Što je gorivo opet poskupilo!?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Don Zivconi

#1 Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by Don Zivconi » 18/04/2011 08:31

Pa šta se ovo događa ljudi moji gorivo opet poskupljuje i to kontinuiran po desetak pfeninga :x od kako je kriza u Libiji.... Jedino se Italija direktno snadbjevala iz Libije u cijeloj Europi a mi koji dobijamo gorivo sa druge strane imamo poskupljenja :D

Šta ti je Bosna!!!

juventus

#2 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by juventus » 18/04/2011 08:37

Ja sam biciklo aktivirao ponovo, sad koristim auto samo kad moram.

Malo više i pješačim, što je super za zdravlje, tako da ima i pozitivnih stvari.

Tek sada vidim kako sam prije i za gluposti palio auto. Da odem do kladionice 200m, da odem na kafu u kafić udaljen 500m itd.

Toga više nema i bolje je.

antimobbing
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#3 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by antimobbing » 18/04/2011 09:20

Ne samo gorivo, već je sve poskupilo lančano zato što korumpirani i nesposobni kvazi-menadžeri u saradnji sa domaćim izdajnicima svaki dan zadužuju državu i kompletan narod u BiH sa kreditima kod Komercijalnih Banaka koje imaju kamatnu stopu 3,5 puta veću od EU. http://www.beta.ba/index.php?option=com ... &Itemid=76

Banke koje posluju u BiH kupuju novac po kamatnoj stopi od 0,5% do 1% u EU a nama bosancima taj isti novac preprodaju i do nevjerovatnih 15% kamate čime ostvaruju ekstra profit i do 1.500%.

Dakle, korumpirani i nesposobni kvazi-menadžeri u saradnji sa domaćim izdajnicima i sitno-kokošarima poput Sindikata BiH svaki dan zadužuju državu i kompletan narod u BiH sa kreditima kod Komercijalnih Banaka koje imaju kamatnu stopu 3,5 puta veću od EU.

Isti ovaj novac i sredstva od kredita se uopće ne ulaže već se pokradu sa svim onima koji su u talu oko njih, tako da opet našem narodu ostaje da vraća dupli dug narednih desetljeća, ukoliko uopće budemo u stanju da isti vratimo.

Nedavno smo imali takav slučaj sa Željeznicama: http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/2 ... agica.html

Koliko je samo ovakvih i sličnih primjera!?

Pošto su ovi kvazi-menadžeri korumpirani, nesposobni i veze nemaju kako da vrate ove kredite opet u saradnji sa domaćim izdajnicima i sitno-kokošarima poput Sindikata BiH, jedino što znaju jeste povećati cijene životnih namirnica svome vlastitom narodu ...

Međutim, sa svakim povećanjem cijena smanjuje se vrijednost plaće jer ostaje ista, a nemaju uopće sredstava da je povećaju jer smo prezaduženi kreditima kod Komercijalnih Banaka tako da se ovi lakrdijaši i humoristi svakodnevno zapetljavaju u začaranom krugu dugova i kamata.

Zbog ovih kredita sa ovakvim enormnim kamatnim stopama, za par godina kada u potpunosti iscrpe svoj narod, ovi nesposobnjakovići će doći u situaciju da će morati rasprodati sva prirodna bogatstva i resurse naše države, jer će međunarodne institucije će primijeniti svoje posebne mehanizme naplate dugova za EU kreditore.

Velike pameti:

1. Zaduži državu i narod sa kreditima uz enormne kamatne stope veće od EU za 3,5 puta …

2. Pokradi kredite i zaštiti lopove bez ikakvih sankcija da državi i narodu ostane dupli dug …

3. Povećaj cijene i namete narodu neka vraća kredite, uz smanjenje vrijednosti plate …

4. Rasprodaj sve državne prirodne resurse i bogatstva da bi vratili dugove pokradenih kredita …

5. Otmi svu imovinu pod hipotekom od raje koja je prodajom resursa ostala bez posla …

6. Isprati raju na dalek put kada masovno krenu iseljavati se iz BiH, trbuhom za kruhom …

''zaduži = pokradi kredite = rasprodaj resurse = raseli narod'' ali sve prolazi kod našeg polupismenog naroda ...

