Elitna društva bh. šljama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

sabboism

#1 Elitna društva bh. šljama

Post by sabboism » 12/05/2011 00:36

Pozdrav svima...
Odnedavno pišem kolumne za jedan site...interesuje me mišljenje ljudi koji ne dolaze iz moje sredine a iz BiH su...Hvala unaprijed!...Zove se kao naslov...moja je treća kolumna i ako nekoga interesuje može čitati i ostale na krupljani.ba...pozz

Živimo u društvu koje počiva na pokvarenim i bolesnim principima. Vrijednosti poput iskrenosti, odgovornosti, srama/stida, ljubaznosti i poštovanja su na rubu izumiranja. Svakodnevno ih istrebljujemo ili pomažemo ubistvima gledajući a ne čineći ništa.

Piše: Sabahudin Sabo Dizdarević

Roditelji, profesori, braća, sestre, prijatelji, kolege, svi smo mi posredni ili neposredni faktori u kreiranju individua a samim time i društva. Nažalost, svi smo previše preokupirani sobom i strahovima od sredine u kojoj obitavamo da bismo poduzeli nešto konkretno. Šljam i šund postali su elita, stavljajući radiše i raju na margine društva u kojem živimo. Sami smo krivi što nam društvo izgleda upravo ovako.

Avlijaneri – zatucane seljačine koji vide samo ravno. Nema u njih lijevo –desno, oni kad zajune ni svi advokati ovog svijeta ih neće ubijediti suprotno. Sve što kaže babo ujedno je i njihovo mišljenje. Knjige nikad nisu čitali jer bolje je sjediti po sjelima u komšiluku, tamo kupe informacije po život važne. „Prošao sam puno u životu“ im je omiljena rečenica a godinama nisu maknuli guzicu ispred TV-a ili kompjutera.

Mahaluše – jezikuše koje koriste svaku priliku da olaju svoje komšinice. One naprosto znaju sve što se dešava u vašim životima. Poznaju vas bolje i od vas samih. Ko se je s kim čvrknuo, kad i gdje su im omiljene teme. Škola ih nije zanimala jer je bilo zanimljivije u grmlju iza škole ili na zadnjim sjedištima. Ipak, namazane finoćom pronađu svog avlijanera. Očajno čekaju kad će da se presele u drugu mahalu, jer tobože ima i tamo materijala za lajanje.

Krkani/Zvjerke – napuhani steroidima, utegnutih majica i tonama gela ulaze ponosno u svaki kafić. Najčešće ih možete naći za šankom kako su izbacili svoju desnu ili pak lijevu napuhanu ručerdu kao mamac za „žemsko čeljade“. Uvijek „razmišljaju“ donjom glavom jer gornja je prazan prostor gdje vjetar svakodnevno puše. Dok njihovi miševi istražuju nove rupice, njihove mačke sjede kod kuće i predu.

Sponzoruše – dekolteom vam se unose u facu tokom razgovora, tona šminke u bilo koje doba dana , štikle za „sigranje“ jer kako će je neko tobože primjetiti i obavezan dopičnjak da se svi muškarci za njom okreću. Zadiviće je svaki muškarac onog trenutka kada izvadi novčanik ili ključeve od auta. Stoja, Seka, Dara i ostali pakleni šund su joj životni uzori. Ako je Šeherzada mogla dati Onuru za pare, ima i ona svoje razloge i životne potrebe zašto su joj noge uvijek u zraku.

Fejsbukaši – očajnici bez stvarnog života koji će vam satima pričati s kim su chatali, ko im je lajkao status, koliko lajkova imaju na slici i koliko im eksera treba da sagrade kuću u cityville-u. Prijatelja imaju preko hiljadu a nemaju s kim kafu popiti. Ako negdje odu, slike i status će uploadovati odmah jer mora se čovjek nekad i pohvaliti nečime. Najlakše ćete ih prepoznati po nepismenosti i sa „spikom“ neće meni niko govoriti kako da ja pišem, važno je da se razumijemo, greška u pisanju. Pa pobogu, da li ste nekad čuli za pravopis? Da, ona zelena knjiga gdje velikim slovima piše PRAVOPIS, to je ta.

