Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Keksi
Posts: 55
Joined: 13/07/2011 07:59

#1 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Keksi »

Amerika nije demokratija nego Republika.
U Americi mozes da kazes sta hoces osim da kritiziras Zidove.
jarancuga
Posts: 800
Joined: 28/07/2010 14:40

#2 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by jarancuga »

race-ul-ulema wrote:
Republikanski predsjednički kandidat Herman Cain izjavio je u nedjelju da svaka zajednica treba biti u mogućnosti zabraniti džamije jer je velika razlika između islama i "naših drugih tradicionalnih religija".

Prošle sedmice, za buduću džamiju u Murfreesborou (Tennessee) Cain je rekao da je to "kršenje i zloupotreba naše slobode vjeroispovijesti."

U intervjuu za Fox News Chris Wallace je upitao Caina: "Koji je vaš prigovor za izgradnju nove džamije?"

"Naš Ustav jamči odvojenost crkve i države", Cain je objasnio. "Islam kombinira crkvu i državu. Oni koriste dio o crkvi iz našeg Prvog amandmana da izgrade džamiju, a ljudima u toj zajednici se to ne sviđa, oni se ne slažu s tim. Šerijatski zakon je ono što oni pokušavaju uspostaviti... Ono što ja govorim je: američki zakoni u američkim sudovima."

"Je li onda mogu u bilo kojoj zajednici reći da ne žele džamiju?" Wallace je upitao.


"Mogu reći tako", Cain je priznao. "Ljudi prigovaraju na činjenicu da je islam i vjera i niz zakona, šerijatski zakon. To je razlika između bilo kojeg od naših drugih tradicionalnih religija, gdje je riječ samo o vjeri. Ljudi iz te zajednice najbolje znaju. Ja sam na strani ljudi u zajednici."

Cain je također koristeći šerijatski zakon kao izgovor rekao da neće imenovati muslimana za svoj kabinet ili kao saveznog suca.

"Ne, neću. A evo i zašto. Postoji taj jezivi pokušaj, postoji pokušaj da se postepeno uvede šerijatski zakon i muslimanska vjera u našu vladu", kazao je.
Originalni tekst na vise jezika a ima i na Youtube : http://www.youtube.com/watch?v=aDXCwd65R5o

Meni je gotovo nevjerovatno da je u USA, jedan predsjednicki kandidat nesto ovako izgovorio :x . Zar je to demokratija? Sramota!

nista novo na "demokratskom" zapadu...
odavno je poceo "lov" na muslimane i islam, islamofobija je danas veoma rasprostranjen fenomen, postala je konstantna, bestidna u svome uvjerenju da mrznja prema islamu demokratska tekovina. prema tome, i ovaj izljev mrznje ka islamu njegovim svetinjama je jasan dokaz da su tkz. demokrate otvoreno spremne rusiti demokratska, osnovna ljudska prava kad je u pitanju islam.
pametnom insanu su dovoljne rijeci Jedinog Allaha Dz. koji u Casnom Kur'anu kaze: "O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam propast zele, jedva cekaju da muka dopadnete, MRZNJA izbija iz njihovih usta, a jos je gore ono sto kriju njihova prsa..."
Ko to tamo peva
Posts: 167
Joined: 17/05/2011 19:49

#3 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Ko to tamo peva »

Na zapadu nista novo :D ,opet se "demokrate" diktatorski ponasaju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#4 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by jeza u ledja »

Ko o cemu, zapadnofobi o islamofobima. :oops:

Taj Cain je klovn i niko ga ne jebe ni 0.0005 posto.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by plain vanilla »

Amerikanci su tako nesebicno i pozrtvovano dijelili demokratiju po svijetu, da su ostali bez iste..Da je pravde, sad bismo mi njima nametali demokratiju.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#6 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by bingov buraz »

race-ul-ulema wrote: sasvim moguce, slijedeceg americkog predsjednika :( . Da li bi izbor Caina za predsjednika pokvario tradicionalno dobre odnose USA i Bosnjaka?
Prije cu ja postati predsjednik USA nego on,a sto se tice kvarenja odnosa nemoj se plaho "sikirati"!
Last edited by bingov buraz on 20/07/2011 21:43, edited 1 time in total.
User avatar
Marilyn
Posts: 540
Joined: 12/09/2008 21:23
Location: Tvrđava sjećanja

