Rumuni sinoć veličali Genocid, a mi šutimo!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Čovjek

Rumuni sinoć veličali Genocid, a mi šutimo!

Post by Čovjek » 04/06/2011 13:56

Da li su naši mediji i vlast adekvatno reagovali na veličanje genocida i Ratka Mladića, na utakmici u Bukureštu, koje su priredili rumunski navijači?

escobar__
Has thanked: 1 time
Been thanked: 22 times

Re: Rumuni sinoć veličali Genocid, a mi šutimo!

Post by escobar__ » 04/06/2011 13:59

Par kilometara od granice sa Federacijom se četnici redovno okupljaju i nikoga to ne interesuje. Možeš onda misliti kako ih tek zanima veličanje genocida u Rumuniji.

Ronnie O'Sullivan

Post by Ronnie O'Sullivan » 04/06/2011 13:59

Ma prijatelju ljudi imaju preca posla nego palamuditi o stvarima na koje ne mozes uticati....

AliceInChains

Post by AliceInChains » 04/06/2011 14:02

Radi se tu o huliganima. Pri tome s ne smije zaboraviti, da su nasi glupsoni na utakmici u Zenici udruzeno skandirali: "Cigani"

Mislim, sta ste nakon toga ocekivali, kako ce nas ugostiti?

Čovjek

Post by Čovjek » 04/06/2011 14:06

AliceInChains wrote:Radi se tu o huliganima. Pri tome s ne smije zaboraviti, da su nasi glupsoni na utakmici u Zenici udruzeno skandirali: "Cigani"

To je bilo, kad su oni bacili baklju među narod na zap tribini...i pri tome ozbiljno povrijedili jednu osobu...

Ali ipak veličanje mladića nije tako bezazleno, kao što si ti to očito shvatio...

AliceInChains

Post by AliceInChains » 04/06/2011 14:10

Čovjek wrote:
AliceInChains wrote:Radi se tu o huliganima. Pri tome s ne smije zaboraviti, da su nasi glupsoni na utakmici u Zenici udruzeno skandirali: "Cigani"

To je bilo, kad su oni bacili baklju među narod na zap tribini...i pri tome ozbiljno povrijedili jednu osobu...

Ali ipak veličanje mladića nije tako bezazleno, kao što si ti to očito shvatio...

Mi smo njih prvo uvrijedili i kraj price. Opravdavanja tu nema. Znam ja, da su se oni majmuni ponasali budalasto. Ali, sta je sa onim Rumunima, koji su pratili tekmo pored ekrana....znaci, poruka "Cigani" nije na mijestu. A tu se takoder radi o generalizaciji i s tim o fasizmu

BiH-x

Post by BiH-x » 04/06/2011 14:11

Čovjek wrote:

A sta trebamo da radimo? Samospaliti se? :roll:

Huligani su, a jos k tome Vlasi. Sta si drugo ocekivao?

karanana
Been thanked: 3 times

Post by karanana » 04/06/2011 14:13

drugi put, ako budemo u grupi, slike causeskog i citav stadion nek skandira alea securitatea. drugacije ne moze.

AliceInChains

Post by AliceInChains » 04/06/2011 14:15

karanana wrote:drugi put, ako budemo u grupi, slike causeskog i citav stadion nek skandira alea securitatea. drugacije ne moze.

Pa eto, provocirajte. Ali ne raspravljajte ovdje o nekoj uvredi.

karanana
Been thanked: 3 times

Post by karanana » 04/06/2011 14:18

AliceInChains wrote:
karanana wrote:drugi put, ako budemo u grupi, slike causeskog i citav stadion nek skandira alea securitatea. drugacije ne moze.

Pa eto, provocirajte. Ali ne raspravljajte ovdje o nekoj uvredi.

ma ne zanima me ni njihova ni nasa provokacija, nego samo kazem da to neko diplomatsko prosvjedovanje nece ici niti ce imati efekta. prema tome ako su nekog rumuni sinoc uvrijedili, uzvratite im istom mjerom.

nellington

Post by nellington » 04/06/2011 14:19

Rumuni imaju strašan kompleks od nas Jugovića, čudo jedno. Ko god im dođe iz ex-Yu, oni udaraju kontru - bila to pravoslavna braća iz Srbije, bili to mi... Što se mene tiče, možeš na transparent staviti i Panteleja Bodnarenka, starog pandurčinu. Da je meni neprijatelj samo na Đerdapu, lahko bi mi, ali kad imam na Palama studentariju sa kokardama, Rumuni su mi najmanji problem.

