Struja u šporetu!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
MyCore

Struja u šporetu!

Post by MyCore » 05/08/2011 16:58

Može li mi neko dati savjet osim onog da pozovem električara :)
Jutros kad sam ukljucio šporet primjetio sam da ima struje u citavo šporetu, dakle na bilo kojem dijelu, sasvim slucajno me nije pukla.
Sinoc je padala jaka kisa ali mi nigdje nije pokazalo da je voda prosla kroz zid?!

Mr. Brightside

Re: Struja u šporetu!

Post by Mr. Brightside » 05/08/2011 17:19

za pocetak iskljuci ga iz struje, valjda te nece pecnut :D
uglavnom, imas kratak spoj, neki kablovi su se istopili i prave ti kratak spoj, time i imas citav sporet pod naponom.
sta ces, zovi elektricara, nemas druge :)

MyCore

Post by MyCore » 05/08/2011 18:22

Kabal bio ostećen i zamjenuo sam ga. Sporet radi. Ušteđeno 20 km , Armine dodjem ti vopi :D
Tema moze na brisanje :sax:

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 05/08/2011 18:31

:thumbup: :sax:
edit: super sto si sam zamijenio kabl, inace sporeti su jako jednostavni :D

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 14/08/2011 17:15

armin.i.am wrote: :thumbup: :sax:
Jesu, ali kada pakaš, komšija moj, ujedno PEV (Predstavnik Et. Vlasnika) krade struju tako što je pred rat ''provukao'' jednu žicu plave boje do svoga stana, a kao nulovod koristi radno uzemljenje instalacije zgrade. EDP mu toleriše ove kriminalne aktivnosti (kradja struje je krivično djelo) jer je njihov penzioner.

Samo čekam jedan dan da mi na el. šporetu, bojleru i ostalim aparatima sa metalnim kučištem pojavi napon od 220V.
Samo da neko od djece ne nastrada, a za odrasle me nije briga jer niko ništa ne želi da učini u vezi sa ovim. Nije ih briga.

slobodni armirach

Post by slobodni armirach » 14/08/2011 20:51

pipi poganjaj da vam ugrade digitalna brojila, pa nece bit vise kradje, magneta i drugih folova za kradju struje :D

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 19/08/2011 11:07

PipiDugaDevetka wrote:
armin.i.am wrote: :thumbup: :sax:
Jesu, ali kada pakaš, komšija moj, ujedno PEV (Predstavnik Et. Vlasnika) krade struju tako što je pred rat ''provukao'' jednu žicu plave boje do svoga stana, a kao nulovod koristi radno uzemljenje instalacije zgrade. EDP mu toleriše ove kriminalne aktivnosti (kradja struje je krivično djelo) jer je njihov penzioner.

Samo čekam jedan dan da mi na el. šporetu, bojleru i ostalim aparatima sa metalnim kučištem pojavi napon od 220V.
Samo da neko od djece ne nastrada, a za odrasle me nije briga jer niko ništa ne želi da učini u vezi sa ovim. Nije ih briga.
budi dobar komsija i reci mu da zamijeni kablove(provjeri spojeve i izolacije...), jer su dosad sigurno vec dotrajali :)
malo krade struje, nije frka :) vidis da pazi i da se nista nije desilo godinama :)
i ne brini sanse da citava zgrada bude pod naponom su male, jako male :)

Post Reply