#7 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Marilyn »

Islamofobija se stvarno siri Zapadom, to vise niko ne moze poreci.
Evropa će uskoro postati nacistička :| sieg heil :cry: :run:
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#8 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by BiH-x »

race-ul-ulema wrote: sasvim moguce, slijedeceg americkog predsjednika :( . Da li bi izbor Caina za predsjednika pokvario tradicionalno dobre odnose USA i Bosnjaka?
Samo ti se nadaj, Herceg Srbine :)

Kao sto je neko vec rekao,
Taj Cain je klovn i niko ga ne jebe ni 0.0005 posto
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#9 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by HM 2011 »

race-ul-ulema wrote:Nevjerovatno, ovo sta je Cain Izgovorio vise lici na Karadzica ili Gerta Wildersa nega na, sasvim moguce, slijedeceg americkog predsjednika :( . Da li bi izbor Caina za predsjednika pokvario tradicionalno dobre odnose USA i Bosnjaka?
jarancuga wrote: nista novo na "demokratskom" zapadu...
odavno je poceo "lov" na muslimane i islam, islamofobija je danas veoma rasprostranjen fenomen, postala je konstantna, bestidna u svome uvjerenju da mrznja prema islamu demokratska tekovina. prema tome, i ovaj izljev mrznje ka islamu njegovim svetinjama je jasan dokaz da su tkz. demokrate otvoreno spremne rusiti demokratska, osnovna ljudska prava kad je u pitanju islam.
pametnom insanu su dovoljne rijeci Jedinog Allaha Dz. koji u Casnom Kur'anu kaze: "O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam propast zele, jedva cekaju da muka dopadnete, MRZNJA izbija iz njihovih usta, a jos je gore ono sto kriju njihova prsa..."
Sve su prilike da si u pravu jer je i Cain odlucio da za prisne prijatelje uzme samo svoje. Islamofobija se stvarno siri Zapadom, to vise niko ne moze poreci.
Ako ćemo iskreno po toj logici bi taj indijanac zabranio i gradnju Crkvi - jer i crkveni velikodostojnici imaju stavove o uređenju države..... a tek Sinagoge konzervativnih Jevreja ? Na kraju krajeva - skoro svaki čovjek ponekad ima stav o tome šta nije ok u njegovoj državi i šta bi trebalo promjeniti u smislu unaprijeđivanja stanja u istoj - naravno nekada ljudi imaju problem jer daju potpuno pogrešne prijedloge - prijedloge koji bi unazadili stanje u istoj....

Međutim ovdje nije u pitanju taj stav, nego stav o ubiranju političkih poena kod glasačkog tjela, što može proizvesti problem širih razmjera, ako se glasačko ujedini u stavu protiv Islama jer se ujedinjuje protiv sastavnog dijela Američke nacije....

Konačan rezultat bi mogao biti - kroz islamofobiju do krajnje ateističkog društva...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meni čitava priča izgleda interesantnija iz aspekta:

Šta kada velika većina populacije na planeti zemlji budu Muslimani, a šerijatsko zakonodavstvo ne bude vladalo skoro nigdje na planeti - nego na vlasti bude sistem u kojem sada živimo naravno unaprijeđen protekom vremena - najviše dio sa prijelazom u global šerijat - voljom narodnih masa, kada ljudi u grupama kažu - Mi hoćemo šerijat, Hoćemo bičevanje kao kaznu za prijestup, Hoćemo odsjecanje ruke kao kaznu za Krivično djelo, Hoćemo Kamenovanje preljubnika, hoćemo najbolje od nas za vođe..... - to će biti vrlo zanimljiv događaj............

postoje li neke procjene kada bi to mogli očekivati - tj. koliko je Cain uranio ?
User avatar
Skijaš
Posts: 12618
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#10 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Skijaš »

race-ul-ulema wrote:Sve su prilike da si u pravu jer je i Cain odlucio da za prisne prijatelje uzme samo svoje. Islamofobija se stvarno siri Zapadom, to vise niko ne moze poreci.
Što je na Zapadu jača islamofobija. to je veća podrška Zapada Lagumdžiji. Kako god okreneš, nadrljao si :(
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#11 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Bosnolog »

race-ul-ulema wrote:Nevjerovatno, ovo sta je Cain Izgovorio vise lici na Karadzica ili Gerta Wildersa nega na, sasvim moguce, slijedeceg americkog predsjednika :( . Da li bi izbor Caina za predsjednika pokvario tradicionalno dobre odnose USA i Bosnjaka?