AliceInChains

Post by AliceInChains » 04/06/2011 14:24

nellington wrote:

Rumuni imaju strašan kompleks od nas Jugovića, čudo jedno. Ko god im dođe iz ex-Yu, oni udaraju kontru - bila to pravoslavna braća iz Srbije, bili to mi... Što se mene tiče, možeš na transparent staviti i Panteleja Bodnarenka, starog pandurčinu. Da je meni neprijatelj samo na Đerdapu, lahko bi mi, ali kad imam na Palama studentariju sa kokardama, Rumuni su mi najmanji problem.

:thumbup: Ova nam "napredna" :mrgreen: braca jedva ceka, da nestanemo. Zasta dzaba zakuhavati sa Rumunima zbog huligana i stvarati neprijatelje?

Ljudi u Rumuniji imaju strasan komplex, sta se tice "Cigana". A ne zaboravite, da su i Cigani samo ljudi. ODmah su nasi s tim pljunuli u 2 obraza.

cyprus
Been thanked: 7 times

Post by cyprus » 04/06/2011 14:24

Bojkot proizvoda! :D

Doduše imaju jednu finu a jeftinu čokoladu :roll: Ali eto ja sam makar spreman bojkotovat Daciju :D

nellington

Post by nellington » 04/06/2011 14:26

Pitanje za postavljača teme: je li dovoljno eksponirano u medijima i vlasti ono što su ptičurine iz Boljeg dijela BiH (Lešinari, Sokolovi) dizali od transparenata u zadnjem kolu Premijer Lige BiH?

nosara
Has thanked: 10 times

Post by nosara » 04/06/2011 14:28

Pa imali su reprezentativci sinoc priliku da "odreaguju"... Umjesto toga oni su se sasrali do zavrat...

Marilyn

Post by Marilyn » 04/06/2011 14:29

Rumuni imaju kompleks od jugovića, jer onu nisu bijelog, slavenskog porijekla :roll: . Ne mislim ja da su oni zbog toga manje vrijedni, to oni misle i to i pokazuju. Svako priča o onome šta ga boli. :roll:
Last edited by Marilyn on 04/06/2011 14:30, edited 1 time in total.

AliceInChains

Post by AliceInChains » 04/06/2011 14:32

Marilyn wrote:Rumuni imaju kompleks od jugovića, jer onu nisu bijelog, slavenskog porijekla :roll: . Ne kmislim ja da su oni zbog toga manje vrijedni, to oni misle i to i pokazuju. Svako priča o onome šta ga boli. :roll:

Bolje pitanje bi bilo, kako je Rumunska javnost reagirala na onu jucerasnju uvredu, jer se ovdje ipak radi o Rumuniji. To je bitno....a ne neko misljenje majmuna u stadionu.

Sta se tice one provale u Zenici, sam primjetio, da niko nije ni "a" rekao. Normalno stanje, valjda.

Jasmin2803

Post by Jasmin2803 » 04/06/2011 14:33

mi Bosnjaci znamo istinu (kao i svi drugi) i nema potrebe da se brinemo o tome sta drugi misle - jer oni to namjerno rade, nego treba prvo pocistiti ispred svojih vrata (Miroslav Ilic, Aco Pejovic, Aca Lukas, Brena..itd - pune nase dvorane a narod im pljesce, izmedju ostalog pune su police "SRBijanskih" proizvoda kojima se finansiraju ratni zlocinci (tekuci i buduci) - Samo da Bosnjo ozdravi...

cyprus

Post by cyprus » 04/06/2011 14:41

AliceInChains wrote:Sta se tice one provale u Zenici, sam primjetio, da niko nije ni "a" rekao. Normalno stanje, valjda.

