Svećenik prešao na islam (video)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

cucamonga

Re: Svećenik prešao na islam (video)

Post by cucamonga » 05/07/2011 08:21

mene bi vise privlacilo kad bi postojeci muslimani bili muslimani tek toliko da znaju jedni za druge medjutim postalo je normalno da seik iz dubaija ili abudabija naruci nekoliko srebrnih i zlatnih audija A8 padajuci i ruseci se na sedzdu dok vise od pola milijarde muslimana nema hranu nema oruzje (jer je napadnuto stanovnistvo) i uopste nema nikakav dostojanstven zivot ziveci zivot ispod nivoa stoke zahvaljujuci "najvecim muslimanima"....

i ovakve demagogije i ispiranja mozga mogu proci kod klinaca - medjutim ove i ovakve stvari muslimanima ne treba da budu dusevna hrana...

meni bi veca dusevna hrana bila da neki musliman zarad ostalih muslimana napravi neki planetarno mocan izum o koji ce se okoristiti da ne bi bili bjelosvjetski ponizeni od Libije, Cecenije, Iraka, Afganistana, Palestine i dalje....

Black swan

Post by Black swan » 05/07/2011 09:04

poželio deda malo meda
i to legalno...

ako je izgarao nije trebao ići u svećenike

jorgun

Post by jorgun » 05/07/2011 09:07

cucamonga wrote:mene bi vise privlacilo kad bi postojeci muslimani bili muslimani tek toliko da znaju jedni za druge medjutim postalo je normalno da seik iz dubaija ili abudabija naruci nekoliko srebrnih i zlatnih audija A8 padajuci i ruseci se na sedzdu dok vise od pola milijarde muslimana nema hranu nema oruzje (jer je napadnuto stanovnistvo) i uopste nema nikakav dostojanstven zivot ziveci zivot ispod nivoa stoke zahvaljujuci "najvecim muslimanima"....

i ovakve demagogije i ispiranja mozga mogu proci kod klinaca - medjutim ove i ovakve stvari muslimanima ne treba da budu dusevna hrana...

meni bi veca dusevna hrana bila da neki musliman zarad ostalih muslimana napravi neki planetarno mocan izum o koji ce se okoristiti da ne bi bili bjelosvjetski ponizeni od Libije, Cecenije, Iraka, Afganistana, Palestine i dalje....

Bla, bla, bla. Koliko gluposti, proizvoljnih tvrdnji u jednom kratkom postu. Svaka čast.

Ridjobrki

Post by Ridjobrki » 05/07/2011 09:09

Hmm, ovo je religijski ekvivalent golu u gostima. :wink:

cucamonga

Post by cucamonga » 05/07/2011 09:20

jorgun wrote:
cucamonga wrote:mene bi vise privlacilo kad bi postojeci muslimani bili muslimani tek toliko da znaju jedni za druge medjutim postalo je normalno da seik iz dubaija ili abudabija naruci nekoliko srebrnih i zlatnih audija A8 padajuci i ruseci se na sedzdu dok vise od pola milijarde muslimana nema hranu nema oruzje (jer je napadnuto stanovnistvo) i uopste nema nikakav dostojanstven zivot ziveci zivot ispod nivoa stoke zahvaljujuci "najvecim muslimanima"....

Bla, bla, bla. Koliko gluposti, proizvoljnih tvrdnji u jednom kratkom postu. Svaka čast.

mozes ti mene nazvat kako god hoces g. Umorni :wink: - ali cinjenice su cinjenice...
izvrtanje stvarnosti i realnog stanja stvari nisu nam nimalo stran pojam.

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 05/07/2011 09:21

cucamonga wrote:
mozes ti mene nazvat kako god hoces g. Umorni :wink: - ali cinjenice su cinjenice...

i kakve veze to ima sa ovom temom... :-?

jorgun

Post by jorgun » 05/07/2011 09:22

Black swan wrote:poželio deda malo meda
i to legalno...

O kako "mudro" zbori @Black Swan. Dugo ne pročitah primitivniju izjavu.

cucamonga

Post by cucamonga » 05/07/2011 09:29

Splinter wrote:
cucamonga wrote:

i kakve veze to ima sa ovom temom... :-?

pogledaj moj prethodni post sve je lijepo objasnjeno.
bavimo se formalnim stvarima a one prave zaobilazimo - je l sad jasnije - zato su islam i muslimani tu gdje jesu i na moju zalost.

jorgun

Post by jorgun » 05/07/2011 09:38

cucamonga wrote:mozes ti mene nazvat kako god hoces g. Umorni :wink: - ali cinjenice su cinjenice...

