Izvještaji iz Bihamk-a

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#1 Izvještaji iz Bihamk-a

Post by AdnanSA »

Da li pratite izvještaje iz Bihamk-a?
Svako jutro u autu slušam radio i eto ga izvještaj o stanju (sranju) na putevima.
Neko kao da je napisao matricu i samo mijenjaju informacije.
Kažu obično ovako: Jutros se saobračaj na svim putevima odvija bez vanrednih zastoja i ograničenja.( imaju samo redovni zastoji i ograničenja)
Slušalac bi rekao baš lijepo a onda počne nabrajanje gdje su radovi, zastoji i ograničenja.
heheh :lol:
M17 između Žepča i Zenice, pa onda kod Mostara, pa put totalno zatvoren prema Palama radi biciklističke utrke, u RS -u na 100 mjesta neki radovi, deminiranje i ostalo. Gdje god okreneš neki problem .
Nude oni i zaobilaznice od 50 kilometara.
Na graničnim prelazima se saobračaj odvija uz kraća zadržavanja a ono dođeš u Bosanski brod a tamo kolona 30 auta čeka na ulazak i izlazak iz zemlje.
Sve u svemu slabo nekako.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#2 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by roki »

Naš stari dobri Sony autokasetofon,u to doba vrh ponude,je imao i RDS (Radio Data System).Kod nas u to vrijeme radio stanice nisu imale taj sistem ali u Hrvatskoj jesu,pa se pored toga što je na displeju ispisan naziv radia koji slušate,program često automatski prekidao,zvuk sam pojačavao i dobili bi obavjest o saobraćajnoj nezgodi na tom i tom putu,iznenadni zastoj tu i tu i sl.Vrlo praktično i potpuno funkcionalno.Kod nas sam očekivao isto a dobio KALMAN=SA,RSG1,RSG2 itd, bez ikakvih dodatnih funkcija tog RDS-a.Možda nisam upravu jer sada u auto nemamo taj RDS mada sumnjam
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#3 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by dottore »

zaboravio si odrone kamenja, ne mogu se tacno sjetiti na kojoj dionici :dance: :mrgreen:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by AmADin_gospo »

AdnanSA wrote:Na graničnim prelazima se saobračaj odvija uz kraća zadržavanja a ono dođeš u Bosanski brod a tamo kolona 30 auta čeka na ulazak i izlazak iz zemlje.
primjetio si da su kolone za izlazak iz države kilometarske, a na ulazu 1-2 auta max u koloni... miševi su več davno napustili brod koji tone :run:
cesar
Posts: 18
Joined: 09/09/2011 15:03

#5 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by cesar »

AdnanSA wrote:Da li pratite izvještaje iz Bihamk-a?
Svako jutro u autu slušam radio i eto ga izvještaj o stanju (sranju) na putevima.
Neko kao da je napisao matricu i samo mijenjaju informacije.
Kažu obično ovako: Jutros se saobračaj na svim putevima odvija bez vanrednih zastoja i ograničenja.( imaju samo redovni zastoji i ograničenja)
Slušalac bi rekao baš lijepo a onda počne nabrajanje gdje su radovi, zastoji i ograničenja.
heheh :lol:
M17 između Žepča i Zenice, pa onda kod Mostara, pa put totalno zatvoren prema Palama radi biciklističke utrke, u RS -u na 100 mjesta neki radovi, deminiranje i ostalo. Gdje god okreneš neki problem .
Nude oni i zaobilaznice od 50 kilometara.
Na graničnim prelazima se saobračaj odvija uz kraća zadržavanja a ono dođeš u Bosanski brod a tamo kolona 30 auta čeka na ulazak i izlazak iz zemlje.
Sve u svemu slabo nekako.

Ukoliko ti je mrsko slušati ..... Evo alternative.... Čitaj.....

Radi se o aplikaciji "Stanje na putevima" koja je u BETI i dolazi iz BIHAMK-a.

