Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
NKVD

Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by NKVD » 19/05/2011 04:56

Moram priznati da sam dugo čekao dobar povod za ovu temu. Ovo sa divljanjem oko vjeronauke u školama nakon Suljagićeve odluke je odličan šlagvort.

Dakle, jel' konačno došlo vrijeme da shvatimo da je rat stao, da je prošla opšta opasnost i da vratimo se na početne položaje (iako će jahači marak tvrditi suprotno)!?

A oni su - sa jedne strane ja, sa druge strane nacionalističke primitivčine bez obzira na vjeru, naciju ili neku drugu kvazi odrednicu!

I tačka!

Sticaj okolnosti - velikosrpska agresija i sve ono što je ista povukla za sobom - su mene "poćerale" pod zastavu koju su Izetbegović i njegova mladomuslimanska bagra prisvojili. Morao, jebiga, goli mi život bio u opasnosti. Mor'o sam se puške prihvatiti bez obzira na "nazivaj selam, širi islam" što je uzeo maha negdje devedesettreće.

Bilo je - ili nogatrans (ostavi porodicu i sve...) ili se privremeno poklopi ušima.

Ali, to je pluskvanperfekt, davno (naravno, ne i zaboravljeno) vrijeme i ja sam se brzo ispod te zastave iskobeljao.

Međutim, puno je, previše!, raje ostalo pod uniformom. Majstori su ih mraka na to tjerali, znam, teško se bilo oduprijeti. I dalje je teško, depra je, tapka se u mjestu, ubiše frustracije...

Ali, halo!, skoro je dvadeset godina od početka rata a mi i dalje k'o da je četnik sa brda JEDINA opasnost!

Moj je neprijatelj sa druge strane zdravog razuma, isti onaj što je vezao zastave početkom devedesetih. Na isti nači na koji svoja saopštenja sada njihovi vjerski prvaci heftaju i zajedno daju na znanje.

Hastal vama, hastal nama. I ne treba mi ni reis efendija ni ovo njegovo smeće Velić govoriti ko mi je ahbab a ko nije. Da mi je ono bliže od Dežulovića, recimo!

Kakav je to bezobrazluk, pa to nije normalno.

Ali, odlično je ovo. Oni su sada uradili ono što se trebalo davno desiti - pomogli da shvatimo kuda idu linije fronta. Hvala, dragi efendija, nadam se da ćeš biti zadovoljan rezultatima svoje pokvarene palamudologije.

Uskoro će ljeto, sarajevsko, pa da vidimo ko će koju stranu izabrati. Ako si baš navalio...

Only1

Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by Only1 » 19/05/2011 05:46

:-)
Hajd jos jednu temu otvori o ovom, malo ih ima.

Smoky :)

Post by Smoky :) » 19/05/2011 05:49

NKVD wrote:Izetbegović i njegova mladomuslimanska bagra

:roll:
Last edited by Smoky :) on 19/05/2011 06:19, edited 1 time in total.

Davud4

Post by Davud4 » 19/05/2011 06:18

Kad nazivas nekoga primitivcem,divljakom,nacionalistom i smećem ,nemoj ocekivati da ces ti sa takvim rijecnikom biti shvacen kao drugaciji od epiteta kojima si njih pocastio.Ti nisi otvorio temu sto te zanima tudje misljenje vec si napisao text u kojem si se verbalno ispovracao i ne ocekujes odgovore vec aplauz istomisljenika.Nije los govor ,odprilike u rangu okupljanja lovačkog drustva i nabrijavanja pred sezonu lova u nekom nasem selu :thumbup:

NKVD

Post by NKVD » 19/05/2011 06:21

Davud4 wrote:Kad nazivas nekoga primitivcem,divljakom,nacionalistom i smećem ,nemoj ocekivati ...:thumbup:

A kako bi ti Davude, ali tačno nazvao primitivca i nacionalistu? Ili je to samo rezervisano za četnike?

zonbirile

Post by zonbirile » 19/05/2011 07:41

hvala efendiji što ukaza i jednima i drugima šta im je činiti-povaditi skriveno oružje i poubijati se,možda zbog simbolike na Vidovdan.Bratoubilačkirat ? Pa naravno,ali nije on kriv,kriv je Suljagić :D

BiH-x

Post by BiH-x » 19/05/2011 08:43

Jupiiiii, jos jedna tema o Cericu :-) :-) :-) :-)

xDenisx

Post by xDenisx » 19/05/2011 08:54

Jeste li vi normalni, i ti i reis? Kakav crni rat, kakav front, kakva "prva linija"? Igrate World of Warcraft ako vam je do rata (i mladomuslimani i mladokomunisti) i normalan svijet pustite da zivi svoj zivot.

