kreativno razmišljanje, ideje, pos. uspjesi i iskustva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
oridjidji

#1 kreativno razmišljanje, ideje, pos. uspjesi i iskustva

Post by oridjidji » 11/05/2011 21:48

Ljudi su se oduvijek pitali kako da budu kreativniji, kako da stvore dobru ideju, istraju u njenom ostvarenju, ostvare svoje zacrtane ciljeve, te steknu dobre poslovne rezultate i iskustvo... Posto zivimo u sredini u kojoj smo nerijetko nemotivisani zato sto nase ideje ne mogu da dozive svoja ostvarenja (cast rijetkim izuzetcima), volio bih da u ovoj temi pricamo o svemu sto bi nas moglo potaci da budemo produktivniji, nesputaniji u ostvarenju nasih ideja, razmjenimo savjete, razmisljanja, ideje realizovane neralizovane, strucnu literaturu i sve ono sto bi nas moglo odvesti do naseg pojedinacnog ili kolektivnog uspjeha... nek ova tema bude mjesto naseg okupljanja, mozda neko prepozna potencijalnog partnera, stekne novog druga, prijatelja ...

U masi mojih razmisljanja, stvorila se davno ideja da stvorim jedan bosanskohercegovacki casopis poput CKM, FHM, MAXIMA. Od FANA posljegnjeg magazina za omladinu u BH nepostoji nijedan lokalni magazin koji je imao takvu popularnost. Trazio sam moguce partnere medju poznanicima, drugovima, pojedinim prijateljima, niko mi nikada nije ponudio ruku za saradnju, raja je bila skepticna. Htio sam prvo da napravim portal, pa taj portal zaviti u pdf magazin, a onda uz adekvatan marketing i projektnu dokumentaciju prodati ideju drugome ili ako se steknu uslovi u kooperaciji sa nekim vecim izdavacem stvoriti jedini magazin te vrste u BIH-a. Naravno nisam uspio... Ali ta ideja je jos u mojoj glavi... stoji zaledjena ...

Volio bih da i vi ovdje pisete svoje ideje, dajete svoje pohvale kritike istih, pisete o svemu sto bi trebali i morali uraditi da bi se ostvarile iste davajuci savjete, dajuci neku novu viziju istim idejama, pricali o vasim iskustvima, dobrim poslovnim knjigama i mnogim drugim dobrim i korisnim stvarima....

:bih: :sax:

oridjidji

#2 Re: kreativno razmišljanje, ideje, pos. uspjesi i iskustva

Post by oridjidji » 11/05/2011 23:15

Knjiga koju vrijedi procitati...

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Leon ... nje-1_5373

Leon Richardson - Investiranje 1
Zlatna pravila uspješnog ulaganja

Leon Richardson: Zdravim razumom se najdalje stiže.
Leon Richardson, širom svijeta poznati financijski stručnjak i pisac, otkrio je zlatni ključ do bogatstva investiranjem. Temeljitim poznavanjem svjetskog tržišta i zavidnom intuicijom za pravodobno reagiranje, uspio je steći pravo bogatstvo, te pomoći drugima da ga povećavaju i sačuvaju.

Većinu ljudi iznenađuje činjenica da je novac teže sačuvati nego ga steći.
Investitor amater je onaj koji se uz svoj posao bavi investiranjem. Ljudi raznih zanimanja poput vlasnika poduzeća, časnika, službenika, pravnika i svih drugih dobro poznaju svoj posao ili struku, te razumljivo nemaju vremena i prilike posvetiti se umijeću investiranja.
Svi investitori imaju isti cilj: ostvariti stvarnu i trajnu sigurnost do koje se dolazi mudrim investicijskim planiranjem. U tome leži pravo bogatstvo. Cilj ove knjige je da pomogne investitoru amateru u organiziranju vlastitih investicija koje će mu donijeti stvarnu i dugoročnu sigurnost.

oridjidji

#3 Re: kreativno razmišljanje, ideje, pos. uspjesi i iskustva

Post by oridjidji » 11/05/2011 23:17

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Leon ... nje-2_5374

Leon Richardson - Investiranje 2
Nekretnine, dionice, zlato... ili poduzetništvo

Saznajte iskustva tigra iz Hong-Konga, kako su ga zvali, čovjeka koji je s 45 godina ni iz čega, stvorio više multinacionalnih kompanija s više od 100.000 zaposlenih.... Želite li postići stvarnu i trajnu sigurnost investiranjem i pri tome ne izgubiti svoj novac, usvojite savjete iz ovih jedinstvenih priručnika, jer kako autor kaže: Imenima ljudi koji su zaradili novac ulaganjem dala bi se ispisati knjiga, ali imenima onih koji su zaradili novac, a nakon toga ga izgubili, mogla bi se popuniti čitava knjižnica.

oridjidji

#4 Re: kreativno razmišljanje, ideje, pos. uspjesi i iskustva

Post by oridjidji » 12/05/2011 00:34

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Robe ... ovca_5299/

Robert Kiyosaki i Sharon Lechter - Kvadrant protoka novca

Vodič bogatag oca u financijsku slobodu.
Knjiga Roberta Kiyosakija, knjiga "Kvadrant protoka novca" otkrit će vam zašto neki ljudi rade manje, zarađuju više, plaćaju manje poreze i osjećaju se financijski sigurnijima od drugih. Stvar je jednostavno u tome da treba znati iz kojeg kvadranta raditi i kada. Jedan od razloga financijske borbe većine ljudi je nerazumijevanje načina na koji novac djeluje. Da bi postali bogati ili barem riješili svoje financijske probleme trebate prijeći na desnu stranu kvadranta. Što to znači?