Znači, nisi skonto. Dobro onda ovako:

Kao što @čarobnjak u uvodu reče, zaista je neobično kada katolički svećenik pređe u islam. Onda ti je postavio video iz kojeg možeš razumjeti razloge njegovog konvertiranja. Umjesto da kažeš nešto o tim razlozima, ti okrećeš priču na arapske šeike, koji ama baš nikakve veze nemaju sa temom. A onda se opet vratiš na svećenika konvertita i njegovu priču nazivaš demagogijom i pričama za malu djecu.

Najgore od svega je to što si neke od nas uvrijedio time što si pomislio da ćemo progutat tvoju "brigu" za potlačene muslimane.

jarancuga

Post by jarancuga » 05/07/2011 09:57

sad ce zbog jednog individualnog cina poceti kolektivno pljuvanje po islamu....dezurni islamofobi, let's get ready to rummmmmbbblleeeee

El_comadante
Been thanked: 1 time

Post by El_comadante » 05/07/2011 10:03

jorgun wrote:
cucamonga wrote:mozes ti mene nazvat kako god hoces g. Umorni :wink: - ali cinjenice su cinjenice...

Kao što @čarobnjak u uvodu reče, zaista je neobično kada katolički svećenik pređe u islam. Onda ti je postavio video iz kojeg možeš razumjeti razloge njegovog konvertiranja. Umjesto da kažeš nešto o tim razlozima, ti okrećeš priču na arapske šeike, koji ama baš nikakve veze nemaju sa temom. A onda se opet vratiš na svećenika konvertita i njegovu priču nazivaš demagogijom i pričama za malu djecu.

Najgore od svega je to što si neke od nas uvrijedio time što si pomislio da ćemo progutat tvoju "brigu" za potlačene muslimane.

u neku ruku je cucamonga upravu. šta za muslimane znaći što je jedan svečenik prešao na islam? ništa ili skoro ništa. a značilo bi kad bi kakav šejk pomogao na bilo koji način muslimanima u bilo kojoj državi.

Not My Idea

Post by Not My Idea » 05/07/2011 10:07

i to legalno...

a da razmislis prije nego nesto napises?

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 05/07/2011 10:12

i to legalno...

ahh zaboravio sam Image
nije lijepo to sto pises, srami se :oops: :mrgreen:

Black swan

Post by Black swan » 05/07/2011 10:21

za ovakve teme takvi su odgovori najbolji :)

ali evo da vam pobliže objasnim

od skoro 500.000 katoličkih svećenika u svijetu nekolicina je napustila svoj poziv i prešla u drugu vjeru

neki su zaglavili u sexualnom grijehu jer su obećali celibat ostavši svećenicima

neki su napustili i oženili se

nikad nisam čuo da je svećenik napustio službu i ostao neoženjen i raduckao tamo neki levatski posao :? sam do kraja života...

prelasci iz jedne jednobožačke u drugu jednobožačku religiju su mi tako besmisleni pogotovo u slučajevima ljudi od vjere

eh sad... ako preko vijesti u nizu dobijemo novost kako je ovaj bivši svećenik ostao neoženjen proučavajući islam... ja povlačim svoj post i ispričavam se

atko

Post by atko » 05/07/2011 10:25

Religije su ko facebok ... svima je vazno da imaju sto vise frendova ... a ovim sto ih fb uopste ne znaima oni po vascjeli dan komentarisu ove sa fb sto ih uopste ne zanimaju :D

jorgun

Post by jorgun » 05/07/2011 10:31

El_comadante wrote:
jorgun wrote:

u neku ruku je cucamonga upravu. šta za muslimane znaći što je jedan svečenik prešao na islam? ništa ili skoro ništa. a značilo bi kad bi kakav šejk pomogao na bilo koji način muslimanima u bilo kojoj državi.