Bagra huskacka, i jedni i drugi

Black swan

Post by Black swan » 19/05/2011 08:56

sarajevsko ljeto = jel to čekate dolazak dijaspore :lol: :lol: :lol: :lol:

zonbirile

Post by zonbirile » 19/05/2011 08:58

komi wrote:sarajevsko ljeto = jel to čekate dolazak dijaspore :lol: :lol: :lol: :lol:

-----------------------------
njih boli qurac za krucijalno pitanje-ocjena iz vjeronauke :D

udrch

Post by udrch » 19/05/2011 09:31

xDenisx wrote:Jeste li vi normalni, i ti i reis? Kakav crni rat, kakav front, kakva "prva linija"? Igrate World of Warcraft ako vam je do rata (i mladomuslimani i mladokomunisti) i normalan svijet pustite da zivi svoj zivot.

Bagra huskacka, i jedni i drugi

:thumbup:

Mladokomunisti ba ne postoje..to je izmišljeno..

neretvanac

Post by neretvanac » 19/05/2011 09:41

NKVD wrote:Moram priznati da sam dugo čekao dobar povod za ovu temu. Ovo sa divljanjem oko vjeronauke u školama nakon Suljagićeve odluke je odličan šlagvort.

Dakle, jel' konačno došlo vrijeme da shvatimo da je rat stao, da je prošla opšta opasnost i da vratimo se na početne položaje (iako će jahači marak tvrditi suprotno)!?

A oni su - sa jedne strane ja, sa druge strane nacionalističke primitivčine bez obzira na vjeru, naciju ili neku drugu kvazi odrednicu!

I tačka!

Sticaj okolnosti - velikosrpska agresija i sve ono što je ista povukla za sobom - su mene "poćerale" pod zastavu koju su Izetbegović i njegova mladomuslimanska bagra prisvojili. Morao, jebiga, goli mi život bio u opasnosti. Mor'o sam se puške prihvatiti bez obzira na "nazivaj selam, širi islam" što je uzeo maha negdje devedesettreće.

Bilo je - ili nogatrans (ostavi porodicu i sve...) ili se privremeno poklopi ušima.

Ali, to je pluskvanperfekt, davno (naravno, ne i zaboravljeno) vrijeme i ja sam se brzo ispod te zastave iskobeljao.

Međutim, puno je, previše!, raje ostalo pod uniformom. Majstori su ih mraka na to tjerali, znam, teško se bilo oduprijeti. I dalje je teško, depra je, tapka se u mjestu, ubiše frustracije...

Ali, halo!, skoro je dvadeset godina od početka rata a mi i dalje k'o da je četnik sa brda JEDINA opasnost!

Moj je neprijatelj sa druge strane zdravog razuma, isti onaj što je vezao zastave početkom devedesetih. Na isti nači na koji svoja saopštenja sada njihovi vjerski prvaci heftaju i zajedno daju na znanje.

Hastal vama, hastal nama. I ne treba mi ni reis efendija ni ovo njegovo smeće Velić govoriti ko mi je ahbab a ko nije. Da mi je ono bliže od Dežulovića, recimo!

Kakav je to bezobrazluk, pa to nije normalno.

Ali, odlično je ovo. Oni su sada uradili ono što se trebalo davno desiti - pomogli da shvatimo kuda idu linije fronta. Hvala, dragi efendija, nadam se da ćeš biti zadovoljan rezultatima svoje pokvarene palamudologije.

Uskoro će ljeto, sarajevsko, pa da vidimo ko će koju stranu izabrati. Ako si baš navalio...

Taman cete se na kraju i pobiti.
Premalo vam haman Sarajevo za toliko ljudi, malo se rasirite :-D

Tvrtko II Kotromanić

Post by Tvrtko II Kotromanić » 19/05/2011 09:45

nemojte ljudi da pokvarite SFF :D

GAU8

Post by GAU8 » 19/05/2011 09:48

Clanak je dobar.
Ja ne vidim ove grozote verbalnog vrijednjanja koje neki spominju?

udrch

Post by udrch » 19/05/2011 09:52

Pa uvijek je bilo, nekom članak, a nekom pamflet..

madner
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Post by madner » 19/05/2011 09:54

Kraj Miljacke mutne vode,
barjak casti i slobode :D

Imamopobjednika

Post by Imamopobjednika » 19/05/2011 09:56

GAU8 wrote:Clanak je dobar.

Ne vidis ama bas nista problematicno u ovom proljevu od teme? Covjek svoje licne frustracije lijeci po forumu.. I iskreno, daleko od toga da sam strucna licnost u toj oblasti, ali ozbiljno se moram zapitati i za mentalno zdravlje pokretaca teme.

Covjek je ekstremista, ksenofibican i netolerantan. Gori je od sve ijedne osobe koju je nalijepio u svom napadu jer se niko od njih nije spustio na ovakav nivo.

