....

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
MAN-lion's coach

Re: Sigurnost gradjana...

Post by MAN-lion's coach » 02/04/2011 22:30

U vazdušno oružje spdaju i puške pištolji revolveri i pod sabijenim vazduhom ili nekim gasom izlazi projektil tipa sačme, zrna ili kuglice.

Plinski pištolji pod sabijenim plinom izbacuju iz sebe materije koje neće ubiti, ali će onesposobiti drugo lice.

Pošto je granica 21 godina ti bi mogao zbaviti ovaj vazdušni,ili za C kategoriju treba isprava o nošenju (ne znam kako se vadi), a u tu C spada plinski pištolj,a mislim da lica starija od 18 godina uz potvrdu ga mogu nositi,s tim da ga moraju prijaviti kao i prodavač koji ti je prodao ga mora prijaviti

King_of_jungle20

Post by King_of_jungle20 » 02/04/2011 22:34

MAN-lion's coach wrote:U vazdušno oružje spdaju i puške pištolji revolveri i pod sabijenim vazduhom ili nekim gasom izlazi projektil tipa sačme, zrna ili kuglice.

Plinski pištolji pod sabijenim plinom izbacuju iz sebe materije koje neće ubiti, ali će onesposobiti drugo lice.

Pošto je granica 21 godina ti bi mogao zbaviti ovaj vazdušni ,za C kategoriju treba isprava o nošenju (ne znam kako se vadi) a u tu C spada plinski pištolj.
...
Last edited by King_of_jungle20 on 03/04/2011 01:03, edited 1 time in total.

MAN-lion's coach

Post by MAN-lion's coach » 02/04/2011 22:37

Odeš u prodavnice oružja i pitaš koliko košta,ja to ne znam napamet.
Ja sam pogrešno napisala moraš ga ti prijaviti MUP-u i prodavač koji ti je prodao.
Znači ti njega možeš nabaviti (držati) bez dozvole ali ga moraš prijaviti.

Znači uđeš,kupiš i prijaviš.

Gore svoj post sam editovala ali nisi vidio,nema veze.

Uglavnom ga možeš kupiti s tim da ga prijaviš i to je obaveza.

Ovo za dozvolu zaboravi šta sam napisala.Procedura je za dozvolu,a ovdje nemaš proceduru.
Last edited by MAN-lion's coach on 02/04/2011 22:42, edited 1 time in total.

Fossil

Post by Fossil » 02/04/2011 22:38

Mene su nekoliko puta presretali vadili nozeve i slicno ja sam sebi nabavio famoznu specijalku i osjecam se sigrunije :D
Nisam ljubitelj nasilja i oruzja al sta cu mora se :sad:

fetic

Post by fetic » 02/04/2011 22:41

Ustani jarane nauci karate i jebi im mater,tako kazu u pjesmi i ja tako kazem!A za ovo gore nemam pojma,ti zakoni i to nemam pojma,idi u policijsku stanicu i pitaj!Slazem se s tobom u vezi tih besposlenih parazita i imbecila,imao sam susret s takvima,ustvari malo koji covjek u ovoj drzavi nije,ali ja njima ne dam pardona niti bjezim!Kada trazi ja njima kazem, imam al ne dam,pa da vidimo ko je pametniji odnosno blentaviji!
A za te aparate za zastitu,ako mislis da ti je potrebna idi u policijsku stanicu i raspitaj se ,moraju ti reci to im je posao!

King_of_jungle20

Post by King_of_jungle20 » 02/04/2011 22:47

fetic wrote:Ustani jarane nauci karate i jebi im mater,tako kazu u pjesmi i ja tako kazem!A za ovo gore nemam pojma,ti zakoni i to nemam pojma,idi u policijsku stanicu i pitaj!Slazem se s tobom u vezi tih besposlenih parazita i imbecila,imao sam susret s takvima,ustvari malo koji covjek u ovoj drzavi nije,ali ja njima ne dam pardona niti bjezim!Kada trazi ja njima kazem, imam al ne dam,pa da vidimo ko je pametniji odnosno blentaviji!
A za te aparate za zastitu,ako mislis da ti je potrebna idi u policijsku stanicu i raspitaj se ,moraju ti reci to im je posao!

Meni je potrebno samo oruzje koje ce onesposobiti napadaca ako mi se priblizi i izvadi noz.... Sta cu onda? Necu valjda ovisiti od njegove dobre volje hoce li me zbosti ili ne... Covjece, suvise je rizicno hodati gradom u posljednje vrijeme... Ljeto ide, a ovi besposlicari samo vise po parkovima i po citav dan biraju zrtve....