U knjizi «Kvadrant protoka novca» Robert Kiyosaki objašnjava razliku između zaposlenika i poduzetnika, bogatih i siromašnih, između onih na lijevoj i desnoj strani. Ta razlika leži u činjenici da osobe u svakom kvadrantu žive na svoj jedinstven način. Svatko od njih ima svoje vrijednosti, svoj mentalni sklop, svoje snage i slabosti, interese, vještine, puteve obrazovanja. Put do uspjeha i financijske slobode vodi od lijeve do desne strane. To zahtjeva prije svega promjenu - promjenu onoga što smo mi u svojoj najdubljoj srži. A to je najteže i malo je takvih koji su spremni na toliku promjenu. Ali zato i ima samo malo onih koji su bogati i financijski slobodni.

Kvadrant protoka novca prikazuje različite načine stvaranja prihoda:
Na lijevoj strani kvadranta su:
1. Djelatnici (zaposlenik ili radnik)
2. Samozaposleni,
Dok su na desnoj strani:
3. Poduzetnici
4. Investitori

Kakva je razlika između lijeve i desne strane? Pogledajte na koje načine se u svakom od navedenih kvadranata dolazi do dohodka:

1. Čime se bavi ili što zapravo radi djelatnik?
Djelatnik daje svoje vrijeme i za to je plaćen - VRIJEME ZA NOVAC. Pri čemu je zarada ovisna o uloženom vremenu.

2. Što rade samozaposleni?
Samozaposleni daju svoje vrijeme, investiraju i pri tome imaju rizik. Dobit je nešto veća u odnosu na djelatnike (zaposlene). Moto je uradi sam. To su recimo:
Pravnici, Liječnici, ...itd. ali i u ovome su slučaju plaćeni samo za uloženo vrijeme. Npr. od trenutka kada zubar ne "stavlja svoje prste u tuđa usta" ne zarađuje.

3. Što rade poduzetnici?
O tome želimo sa Vama podijeliti nekoliko slijedećih stranica...

4. Što rade investitori?
Investiraju novac kako bi zaradili još više novca.

Ova knjiga odgovorit će na neka od tih pitanja i pomoći vam u pronalaženju vlastitog puta prema financijskoj slobodi u svijetu sve većih financijskih promjena. Napisana je za ljude koji su spremni napustiti siguran posao i potražiti vlastiti svijet financijske slobode kroz duboke profesionalne i financijske promjene u životima.

Nele70

#5 Re: kreativno razmišljanje, ideje, pos. uspjesi i iskustva

Post by Nele70 » 12/05/2011 06:36

5. Šta rade pametni koji vole lovu?
Pišu knjige koje masovno kupuju likovi puni ideja ko govno vitamina, ali su nesigurni...

oridjidji

#6 Re: kreativno razmišljanje, ideje, pos. uspjesi i iskustva

Post by oridjidji » 12/05/2011 14:03

Nele70 wrote:5. Šta rade pametni koji vole lovu?
Pišu knjige koje masovno kupuju likovi puni ideja ko govno vitamina, ali su nesigurni...
Sreca pa ih nekupujem vecinu ih s neta nabavim... ali eto lijepo mi je citati o necijoj ideji, trudu i nacinu na koji su ih realizovali i uspjeli u tome ....

♥ Julianna ♥

#7 Re: kreativno razmišljanje, ideje, pos. uspjesi i iskustva

Post by ♥ Julianna ♥ » 12/05/2011 15:54

Ne fali mi ideja, fali mi kapital :-?
Ima li kakva knjiga a da su u njoj pare???

oridjidji

#8 Re: kreativno razmišljanje, ideje, pos. uspjesi i iskustva

Post by oridjidji » 12/05/2011 19:18

♥ Julianna ♥ wrote:Ne fali mi ideja, fali mi kapital :-?
Ima li kakva knjiga a da su u njoj pare???
ah svi bi mi para, a niko ne zeli da rizikuje i sa ono malo novca sta ima u pokusaju da ga okrene...

najsretniji bih bio kad bi se ljudi opustili i pricali o svojim poslovnim poduhvatima, uspijesnim ili neuspjesnim, kada bi podijelili svoja iskustva i pomogli jedno drugima. makar savjetom, poz. misljenjem dodajuci neku novu dimenziju nasim mislima i idejama, sve u cilju da pomognemo neciji uspijeh.

svi mi imamo nesto sto nam je stajalo na putu da ostvarimo nase ideje u tvome slucaju kapital, u mom to sto nisam imao partnera, u necijem slucaju je nesto trece...

vjerujem da "ruka ruku mije", znaci da bi uspjeli moramo se povremenice posavjetovati sa drugima, razmjeniti misljenje, potraziti pomoc, podijeliti ideje, pa cak ih i nastojati realizovati...

Na ovome forumu vec ima fina tema cini mi se da se zove "mali biznis forumasa" u kojoj razmisljaju kako da pokrenu neki posao, po meni je to vrlo pohvalno i pozeljno sve i da se neuspije lijepo je pricati i sanjati o uspijehu i stvarati u glavi planove za bolju buducnost.

Post Reply