Lizači/Potrčkala – arogantne i ufurane fukareštine čiji životni moto je odijelo čini čovjeka. Kravate do grla, od jutra do sutra. Vokabular jadan i čemeran sa par riječi kojima ni oni ne znaju značenje. Uvukli bi se u guzicu da mogu sa svojim ulizivanjem. Posvuduše koje koriste svaku priliku za promociju. Potrčakala su starijih lažova i strvinara koji im rado prenose iskustvo i znanje. Njihov najjači adut je jezik, ne zbog rječitosti i alokventnosti nego treba znat lizat - hoćete danju, hoćete noću. Smatraju se budućim zvijezdama vodiljama našeg društva. A gdje da nas vode, u svijetlu „gujcu“?

Džamijaši - nikada nišu čuli za „ikre bismi rabbike“ ili uči, čitaj, proučavaj. Koriste svaku priliku da nazovu selam a ne znaju ni šta su rekli. Tumače Kuran i sunnete a nemaju veze sa vezom, glupoća im izvire iz usta svaki put kada spomenu vjeru i tumače je. Čast izuzecima. Muškarac može imat četiri žene, žena je za kuću, žena je stvorena od muškarčevog rebra i niz nebuloza koje krase njihovu ličnost i karakter. Idioti zatucani, ko vas je nosio devet mjeseci u svojoj utrobi?

Gradska raja – to su propaliteti i šljam koji su toliko namazani da vam treba mistrija da skinete sav taj pokvareni margarin. Niko ih ne smatra ni gradskom niti rajom osim njih samih. Kreću se u zatvorenim grupama koje misle da su pokupile svu pamet svijeta. Svaki dan ćete ih vidjeti na popodnevnim i večernjim kafama. Dok mamica i tatica daju markicu za kaficu sve je uredu. Obično su neobrazovani narcisoidni egomanijaci koji žive od slave svoga prezimena ili mjesta prebivališta svoga čukun dede.

Ipak, postoji nada. Nada da će raja i radiše, oni „nenormalni“ koji su na stalnoj meti pobrojane elite, postati mnogobrojniji i da će njihov glas i svijest napokon upaliti lampu u sobi punoj tame. Do tada, sakrijte brže članske karte elitnih društava jer doći će vrijeme kada će se sramota vratiti u modu. Jedva čekam.

headbanger

#2 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by headbanger » 12/05/2011 08:22

fin opis pojedinacnih karakteristika kod ljudi
i nista vise
sve bi bilo ok da je tekst pisan u prvom licu, ali ovako mi "smrdi" na 'ja sam najpametniji jer ja nisam mahalas, dzamijas, FGR ..."
ali da je autor malo bolje razmislio o sebi, sto bi trebao uciniti ako se misli ikada ozbiljnije baviti pisanjem, nasao bi sve naborjane karakteristike u sebi

evo ja priznajem da sam se nasao u svakoj karakteristici
jesam mahalas, hebi ga nekada se otraca kolega, kolegica, problematicni clan porodice itd itd
jesam fejsbukas, kada negdje odem pa se uslikam stavim pokoju sliku na fejs, a zamisli imam raje sa kojojm svakodnevno ispijam kafe
jesam i dzamijas ali ne kako ga autor opisa, nekada kada se zapije (kako neprikladno) baci se suplja o vjeri, i svak svoje tumacenje iznosi
jesam i avlijaner, nakada i ja sjedim pred tv-om pa onda majstoru zidaru govorim kako treba raditi jer sam ja to vidio na discovery-u
itd itd itd
pa dovoljno je prelistati ovaj forum pa da se vide sve naborjane karakteristike

znaci tekst je ok opis, mada ni to nije nista novo, mozda je novo populaciji koja "cita" taj sajt
ali sjecam se da je kruzio zeza mail sa opisom raznih karaktera

i opet da kazem, sve bi bilo ok da je i sam autor u sebi prepoznao opisane karakteristike, jer niko nije savrsen i bezgrijesan

i da skontao sam na sta autor ukazijue ali mi znamo sta se desava oko nas, pitanje je ko je kriv, ja nisam sigurno (valja li ova)
krivi smo si sami, kada to sto prije skontamo popravit ce e i situacija u drustvu, kada bude spremni odreci se nekih stvari onda ce nam biti bolje, i kada prestanemo razmisaljti tipa JA JA I SAMO JA

uh sto svasta napisa a nista veze s vezom nema

uvijek dobar post

#3 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by uvijek dobar post » 12/05/2011 08:34

svaka generalizacija je pogrešna pa tako i ova (o generalizacijama).