Ja je lično koristim iz razloga jer ima i vremenska prognoza. Pa mi lakše u jutru kada se spremam na posao pokrenuti aplikaciju pogledati kakvo vrijeme predviđaju i kakvo je stanje na putevima u KS.....

http://bihamk.ba/aktuelnosti/aktuelno/2 ... efone.html
:bih:
dinoEL
Posts: 111
Joined: 06/03/2011 20:50

#6 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by dinoEL »

ima li gdje raspored radarskih kontrola?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by Bakir1 »

imas na stranici bihamk pise fino raspored radrskih kontrola za svaki dan nova
http://bihamk.ba/spi/radarske-kontrole.html
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#8 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by pirmin »

edit
Last edited by pirmin on 18/09/2011 23:45, edited 1 time in total.
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#9 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by malawi »

pirmin wrote:Sta je u stvari svrha clanstva u ovom klubu?

Ja kao clan austrijskog Auto-moto drustva(ÖAMTC) imam slepanje dzabe bilo gdje da stanem
u Evropi.

A BIHAMK?
Ogulise mi starog do gole koze slepajuci kola.
Lafo clan, konta covjek ima kakvih olaksica.

Tuki. :x
Ne kontam cemu placanje clanarine, zasto ne kazu "Deremo vas svakako, ha sa clanarinom ha bez".
Nije OAMTC auto-moto drustvo, nego auto-moto klub. Drustvo, drugovi i drugarice su bili u starom Yu sistemu.
Posalji starom kako auto sto se manje kvari pa ga nece slepati i uplati clanstvo Plus u BIHAMK-u pa nece biti problema. U OAMTC-u platis 150-200eura a u BiH si starom kupio najmanji paket od 29KM pa hoces iste uslove. Nemere burazeru.
Pozzzz
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#10 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by pirmin »

greska
Last edited by pirmin on 18/09/2011 23:45, edited 1 time in total.
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#11 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by malawi »

pirmin wrote:
malawi wrote:
pirmin wrote:Sta je u stvari svrha clanstva u ovom klubu?

Ja kao clan austrijskog Auto-moto drustva(ÖAMTC) imam slepanje dzabe bilo gdje da stanem
u Evropi.

A BIHAMK?
Ogulise mi starog do gole koze slepajuci kola.
Lafo clan, konta covjek ima kakvih olaksica.

Tuki. :x
Ne kontam cemu placanje clanarine, zasto ne kazu "Deremo vas svakako, ha sa clanarinom ha bez".
Nije OAMTC auto-moto drustvo, nego auto-moto klub. Drustvo, drugovi i drugarice su bili u starom Yu sistemu.
Posalji starom kako auto sto se manje kvari pa ga nece slepati i uplati clanstvo Plus u BIHAMK-u pa nece biti problema. U OAMTC-u platis 150-200eura a u BiH si starom kupio najmanji paket od 29KM pa hoces iste uslove. Nemere burazeru.
Pozzzz
Ja ako hocu, zvacu ga folklorno drustvo i ti to ima da prihvatis, nindza, kapish?
A o clanarini kod njih mi ne pricaj jer veze nemas, jos mi samo treba jedan balvan da mi pametuje.
Dosta sto su mi ovi saneri digli pritisak.

Zovi ti to kako hoces, al pripazi malo na ponasanje. Vidi se da si iz neke šume, samo su ti balvani u glavi.
www.oeamtc.at
www.bihamk.ba
Uporedis, vidis sta ti treba, izaberes i kupis... i prestani lajati na bilo koju Bosansku firmu ili kompaniju. Nama su nase firme zlatne, placaju doprinose od cega nasi roditelji imaju kakvu/takvu penziju i sl...
Nauci se malo ponasati po forumima, a da pri tome ne vrijedjas druge clanove. Ipak si i ti iz BiH.
:bih:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#12 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by pirmin »

U pravu si, nema od vrijedjanja nista.

Al`nema ni od clanarine.
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#13 Re: Izvještaji iz Bihamk-a

Post by malawi »

pirmin wrote:U pravu si, nema od vrijedjanja nista.

Al`nema ni od clanarine.
:thumbup:
Post Reply