricam o Posti, a ne o nekim CityExovima i tako to... Jesi li pitao npr. Fedex, DHL, UPS, TNT-Intime, koliko bi kostala takva usluga?

4m3l

Post by 4m3l » 18/01/2012 17:31

a kako pravilno adresirati kovertu?

sa jedne strane podaci o posiljaocu a sa druge o primaocu ili sve na jednu stranu ?
Last edited by 4m3l on 18/01/2012 17:47, edited 2 times in total.

Optimist
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Post by Optimist » 18/01/2012 17:38

4m3l wrote:a kako pravilno adresirati kovertu?

sa jedne strane podaci o posiljalcu a sa druge o primalcu ili sve na jednu stranu ?

Mene bi bilo stid postaviti ovakvo pitanje.

Na stranu na koju zatvaras poklopac koverte, a sredinu (ili direktno na poklopac ako je trouglastog oblika) idu tvoji podaci, a na suprotnu stranu u donji desni ugao idu podaci primaoca.

4m3l

Post by 4m3l » 18/01/2012 17:54

Optimist wrote:
4m3l wrote:a kako pravilno adresirati kovertu?

sa jedne strane podaci o posiljalcu a sa druge o primalcu ili sve na jednu stranu ?

Mene bi bilo stid postaviti ovakvo pitanje.

Na stranu na koju zatvaras poklopac koverte, a sredinu (ili direktno na poklopac ako je trouglastog oblika) idu tvoji podaci, a na suprotnu stranu u donji desni ugao idu podaci primaoca.
Danke!!

Cuj stid, pa nisam ja rodjen u kamenom dobu ko ti pa da znam pismo poslat...Ja sam ipak novija generacija :D :D

Post Reply