Lasersko odstranjivanje ožiljaka od akni

Sve o zdravlju...
Post Reply
scarlett o'hara

#1 Lasersko odstranjivanje ožiljaka od akni

Post by scarlett o'hara » 30/03/2011 22:34

Pozdrav svima,

Zanima me da li se iko od vas podvrgnuo laserskom odstranjivanju oziljaka (od akni)? Kakvi su rezultati i kakva su vasa iskustva opcenito? Saznala sam da se to moze uraditi u Tuzli ali me takodjer zanima da li nesto slicno ima u Sarajevu?

Hvala vam svima! :?

Duhovni Vođa

#2 Re: Lasersko odstranjivanje ožiljaka od akni

Post by Duhovni Vođa » 30/03/2011 22:37

mene zanima da li je ovo primjenjivo na mladeže po tijelu? da li se oni mogu laserski skidati? koliko košta to?

scarlett o'hara

#3 Re: Lasersko odstranjivanje ožiljaka od akni

Post by scarlett o'hara » 30/03/2011 22:40

Koliko ja znam da moze, evo ti stranica pa da pogledas
http://www.farah.ba/
nije reklama nego samo sam tu pronasla a i ne znam nikoga da je to radio.

ladyada

#4 Re: Lasersko odstranjivanje ožiljaka od akni

Post by ladyada » 30/03/2011 22:40

Duhovni Vođa wrote:mene zanima da li je ovo primjenjivo na mladeže po tijelu? da li se oni mogu laserski skidati? koliko košta to?
mladezi se odstranjuju vec godinama u njemackoj samo laserom ........ razlika je da ostaju vrlo mali oziljci , gledala kod prijateljice razliku odstranjeni prije 20god i prije 5god su samo crtice ostale .........

scarlett o'hara

#5 Re: Lasersko odstranjivanje ožiljaka od akni

Post by scarlett o'hara » 30/03/2011 22:41

ladyada wrote:
Duhovni Vođa wrote:mene zanima da li je ovo primjenjivo na mladeže po tijelu? da li se oni mogu laserski skidati? koliko košta to?
mladezi se odstranjuju vec godinama u njemackoj samo laserom ........ razlika je da ostaju vrlo mali oziljci , gledala kod prijateljice razliku odstranjeni prije 20god i prije 5god su samo crtice ostale .........
A znate li ista za oziljke od akni?

ladyada

#6 Re: Lasersko odstranjivanje ožiljaka od akni

Post by ladyada » 30/03/2011 22:58

scarlett o'hara wrote:
A znate li ista za oziljke od akni?
znam da su jos neki bradavice odstranjivali, i stvarno se nista ne vidi ............ jedno vrijeme ima neki bjeli oziljak na tom mjestu gdje je bradavica bila , ali sa vremenom i to nestane............a oziljke od akni nisam od nikog cula ili uopste da je neko tako nesto radio ..........

Keksich

#7 Re: Lasersko odstranjivanje ožiljaka od akni

Post by Keksich » 02/04/2011 23:31

Ne znam ništa tačno, ali pošto i sama patim od akni načula sam neke stvari... U bolnici (KCUS?) rade te neke stvari vezane za kožu, "peglanje" kože, odstranjivanje ožiljaka... Takođe koliko znam i kozmetički saloni nude takve tretmana (viđala reklame)... Ne znam ništa konkretno, ali za početak bi mogla otići kod porodičnog ljekara ili dermatologa i tamo pitati.

scarlett o'hara

#8 Re: Lasersko odstranjivanje ožiljaka od akni

Post by scarlett o'hara » 04/04/2011 11:30

Da, viđala sam i ja reklame po kozmetickim salonima, ali iskreno ja bih radije da mi to preporuci ili uradi doktor medicine a ne neko iz salona. Nije da ne vjerujem u njihov kvalitet nego mi je sigurnije to uraditi kod strucnjaka ali i prije toga bih da cujem neka iskustva... ako cu se namuciti i platiti a poslije toga da ne vidim nikakav rezultat onda stvarno ne vrijedi... :?: a nisam cula da se to radi u bolnici, ja sam mislila da rade samo privatno, dermatolozi, klinike...

Post Reply