MAN-lion's coach

Post by MAN-lion's coach » 02/04/2011 22:56

Vidi,danas ti kreteni napadaju u čoporu,dođu ti trojica sa noževima i hajde ti se tuci sa njima?Treba ti 10 godina života u Shaolin hramu negdje na kraju svijeta da ih istučeš.

Ovdje imaš varijantu legalno uzvratiti bez posljedica,jer danas policija ne radi ništa,tebe mogu napasti ti izvadiš palicu umlatiš nekoga sutra ti dođe patrola na vrata ti kriv.Danas se svašta dešava.

Odeš vidiš koliko je pištolj,skupi pare kupi ko ti priđe prneš mu u lice i odeš.Dalje te nije briga.

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 02/04/2011 23:00

trebao si jednog udaritii bjezat do najblize grupe ljudi,tu na miru mozes nazvati policiju i objasniti im sve.
to za oruzje pogotovo vatreno bi ti bila najveca greska u zivotu,jer zamisli da je njima stvarno trebao tel.poziv(bez namjere da ti otuđe telefon ili pare) a ti pocnes pucati.

King_of_jungle20

Post by King_of_jungle20 » 02/04/2011 23:03

MAN-lion's coach wrote:Vidi,danas ti kreteni napadaju u čoporu,dođu ti trojica sa noževima i hajde ti se tuci sa njima?Treba ti 10 godina života u Shaolin hramu negdje na kraju svijeta da ih istučeš.

Ovdje imaš varijantu legalno uzvratiti bez posljedica,jer danas policija ne radi ništa,tebe mogu napasti ti izvadiš palicu umlatiš nekoga sutra ti dođe patrola na vrata ti kriv.Danas se svašta dešava.

Odeš vidiš koliko je pištolj,skupi pare kupi ko ti priđe prneš mu u lice i odeš.Dalje te nije briga.

...
Last edited by King_of_jungle20 on 03/04/2011 01:04, edited 1 time in total.

King_of_jungle20

Post by King_of_jungle20 » 02/04/2011 23:05

armin.i.am wrote:trebao si jednog udaritii bjezat do najblize grupe ljudi,tu na miru mozes nazvati policiju i objasniti im sve.
to za oruzje pogotovo vatreno bi ti bila najveca greska u zivotu,jer zamisli da je njima stvarno trebao tel.poziv(bez namjere da ti otuđe telefon ili pare) a ti pocnes pucati.

Brate, to su klosari.

Suzave oci, neobrijani su, spustene pantole, traze mi 5 KM da im posudim... Jel stvarno mislis da im je trebao taj telefonski poziv?

Jos su me u parku presreli...

Nemoj biti dijete.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 02/04/2011 23:05

Vot abaut SAMOORGANIZOVANJE naroda u cilju samozaštite?

Uspješan vid samoorganizovanja naroda u cilju samozaštite je primjer čuvanja automobila na parkingu na Dobrinji blizu Ulice Trg Djece Dobrinje.
Last edited by PipiDugaDevetka on 02/04/2011 23:08, edited 1 time in total.

MAN-lion's coach

Post by MAN-lion's coach » 02/04/2011 23:07

Jedino da uzmeš sprej, ali za pse...isti je učinak jer znam da samo žene mogu nosati sprej za samoodbranu ono namjenski.Za električni taser ne znam koliko bi poslužio...

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 02/04/2011 23:08

King_of_jungle20 wrote:
armin.i.am wrote:trebao si jednog udaritii bjezat do najblize grupe ljudi,tu na miru mozes nazvati policiju i objasniti im sve.

Brate, to su klosari.

Suzave oci, neobrijani su, spustene pantole, traze mi 5 KM da im posudim... Jel stvarno mislis da im je trebao taj telefonski poziv?

Jos su me u parku presreli...