Sa ovakvom pameti, samo nas dragi Bog može sačuvati - niko više ...
Last edited by antimobbing on 18/04/2011 09:23, edited 1 time in total.

headbanger

#4 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by headbanger » 18/04/2011 09:23

eko sto, pa da im se eto sto, imaju najjaci lobi pa im se da,
haman svaki ministar ima pumpu pa im se da
drzavi nije u interesu da regulise naftno trziste u BiH
moze otici i na 10KM drzava bi sutila

nije meni problem sto ce gorivo poskupiti, nek poskupi na 20KM pa ko ima neka sipa, ali ode sve drugo u pm
ode hljeb, ode brasno, ode sve zivo

Tranquilizer

#5 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by Tranquilizer » 18/04/2011 09:35

ma ja lako cemo za gorivo, ali ode i sve drugo sa cijenom gore :roll:

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 45 times
Been thanked: 153 times

#6 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by O'zone » 18/04/2011 09:35

Ima se-Može se :-)

Ne možeš proči ulicom od vozila tako da gorivo još nije dovoljno skupo, a treba namaknuti para u budžet jel Vi mislite da se silni krediti kojima su FBiH i BiH zaduženi otplaćuju sami ili iz nekih specijalnih fondova? Sve to plaćamo mi skupa sa ratama naših privatnih kredita kod komercijalnih banaka.

Ma dobro nam je kakvi smo :roll:

Zanaaa

#7 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by Zanaaa » 18/04/2011 09:38

Mene nista ne cudi..Kad je psenica poskupila i pekarski proizvodi su..a kad je pala cijena psenice, kod nas naravno hljeb i dalje ostaje po toj cijeni...I koga briga za to! Oni koji bi trebali da se brinu o tome imaju dovoljno novaca da kupe i hljeb od 3km, ali ga i ne kupuju jer stalno jedu po restoranima..zar ne!!

antimobbing
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#8 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by antimobbing » 18/04/2011 09:39

Tranquilizer wrote:ma ja lako cemo za gorivo, ali ode i sve drugo sa cijenom gore :roll:
Pumpe i biznise otvaraju od našeg novca i što je najžalosnije krađom sredstava od kredita koje su podizali kod Komercijalnih banaka.

Većina vlasnika biznisa su bivši direktori državnih kompanija koji su ove kompanije zaduživali u kredite a sredstva krali i vršili raspodjelu ukradenog tala između sebe. Nedavno smo imali takav slučaj u Željeznicama BiH.

Tako da sada vanjski dug BiH iznosi nevjerovatnih 6,25 milijardi KM.

Međutim MMF sada traži da se ovi dugovi vrate u narednim godina: 2012, 2013 i 2014.

Pošto ovi nesposobnjakovići, kokošari i hoštapleri ne znaju kako da to urade jedino što znaju jeste da povećaju cijene života narodu dok plate ostaju iste to jeste, sa svakim povećanjem cijena smanjuje se vrijednost plaće a povećava se siromaštvo naroda.

Sve je tako jasno samo što je naš narod na ovim prostorima polu-pismen.

cat lover

#9 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by cat lover » 18/04/2011 09:40

joj tebeeeeeeee, pa da nam svima bude bolje :?

Don Zivconi

#10 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by Don Zivconi » 18/04/2011 09:46

@antimobbing

sve što napisa tako je

veliki potpis :thumbup:

antimobbing

#11 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by antimobbing » 18/04/2011 09:56

Don Zivconi wrote:@antimobbing

sve što napisa tako je

Šta da radimo ljudi jer sve ode u p.m.?

Evo dao sam jednu ideju za akciju za prvi maj: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 06&start=0

MMF traži da vratimo dug do 2014 godine to znači nakon toga 2015 da ide prodaja svih naših resursa.

Sa ovim nesposobnjakovićima to će nam se i desiti, ukoliko opet ponavljam, samo nas dragi Bog ne sačuva, ali i mi raja moramo nešto odraditi … jer više nemamo vremena.

http://www.beta.ba/index.php?option=com ... &Itemid=76

Nećemo valjda kao ovce blejati dok nas idioti šišaju?