Sve su prilike da si u pravu jer je i Cain odlucio da za prisne prijatelje uzme samo svoje. Islamofobija se stvarno siri Zapadom, to vise niko ne moze poreci.
Nece poremetiti dobre odnose Bosnajka i Amerike odnosno amerikanaca,...... http://www.baacbh.org/site/ba/?action=bosnianCaucus :razz:


Ovaj frustrirani padavicar i kvazi kandidat jastreb desne republikanske struje je najobicnije lijevo spadalo koje koriste ultradesnicari za izliv licnih frustracija zbog mrznje prema Obami,posljedicama ekonomske krize,prezaduzenosti i sve veceg broja amerikanaca koji prelaze na Islam kao i zbog frustrazija islamofoba zbog izgradnje i otvaranja stotinama novih dzamija koje se grade svake godine sirom Amerike a sto koriste kao izgovor za sirenje Islamofobije u Americi i Evropi.Sve je to ista bolesna antislamska ideoloskofasisticka skola poput antisemitizma od strane Nacista prema Jevrejima i njihovim simpatizerima nakon Holokausta.....

User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#12 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by nellington »

race-ul-ulema wrote:
jeza u ledja wrote:Ko o cemu, zapadnofobi o islamofobima. :oops:
Taj Cain je klovn i niko ga ne jebe ni 0.0005 posto.
Grijesis, crnac je, republikanac i islamofag, upravo profil kakav se trazi. Da nije tako, zar bi bio kandidat republikanaca.
Jede muslimane? :| Koliko republikanaca u USA podržava ovu harlovinu - čovjeka koji pokazuje zavidan nivo nepoznavanja elementarnih stvari, crna muška Sarah Palin juga?
User avatar
Spejs
Posts: 286
Joined: 14/07/2011 18:00

#13 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Spejs »

jeza u ledja wrote:Ko o cemu, zapadnofobi o islamofobima. :oops:

Taj Cain je klovn i niko ga ne jebe ni 0.0005 posto.
Bush Junior je bio blago retardiran pa to opet nije smetalo Amerima da ga čak dva puta za vođu biraju.

Zašto bi im sad problem bio da poslije retarda i miki mausa odluče izabrati i klauna.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#14 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by kamen spoticanja »

nema para,nema projekata,nema free zdravstvenog osiguranja...
onda nadjes nesto sto nazoves drzavnim neprijateljem i bacas bombe naokolo ocekujuci da ce se neko primiti...
orwellizam...ima'l sta novo
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#15 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by HM 2011 »





za prvi video, uvodni dio, dvoumim se ko govori za koga "I shall call him MINI ME" on dodiku ili dodik njemu ?
Last edited by HM 2011 on 20/07/2011 23:08, edited 3 times in total.
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#16 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by stari grad Visegrad »

Je li ova tema provokacija???
sta je neki rekao o dzamijama...
nisam ni procitao...
User avatar
Spejs
Posts: 286
Joined: 14/07/2011 18:00

#17 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Spejs »

Kakve samo gluposti valja, ubio se za američkog predsjednika.

Ipak mislim da on samo smišljeno i namjerno pokušava da sa par kontraverzi i senzacionalističkih nastupa prigrabi sebi medijsku pažnju, a s obzirom da i mi diskutujemo o njemu može se reći da mu dobro ide.
User avatar
Marilyn
Posts: 540
Joined: 12/09/2008 21:23
Location: Tvrđava sjećanja

#18 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Marilyn »

