Borac Armije RBiH pokušao se spaliti ispred zgrade Vlade

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Gat'Gor

Borac Armije RBiH pokušao se spaliti ispred zgrade Vlade

Post by Gat'Gor » 08/03/2011 20:24

Sabahudinu Čosiću došlo do grla: Borac Armije RBiH pokušao se spaliti ispred zgrade Vlade FBiH

Iako su ga vatrogasci i policija uspjeli odvratiti od samospaljivanja, Čosić nam je kazao da nije odustao od svoje namjere, jer nema više šta izgubiti

Bivši borac Armije RBiH Sabahudin Čosić, koji već mjesecima živi u bunkeru zaostalom iz Drugog svjetskog rata u sarajevskom naselju Blažuj, pokušao se jučer spaliti ispred zgrade Vlade Federacije BiH u Sarajevu.

Iako su ga vatrogasci i policija uspjeli odvratiti od samospaljivanja, Suljić nam je kazao da nije odustao od svoje namjere. Ako mu nadležni, prvenstveno boračka ministarstva, uskoro ne pomognu, ponovo će pred zgradu Vladu. Upozorava da ga tada niko neće moći odvratiti od samospaljivanja.

- Došlo mi je do grla. Nemam više snage. Nemam više šta izgubiti osim života. Nemam posao, nemam gdje da živim. Niko neće da me primi da radim jer sam već pred penziju. Bio sam od prvog do zadnjeg dana u Armiji RBiH. Branio sam državu, koja je sada digla ruke od mene - kaže Čosić.

Obraćao se, kaže, svim boračkim ministarstvima, strankama SDA i SDP, ali bezuspješno. Nikada mu niko nije pomogao.

Avaz

:sad:

Envy

Re: Borac Armije RBiH pokušao se spaliti ispred zgrade Vlade

Post by Envy » 08/03/2011 22:08

Pa covijeku se smucio zivot...koliko je slicnih...

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

Post by Pera Trta » 08/03/2011 22:24

Envy wrote:Pa covijeku se smucio zivot...koliko je slicnih...

Samo da mi je znati čime se mislio spaliti, niti piše, niti se išta vidi na onim slikama.

Envy

Post by Envy » 08/03/2011 22:28

Pera Trta wrote:

Samo da mi je znati čime se mislio spaliti, niti piše, niti se išta vidi na onim slikama.

Zna mozda onaj kome se obratio...

poznanik

Post by poznanik » 08/03/2011 22:30

Pera Trta wrote:

A života ti, čime se samospaljuje...pa nije valjda jelovom trijeskom i ćumurom iz Breze :-)

Umjesto da pokrenemo akciju pomoći čovjeku, živi u betonskom bunkeru, iščudžavamo mu se i pitamo čime bi se spalio :(

Ako čitaju aktivisti udruženja Dobro.ba, neka organiziraju nešto humano, da pomognemo tom čovjeku
Last edited by poznanik on 08/03/2011 22:33, edited 2 times in total.

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

Post by Pera Trta » 08/03/2011 22:31

Pa na onim slikama nigdje nikakvog kanistera niti bilo čega se ne vidi. Čovjek rekao "spaliću se", ovi odma zvali vatrogasce. Vjerovali mu na riječ...

Envy

Post by Envy » 09/03/2011 08:57

Pera Trta wrote:Pa na onim slikama nigdje nikakvog kanistera niti bilo čega se ne vidi. Čovjek rekao "spaliću se", ovi odma zvali vatrogasce. Vjerovali mu na riječ...

Nemora da znaci ako se nije vidjelo na slici,da znaci da nije tacno da se htijeo spaliti...I normalno sto su povjerovali,i zvali vatrogasce..

heckler

Post by heckler » 09/03/2011 09:08

Zao mi covjeka sto jest jest, ali ne vidim gdje je on to zakinut tacno? Jel mu drzava nije dala boracku neku naknadu a on misli da treba da je dobije? Ili misli da je drzava duzna da mu nadje posao?

Halo glasali ste da se ukine socijalizam i samouprava. Drzava vise nikom nije duzna posao naci.

U svoj ovoj prici najogavniji je Avaz sto koristi bijedu ovog covjeka za pljuvanje SDA i SPD. Toliko su providni da je mucno i citati.