Tranquilizer

#12 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by Tranquilizer » 18/04/2011 10:40

U vezi sa gorivom, ko ima kada neka pogleda :D

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 45 times
Been thanked: 153 times

#13 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by O'zone » 18/04/2011 12:03

antimobbing wrote:

sve što napisa tako je

Evo dao sam jednu ideju za akciju za prvi maj: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 06&start=0

MMF traži da vratimo dug do 2014 godine to znači nakon toga 2015 da ide prodaja svih naših resursa.

Sa ovim nesposobnjakovićima to će nam se i desiti, ukoliko opet ponavljam, samo nas dragi Bog ne sačuva, ali i mi raja moramo nešto odraditi … jer više nemamo vremena.

Ma nema ništa od jaja i 1. Maja ali možemo ovdje preko foruma (nadam se) a uz pomoć portala Sa-x da pokrenemo akciju bojkota točenja goriva odnosno da propagiramo alternativne načine prevoza evo idu nam ljepši dani bicikle pod sebe i vozaj se, može se i pješke preći određene udaljenosti, ko dolazi iz većih udaljenosti prema gradu da se proba organizovati da se kolektivno prevozi jednim automobilom više ljudi a ne jedno vozilo jedan vozač što često vidimo posebno u jutarnjim gužvama, eventualno ko ima koristiti skutere koji "manje troše" i na kraju gradski prijevoz koji jeste nezahvalna varijanta ali bi je trebalo iskoristiti.

Jer udarac po džepu jeste udarac a sve ostalo je samo laprdanje.

Rauber

#14 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by Rauber » 18/04/2011 12:13

O'zone wrote:
antimobbing wrote:

sve što napisa tako je

Ma nema ništa od jaja i 1. Maja ali možemo ovdje preko foruma (nadam se) a uz pomoć portala Sa-x da pokrenemo akciju bojkota točenja goriva odnosno da propagiramo alternativne načine prevoza evo idu nam ljepši dani bicikle pod sebe i vozaj se, može se i pješke preći određene udaljenosti, ko dolazi iz većih udaljenosti prema gradu da se proba organizovati da se kolektivno prevozi jednim automobilom više ljudi a ne jedno vozilo jedan vozač što često vidimo posebno u jutarnjim gužvama, eventualno ko ima koristiti skutere koji "manje troše" i na kraju gradski prijevoz koji jeste nezahvalna varijanta ali bi je trebalo iskoristiti.

:thumbup:
Zaista bi valjalo kad bi sax malo aktivirao istrazivacko novinarstvo i poceo sa prozivanjem odgovornih ljudi za poskupljenje goriva, pa cak kao sto kazes i neki poziv na bojkot.
Koliko sam ja mogao upratiti, zadnjih mjeseci smo poskupljivali gorivo kad bi i u Hrvatskoj cijena skocila, sad tamo miruje a ako je vjerovati Avazu (prekjucerasnji broj cini mi se) u mnogim drzavama nafta pojeftinjuje, samo kod nas cijena raste.

Don Zivconi

#15 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by Don Zivconi » 18/04/2011 12:29

mora da je stara zaliha goriva u pitanju pa cijene rastu :mrgreen: tako je bilo opravdanje prije godinu dvije

antimobbing

#16 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by antimobbing » 18/04/2011 12:32

O'zone wrote: Ma nema ništa od jaja i 1. Maja ali možemo ovdje preko foruma (nadam se) a uz pomoć portala Sa-x da pokrenemo akciju bojkota točenja goriva odnosno da propagiramo alternativne načine prevoza evo idu nam ljepši dani bicikle pod sebe i vozaj se, može se i pješke preći određene udaljenosti, ko dolazi iz većih udaljenosti prema gradu da se proba organizovati da se kolektivno prevozi jednim automobilom više ljudi a ne jedno vozilo jedan vozač što često vidimo posebno u jutarnjim gužvama, eventualno ko ima koristiti skutere koji "manje troše" i na kraju gradski prijevoz koji jeste nezahvalna varijanta ali bi je trebalo iskoristiti.

