Napredni bloggeri može mala pomoć?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
NightComer

Napredni bloggeri može mala pomoć?

Post by NightComer » 22/07/2011 17:53

Veliki pozdrav svima

Već nekoliko sati pokušavam da kreiram blog koji će po mnogočemu biti drugačiji od ostalih, u najmanju ruku onih uobičajenih, bez obzira posmatrali iz rakursa sadržaja ili pak izgleda.
Izgleda- na to ću skrenuti pažnju.

Naime, želim da ubacim GamePro (http://btemplates.com/2010/blogger-temp ... epro/demo/) template u kojem ću kategorisati sadržaj tj. da u posebnu kategoriju postavim sadržaj posebnog tipa (npr. da u kategoriju Tutoriali postavljam samo tutoriale i sl.)
Dakle kako da kreiram tu grupu u koju ću postavljat određeni sadržaj koji će potpadati u tu kategoriju (kao sto sam već naveo), i na koji način da to povežem sa izbornikom.

Unaprijed hvala.

Miro Spiro

Re: Napredni bloggeri može mala pomoć?

Post by Miro Spiro » 22/07/2011 23:43

Ne znam koju blog masinu koristis ovo je pisano za wordpress. Znaci kad udjes u Dashboard odes na temu i install new i onda je aktiviras. Sa live strane ti se nalazi new post i kad krene da pises novi post sa desne strane kliknes u koju kategoriju ce ti se svrstati sam post dole u desnom uglu. Znaci sve tutorijale koje pises kliknes na npr tutorijali kategoriju i kad kliknes na tutorijali sve ti se izlistaju tu.

NightComer

Post by NightComer » 23/07/2011 01:07

E druže hvala ti velika. Inače do sada sam koristio blogger.com na kojem ,stvari već navedene u prvom postu, nisam shvatao, a možda je ovako nešto bilo i nemoguće izvesti na templateu kojeg sam namjeravao koristiti.
Kakogod, upravo sam prešao na wordpress i čini mi se dosta jednostavniji u stvarima koje su mi na blogger.com bile apsolutno nejasne (ili možda nemoguće?)

Miro Spiro

Post by Miro Spiro » 23/07/2011 08:27

Wordpress je novija platforma i daje mnogo vise mogucnosti.Zbog toga su napisane mnoge knjige za koristenje.Dobar je za nekoga ko prvi put radi a i za nekoga ko je vec iskusan u programiranju i koristenju servisa.

Post Reply