Drvosjeca iz Dejcica

#4 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 12/05/2011 08:46

uvijek dobar post wrote:svaka generalizacija je pogrešna pa tako i ova (o generalizacijama).
Na žalost nije to generalizacija, to je stvarnost našeg društva. Evo jednog banalnog primjera. Dolazim sa dvoje malodobne djece da predam za izdavanje novog pasoša. Ljudi lijepo napravili poseban šalter za ljude sa djecom, tamo stoji 15 dripaca koji ne umiju da pročitaju da je to samo šalter za osobe sa djecom. Dakle, bezobrazluk, nekultura i šarlatanstvno je okosnica našeg novokomponovanog društva.

headbanger

#5 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by headbanger » 12/05/2011 08:56

@drvosjeca
i sta si ti uradio
jesi li ih opomenuo da stoje u pogresnom redu
mozda su im sluzbenici rekli da stanu u taj red, jer nije bilo nikoga, da bi rasteretili druge redove

Drvosjeca iz Dejcica

#6 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 12/05/2011 09:03

headbanger wrote:@drvosjeca
i sta si ti uradio
mozda su im sluzbenici rekli da stanu u taj red, jer nije bilo nikoga, da bi rasteretili druge redove
To je zasebna prica i nije za ove diskusije, na kraju sam naravno ispred njih predao jer im službenici nisu rekli da stanu u taj red i još uvijek su velike gužve tako da je nezamislivo da šalter bude prazan. :oops:

Klodovik

#7 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by Klodovik » 12/05/2011 09:09

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
uvijek dobar post wrote:svaka generalizacija je pogrešna pa tako i ova (o generalizacijama).
Na žalost nije to generalizacija, to je stvarnost našeg društva. Evo jednog banalnog primjera. Dolazim sa dvoje malodobne djece da predam za izdavanje novog pasoša. Ljudi lijepo napravili poseban šalter za ljude sa djecom, tamo stoji 15 dripaca koji ne umiju da pročitaju da je to samo šalter za osobe sa djecom. Dakle, bezobrazluk, nekultura i šarlatanstvno je okosnica našeg novokomponovanog društva.
Drugi banalan primjer. Zadnji koncert EKV-a u Domu mladih prije rata, gužva na ulazu ogromna, guranje, ulaze ljudi jedni preko drugih, sa svih strana oko vrata. Lakin koncert prije par godina za vrijeme SFF-a, isto u Domu mladih, ljudi stoje u redu od 20 do 30 metara, ulazi se lagano, bez velike frke, redari rade svoj posao.

headbanger

#8 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by headbanger » 12/05/2011 09:14

headbanger wrote:@drvosjeca
i sta si ti uradio
To je zasebna prica i nije za ove diskusije, na kraju sam naravno ispred njih predao jer im službenici nisu rekli da stanu u taj red i još uvijek su velike gužve tako da je nezamislivo da šalter bude prazan. :oops:
e vidis ti si stao ispred njih a neko ce ici linojm manjeg otpora i usutiti se, neko jednostavno nece da se svajda, ako dodje do svadje, ali ipak kada bi svi postupili kao ti bilo bi sve drugacije
to je ono sto ja kazem do drustva je pojedinac ne moze nista, a od pojednica sve krece, zacarani krug
ali imas jos jednu stvar, sta da je u tvom slucaju doslo do svadje pa cak i saketanja mislis da bi ti neko pomogao
kontas sta hocu da kazem
prvo mi trebamo sami sa sobom raskrstiti neke stvari pa onda ganjati moral i pravdu

Gospoda Ministarka

#9 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by Gospoda Ministarka » 12/05/2011 09:28

Ni tam' ni vam', previse grupisanja i generalizacije.