Hajde da nešto radimo pa šta bilo, jer ovako više ne ide ...

citroen

#17 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by citroen » 18/04/2011 12:35

Odoh sad da zahebajem ove na pumpi,trazicu da mi naspu goriva za 70 feninga :D :D dacu im cijelu marku :D :D :D

antimobbing

#18 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by antimobbing » 18/04/2011 12:38

citroen wrote:Odoh sad da zahebajem ove na pumpi,trazicu da mi naspu goriva za 70 feninga :D :D dacu im cijelu marku :D :D :D
:lol: na kraju ćemo svi prolupati ... :lol:

karanana
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

#19 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by karanana » 18/04/2011 12:43

ljudi i ja sam mislio da nas ovi ovdje jebu u zdrav mozak ali ako pogledate cijene u hrvatskoj i zapadnoj evropi, gdje je u nekim zemljama gorivo i do 1,5 eur....mislim da je ovo realnost ljudovi.

Tranquilizer

#20 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by Tranquilizer » 18/04/2011 12:45

Ma ko u Kini, svi na bajs i idemo :run:

Trebam te

#21 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by Trebam te » 18/04/2011 13:00

I onako imate puno auta, cijena goriva nije pre visoka. Cijena treba ici jos gore. Ljudi uopste ne setaju. I dignite demonstarcije za poboljsanje gradskog prevoza, zasto koristiti auto za svakih 500m. :dance: :thumbup:

Zivjeti na selu od vlastitog rada, maci se iz grada! :mrgreen:

amrica

#22 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by amrica » 18/04/2011 13:09

karanana wrote:ljudi i ja sam mislio da nas ovi ovdje jebu u zdrav mozak ali ako pogledate cijene u hrvatskoj i zapadnoj evropi, gdje je u nekim zemljama gorivo i do 1,5 eur....mislim da je ovo realnost ljudovi.

U Norveskoj 3,8 KM litar, a imaju svoju naftu

antimobbing

#23 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by antimobbing » 18/04/2011 13:10

Eno u Grčkoj http://www.croenergo.eu/Content/Print.aspx?ID=651

počeli sa rasprodajom svih resursa koje imaju da se izvade iz dugova.

Kod nas će ovo biti iza 2015 godine do kada imamo rok da vratimo 6,25 milijardi KM.

Možda će to biti jedina korist ... jer kada nas totalno uvale u dugove i sve nam rasprodaju što imamo … svi ćemo morati otići da živimo po selima … to znači zdrava hrana i život ... što nije tako ni loše na kraju krajeva.

citroen

#24 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by citroen » 18/04/2011 13:30

amrica wrote:
karanana wrote:ljudi i ja sam mislio da nas ovi ovdje jebu u zdrav mozak ali ako pogledate cijene u hrvatskoj i zapadnoj evropi, gdje je u nekim zemljama gorivo i do 1,5 eur....mislim da je ovo realnost ljudovi.

Samo vidi kolika je prosjecna plata u Norveskoj? imaju najbolji zivotni standard u svijetu i cemu se cuditi.Ja da imam platu 3000 eura ne bi gledao koja je cijena goriva ;-)

Haettenschweiler

#25 Re: Što je gorivo opet poskupilo!?

Post by Haettenschweiler » 18/04/2011 14:02

citroen wrote:
amrica wrote:

Samo vidi kolika je prosjecna plata u Norveskoj? imaju najbolji zivotni standard u svijetu i cemu se cuditi.Ja da imam platu 3000 eura ne bi gledao koja je cijena goriva ;-)
Slažem se, Norveška je stvarno loš primjer. Ali evo jedan bolji:Turska.
Litar nafte/benzina u Turskoj se kreće negdje oko 4KM a standard im je još uvijek daleko od EU prosjeka.
Razlog tako visokim cijenama je nemogućnost Turske da utjera direktne poreze od svoga stanovništa pa na taj način te gubitke pokušavaju kompenzovati.

Post Reply