Život ! :(

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#1 Život ! :(

Post by flyawayll »

Sta kada vise zivot dosadi ? Previse obaveza, nerviranja, problema....
Jednostavno nista da mi se dogodi pozitivno u zivotu, a i sto se dogodi uz to dobivam jos vise problema i tako stalno u krug, a samo je dovoljno da mi se dogodi jedna stvar ja padnem u depresiju (ako je to uopce depresija) ali uglavnom imam negativne misli stalno, a da tek ne pisem o skoli, da jos se skolujem pokusavam da ucim uvijek imam namjeru ali uvijek kao da odgadjam, a i kad krenem da ucim misli mi lutaju nekamo. A sto se tice djevojaka i drustva, ni u tome nisam dobar, za djevojke se i ne trudim bas a drustvo, pa imam par frendova ali to se sve svede na cao, sta ima, bok nemam najboljeg prijatelja onog s kim mogu sve podijeliti i koji bi pomogao u svakoj situaciji... Ovdje sam napisao jer doista ne volim o ovome razgovarati ni s kim uzivo !!
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#2 Re: Život ! :(

Post by žena »

glavu gore :) bice bolje ti si mlad pred tobom je zivot
zahvali bogu sto si zdrav,sit i imas krov nad glavom :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3 Re: Život ! :(

Post by vjesticanametli »

vjerovatno si mlaĐŽi pa tako mislis :-D glavu gore i izlazi napolje vozaj bicikl ili slicno samo nemoj sjediti u kuci .............bavi se necim................svi smo mi imali i imamo problema :-D
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#4 Re: Život ! :(

Post by flyawayll »

a jesam, a skola me smori jednostavno sto mene ne udari auto pa da se rijesim brige :x
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5 Re: Život ! :(

Post by vjesticanametli »

sve je prolazno :-D pa i ta skola
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#6 Re: Život ! :(

Post by žena »

flyawayll wrote:a jesam, a skola me smori jednostavno sto mene ne udari auto pa da se rijesim brige :x
de ne budali :) pa da ostanes ne dao bog invalid ccc sta ti je :)
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#7 Re: Život ! :(

Post by flyawayll »

žena wrote:
flyawayll wrote:a jesam, a skola me smori jednostavno sto mene ne udari auto pa da se rijesim brige :x
de ne budali :) pa da ostanes ne dao bog invalid ccc sta ti je :)
mislio sam da me ubije a ne samo povrijedi :D
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#8 Re: Život ! :(

Post by cat lover »

nemoj misliti istovremeno na sve obaveze, probaj se skoncetrisati na jednu i nju riješi, dobićeš snagu za nove pobjede, malim koracima ideš sigurno i nepogrješivo, kad jednom osjetiš slast odrađene obaveze više ti ništa nije na putu :thumbup:
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#9 Re: Život ! :(

Post by žena »

flyawayll wrote:
žena wrote:
flyawayll wrote:a jesam, a skola me smori jednostavno sto mene ne udari auto pa da se rijesim brige :x
de ne budali :) pa da ostanes ne dao bog invalid ccc sta ti je :)
mislio sam da me ubije a ne samo povrijedi :D
vidis da se smijesis :)
zeleni walter
Posts: 176
Joined: 11/04/2011 15:37

#10 Re: Život ! :(

Post by zeleni walter »

flyawayll wrote:Sta kada vise zivot dosadi ? Previse obaveza, nerviranja, problema....
Jednostavno nista da mi se dogodi pozitivno u zivotu, a i sto se dogodi uz to dobivam jos vise problema i tako stalno u krug, a samo je dovoljno da mi se dogodi jedna stvar ja padnem u depresiju (ako je to uopce depresija) ali uglavnom imam negativne misli stalno, a da tek ne pisem o skoli, da jos se skolujem pokusavam da ucim uvijek imam namjeru ali uvijek kao da odgadjam, a i kad krenem da ucim misli mi lutaju nekamo. A sto se tice djevojaka i drustva, ni u tome nisam dobar, za djevojke se i ne trudim bas a drustvo, pa imam par frendova ali to se sve svede na cao, sta ima, bok nemam najboljeg prijatelja onog s kim mogu sve podijeliti i koji bi pomogao u svakoj situaciji... Ovdje sam napisao jer doista ne volim o ovome razgovarati ni s kim uzivo !!
Idi kod hafiza Bugarija na Vratnik kod njega nikad nije dosadno a usput ima i lijepih djevojaka ... :D

http://www.youtube.com/watch?v=Uw9SG-mC ... B8B9D5479E
Last edited by zeleni walter on 17/05/2011 22:40, edited 3 times in total.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#11 Re: Život ! :(