JEDRILICA

#10 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by JEDRILICA » 12/05/2011 09:36

Klodovik wrote:
Drugi banalan primjer. Zadnji koncert EKV-a u Domu mladih prije rata, gužva na ulazu ogromna, guranje, ulaze ljudi jedni preko drugih, sa svih strana oko vrata. Lakin koncert prije par godina za vrijeme SFF-a, isto u Domu mladih, ljudi stoje u redu od 20 do 30 metara, ulazi se lagano, bez velike frke, redari rade svoj posao.

treci banalan primjer. Za prvi maj sam bio na odmoru u BiH. Moje dijete od 4 godine je po prvi put naslo raju u mahali. :D sjedili su na zidicu i ja im kupio po sladoled. Od trojice njegovih jarana jedan malac baci papir na ulicu a druga dvojica ga napadnu sto je to uradio. Nisam mogao da vjeruje i bio sam ponosan na tu djecu od 6 i 7 godina. :thumbup:
Prije rata je to bilo u mnogo gorem stanju.

JoseMujica
Has thanked: 105 times
Been thanked: 77 times

#11 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by JoseMujica » 12/05/2011 09:42

dobri su ti ovi mainstream profili......svakako sve profili koje obilazim u širokom luku.... ne znam samo šta ti znači prava raja (mislim na ovo s kraja) ?

Ima tu još jedno do 5% ljudi u BiH, individualaca, koji čitaju, ali koji dugoročno nemaju šanse da se njihov glas čuje, jer ne pripadaju klanovima, klikama i plemenima i nadam se da će i ostati van toga, da barem imam s kime popit kafu.

open the pendzer

#12 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by open the pendzer » 12/05/2011 10:20

Ja ne kontam sto se mnogi boje stvari nazvati onakvim kakvim jesu.

Jel pogresno ovo drustvo u kojem je normalno reci "snas`o se, dos`o do para" kad neko ukrade, pokrade, ojadi neku firmu, grupu ljudi dovede na rub egzistencije, drustvo u kojem ne mozes dobiti zdravstvenu uslugu bez da masno potplatis, u kojem ti za prelazak jebene ulice treba platiti taksu u opstini, u kojem je bitno da u trznom centru nema pive i tako se dokazuje bliskost Bogu a u isto rijeme se Bog psuje, krade se, pljacka se, kladionice na svakom koraku, svaki dan sve vise i vise zbodenih, upucanih, policija nemocna, korumpirana, sudstvo nemocno, korumpirano, za Bajram se ti isti ubice, kladionicari, cakijasi, korumpirani policajci, zdravstveni radnici, univerzitetski profesori, medicinske sestre, sluzbenici u opstini, upicane u nova odijela i odu u dzamiju, familiji u posjetu, Nedzad Brankovic se sa malih ekrana smjeska dok mu se voditelji uvlace u dupe a hanuma Brankovic objasnjava da ona za Bajram i ne kuha, ona ima poslugu i kuharice... zar je pogresno takvo drustvo nazvati pravim imenom, balinluk?

Onaj ko se na ovo uvrijedi, moze biti samo balija. Normalan covjek, Bosnjak, se uvrijediti nece.

Isto kao sto ce se cetalj uvrijediti kad mu kazes da je ovo isto tamo kod njih, cetnitet ili kako god hocete. Normalan i posten covjek, Srbin, se moze samo sloziti sa cinjenicama.

Balije, cetnici i ustase su sebi napravili drzavu po mjeri, ili da ih sve generalno nazovem djikanima, medjedima, seljacinama, boli me racku ko ce se uvrijediti, molim samo postene seljake koji zive od svog rada na polju ili sa zivotinjama da se nme uvrijedi jer ne mislim na njih kad kazem seljacina. Mislim na taj primitivni mentalitet pecinskog covjeka. Mentalitet u kojem nema rada, reda i discipline.

Sto bi jedan moj kolega rekao, u 11 ujutro ne mozes proci ulicom od skupocjenih kola, kad ih zaradi i od cega ih kupi ako se u sred radnog vremena vozika i trazi najbolju kafanu. Sve go medjed, djikan i grmalj.

♥ Julianna ♥

#13 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by ♥ Julianna ♥ » 12/05/2011 10:45

JoseMujica wrote:dobri su ti ovi mainstream profili......svakako sve profili koje obilazim u širokom luku.... ne znam samo šta ti znači prava raja (mislim na ovo s kraja) ?

