Dino MERLIN - Čarobnjak iz našeg sokaka

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Locked
Language

Re: Dino MERLIN - Čarobnjak iz našeg sokaka

Post by Language » 22/02/2011 08:23

nakon pet "premotavanja" uvrtilo mi se.....dino opijum za mase :bih:

trinaesti

Post by trinaesti » 22/02/2011 08:28

Luter wrote:Š. Kadrić (prenešeno http://luteriorlović.blogger.ba)

Dino Dervišbegović Merlin, muzičar, čarobnjak scene, najbolje što je prostor Balkana mogao dati u zadnjih nekoliko decenija. Bez želje da poredim, veličam ili omalovažavam, ali Dino Merlin je naprosto muzičko, scenska i kulturološka pojava koja pjeva i pliva na muzičkoj sceni Balkana nekoliko zadnjih decenija. Radi to poput muzičkog viruoza, sjajnog kulturnog promotora, čovjeka sa moralnim dignitetom, ali i univerzalnog duha Bosni svojstvena.

hahahahahahahahhaha

čovjek se zove: Edin Dervišhalidović

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 22/02/2011 08:29

Hadzija je hadzija. 8-)
I da ne valja - valja. Zbog dusmana. A dje nece valjat :dance:

drenmajster

Post by drenmajster » 22/02/2011 11:34

dje je ba ona stara tema-sta je ovo-soc realizam-klanjamo se liku i djelu velikog umjetnika-ohhhoooooohoooooo dalje ne mogu skontat engleski od frfljanja kao sto nisam mogao niti cuveni francuski u pjesmi putnici.

vemus

Post by vemus » 22/02/2011 11:39

Language wrote:nakon pet "premotavanja" uvrtilo mi se.....dino opijum za mase :bih:

:thumbup:

drenmajster

Post by drenmajster » 22/02/2011 11:51

Hipnoza je umjetnost,njome se bave zadnji opsjenari-sad ga vidis sad ga ne vidis-jutros masa realnih kritickih komentara na PJESMETINU ovog gnoma, a vec u podne tema je-kako ofirno-Dino Merlin-Carobnjak iz naseg sokaka.Merlin je sihribaz pa kako more bit da je iz naseg sokaka(salim se).Pjesma je realno gledano skrpljena od njegovih prije poznatih skladbi(ja pjevam da mi prodje vrijeme sto bi rekao Arsen),engleski bukvalno razumijem ali prevod koji bi bio smisaon je nemoguc kao niti francuski-nous avons vous avez la maison la maison vouoouou-tito dragi sta ovaj covjek pise.Da ne budem duzan ima film koji se zove HITLER IZ NASEG SOKAKA-svi ga mogu naci na internetu-nema veze sa Dinom ali mi nekako naziv tukne da je onaj koji je pisao imao u glavi taj naziv(ako je toliko pametan i hrabar naravno)-djes' na Dinu jadan ne bio.

drenmajster

Post by drenmajster » 22/02/2011 11:53

vemus wrote:
Language wrote:nakon pet "premotavanja" uvrtilo mi se.....dino opijum za mase :bih:

:thumbup:

lajkujem-hajde svi da lajkujemo-av av av av av funjare da karamo-hum hum hum hum

Locked