Post by Not My Idea »

joj kad napisu nekom ko je u depresiji da vozi biciklo.. :roll:

otvori se prema ljudima, nadji nove prijatelje, nadji curu, pocni izlazit..


i UCI. od kukanja se ocjene nece popravit. skola je nesto sto moras izdrzat, simple as that.
ako ti je skola najveci problem-ti si sretan covjek.
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#12 Re: Život ! :(

Post by žena »

Not My Idea wrote:joj kad napisu nekom ko je u depresiji da vozi biciklo.. :roll:

otvori se prema ljudima, nadji nove prijatelje, nadji curu, pocni izlazit..


i UCI. od kukanja se ocjene nece popravit. skola je nesto sto moras izdrzat, simple as that.
ako ti je skola najveci problem-ti si sretan covjek.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
PasHon1
Posts: 382
Joined: 16/03/2008 22:49

#13 Re: Život ! :(

Post by PasHon1 »

Not My Idea wrote:joj kad napisu nekom ko je u depresiji da vozi biciklo.. :roll:

otvori se prema ljudima, nadji nove prijatelje, nadji curu, pocni izlazit..


i UCI. od kukanja se ocjene nece popravit. skola je nesto sto moras izdrzat, simple as that.
ako ti je skola najveci problem-ti si sretan covjek.
hahahahah ma sta ti znas idi vozi biciklo pa se javi !
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#14 Re: Život ! :(

Post by flyawayll »

Not My Idea wrote:joj kad napisu nekom ko je u depresiji da vozi biciklo.. :roll:

otvori se prema ljudima, nadji nove prijatelje, nadji curu, pocni izlazit..


i UCI. od kukanja se ocjene nece popravit. skola je nesto sto moras izdrzat, simple as that.
ako ti je skola najveci problem-ti si sretan covjek.
a nisam bas dobar u tome, a sto se tice cura i kad mi se svidi neka, na pocetku mi se cini kao da imam sanse s njom ali bilo sta da se desi sto moze naslutit da ona ne bi samnom, odmah prestanem i pokusavat sa njom :-)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#15 Re: Život ! :(

Post by vjesticanametli »

@not my ....haj sta se bacas odmah :roll: i to je izlazenje a biciklista ima dosta i druze se :oops:
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#16 Re: Život ! :(

Post by Decerto »

Not My Idea wrote:joj kad napisu nekom ko je u depresiji da vozi biciklo.. :roll:

otvori se prema ljudima, nadji nove prijatelje, nadji curu, pocni izlazit..


i UCI. od kukanja se ocjene nece popravit. skola je nesto sto moras izdrzat, simple as that.
ako ti je skola najveci problem-ti si sretan covjek.
So not true,faks = brige = not happy...sooo not happy.
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#17 Re: Život ! :(

Post by cat lover »

možda pogrešne knjige čitaš ili ih ne čitaš nikako :?
User avatar
samo malo reloaded
Posts: 471
Joined: 15/05/2011 13:12
Location: negdje daleko, u zemlji snova...

#18 Re: Život ! :(

Post by samo malo reloaded »

Meni moj psihoterapeut savjetovavase da nikada ne budem besposlen i da ne razmisljam o glupostima.

Anksiozno depresivni poremecaj je cest, da cesci ne moze biti. Posebno kod nas, mladje populacije.

Ako je tebi skola to uzrokovala, prijatelju, zabrinjavajuce je. Mene su slomile puno gore i teze stvari, skola je bila milina, od kolijevke do groba najljepse je djacko doba...
User avatar
helpdesk
Posts: 698
Joined: 06/04/2011 12:37
Location: iznad pivare

#19 Re: Život ! :(

Post by helpdesk »

Ucugaj se dobro večeras, ono da imaš prekid filma. Ujutro ćeš shvatit da može biti i gore nego sada :thumbup: .
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#20 Re: Život ! :(

Post by blue_sky »

Samo reci ne daj Boze vecih (da ne kazem, pravih) problema.
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#21 Re: Život ! :(

Post by flyawayll »

samo malo reloaded wrote:Meni moj psihoterapeut savjetovavase da nikada ne budem besposlen i da ne razmisljam o glupostima.