Evo još jednog "osviještenog" muslimana. Zbilja ste čudni. Nikako mi nije jasno zašto ne pustite nas "prizemne" muslimane da se, bar za trenutak obradujemo nekoj sitnici?
Zašto vi, tako osviješteni, ne izumite nešto epohalno i tako riješite probleme muslimana? Ako to nemožete, onda se latite pušaka i pokrenite hajku na omraznute šeike koji su, po vama, najveći problem muslimana. Gnušate se krvoprolića? Pa idite ondau arapski svijet i osvještavajte tamošnje mase. Siguran sam da vas željno očekuju.

cucamonga

Post by cucamonga » 05/07/2011 10:46

jorgun wrote:Evo još jednog "osviještenog" muslimana. Zbilja ste čudni. Nikako mi nije jasno zašto ne pustite nas "prizemne" muslimane da se, bar za trenutak obradujemo nekoj sitnici?
Zašto vi, tako osviješteni, ne izumite nešto epohalno i tako riješite probleme muslimana? Ako to nemožete, onda se latite pušaka i pokrenite hajku na omraznute šeike koji su, po vama, najveći problem muslimana. Gnušate se krvoprolića? Pa idite ondau arapski svijet i osvještavajte tamošnje mase. Siguran sam da vas željno očekuju.

sto se mene tice ja sam osvijesten - samo sam dao svoje misljenje o tom slavljenju tog pothvata i kraj price - sto se mene tice tu vise nemam sta raspravljat - i reciprocno mogu reci da onda i vi nas "neosvijestene" muslimane postedite ovakvih nebuloznih slavljenja... i ja se pitam otkuda tebi i bilo kome pravo ekskluziviteta da sam odredjujes koji ce da budu od pravovjerni muslimani i ko manji musliman - mislim smijesno a zapada i u domen širka zar ne 8-)
Last edited by cucamonga on 05/07/2011 10:54, edited 1 time in total.

travar

Post by travar » 05/07/2011 10:46

In 5....4....3....2....

alcho

Post by alcho » 05/07/2011 10:51

cucamonga wrote:
jorgun wrote:Evo još jednog "osviještenog" muslimana. Zbilja ste čudni. Nikako mi nije jasno zašto ne pustite nas "prizemne" muslimane da se, bar za trenutak obradujemo nekoj sitnici?

sto se mene tice ja sam osvijesten - samo sam dao svoje misljenje o tom slavljenju tog pothvata i kraj price - sto se mene tice tu vise nemam sta raspravljat - i reciprocno mogu reci da onda i vi nas "neosvijestene" muslimane postedite ovakvih nebuloznih slavljenja...

A ne obracaj paznju na njega...uvijek ce biti neko ko ce se baviti ovakvim glupostima, umjesto da razmislja o pravim problemima koji postoje. Zamisli kakav je njegov svijet kad ga ovo toliko obraduje.

cucamonga

Post by cucamonga » 05/07/2011 10:57

alcho wrote:
cucamonga wrote:

sto se mene tice ja sam osvijesten - samo sam dao svoje misljenje o tom slavljenju tog pothvata i kraj price - sto se mene tice tu vise nemam sta raspravljat - i reciprocno mogu reci da onda i vi nas "neosvijestene" muslimane postedite ovakvih nebuloznih slavljenja...

A ne obracaj paznju na njega...uvijek ce biti neko ko ce se baviti ovakvim glupostima, umjesto da razmislja o pravim problemima koji postoje. Zamisli kakav je njegov svijet kad ga ovo toliko obraduje.

vidis ja sam poznavao jednog strasnog doktora koji je bio specijalista hirurg-anesteziolog i to je strava koliko ljudi insistiraju da ih on radi i njihove slucajeve obradjuje, u medjuvremenu postao dekan jednog fakulteta, postovan tip, kad bih ga priupitao kad cemo se vidjet svake sedmice avionom u drugi kraj svijeta na neke konferencije i kongrese...

a nemas ga sta vidjet - bolje se oblaci neki kicos od 20g kod nas navece sto izadje a rijec jedna dukat - i cesto bi mi reci - de pomoli se za mene od tebe ce bog primit - a mene jeza spopadne od tih rijeci...

i uvijek se sjetim titovih rijeci "Uciti i samo uciti" a prije toga je i prva Objava bila ista i nakon svega toga mi pravimo rasomonijadu oko jednog konvertiranja u islam.
Last edited by cucamonga on 05/07/2011 11:00, edited 1 time in total.

jorgun

Post by jorgun » 05/07/2011 11:00

alcho wrote:
cucamonga wrote:

Dobro. Evo sad ste me zabrinuli. Primjećujem kako je u mojoj bližoj i široj okolini sve predivno i prekrasno, pošto živim u vrlo uređenoj državi, u blagostanju, vladavini prava, bez mita i korupcije, nasilja, nepravde.