Ili ga mozda boli cinjenica da ce Suljaga Srebrenicanin najvjerovatnije klepnuti usima i povuci odluku?

GAU8

Post by GAU8 » 19/05/2011 09:59

Imamopobjednika wrote:

Ne vidis ama bas nista problematicno u ovom proljevu od teme? Covjek svoje licne frustracije lijeci po forumu.. I iskreno, daleko od toga da sam strucna licnost u toj oblasti, ali ozbiljno se moram zapitati i za mentalno zdravlje pokretaca teme.

Covjek je ekstremista, ksenofibican i netolerantan. Gori je od sve ijedne osobe koju je nalijepio u svom napadu jer se niko od njih nije spustio na ovakav nivo.

Ili ga mozda boli cinjenica da ce Suljaga Srebrenicanin najvjerovatnije klepnuti usima i povuci odluku?

Ja samo kazem da je on potpuno upravu.
Ostavili smo istomisljenistvo i komunizam, jer zbilja, to je lose.
Ali sta smo dobili? "Tromisljenistvo" opet vazi pravilo: "ili si s nama (u jednom od 3 tora) ili nemas pravo postojanja"

BiH-x

Post by BiH-x » 19/05/2011 10:00

Imamopobjednika wrote:

Ma pusti sve to, mene samo zanima sta radi na forumu kada se sprema veliki boj :?

Ajde na frontu junace :lol:

takozvani

Post by takozvani » 19/05/2011 10:01

Davud4 wrote:Kad nazivas nekoga primitivcem,divljakom,nacionalistom i smećem ,nemoj ocekivati da ces ti sa takvim rijecnikom biti shvacen kao drugaciji od epiteta kojima si njih pocastio.Ti nisi otvorio temu sto te zanima tudje misljenje vec si napisao text u kojem si se verbalno ispovracao i ne ocekujes odgovore vec aplauz istomisljenika.Nije los govor ,odprilike u rangu okupljanja lovačkog drustva i nabrijavanja pred sezonu lova u nekom nasem selu :thumbup:

nije on džaba NKVD :-)

Boom71

Post by Boom71 » 19/05/2011 10:02

Bosnajci imaju dobru sansu da jednog lijepog dana postanu bitan i pozitivan faktor u svjetskim okvirima.
Ako se uspiju preboljeti neke bolesti,Bosnajci bi mogli figurirati kao neka spona izmedju Svijeta i Evrope i Islamskog svijeta.

Predispozicije su odlicne i realne,ali za takav veliki i znacajan projekat potreban je Reis vizionar,cvrst i odlucan,Reis koji ce znati pomiriti tradiciju i nove tokove u svijetu.

Ovo gore sto sam napisao podobro gazi u utopiju,ali iskljucivo zbog likova koji bi taj projekat proglasili nekom zavjerom i sabotazom na stetu Bosnajka.Znaci,umjesto sto se gura u rikverc(pojava vjernika iz 18.vjeka) gurati naprijed!

I nemojte onu standardnu: "Kome mi da se prolagodjavamo...ba...".

Skijash

Post by Skijash » 19/05/2011 10:11

NKVD wrote:Ali, odlično je ovo. Oni su sada uradili ono što se trebalo davno desiti - pomogli da shvatimo kuda idu linije fronta.

Dobro ne bih to nazvao frontom, ali se radi o pitanjima koja definitivno treba riješiti. Vjerski lideri sebi uzimaju previše slobode i treba pokazati spremnost da se izborimo za sekularno društvo. Naravno, sve kroz sistem i bez nasilja. Tu je policija, tu su tužilaštva, a ako reis pozove na nasilje, biće odgovoran za posljedice.

U ovom društvu vlast treba da ima narod, a ne teokrati. Narod u kantonu je dao podršku SDP-u i SDP ima mandat da djeluje, a ako se narodu to ne sviđa, može sebi izabrati drugu vlast na sljedećim izborima. Tako se stvari rješavaju u demokratskom društvu, a ne fetvama i prijetnjom "sarajevskim ljetom".

Nije ovo Iran.

amrica

Post by amrica » 19/05/2011 10:15

Imamopobjednika wrote:

:roll:

visoka kultura dijaloga i postivanje ljudske sudbine. Neoborivi argumenti.

cestitam, imate pobjednika, u fujevima :run:

madner
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Post by madner » 19/05/2011 10:20

Bilo bi zanimljivo kada bi Reis doveo sarenu svitu iz svih krajeva BiH da odlucuje o kantonu. Gradski i demokratski skroz :D

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 19/05/2011 10:21

Kao i uvjek,. ZA i PROTIV., to je kod nas pitanje pripadnosti a ne izbora,.
Ps; Kad saznas da sopstveno govno isto smrdi kao i tudje mozda pitanje pripadnosti postane suvisno.,

Locked