Anksiozno depresivni poremecaj je cest, da cesci ne moze biti. Posebno kod nas, mladje populacije.

Ako je tebi skola to uzrokovala, prijatelju, zabrinjavajuce je. Mene su slomile puno gore i teze stvari, skola je bila milina, od kolijevke do groba najljepse je djacko doba...
a ovo je samo trenutni problem skola, pa onda manjak drustva, cure a da ne pricam tek kolko mi pricaju roditelji :roll:
A jel ima ikakve veze dogadjanja iz djetinjstva ? Svasta sam prezivjeo..

@bluesky Hvala bogu na tome, znam da ima vecih problema ali i ovo su problemi isto..
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#22 Re: Život ! :(

Post by cat lover »

kakav si na lopati, treba mi dobar irgat preko raspusta :roll:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#23 Re: Život ! :(

Post by vjesticanametli »

pa moze biti da si zbog nekih desavanja povucen i mozda nemas dovoljno samopuzdanja ali se sve to moze "popraviti"........a sta ti kazu roditelji :)
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#24 Re: Život ! :(

Post by flyawayll »

vjesticanametli wrote:pa moze biti da si zbog nekih desavanja povucen i mozda nemas dovoljno samopuzdanja ali se sve to moze "popraviti"........a sta ti kazu roditelji :)
Ma pricaju za skolu, a meni se ne da pricati sa njima, niti sa bilo kim drugim a meni se jos manje uci kad pocnu onoliko pricati, ali ko ce im dokazati..
User avatar
samo malo reloaded
Posts: 471
Joined: 15/05/2011 13:12
Location: negdje daleko, u zemlji snova...

#25 Re: Život ! :(

Post by samo malo reloaded »

blue_sky wrote:Samo reci ne daj Boze vecih (da ne kazem, pravih) problema.
Na zalost, sve pocinje sa psihom.

Vecina bolesti, onih najtezih, pocinju od psihe. Od stresa slabi imunitet, a organizam sa slabim imunitetom nije spsooban unistavati defomisane kancerogene celije, i onda.... jel

Da ne govorim o dijabetesu, povisenom tlaku, i slicnim bolestima.

Jebena psiha je glavni uzrocnik svega. To treba na vrijeme lijeciti.

Ne srami se terapije, samo kod nas je sramota otici psihijatru, na zapadu skoro svaki covjek ide na terapije, na razgovore, lijece se ili se "lijece" od stresnih situacija, razvoda, smrti najblize osobe, bolesti najblize osobe, razgovaraju u grupama, razgovaraju sa psihoterapeutom, bolje i to nego se okrenuti alkoholu ili narkoticima. Sto mnogi rade, opet na zalost.

Nismo svi jednako psihicki stabilni, ja osobno sam i slomljenog duha uspio sa svime se izboriti snagom volje, i jos se borim. Oni labilniji popuste, puknu, nadju "izlaz" na pogresnoj strani.

Pitas za dogadjaje iz djetinjstva, pa po strucnom stajalistzu (opet govorim misljenje strucne osobe dakle psihoterapeuta) neke traume se mogu "akumulirati" u organizmu i manifestovati i 10 ili 20 godina kasnije, posebno velike traume i slicno. Recimo mnogi ljudi tek sada imaju manifestaciju ratnih trauma... covjek ima obicaj u sebi skrivati, negdje u neke kutke sakriti i pokriti, traume, stres, jednostavno dok si jak ne mislis o tome i pravis se da je sve ok. A onda kad to sve eksplodira, nisi vise sposoban nositi se sa tim, podsvjest upravlja sa tobom, vise nisi u stanju pronaci nesto sto te cini sretnim i uzivati u tome, jednostavno te preuzme negativna podsvjest. Meni se desavalo, jednostavno se probudim sa mislju duboko u sebi "danas ce te boliti glava", i boli glava. I ne prestaje dok opet negdje u dubini neki glas ne kaze ok sad je dosta.
Naravno, ne trebam ni govoriti da moja svijest cijelo to vrijeme mantra o tome da bolujem od tumora na mozgu. Onda stvaras strah od bolesti, raznorazne fobije, cijeli zacarani krug crnih misli.

Pa zato postoje lijecnici koji se tim bave, uostalom. Ljudska psiha je cudo.
Post Reply