Envy

Post by Envy » 09/03/2011 09:17

Iako su ga vatrogasci i policija uspjeli odvratiti od samospaljivanja, Ćosić kaže da nije odustao od svoje namjere

Bivši borac Armije RBiH Sabahudin Ćosić, koji već dva mjeseca živi u bunkeru iz Drugog svjetskog rata u sarajevskom naselju Blažuj, pokušao se jučer spaliti ispred zgrade Vlade Federacije BiH u Sarajevu.

Traži posao

Iako su ga vatrogasci i policija uspjeli odvratiti od samospaljivanja, Ćosić nam je kazao da nije odustao od svoje namjere. Ako mu nadležni, prvenstveno boračka ministarstva, uskoro ne pomognu, ponovo će pred zgradu Vladu. Tada ga, kako kaže, niko neće uspjeti odvratiti od namjere da se spali.

- Došlo mi je dogrla. Nemam više snage. Nemam više šta izgubiti osim života. Bolje se odmah riješiti nego polako umirati godinama. Vidite gdje spavam. Pitaju me jesam li normalan. Pa, kad sam u ratu mogao voditi 120 ljudi, valjda jesam - priča nam Ćosić.

Bivšeg borca, koji je u Sarajevo došao 1992. godine iz Kaknja, jučer smo zatekli nedaleko od bunkera. Ukradene su mu merdevine, tako da se ne može popeti na sprat bunkera, gdje je proveo posljednja dva mjeseca. Spavao je na stiroporu, ložio vratu, pa je nekako uspijevao živ dočekati jutro. Već tri dana je kod jednog prijatelja, ali tu više ne može ostati. Posla nema, žena ga je ostavila, siromaštvo mu je razorilo porodicu...

- Niko neće da me primi da radim, jer sam već pred penziju. Svi traže mlađe momke da rade. Bio sam od prvog do posljednjeg dana u Armiji RBiH. Branio sam državu, koja je sada digla ruke od mene. Sad mi je policajac dao šest maraka, kad je došao da me vidi. Pa, to je sramota i grehota - kaže Ćosić.

Bez stalnog je zaposlenja od kada se demobilisao, a preživljavao je radeći sezonske poslove.

Nisu nadležni

Obraćao se u nekoliko navrata Kantonalnom i Federalnom ministarstvu za boračka pitanja tražeći makar alternativni smještaj. No, na svaki zahtjev i apel za pomoć dobivao je odbijenice.

- Šalju me s jedne adrese na drugu pravdajući se ili da nisu nadležni ili da nemaju odobrenje. Meni ne treba sadaka. Iako sam bolestan, da mi je da radim, bilo kakav posao i neku sobicu. Ništa više mi ne treba - priča nam Ćosić.

U SDA i SDP-u nisu ga htjeli ni saslušati

Nakon što su ga odbili u boračkim ministarstvima, Ćosić se odlučio na očajnički korak. Pokucao je na vrata SDA i SDP-a moleći za pomoć. Niko se nije udostojio ni da ga primi.

- U SDA su mi neki službenici rekli da ni oni nisu primili plaće već tri mjeseca. U SDP-u me portir vratio s ulaza - kaže Ćosić.

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 09/03/2011 09:53

Ko da gledam, u sljedecoj epizodi ove tuzne price ulijecu Fahro i SBB sa stipendijom.

ultima_palabra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Post by ultima_palabra » 09/03/2011 10:10

Sad će to neimar i vakif začas riješiti... Fahro ex machina 8-)

Envy

Post by Envy » 18/03/2011 10:46

.......
Last edited by Envy on 12/01/2012 09:55, edited 1 time in total.

Stator91

Post by Stator91 » 22/03/2011 08:40

Sve najljepše onima koji lijepo misle i govore, a onima koji ne prepoznaju tuđi jad i tuđu bol, upućujem lijepu kletvu; DABOGDA IMALI PA BEZ IČEG OSTALI I PRI TOM JOŠ I BOLESNI BILI! I neka Vam se onda sam bog smiluje, dok dočekate tudžu milostinju-sram vas bilo!!!!

Stator91

Post by Stator91 » 24/03/2011 08:59

Niko od silnih Dušebrižnika niti i ne pomišlja da piše o Ratnom profiteru Kadriji Škrijelju, a o jadom demobilisanom borcu ARBiH pišete i po njemu pišate. Pogledaj te Avaz jutrošnji sramota Vas pojela, pogledaj te Kretena i sve one koji mu tako što dopuste, jebite njega ako muda imate.......... :twisted:

Post Reply