Ima tu još jedno do 5% ljudi u BiH, individualaca, koji čitaju, ali koji dugoročno nemaju šanse da se njihov glas čuje, jer ne pripadaju klanovima, klikama i plemenima i nadam se da će i ostati van toga, da barem imam s kime popit kafu.

Dovoljno za Stranku MARGINALACA. Nismo ni desno ni lijevo nego vazda donji.

JoseMujica
Has thanked: 105 times
Been thanked: 77 times

#14 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by JoseMujica » 12/05/2011 10:52

kako ono dobro Osim reče: U Bosni kvalitetni ljudi imaju kompleks niže vrijednosti, a nekvalitetni nemaju nikakve komplekse

treba uzeti čitati Ćopićevu "Osmu ofanzivu"...i to je to samo u drugom vremenu

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by ladyblue18 » 12/05/2011 11:31

Previse...svega...

Šef

#16 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by Šef » 12/05/2011 11:37

Neka te na krupljani.ba. Još treniraj pa se javi za koju godinu.

sabboism

#17 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by sabboism » 13/05/2011 23:21

Hvala vam na komentarima!
Kolumna nije imala cilj da uvrijedi nikoga nego jednostavno da ukaže u kom pravcu naše društvo ide što je žalosno po mojoj skromnoj procjeni, nisam nikoga svrstavao nigdje i nije stvar individualizma, ali valjda dolazi bolje vrijeme gdje ćemo napokon one istinske vrijednosti početi da cijenimo...
Pozdrav!...:)

sabboism

#18 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by sabboism » 13/05/2011 23:24

Šef wrote:Neka te na krupljani.ba. Još treniraj pa se javi za koju godinu.
Nemam ambicija baviti se novinarstvom ili biti kolumnista tako da no sikiriki, ovo je rekreatvino malo...:)

_Sarajka

#19 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by _Sarajka » 13/05/2011 23:44

Mislim da se ti iz nekog razloga previše baviš ljudima ( višak slobodnog vremena.. vjerovatno ) i kraj je čista melodrama... u tri rečenice :)

sabboism

#20 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by sabboism » 14/05/2011 02:36

Tratinčica84 wrote:Mislim da se ti iz nekog razloga previše baviš ljudima ( višak slobodnog vremena.. vjerovatno ) i kraj je čista melodrama... u tri rečenice :)
Nije višak slobodnog vremena, nego profesionalna deformacija!...Melodrama ili ne, nažalost, ne može me niko ubijediti suprotno...:)

terra_incognita

#21 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by terra_incognita » 14/05/2011 03:39

Profili zaista postoje ali po cemu se ti razlikujes od svih njih u trenutku kada izgovaras dopicnjak i nekoga nazivas fukaretsina ?
Mislim, ni po cemu, samo sto svoj profil nisi naveo.

Ako hoces da naucis kako se pisu i sazimaju kolumne, Amitz E. Dulniker (Milan Kamponeski), kao prvi stepenik u tvom kolumnistickom razvoju. Kolumna nije puko pljuvanje, ona mora imati dozu satire.

Ovako treba da izgleda kolumna, kao i svaki drugi sastav, treba da ima uvod, razvoj te price, neku bar prividnu katarzu i rasplet a ne samo teze.
A kad si vec kod teme pravopis, nedostaje ti pregrst zareza.