Nemoj biti dijete.

u redu to,ali ne treba ti pistolj,nije to rjesenje.

fetic

Post by fetic » 02/04/2011 23:11

E onda brate neznam,ocigledno da ni vazdusni,plinski pistolj ne pomaze,onda il sebi nabavi mac pa kad on izvadi noz a ti mac il nabavi sjekiru il motorku :D :D !Al i ti pistolji i to,nije to tako jednostavno kada dodes u tu situaciju,moras biti spreman u glavi da to uradis inace ce ti ga neko nabiti u gu....!
Sto onaj gore kaze makar jednog zavali pa onda bjezi,moras zube pokazati!Za tebe samo ateltika,treniraj atletiku trcanje pa se ne moras bojati! :D :sax:

MAN-lion's coach

Post by MAN-lion's coach » 02/04/2011 23:18

Sačekaj godinu dana pa uzmi pištolj,s tim da to nije tako jednstavno ako ti lik priđe i išće telefon da ti izvadiš pištolj i pucaš.To jedino kada krenu da te tuku nikako ti prvi.Ili možda kupiš ovo

http://www.youtube.com/watch?v=CWnACum4 ... re=related

Ima jedan klošar danima kruži po gradu zaustavlja žene i traži telefon da prozove.Bar dvaput me presreo jednom oko 9 uveče, jednom po danu reko nemam telefon,kaže on ok i ode dalje.

King_of_jungle20

Post by King_of_jungle20 » 02/04/2011 23:26

MAN-lion's coach wrote:Sačekaj godinu dana pa uzmi pištolj,s tim da to nije tako jednstavno ako ti lik priđe i išće telefon da ti izvadiš pištolj i pucaš.To jedino kada krenu da te tuku nikako ti prvi.Ili možda kupiš ovo

Ima jedan klošar danima kruži po gradu zaustavlja žene i traži telefon da prozove.Bar dvaput me presreo jednom oko 9 uveče, jednom po danu reko nemam telefon,kaže on ok i ode dalje.

...
Last edited by King_of_jungle20 on 03/04/2011 01:04, edited 1 time in total.

fetic

Post by fetic » 02/04/2011 23:31

MAN-lion's coach wrote:Sačekaj godinu dana pa uzmi pištolj,s tim da to nije tako jednstavno ako ti lik priđe i išće telefon da ti izvadiš pištolj i pucaš.To jedino kada krenu da te tuku nikako ti prvi.Ili možda kupiš ovo

Samo nokaut i dobar,koje rebro slomljeno po mogucnosti ruka!Nije da zagovaram nasilje ali ti si svjestan njegovih namjera i znas sta radi,sutra ce ti zaustaviti mamu ili nekoga bliznjega ,navodim primjer,osobu koja zaista nemoze da se odbrani,zato ti trebas da rjesavas i vracas tri puta vecom mjerom!

Drvosjeca iz Dejcica

Re: Plinski pistolji koji mogu onesposobiti napadaca?

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 02/04/2011 23:35

Drugi put probaj blefirati kao da imas utoku. Ono pitaju te za telefon a ti odgovoris...daj ti *urac da izbijes oci. :) Ako ne upali blef, atletika ti vazda stoji kao opcija. :mrgreen: Ali 99% će upaliti, ono 1% imaš rizik i sa utokom i bez nje.

Sretno.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 02/04/2011 23:41, edited 1 time in total.

MAN-lion's coach

Post by MAN-lion's coach » 02/04/2011 23:37

Ja mislim da MUP nema ni tačnu statistiku...među legalcima postoje ljudi koji posjeduju vrijednosti tipa zlato da drže oružje.
Tebi ništa drugo ne preostaje nego da nabaviš sprej za cuke.

sarajev_o

Post by sarajev_o » 02/04/2011 23:42

nabavi taj plinski
ali nabavi i sprej ako fino policiji objasnis vjeruj nece ti praviti probleme a i da ti uzmu 20 km kupis novi

MAN-lion's coach

Post by MAN-lion's coach » 02/04/2011 23:43

fetic wrote:

Samo nokaut i dobar,koje rebro slomljeno po mogucnosti ruka!Nije da zagovaram nasilje ali ti si svjestan njegovih namjera i znas sta radi,sutra ce ti zaustaviti mamu ili nekoga bliznjega ,navodim primjer,osobu koja zaista nemoze da se odbrani,zato ti trebas da rjesavas i vracas tri puta vecom mjerom!

Ma idiot,nije meni problem ja i dan danas treniram džudo,snašla bi se.
To prvi put me presreće reko nemam,drugi put sam mu rekla ne dam...treći put ne znam šta će biti.Nekako je neprijatno da ti neko bahne u facu i traži "da prozove" nije valjda da ima još idiota koji bi dali tako napamet telefon pa misle da će neko nasjest na foru? :shock:

Autoru teme je zasad najbolja opcija sprej...
Last edited by MAN-lion's coach on 02/04/2011 23:50, edited 1 time in total.

King_of_jungle20

Post by King_of_jungle20 » 02/04/2011 23:49

...

Locked