Da li sam pogriješio??

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
NightComer

Da li sam pogriješio??

Post by NightComer » 24/02/2011 16:09

Veliki pozdrav

http://univerzalno.com/

Imam nekoliko pitanja na temu dotične web adrese
Naime
Nedavno sam naručio mobilni telefon on-line sa gore već spomenutog site-a, znam da sam učinio jednu veliku grešku jer prije toga nisam provjeravao pouzdanost dotičnog prodavača, pošto sam odabrao način plaćanja po primanju artikla to malo ublažava neizvjesnost jer nisam jos nista platio ali..
Zanima me da li je iko od vas kupovao sa dotične web adrese ili iz njihove radnje, i da li ima ikakvih iskustava o tome

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći
Last edited by NightComer on 24/02/2011 16:42, edited 1 time in total.

zateznistub
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Da li sam pogriješio??

Post by zateznistub » 24/02/2011 16:16

A gdje je doticna web adresa, ja je ne vidim?

Nermin_BH

Post by Nermin_BH » 24/02/2011 19:11

Ja sam prije pola godine kupio Sony Ericsson C905 polovan radi sve ok, kupio na grbavici ZM Mobile radnja to je njihovo :). Ako živiš u Sarajevu otiđi na grbavicu u radnju i keširaj pare a da tu pošiljku prekinu.

Nermin_BH

Post by Nermin_BH » 25/02/2011 00:59

patakdaca wrote:
Nermin_BH wrote:Ja sam prije pola godine kupio Sony Ericsson C905 polovan radi sve ok, kupio na grbavici ZM Mobile radnja to je njihovo :). Ako živiš u Sarajevu otiđi na grbavicu u radnju i keširaj pare a da tu pošiljku prekinu.

jel bio crni C905 pic ganc nov :D
mislim bilo oko 00:00 na timeru????? :D

Nije glanjc nov ima oštečenja oklopa okolo korišten 3 mjeseca :D, a crni je .

vesna555

Post by vesna555 » 25/02/2011 19:19

NightComer wrote:Veliki pozdrav

http://univerzalno.com/

Imam nekoliko pitanja na temu dotične web adrese
Naime
Nedavno sam naručio mobilni telefon on-line sa gore već spomenutog site-a, znam da sam učinio jednu veliku grešku jer prije toga nisam provjeravao pouzdanost dotičnog prodavača, pošto sam odabrao način plaćanja po primanju artikla to malo ublažava neizvjesnost jer nisam jos nista platio ali..
Zanima me da li je iko od vas kupovao sa dotične web adrese ili iz njihove radnje, i da li ima ikakvih iskustava o tome

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći

Nisi :thumbup: Super su to momci, isla sam ja da otkljucam tati telefon kod njih, skroz su profesionalni :)

NightComer

Post by NightComer » 25/02/2011 21:02

vesna555 wrote:
Nisi :thumbup: Super su to momci, isla sam ja da otkljucam tati telefon kod njih, skroz su profesionalni :)

Cijenim odgovor i baš ti hvala

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Post by O'zone » 25/02/2011 21:15

Ma nisi se ništa [email protected] ponuda je OK kvalitet je OK ja sam kod njih uzeo Samsung Wave sve je za 5. Samo što neko reče momci koji rade u radnji nisu neki genijalci za specifikacije mobitela mislim one površne jesu(kamera,memorija ima/nema WiFi etc) a bilo šta detaljnije da sam pitao dobio bih iskren odgovor "Izvini jarane ne znam" :mrgreen:

Comrad

Post by Comrad » 25/02/2011 21:44

Prvo i osnovno kod nas niposto ne narucuj ove stvari online, ako se uopste mogu naruciti.

Vecina ovih prodavnica sa mobitelima su katastrofa, nabiju malo cijene, daju ti garanciju od koje fakticki nemas nista, jer ima mali milion uslova pod kojima ti oni mogu nesto zamjeniti, dati i sl. Prodaju polovne mobitele pod nove i sl.