Dan 184. - Biti isti, biti poseban . .
Dragi dnevniče, mi smo u 21. veku postali nevidjeno razmaženi, lenji, sebični. Kapiram da ovolika potreba za komforom nije zabeležena još od orgija u Starom Rimu. Ovde se guzica ne smiruje dok ispod nje ne bude toliko mekano, da ako je nekako moguće..., nadje način da večito lebdi u vazduhu. Mekano za ispod dupeta je nekako izbilo na vrh liste merila uspeha i sreće u modernoj civilzaciji. Kad pitaš mladi bračni par zašto nema decu? Odgovor je obično kontrapitanje "a kako da imam decu kad nemam sredjen život?". Pa kako može tamo neki Maradona iz Marinkovu baru da ima dece i do sto komada i da mu ništa ne hvali. Čim mali Bekam nauči da kaže "Daj", tata Maradona ga pošalje sa starijim bratom na kante da uči zanat, i napravi novo čeljade mama Madoni. I već ima omanju diviziju prosjaka i kantobrljača. A mladi bračni par u Beogradu, ne. Nisu dovoljno uspešni. Ne mogu sada da imaju decu zato što imaju samo Fiat Punto, a za decu ti je potreban džip ili bar mini ven. Morala bi onda jedna soba da se odvoji za dete, a to znači krečenje te sobe u roze ili plavo, a znaš koliko košta moler. I ko će to da hrani, ko će da ustaje kad cmizdri, da ga školuje u inostranstvu da bude uspešno . . a mali Bekam radi, li radi, uveliko skuplja kartone. Nesvestan da uveliko grabi ka The Uspehu. I tako dvadesetpetogodišnji Maradona (otac osmoro dece) jednog dana u novinama ugleda PR, NLP tekst pod nazivom "Budite uspešni" by NLP kouč mr dr pr Mita Kul Perić". Sricao je Maradona ona slova bar, čuku, čuku i po, "želja, plan, motivacija, uspeh, sreća" i na kraju skapirao da je upravo pročitao sve ono što je osećao da mu nedostaje u životu. Pravi savet kako da bude uspešan. Konačno je Maradona skapirao da nije trebalo da pravi tolku decu dok ne kupi mini ven. Pa da ih onda tim mini venom razvozi na posao. Ponešen novim elanom naš Ciga je uposlio svoj čopor da još više radi i privredjuje, ne bi ili im obezbedio prevoz do kanti na kojima rade. I posle godinu dana kupio je razdrkani Reno Espejs od jednog drugog Cigu tu isto iz Marinkovu baru. Čoveče, koje radosti. Bar dva meseca Maradona nije skidao osmeh sa lica, naročito kada bi svojom limuzinom ulazio u dvorište ispred svoje kartonjerke. Medjutim posle dva meseca Mitu je obuzelo čudno do sada nepoznato osećanje. Želeo je da ima noviji Espejs. Video je na nekom placu za prodaju vozila jedan lep, crveni metalize, koji je bio na popustu. I pogadjaš dnevniče, zapeo je još više da bi ga zaradio. Zrno, po zrno, pogača, karton, po karton noviji Espejs. Sreća je trajala, mesec dana. Nova tuga i novi zapinj, i tako je došao još noviji Espejs, 15 dana sreće. Pa noviji, 5 dana. Kada je kupio peti Espejs po redu Mardona je skapirao da mu je potreban novi izazov. Otvorio je kafić u Marinkovu baru. Zatim ga je proširio na restoran, a onda i na noćni klub, koji je mogao da primi 500 zvanica vikendom za neku svadbu. U medjuvremenu Maradona je krenuo na kurs kod njegovog velikog gurua dr mr pr NLP Mite, koji ga je naučio da uvek ima pozitivan stav prema životu, uz konkretnu edukaciju u kojoj ga je naučio tehnikama pregovaranja, kako da gestikulacijom pokažeš da si ti car, a onaj prekoputa tebe imbecil. Koga gde da potapšeš tokom rukovanja, kako da kontrolišeš grimase i slično. Još ga je NLP Mita gratis posavetovao da se bavi Yogom bar pola sata dnevno da otkloni stres od kojeg više ne može da spava. Takodje mu je dao vizit kartu svog prijatelja koji radi sisteme video nadzora i obezbedjenja. Preporučio odličnog kardiologa za probleme sa srcem nakon dva srčana udara koje je Maradona doživeo protekle godine. Ali ono što je najvažnije kada god Maradona nije mogao da spava zbog hipoteke nad klubom, restoranom i javnom kućom koju je otovorio u medjuvremenu Mita bi ga tako prijateljski potapšao po ramenu rečima "Važno je samo da misliš pozitivno i uspeh će doći sam od sebe" I stvarno Maradona je uvek mislio pozitivno, imao plan i bio najuspešniji ganci u Marinkovu baru, doduše njegov omiljeni sin Bekam se medjuvremenu navukao na heroin, kao i Britni, Ronaldo i Ekrem, a njega odavno ništa nije činilo srećnim. Izuzev tapšanja po ramenu njegovog velikog NLP gurua. I tako jednog jutra nakon pozdrava Suncu Maradona shvati da nije tarabio svoju Madonu cirka tri godine, a to ga je nekad činilo baš srećnim. Medjutim kako se podigao da je pozove, strefila ga je srčka i likvidirala na mestu. U medjuvremenu je onaj naš bračni par iz Beograda uspeo da kupi mini ven, i da dobije sina iz trećeg puta. I onda su okačili milon slika na fejsbuku svoje bebe. Jer je to kul, a oni su srećni kad drugi ljudi misle da su oni kul. Narvoučenije: Ljudi su idioti. Moj dnevniče.
Od: Amitz E. Dulniker, besmisleni dnevnik i ostale nepotrepštine jednog H8-era