Znači, osvijestio sam se, a oko mene je sve u redu, pa se mogu baviti "uzvišenijim" stvarima.

Pošto je to tako, sada se mogu baciti na rješavanje globalnih problem muslimana. Šta trebam činiti. Pomozite, molim vas. To je vaša dužnost, pošto ste višestruko osvješteniji od mnene i pošto se odavno već ne zanosite tričarija koje ljude poput mene ometaju u spoznaji pravih problema.

Dakle, šta činiti?

cucamonga

Post by cucamonga » 05/07/2011 11:03

jorgun wrote:
Dakle, šta činiti?

!اقرأ

eto sta to je "najprvnije" od svega.
i nema razloga da budes drzak i ironican - nista u kontru islama nisam rekao a ni muslimana.
a sad cu te postedit sebe.
Last edited by cucamonga on 05/07/2011 11:08, edited 1 time in total.

arzuhal

Post by arzuhal » 05/07/2011 11:07

cucamonga wrote:
jorgun wrote:
Dakle, šta činiti?

!اقرأ

eto sta to je "najprvnije" od svega.

To je ono što je bivši katolički svećenik i činio. Tu treba uzet ibret.

Svejetorokenrol
Been thanked: 1 time

Post by Svejetorokenrol » 05/07/2011 11:09

Ne kontam nikako ovo vase neprestano takmicenje: “Moj bog je bolji od tvog.”

“U mene špajz k’o u tebe kuhinja i ti fazoni.” :lol:

A tema ce zacas otici u tom smjeru (vec je otisla dok sam ja ovo napisao :D ), jer je tako neslavno zavrsila i ona o serijatu.

Ako svi krecete od pretpostavke da je bog jedan i vjerujete u njega, valjda bi se trebali slagati a ne ratovati.

Bezboznici su najveci pacifisti, a religija bi lafo trebala poticati poticati na ljubav. Ku’s veceg paradoksa? :-)

Black Swan (Komi? – ovo novo ruho ti je totalno emo :razz: ) je u pravu, celibat svecenika je ogroman problem u katolicizmu i vec danas se dosta raspravlja o tome. Posto svaka religija evolvira sa vremenom (pa cak i Islam, iako mnogi to opovrgavaju), ja sam ubijedjen da ce kroz najvise pedesetak godina i katolicki svecenici dobiti zeleno svjetlo za navigaciju u bracnim vodama.

Danasnji svecenici se suocavaju sa ogromnim psihickim tegobama i njihova vjera cesto poklekne pod/pred tim problemima. Sto se manifestuje u raznoraznim oblicima, od totalnog sunovrata u bolest (pedofilija), do povremenih prestupa i narusavanja kodeksa ponasanja (seks, nebitno da li je homo ili hetero) itd. Po meni i jeste najzdravije skinuti svecenicko odijelo u tim situacijama (zastalno, ne samo u toku bludnicenja :D ), pa cak i istupiti iz vjere, ako ista vise ne pruza zadovoljavajuce odgovore na postavljena pitanja. Ako je prisutan i transfer u suparnicki tim, to implicira da su ti odgovori iscrpniji i adekvatniji u drugom taboru, pa je samim tim i inspiracija tamo veca. Ili jednostavno druga ekipa pruza bolje uslove. Kad je Figo presao iz Barcelone u Real izjavio je da se radi o ovom prvom, a zapravo je bilo ocigledno da se radilo o ovom drugom. I tako to. :wink:

Uglavnom ovo sto sam napisao iznad je dokaz da se sve vrti oko vagine, ljudi moji. :D

Zato se ja drzim one: Hljeba, picke i slobode. :D A vi kako hocete. :-D
Last edited by Svejetorokenrol on 05/07/2011 11:56, edited 1 time in total.

arzuhal

Post by arzuhal » 05/07/2011 11:14

Svejetorokenrol wrote:Uglavnom ovo sto sam napisao iznad je dokaz da se sve vrti oko vagine, ljudi moji. :D

Zato se ja drzim one: Hljeba, picke i slobode. :D A vi kako hocete. :-D

I Hegel bi se postidio i uzeo te za učitelja :D

Post Reply