Aha pa reagovali smo na to što su se Rumuni uvrijedili na ono TIGANI... Mislim, otkud im pravo da se uvrijede? :x

A navijačke provokacije ko navijačke provokacije, često imaju šovinistički karakter (u svim zemljama)... Vjerovatno će Rumuni za ono biti novačno kažnjeni, kao i mi za čupanje stolica. Al' kako nellington reče, imamo mi puno većih problema od Rumuna :roll:

AliceInChains

Post by AliceInChains » 04/06/2011 14:50

cyprus wrote:
AliceInChains wrote:Sta se tice one provale u Zenici, sam primjetio, da niko nije ni "a" rekao. Normalno stanje, valjda.

Aha pa reagovali smo na to što su se Rumuni uvrijedili na ono TIGANI... Mislim, otkud im pravo da se uvrijede? :x

A navijačke provokacije ko navijačke provokacije, često imaju šovinistički karakter (u svim zemljama)... Vjerovatno će Rumuni za ono biti novačno kažnjeni, kao i mi za čuvanje stolica. Al' kako nellington reče, imamo mi puno većih problema od Rumuna :roll:

Pazi, ono skandiranje u Zenici je bilo fasisticke nature, Rumunski navijaci su uzvratili fasizmom.

Znate, ko se bori fasizmom protiv nepravde? Cetnici :mrgreen: Uglavnom je to super taktika, sa kojom su uspjeli, da im narod evoluira sa nevidenom brzinom, al' u Rikverc. I braca Rusi se u nekim momentima zbog njih stide. :mrgreen:

Necemo sad valjda uciti od Cetnika? Dajte ljudi. Po.s.erite se na neko fasisticko uzvracanje :!:

Komrad

Post by Komrad » 04/06/2011 15:10

Jasmin2803 wrote:mi Bosnjaci znamo istinu (kao i svi drugi) i nema potrebe da se brinemo o tome sta drugi misle - jer oni to namjerno rade, nego treba prvo pocistiti ispred svojih vrata (Miroslav Ilic, Aco Pejovic, Aca Lukas, Brena..itd - pune nase dvorane a narod im pljesce, izmedju ostalog pune su police "SRBijanskih" proizvoda kojima se finansiraju ratni zlocinci (tekuci i buduci) - Samo da Bosnjo ozdravi...

Sta fali Miroslavu Ilicu? Mislim stavljat ga u isti kos sa Acom Lukasom i Brenom.... nije posteno

zli_hordas

Post by zli_hordas » 04/06/2011 15:10

ma naser oric

gost iz ZG

Post by gost iz ZG » 04/06/2011 15:13

nije na meni da se miješam; ne tiče me se - ali morao sam komentirati
"Rumunji sinoć veličali genocid..."

ma, koji Rumunji?
misliš da oni znaju/razumiju što je to pisalo?

Ista, apsolutno ista stvar prije par godina kad je Dinamo gostovao tamo
naravno, BBB, tuča razbijanje, "rumunjsko provociranje ustaše, ustaše, ye.b.o vas Gotovina itd."

Razlog? velika zajednica ekstremnih Srba+instant jednodnevni "turisti navijači"
i to je to; koji Rumunji?.Image
Last edited by gost iz ZG on 04/06/2011 15:18, edited 1 time in total.

argyle

Post by argyle » 04/06/2011 15:18

fino prijaviti slucaj Uefi, pa neka ih makar novcano kazne.

Jasmin2803

Post by Jasmin2803 » 04/06/2011 15:18

Komrad wrote:
Jasmin2803 wrote:mi Bosnjaci znamo istinu (kao i svi drugi) i nema potrebe da se brinemo o tome sta drugi misle - jer oni to namjerno rade, nego treba prvo pocistiti ispred svojih vrata (Miroslav Ilic, Aco Pejovic, Aca Lukas, Brena..itd - pune nase dvorane a narod im pljesce, izmedju ostalog pune su police "SRBijanskih" proizvoda kojima se finansiraju ratni zlocinci (tekuci i buduci) - Samo da Bosnjo ozdravi...

Sta fali Miroslavu Ilicu? Mislim stavljat ga u isti kos sa Acom Lukasom i Brenom.... nije posteno

Druze svi ti ljudi zive u zemlji u kojoj su prava cetnika i partizana izjednacena... a volio bih da znam razliku izmedju njega i gore navedenih...

Locked