sabboism

#22 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by sabboism » 16/05/2011 09:41

terra_incognita wrote:Profili zaista postoje ali po cemu se ti razlikujes od svih njih u trenutku kada izgovaras dopicnjak i nekoga nazivas fukaretsina ?
Mislim, ni po cemu, samo sto svoj profil nisi naveo.

Ako hoces da naucis kako se pisu i sazimaju kolumne, Amitz E. Dulniker (Milan Kamponeski), kao prvi stepenik u tvom kolumnistickom razvoju. Kolumna nije puko pljuvanje, ona mora imati dozu satire.

Ovako treba da izgleda kolumna, kao i svaki drugi sastav, treba da ima uvod, razvoj te price, neku bar prividnu katarzu i rasplet a ne samo teze.
A kad si vec kod teme pravopis, nedostaje ti pregrst zareza.

Dan 184. - Biti isti, biti poseban . .
Dragi dnevniče, mi smo u 21. veku postali nevidjeno razmaženi, lenji, sebični. Kapiram da ovolika potreba za komforom nije zabeležena još od orgija u Starom Rimu. Ovde se guzica ne smiruje dok ispod nje ne bude toliko mekano, da ako je nekako moguće..., nadje način da večito lebdi u vazduhu. Mekano za ispod dupeta je nekako izbilo na vrh liste merila uspeha i sreće u modernoj civilzaciji. Kad pitaš mladi bračni par zašto nema decu? Odgovor je obično kontrapitanje "a kako da imam decu kad nemam sredjen život?". Pa kako može tamo neki Maradona iz Marinkovu baru da ima dece i do sto komada i da mu ništa ne hvali. Čim mali Bekam nauči da kaže "Daj", tata Maradona ga pošalje sa starijim bratom na kante da uči zanat, i napravi novo čeljade mama Madoni. I već ima omanju diviziju prosjaka i kantobrljača. A mladi bračni par u Beogradu, ne. Nisu dovoljno uspešni. Ne mogu sada da imaju decu zato što imaju samo Fiat Punto, a za decu ti je potreban džip ili bar mini ven. Morala bi onda jedna soba da se odvoji za dete, a to znači krečenje te sobe u roze ili plavo, a znaš koliko košta moler. I ko će to da hrani, ko će da ustaje kad cmizdri, da ga školuje u inostranstvu da bude uspešno . . a mali Bekam radi, li radi, uveliko skuplja kartone. Nesvestan da uveliko grabi ka The Uspehu. I tako dvadesetpetogodišnji Maradona (otac osmoro dece) jednog dana u novinama ugleda PR, NLP tekst pod nazivom "Budite uspešni" by NLP kouč mr dr pr Mita Kul Perić". Sricao je Maradona ona slova bar, čuku, čuku i po, "želja, plan, motivacija, uspeh, sreća" i na kraju skapirao da je upravo pročitao sve ono što je osećao da mu nedostaje u životu. Pravi savet kako da bude uspešan. Konačno je Maradona skapirao da nije trebalo da pravi tolku decu dok ne kupi mini ven. Pa da ih onda tim mini venom razvozi na posao. Ponešen novim elanom naš Ciga je uposlio svoj čopor da još više radi i privredjuje, ne bi ili im obezbedio prevoz do kanti na kojima rade. I posle godinu dana kupio je razdrkani Reno Espejs od jednog drugog Cigu tu isto iz Marinkovu baru. Čoveče, koje radosti. Bar dva meseca Maradona nije skidao osmeh sa lica, naročito kada bi svojom limuzinom ulazio u dvorište ispred svoje kartonjerke. Medjutim posle dva meseca Mitu je obuzelo čudno do sada nepoznato osećanje. Želeo je da ima noviji Espejs. Video je na nekom placu za prodaju vozila jedan lep, crveni metalize, koji je bio na popustu. I pogadjaš dnevniče, zapeo je još više da