Ako mozes, otidji do shoppinga na grbavicu i fino uzmi mobitel koji ti se svidja. Obavezno provjeri radi li, je li kamera ok, zvucnik, mikrofon itd. Znaju oni to fino upakovat, a tamo mobitel bog sami zna koliko je koristen. :wink:

NightComer

Post by NightComer » 25/02/2011 22:05

Ma da slažem se s vama da sve to stoji ali..

Sto se tice specifikacija pojedinih uređaja to bar nije problem pa tako da to od njih i ne tražim, a telefon koji sam narucio je relativno nov 3-4 mjeseca je na nasem trzistu, pa i da je koristen to bi bio poprilicno kratak period, ali vjerujem da oni nisu takvi

Ono sto mi je odmah privuklo pažnju jeste pristup poslu i ulozenom trudu, a slobodno mozemo reci i ozbiljnost (barem na prvi pogled) po pitanju uređenosti web stranice koja stvarno ima red, ogromnu ponudu telefona i visok standard, naravno pored toga ne iskljucujem i direktan kontakt putem telefona gdje su ostavili jako fin dojam na mene
i blago rečeno neki vid profesionalnosti i ponovo kazem posvecenosti poslu

Toliko od mene, mozda i nisam upravu ali kakogod hvala vam na odgovorima i savjetima
:bih:

Nermin_BH

Post by Nermin_BH » 25/02/2011 23:46

patakdaca wrote:
NightComer wrote:Ma da slažem se s vama da sve to stoji ali..

Sto se tice specifikacija pojedinih uređaja to bar nije problem pa tako da to od njih i ne tražim, a telefon koji sam narucio je relativno nov 3-4 mjeseca je na nasem trzistu, pa i da je koristen to bi bio poprilicno kratak period, ali vjerujem da oni nisu takvi

Ono sto mi je odmah privuklo pažnju jeste pristup poslu i ulozenom trudu, a slobodno mozemo reci i ozbiljnost (barem na prvi pogled) po pitanju uređenosti web stranice koja stvarno ima red, ogromnu ponudu telefona i visok standard, naravno pored toga ne iskljucujem i direktan kontakt putem telefona gdje su ostavili jako fin dojam na mene

Toliko od mene, mozda i nisam upravu ali kakogod hvala vam na odgovorima i savjetima

ev da ti ja odmah reknem :D vise od pola ponuđenih telefona nema u radnji, a sto se tice telefona u ponudi mogu ti reci da te nece zajebati osim slucajno, ja sam trebao uzeti kod njih tel al je bio pokvaren a da i oni nisu znali za to, nego kad sam ja slucajno provjeravao i cijena je odmah otisla 100 KM dole al meni se uzimao ispravan, mislim nije veliki kvar bio, al mrsko mi se bilo peglati a i trebao mi tel hitno :D

Koji si mobitel uzmao koja je bila greška ?

hakazvaka
Forum administrator

Post by hakazvaka » 26/02/2011 09:29

ne znam na sta mislis kada kazes da su pokazali ozbiljnost po pitanju uredjenosti web stranice?

kao prvo ono boje su takve da se osjecam kao da se 5 ljudi dere na mene i govori mi NE GLEDAJ TAMO, GLEDAJ U MENE

ovaj rotator mobitela na vrhu je strasno iritantan, moram ganjati misem mobitel koji zelim da kliknem...
kad dodam nesto u korpu, pa odem u tu istu korpu, kaze da imam 2. artikla (drugi artikla?), i onda me natjera da 2 puta kliknem Zavrsi kupovinu.

na vasoj registracijskoj formi 2+4 nije jednako 6 :( naravno, nakon sto sam to pogrijesio, stranica je odlucila da me strogo kazni, pa da moram ponovo unijeti sve podatke... i naravno da ih necu unijeti!
Image
Image

u opisu mobitela pise
FUL PAKOVANJE
ORGINAL

koji je to jezik?

to je ta ozbiljnost?

