Trebam mišljenje o detalju iz filma

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...
Post Reply
So What!
Been thanked: 1 time

Trebam mišljenje o detalju iz filma

Post by So What! » 03/06/2011 01:35

Evo ovako, gledao sam APocalypto prije dvije-tri godine i rekao sam sebi da je to definitnvo jedna od njaboljih filmova koje sam gledao. Ideja je odlična, Film nema karatkeristike klasičnog holivoudskog epic smeća. On je zaista epski. Probuđen je jezik mrtav 2000 godina, a glumci su bili isključivo indijanci i neafirmisani, priča je fenomenalna, ali i danas dan mislim da je tu ostavljen prostor za nekog nastavka ili nešto nije ispričano. Među prvim scenama, scena u lovu i kada prolazi susjendo pleme i traži prolaz da se vidit da Tigrovoj Šapi ne sjeda vođa skupine, ako jeg kasnije sanja u malo je reć čudnom snu. Ima li neko ko mi mmože protumačit tu scenu malko više, ako misli da je ksonto. Također je pravo ibla jeziva scnea sa curicom koja im iznosi proročanstvo, ali ono se kasnije obistinlilo.

fatamorgana

Re: Trebam mišljenje o detalju iz filma

Post by fatamorgana » 03/06/2011 01:37

Gledo sam u kinu ovaj film ....

johnnykola
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Post by johnnykola » 03/06/2011 08:30

ma ta ti je scena nebitna. :D :D :D
ofiraza je bila ona scena kad ih puma
naganja po (pra)sumi. na kraju ih naka
levatska lutka zaskoci.
:D :D :D :D :D :D

minjonja

Post by minjonja » 03/06/2011 08:43

ima definitivno i boljih i gorih filmova. meni se kod ovog ne svidja sto pola filma glumci trce kroz prasumu. podsjeca me na klasicni akcioni film gdje se sva radnja svodi na trkanje po gradu, samo sto ovdje nema auta, nego bosi trce, gdje je, uzgred receno, veoma realisticno da imaju toliku kondiciju :skoljka:

So What!
Been thanked: 1 time

Post by So What! » 03/06/2011 10:33

Meni konkretno je ova scnea bila zanimljva i mistična iz razloga što je izgledalo da će se ovaj:

Image

pojaviti tamo u onom gradu kad su ih trebali žrtvovati tj. uključiti se u radnju. Meni je njegova pojava u filmu misitčna, a ispade na kraju bezveze i suvišan lik.

Post Reply