Flac format - vaši utisci?

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Jaskor
Posts: 107
Joined: 16/09/2004 18:46
Location: Teska industrija u provinciji

#1 Flac format - vaši utisci?

Post by Jaskor »

Kakvo iskustvo imate sa falc formatom? Da li se radi o najrealnijoj kvaliteti kao na audio cd-ovima?
Osjeti li se razlika u kvalitetu u odnosu na mp3?

Ja sam skinuo album Wish you were here od Pink Floyda u flac formatu i zaista jako dobro zvuči. Neki zvukovi se slabije čuju u mp3 formatu....
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#2 Re: Flac format - vaši utisci?

Post by Vernes_AMG »

mp3 format u 320kbps kvaliteti zvuci odlicno , meni bolje ne treba :)
Jaskor
Posts: 107
Joined: 16/09/2004 18:46
Location: Teska industrija u provinciji

#3 Re: Flac format - vaši utisci?

Post by Jaskor »

Ali izgleda da je mp3 odsvirao svoje. :D
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#4 Re: Flac format - vaši utisci?

Post by Vernes_AMG »

Nadam se da ce doci nesto jos kvalitetnije jer se na neki nacin i bavim muzikom pa mi kvalitet mora biti odlican. Mislim samo da pjesma/traka ne bude po 50-60MB :mrgreen:
_Dame_
Posts: 130
Joined: 05/08/2007 14:43
Location: Sarajevo

#5 Re: Flac format - vaši utisci?

Post by _Dame_ »

Mislim da se na boljem zvucnom sistemu cuju bas svi detalji, i osjeti velicina prostora, a pitajte prave audiofile, samo ce se nasmijati u vezi 320kbs :-)
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#6 Re: Flac format - vaši utisci?

Post by fatamorgana »

_Dame_ wrote:Mislim da se na boljem zvucnom sistemu cuju bas svi detalji, i osjeti velicina prostora, a pitajte prave audiofile, samo ce se nasmijati u vezi 320kbs :-)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#7 Re: Flac format - vaši utisci?

Post by Vernes_AMG »

_Dame_ wrote:Mislim da se na boljem zvucnom sistemu cuju bas svi detalji, i osjeti velicina prostora, a pitajte prave audiofile, samo ce se nasmijati u vezi 320kbs :-)

To bi bilo otprilike ovako : Ti imas Audija A8 i mislis da imas luksuzno auto , onda ti dodje neko sa Rolls Royce-om i samo se nasmije na tvoj luskuz :-D Meni je A8 sasvim dovoljan :mrgreen:
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#8 Re: Flac format - vaši utisci?

Post by Jazz_Junkie »

FLAC format naravno nudi najbolji kvalitet u ocuvanju sounda na CD-u. Pokusajte konvertirati jednu pjesmu sa FLAC-a na mp3 i cut ce te razliku ili bolje receno, koliko ce te "ostetiti" pjesmu. Medjutim, posto nisam perfekcionist, i meni je cesto 320 kbps dovoljno, jer FLAC zauzima previse space-a.
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#9 Re: Flac format - vaši utisci?

Post by fosil »

De mi sad malo pustajte crva da svu kolekciju iz 320 prebacujem u FLAC. :D
vranjba
Posts: 1
Joined: 01/07/2007 03:07

#10 Re: Flac format - vaši utisci?

Post by vranjba »

nema smisla prebacivati mp3 u flac jer prebacuješ iz već osiromašenog formata, treba prebacivati direktno sa cd-a
_Dame_
Posts: 130
Joined: 05/08/2007 14:43
Location: Sarajevo

#11 Re: Flac format - vaši utisci?

Post by _Dame_ »

Vernes_AMG wrote:
_Dame_ wrote:Mislim da se na boljem zvucnom sistemu cuju bas svi detalji, i osjeti velicina prostora, a pitajte prave audiofile, samo ce se nasmijati u vezi 320kbs :-)

To bi bilo otprilike ovako : Ti imas Audija A8 i mislis da imas luksuzno auto , onda ti dodje neko sa Rolls Royce-om i samo se nasmije na tvoj luskuz :-D Meni je A8 sasvim dovoljan :mrgreen:
otiđi na audiofil temu na sa-x, pročitaj tih 30-40 stranica, pa se javi. uostalom, dijete, otkud se ti razumiješ u zvuk? ili u auta? :)
Post Reply