bi ga zaradio. Zrno, po zrno, pogača, karton, po karton noviji Espejs. Sreća je trajala, mesec dana. Nova tuga i novi zapinj, i tako je došao još noviji Espejs, 15 dana sreće. Pa noviji, 5 dana. Kada je kupio peti Espejs po redu Mardona je skapirao da mu je potreban novi izazov. Otvorio je kafić u Marinkovu baru. Zatim ga je proširio na restoran, a onda i na noćni klub, koji je mogao da primi 500 zvanica vikendom za neku svadbu. U medjuvremenu Maradona je krenuo na kurs kod njegovog velikog gurua dr mr pr NLP Mite, koji ga je naučio da uvek ima pozitivan stav prema životu, uz konkretnu edukaciju u kojoj ga je naučio tehnikama pregovaranja, kako da gestikulacijom pokažeš da si ti car, a onaj prekoputa tebe imbecil. Koga gde da potapšeš tokom rukovanja, kako da kontrolišeš grimase i slično. Još ga je NLP Mita gratis posavetovao da se bavi Yogom bar pola sata dnevno da otkloni stres od kojeg više ne može da spava. Takodje mu je dao vizit kartu svog prijatelja koji radi sisteme video nadzora i obezbedjenja. Preporučio odličnog kardiologa za probleme sa srcem nakon dva srčana udara koje je Maradona doživeo protekle godine. Ali ono što je najvažnije kada god Maradona nije mogao da spava zbog hipoteke nad klubom, restoranom i javnom kućom koju je otovorio u medjuvremenu Mita bi ga tako prijateljski potapšao po ramenu rečima "Važno je samo da misliš pozitivno i uspeh će doći sam od sebe" I stvarno Maradona je uvek mislio pozitivno, imao plan i bio najuspešniji ganci u Marinkovu baru, doduše njegov omiljeni sin Bekam se medjuvremenu navukao na heroin, kao i Britni, Ronaldo i Ekrem, a njega odavno ništa nije činilo srećnim. Izuzev tapšanja po ramenu njegovog velikog NLP gurua. I tako jednog jutra nakon pozdrava Suncu Maradona shvati da nije tarabio svoju Madonu cirka tri godine, a to ga je nekad činilo baš srećnim. Medjutim kako se podigao da je pozove, strefila ga je srčka i likvidirala na mestu. U medjuvremenu je onaj naš bračni par iz Beograda uspeo da kupi mini ven, i da dobije sina iz trećeg puta. I onda su okačili milon slika na fejsbuku svoje bebe. Jer je to kul, a oni su srećni kad drugi ljudi misle da su oni kul. Narvoučenije: Ljudi su idioti. Moj dnevniče.
Od: Amitz E. Dulniker, besmisleni dnevnik i ostale nepotrepštine jednog H8-era
Hvala, ne bi htio da ulazim u diskusije a mogu svašta nešto reći...nedostaje možda dva do tri zareza, pregršt nikako tu moram da te ispravim ali jb ga ko radi griješi..što se tiče prvog komentara, ja nisam nikog imenovao niti svrstavao nigdje, pa ni sebe...ljudi se jednostavno sami pronađu...:)

sarajev_o

#23 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by sarajev_o » 16/05/2011 10:40

Odlican tekst tacno opisuje pojedince koje znam.

sabboism

#24 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by sabboism » 17/05/2011 10:06

sarajev_o wrote:Odlican tekst tacno opisuje pojedince koje znam.
"Hvala"...)

headbanger

#25 Re: Elitna društva bh. šljama

Post by headbanger » 17/05/2011 10:09

evo od sada cemo svi govoriti kako je super tekst da bi ti mogao svrsavati
aok ne znas prihvatiti kritiku i iz kritike izvuci nesta pozitivno onda se mani pisanja

bas ti je cool tekst super

Post Reply