NightComer

Post by NightComer » 26/02/2011 13:48

Nedavno sam pročitao jedan možemo reći vic ili sta vec koji kaze:

"Optimist vidi svjetlo na kraju tunela. Pesimist vidi samo tamu u tunelu. Realist vidi da je ono svjetlo na kraju tunela zapravo vlak"

Ja mislim da bih sebe i u ovom slucaju mogao staviti u optimistu jer sam takav i inace u zivotu.
Ne iskljucujem da problemi koje si spomenuou ne postoje, naprotiv vjerujem ti jer nista nije savršeno. Vjerovatno je to neku bug ili nesto tako, ali također postoje i neke zastitne mjere a koje poprilično iritiraju. Na moj upit koji sam poslao mailom dosao mi je odgovor na kome se izmeđuostalog kaže:

"Postovani,
ukoliko ste se registrovali sa 2 emaila i istim imenom izbrisani ste sa
web stranice iz sigurnosnih razloga.
Narudzbu imam sa vasim inicijalima ali drugim emailom.
Dosta nam neozbiljnih i tzv. laznih kupaca registruje i narucuje sa
stranice pa nam se posiljke vracaju.
Molimo vas na malo ozbiljnosti pri online kupovini, kako bi i u nasoj
drzavi zazivila online trgovina!"

Znaci vjerovatno postoje neke mjere zastite a koje znatno iritiraju korisnike mozda cak i neopravdano ali su tu samo iz bezbjednosnih razloga (naravno ako zanemarimo tehnicke greske na stranici)

hakazvaka
Forum administrator

Post by hakazvaka » 26/02/2011 16:56

NightComer wrote:Nedavno sam pročitao jedan možemo reći vic ili sta vec koji kaze:

"Optimist vidi svjetlo na kraju tunela. Pesimist vidi samo tamu u tunelu. Realist vidi da je ono svjetlo na kraju tunela zapravo vlak"

Ja mislim da bih sebe i u ovom slucaju mogao staviti u optimistu jer sam takav i inace u zivotu.
Ne iskljucujem da problemi koje si spomenuou ne postoje, naprotiv vjerujem ti jer nista nije savršeno. Vjerovatno je to neku bug ili nesto tako, ali također postoje i neke zastitne mjere a koje poprilično iritiraju. Na moj upit koji sam poslao mailom dosao mi je odgovor na kome se izmeđuostalog kaže:

"Postovani,
ukoliko ste se registrovali sa 2 emaila i istim imenom izbrisani ste sa
web stranice iz sigurnosnih razloga.
Narudzbu imam sa vasim inicijalima ali drugim emailom.
Dosta nam neozbiljnih i tzv. laznih kupaca registruje i narucuje sa
stranice pa nam se posiljke vracaju.
Molimo vas na malo ozbiljnosti pri online kupovini, kako bi i u nasoj
drzavi zazivila online trgovina!"

Znaci vjerovatno postoje neke mjere zastite a koje znatno iritiraju korisnike mozda cak i neopravdano ali su tu samo iz bezbjednosnih razloga (naravno ako zanemarimo tehnicke greske na stranici)

samo sam htio da vidim hoces li braniti shop o kojem si otvorio temu ;) ;) sad mi je sve jasnije :D

Nermin_BH

Post by Nermin_BH » 26/02/2011 17:32

hakazvaka wrote:

ne znam na sta mislis kada kazes da su pokazali ozbiljnost po pitanju uredjenosti web stranice?

kao prvo ono boje su takve da se osjecam kao da se 5 ljudi dere na mene i govori mi NE GLEDAJ TAMO, GLEDAJ U MENE

ovaj rotator mobitela na vrhu je strasno iritantan, moram ganjati misem mobitel koji zelim da kliknem...
kad dodam nesto u korpu, pa odem u tu istu korpu, kaze da imam 2. artikla (drugi artikla?), i onda me natjera da 2 puta kliknem Zavrsi kupovinu.

na vasoj registracijskoj formi 2+4 nije jednako 6 :( naravno, nakon sto sam to pogrijesio, stranica je odlucila da me strogo kazni, pa da moram ponovo unijeti sve podatke... i naravno da ih necu unijeti!
Image
Image

u opisu mobitela pise
FUL PAKOVANJE
ORGINAL

koji je to jezik?

to je ta ozbiljnost?

Možda imaju bug ne šalje polje rezultat i tako rezultat tamo 0 a ti napisao 6 valjda će popraviti :P

Post Reply