Umro advokat koji me zastupao, šta sad?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
potpuni stranac

Umro advokat koji me zastupao, šta sad?

Post by potpuni stranac » 01/04/2011 08:43

dakle, advokat koji me zastupao je umro, a trenutno se čeka presuda po žalbi drugostepenog suda. kakva je sada procedura, šta sa predmetom, jel ga ja trebam preuzeti, od koga, gdje, šta kako?

idic

Re: Umro advokat koji me zastupao, šta sad?

Post by idic » 01/04/2011 09:03

Po pravilu ga treba naslijediti neki drugi advokat, iz zajedničke kancelarije, koji preuzima na sebe sve njegove predmete i obaveze. Ukoliko je radio sam u kancelariji onda se njegov "kompletan posao" prodaje nekom drugom advokatu. To onda može potrajati par mjeseci.

Priorat
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

Post by Priorat » 01/04/2011 09:08

joj meni je tako prije 15 godina umro instruktor voznje. ja bio napravio 20 sati (ovdje gdje sam skroz skup sat). a zakonski bilo 25 sati minimum. ja sam kilograme zivaca izgubio bio dok sam dokazao da sam vec imao 20 sati.... jebada ziva!!

Jack Be Nimble
Been thanked: 1 time

Post by Jack Be Nimble » 01/04/2011 09:15

Ja sam imao isti slucaj. Nazvao me advokatov asistent i rekao "umro je, ja sam ti sada advokat imas li kakvih pitanja?". Nikakvih problema nije bilo, dobili slucaj i sve je normala.

Moja rodica je pravnik i ona uvijek ima napisano u ugovoru 'ako se meni sta desi moj asistent preuzima slucaj'.

potpuni stranac

Post by potpuni stranac » 01/04/2011 09:42

Jack Be Nimble wrote:Ja sam imao isti slucaj. Nazvao me advokatov asistent i rekao "umro je, ja sam ti sada advokat imas li kakvih pitanja?". Nikakvih problema nije bilo, dobili slucaj i sve je normala.

Moja rodica je pravnik i ona uvijek ima napisano u ugovoru 'ako se meni sta desi moj asistent preuzima slucaj'.

a koliko ja znam imao je nekakvu pripravnicu, nije zar dotle došlo da mi ona preuzima predmet. :-)

jedino da je u međuvremenu nekog nabavio jer je u pitanju maratonski predmet.

potpuni stranac

Post by potpuni stranac » 01/04/2011 09:43

idic wrote:Po pravilu ga treba naslijediti neki drugi advokat, iz zajedničke kancelarije, koji preuzima na sebe sve njegove predmete i obaveze. Ukoliko je radio sam u kancelariji onda se njegov "kompletan posao" prodaje nekom drugom advokatu. To onda može potrajati par mjeseci.

kako misliš prodaje, valjda će me taj drugi nekad obavjestiti da je preuzeo predmet.

bager

Post by bager » 01/04/2011 09:55

Moje mišljenje je da će se ta advokatska kancelarije likvidirati na način da će biti određen advokat koji će preuzeti sve predmete od umrlog advokata. Jer ako ta kancelarija nije imala dva ili više advokata nego samo asistenticu ili pripravnicu, ja mislim da u tom slučaju ne postoji mogućnost da pripravnik ili asistent preuzmu poslove advokata jer ne ispunjavaju uslove da budu advokati. Moj ti je savjet da nazoveš advokatsku komoru i pitaš na koji način se vrši likvidacija i kako se preuzimaju predmeti kad neki advokat umre,.:)

gaius

Post by gaius » 01/04/2011 21:29

advokatska komora će imenovati advokata-likvidatora.. on ima zadatak da vrši radnje u predmetima koje ne trpe odlaganja i da kontaktira stranke oko daljeg zastupanja ili preuzimanja spisa...

nazovi regionalnu advokatsku komoru.. ako si iz sa pogledaj na www.rak-sa.ba

ALexis
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

Post by ALexis » 01/04/2011 21:34

meni je sudija pred odluku umro.
no good. :x
trebali dobiti slucaj i morali opet sve ispocetka.

detroit-mercy

Post by detroit-mercy » 01/04/2011 21:40

potpuni stranac wrote:
Jack Be Nimble wrote:Ja sam imao isti slucaj. Nazvao me advokatov asistent i rekao "umro je, ja sam ti sada advokat imas li kakvih pitanja?". Nikakvih problema nije bilo, dobili slucaj i sve je normala.

a koliko ja znam imao je nekakvu pripravnicu, nije zar dotle došlo da mi ona preuzima predmet. :-)

Posto su ti maratonski predmeti obicno jako skupi, ti trebas pitat pripravnicu jel se sve mora platiti il se moze sta i odraditi, onako udarnicki :mrgreen: .

most

Post by most » 02/04/2011 15:27

potpuni stranac wrote:

SAznaj od pripravnice ko je likvidator, nađi drugog advokata i neka on preuzme od likvidatora predmet. Imala sam isti slućaj. Sa likvidatorom "sravnš" predmet, platiš ako nisi platio i dalje novi advokat. Koliko znam pripravnik ne može biti likvidator.

potpuni stranac

Post by potpuni stranac » 05/04/2011 10:41

most wrote:
potpuni stranac wrote:

SAznaj od pripravnice ko je likvidator, nađi drugog advokata i neka on preuzme od likvidatora predmet. Imala sam isti slućaj. Sa likvidatorom "sravnš" predmet, platiš ako nisi platio i dalje novi advokat. Koliko znam pripravnik ne može biti likvidator.

hvala svima na nesebičnim odgovorima

Post Reply