Koliko košta renoviranje stana?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Emi_Nevermind

Koliko košta renoviranje stana?

Post by Emi_Nevermind » 12/06/2011 18:18

Zanima nas sve, a pošto na internetu obično nema specifičnih cijena se pitamo da li ima neko ko je nedavno obavljao ovakve poslove.. U pitanju je trosoban stan od 65 kvadrata i obavljati ćemo slijedeće radove:

- obrada, šmirglanje, farbanje prozora, ruke majstora, farba za drvo, glet masa za drvo

- ugradnja grijanja-najjeftinija varijanta(ruke,cijevi,radijatori,bojler,ventili...)

-vrata unutrašnja

-blindirana vrata

-pločice zidne 30 kv. i podne pločice 30 kv.

-laminat 50 kvadrata i lajsne za istu kvadraturu

-sanitarije(wc šolja, umivaonik)

-kuhinja(elementi bez bijele tehnike) neka najjeftinija

- vreca gotovog maltera za cca 10 kvadrata

- rigips ploče x2

-krečenje: farba, glet masa; ruke...

Unaprijed smo zahvalni ako je neko upućen u cijene pa nam može pomoći u vezi ovih informacija koje tražimo.

Duhovni Vođa

Re: Koliko košta renoviranje stana?

Post by Duhovni Vođa » 12/06/2011 18:43

uglavnom, ako majstora ne poznaješ, zaboravi na konvencionalnu algebru kad je u pitanju troškovnik. kako god sračunaš, uvijek ispadne više :D

s majstorima samo oštro, ne napuštaj mjesto radnje ni za živu glavu. pive kupuj zadnjih sat vremena u danu, a za doručak nemoj ni pomišljati na pitu ili nešto vegeterijansko, jer odjednom im otežaju ruke i postanu pravo tromi :D

ugovori unaprijed cijenu i dooooobro protabiri šta on misli, jer na kraju uvijek ispadne "'arrane nisam ja tako mislio" - nikad ne znaš šta majstori misle.

uvijek će ti pokušati uvaliti materijal "što je njima ostalo resto od prošlog posla, pojeftino, ko tebi...", ali ne daj se i insistiraj da ti kupuješ sav materijal.

ako ti kaže: "ja sam ovo u njemačkoj razvaljiv'o" zaobiđi ga u širokom luku.

eto ukratko neki savjeti od jednog što su majstori žednog preko vode preveli :D

Hemel

Post by Hemel » 12/06/2011 20:50

sve ovo sto si ovdje napisao, odi kod nekoga da ti napravi predmjer radova i to posalji ili odnesi u vise od tri firme da ti daju svoje ponude...
kao sto prethodnik rece, dobro obrati paznju sta ti nudi i sta ti ugradjuje a od svega ti je najbitnije da im ne das NIKADA vise novca nego sto su odradili (ako traze avans za materijal, ides sa njima u kupovinu ili sam izracunas koliko ce materijal kostati)

ovdje ne mozes dobiti ni priblizan iznos koliko ce te kostati to renoviranje. to zavisi od mnogo faktora.

starii

Post by starii » 12/06/2011 23:45

evo ti moje cijene...nova vrata u stanu (5kom) i prozori (drvo) 8000KM,estrih zidarski radovi (bilo ih je dosta),ravzodenje vode u stanu 5000KM,grijanje 1000 KM plus bojler 1000KM (dvocijevni sistem), blindo vrata 1100KM, parket bukva s klasa 50m2 sa ugradnjom 3000KM..
da jefitnije prodes trazi majstore van sarajeva,jer ovi u nas deru kožu :D

Post Reply