Župa Novo Sarajevo

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#1 Župa Novo Sarajevo

Post by Mišo_Kovač »

Obzirom da mi je ovo prvi post na forumu, red je da prvo pozdravim uvažene kolege forumaše i susjede sarajlije na koje se slijedećih par pitanja odnosi.

Naime, zanima me (a svjestan sam koliko su male šanse) da li je ovdje neko, slučajno, član Župe Novo Sarajevo tj. Župe Crkve Presvetog Trojstva kod pošte na socijalnom. Već duži period vremena osjećam potrebu da se "približim" Bogu i krstim u katoličkoj crkvi i prihvatim katoličku vjeru, pa me zanima:
1. Kada se održavaju misna slavlja u ovoj župi (tijekom sedmice i nedjeljom)
2. Ko je župan
3. Kada se može razgovarati sa županom (ne mislim na ispovijed, već na razgovor o temama koje mi nisu jasne)
4. Postoje li neka udruženja (ili slično) mladih (mi studenti smo valjda još "mladi") u samoj župi (a može i šire, u cijelom Šeheru)

Unaprijed za(h)valjujem na bilo kakvim informacijma, pritom nadajući se da sam postavio temu u dobar podforum (druga solucija je bio podforum "sarajevo", al je rezon bio da ću u religiji, valjda, naletjeti na religioznije ljude :D
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#2 Re: Župa Novo Sarajevo

Post by theTruePath »

zar nije puno lakse otici tamo live i raspitati se...;)
User avatar
Truba
Posts: 81710
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Župa Novo Sarajevo

Post by Truba »

eh ovako
što se razgovora tiče imaš župni ured i možeš otići kad god je radno vrijeme župnog ureda vrlo rado će te primiti i župnik i župni vikar
sada mi nije adresar pri ruci daću ti i broj telefona da im se najaviš
radno vrijeme je ako se dobro sjećam poslije svake jutarnje mise... negdje do 12 sati... mada se i poslije mogu naći jer tu žive

što se mlađarije tiče davno sam ispao iz tog fola :D

ovo su fini ljudi sada na župi
prošlog župnika ti ne bih preporučio :mrgreen: i poslao bih te na bistrik
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#4 Re: Župa Novo Sarajevo

Post by Mišo_Kovač »

@theTruePath - nije lakše otići i raspitati se, jer sam trenutno vezan za kuću. Malo informacija prije nego budem u stanju otići osobno nije na odmet
@komi - hvala puno na svim informacijama, cijenim mnogo :)
ella_sa
Posts: 167
Joined: 01/11/2006 14:11

#5 Re: Župa Novo Sarajevo

Post by ella_sa »

Da li ovdje moze podici krisni list i potvrda o prvoj pricesti ?
ako ne, gdje onda?
hvala
Post Reply