Šta kada velika većina populacije na planeti zemlji budu Muslimani, a šerijatsko zakonodavstvo ne bude vladalo skoro nigdje na planeti - nego na vlasti bude sistem u kojem sada živimo naravno unaprijeđen protekom vremena - najviše dio sa prijelazom u global šerijat - voljom narodnih masa, kada ljudi u grupama kažu - Mi hoćemo šerijat, Hoćemo bičevanje kao kaznu za prijestup, Hoćemo odsjecanje ruke kao kaznu za Krivično djelo, Hoćemo Kamenovanje preljubnika, hoćemo najbolje od nas za vođe..... - to će biti vrlo zanimljiv događaj............
Ovo meni često padne na pamet. Mislim da će uskoro Evropa obračunati sa Islamom. :roll: Za desetak godina nacisti će biti na vlasti u većini evropski zemalja i protjerivat će arape sa bijelog kontinenta. :roll: E sad, pitanje je kako će tretirati Bošnjake, obzirom da smo bijelog, evropskog i slavenskog porijekla... Da li će se rukovoditi time da se bratstva prave po krvi ili se prave po vjeri... :roll:
Meni ovo stvarno često padne na pamet, bez zezanja
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#19 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Komrad »

Marilyn wrote: Ovo meni često padne na pamet. Mislim da će uskoro Evropa obračunati sa Islamom. :roll: Za desetak godina nacisti će biti na vlasti u većini evropski zemalja i protjerivat će arape sa bijelog kontinenta. :roll: E sad, pitanje je kako će tretirati Bošnjake, obzirom da smo bijelog, evropskog i slavenskog porijekla... Da li će se rukovoditi time da se bratstva prave po krvi ili se prave po vjeri... :roll:
Meni ovo stvarno često padne na pamet, bez zezanja
kroz 20-30 godina mi cemo imati bosnjacku drzavu pa ce se biti lakse braniti
User avatar
Marilyn
Posts: 540
Joined: 12/09/2008 21:23
Location: Tvrđava sjećanja

#20 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Marilyn »

kroz 20-30 godina mi cemo imati bosnjacku drzavu pa ce se biti lakse braniti
Ako Bog da. :)
Valjda ćemo nekad imati i naciju, bosansku naciju. :)
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#21 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Komrad »

Marilyn wrote:
kroz 20-30 godina mi cemo imati bosnjacku drzavu pa ce se biti lakse braniti
Ako Bog da. :)
Valjda ćemo nekad imati i naciju, bosansku naciju. :)
Bosnjaci nisu protiv toga i to je nastavak dogadjaja
Kada Bosnjaci budu politicki faktor koji sam odlucuje Bosanska nacija ce tada biti na scenu
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#22 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by morti »

Odoste vi na nacije, na zapad, na islam...

Ovdje je riječ o jednom čovjeku koji predstavlja grupu, jer nije sam.

Kandidate uvijek neko gura.

Amerika nije jednolični svijet, nit ima jednog predstavnika i sve je osim homogena.

S druge strane, imamo i kod nas ovakve fašiste, a tada većina napadne fašistu. Ovdje raja dobi kompletni šablonski anti-američki anti-stav :D

Polako, neko gore reče, klovn. Jeste! Ne kažem da nas treba boliti briga ko će biti predsjednik SAD-a, ali nas treba boliti briga za ovog šarlatana. Isuviše energije trošiti na ovo...Jok ja :D

Ko onaj što je palio Kuran...Djeca žele pažnju...Znaju Ameri kako mediji rade i za šta služe :) To im barem možemo priznati.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#23 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Bosnolog »

race-ul-ulema wrote:
Marilyn wrote:
Islamofobija se stvarno siri Zapadom, to vise niko ne moze poreci.
Evropa će uskoro postati nacistička :| sieg heil :cry: :run:
Ovo je prilicno nezgrapna tvrdnja. U Evropi zivi 30ak naroda pa moras potraziti drugi termin kao npr "Evropa ce postati islamofagicna" posto je i termin islamofob sasvim neispravan i pogresno se koristi. Islamofob oznacava osobu koja se boji islama a islamofag osobu koja mrzi islam.
jeza u ledja wrote:Ko o cemu, zapadnofobi o islamofobima. :oops:
Taj Cain je klovn i niko ga ne jebe ni 0.0005 posto.
Grijesis, crnac je, republikanac i islamofag, upravo profil kakav se trazi. Da nije tako, zar bi bio kandidat republikanaca.
Skijaš wrote:
race-ul-ulema wrote:Sve su prilike da si u pravu jer je i Cain odlucio da za prisne prijatelje uzme samo svoje. Islamofobija se stvarno siri Zapadom, to vise niko ne moze poreci.
Što je na Zapadu jača islamofobija. to je veća podrška Zapada Lagumdžiji. Kako god okreneš, nadrljao si :(
Potpuno ispravno, svaka ljubav ima svoju cijenu. Cijena prosle Zlatkove vladavine je bila isporucivanje Alzirske grupe CIA-i. A zbog isporucivanja Alziraca je Zlaja nagradjen i od biraca - na narednim izborima je potucen do nogu :oops: .
Bosnolog wrote: Ovaj frustrirani padavicar i kvazi kandidat jastreb desne republikanske struje je najobicnije lijevo spadalo koje koriste ultradesnicari...
Sasvim moguce ali tako su na pocetku govorili i za Wildersa pa vidi dokle je dogurao. Naravno, majusna Holandija i nije neki svjetski faktor ali USA, ...
Ne treba traziti po Americi ili Evropi ono sto imamo u Bosni a to je masa HDZ-ovih cetnickih Islamofaga koji takode mastaju o nestanku Islama i Bosnjaka u Bosni kao i drzave BiH,...Ostalo im je da sanjaju da cijeli Svijet postane Islamofagican poput Dabica,Mladica,Bobana,Tudmana,Milosevica,Suska i ostalih fasistickih govana koji su ostali ideolosko drustvo Hitlera i slicnih bolesnika,......

Ako covjecanstvo krene putem kojim zamisljas nemoj ocekivati da ce zavrsiti onako kako ocekujes,..... :roll:

Amerika je najtolernatnija zemlja na Svijetu.Rasizm je najprisutniji oblik mrznje u Americi.Vjerska i rasna razlicitost i izmjesanost je mnogo veca nego u BiH,....Cinjenica je da se rasnoeticka i vjerska slika Amerika mijenja,to smeta mnogim ideolosko bolesnim klaunima i koriste ste za za homogenizaciju bolesnoumnih ideologa a ovaj je najobicniji kloc koji je bolestan za medisjom paznjom poput onog ububolonog prista koji je u znak mrznje Islama spalio Kura'n

Ekonomske krize uvijek izbace na povrsinu kanalizacioni ljudski otpad koji zasmrdi pa tako i ovaj slugarski Islamofoag iako je on jako svijestan koliko ima vise rasista koji bi nejga i njegovu rasu kao i druge rase te sljedbenike drugih vjera najrade poslali u Afriku,Meksiko,Indiju,Arapske zemlje ili pod zemlju,.....


Covjecanstvo ocito nije nista naucilo iz vlastitih gresaka,a Evropa je spasena od samounistenja u dva svijetska rata upravo od strane Amerike i saveznika,.....

Ciklus samouistavanja ljudskog roda je prokletstvo u koje se upadne kao posljedica ekonomskih,moralnih i duhovnih kriza sirih razmjera,...
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#24 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by Sasvim_Obican »

Predsjednički kandidat, how yes no... Lik je obični imbecil. Nešto kao Emil Vlajki u nas. I Donald Trump ima aspiracije da se ukopa u Bijelu kuću pa ga to ne čini ni predsjedničkim kandidatom, ni ozbiljnim političarom. Zanimljivo kako se ove teme obično otmu na antisemitizam, kesnofobiju i tvrdnje da je islam ( ili druga vjera u zavisnosti od teme ) najbrže rastuać religija svijeta...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#25 Re: Predsj. kandidat Cain: Trebalo bi zabraniti džamije

Post by jeza u ledja »

Spejs wrote:
jeza u ledja wrote:Ko o cemu, zapadnofobi o islamofobima. :oops:

Taj Cain je klovn i niko ga ne jebe ni 0.0005 posto.
Bush Junior je bio blago retardiran pa to opet nije smetalo Amerima da ga čak dva puta za vođu biraju.

Zašto bi im sad problem bio da poslije retarda i miki mausa odluče izabrati i klauna.
Halo, jesi procitao moj post?

Taj covjek je niko i nista, potpuno nepoznat siroj americkoj javnosti i bez ikakve sanse da bilo sta postigne na bilo kom nivou, a kamo li predsjednickom. I za prosle kao i sve druge izbore bilo je budala koji su govorili svasta, pa ih vise nema.
Post Reply