Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Downunda
Posts: 484
Joined: 08/11/2006 17:10

#1 Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by Downunda »

Možda ne bi bilo loše da su (sve učestalije) pucnjave po našem gradu nekako kategorišu po opštinama, pa poslije po naseljima.
Npr. Pucnjava u:
opštini Novi Grad
lokacija: Dobrinja

ili recimo odmah naselje.

Toliko je pucanjva po raznim lokacijam naše "metropole" da je jako teško sve to upratiti.
Evo recimo nisam ni znao da je neku noć dvije ulice od moje kuće bila pucanjva, a da nisam pogledao stranu 265 na temi "Crna hronika" nikad ne bih ni saznao. :-)

Mislim, ja sam čuo pucnjavu, ali sam mislio da spada u teritoriju opštine Novo Sarajevo.
Na njih je "bio red" obzirom da ih od strane 240-245 nije bilo.
Malo su zakazali "gangsteri" kojim je dodjeljena ta opština da njome "upravljaju"

:bih:
Naprijed Bosno

Blago nama što živimo u "metropoli"
Jupi :)
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#2 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by cappy_tempo »

i dalje tvrdim da sam nepobediv :mrgreen:
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#3 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by braca »

Mada bi bilo logicno da je vise razbojnistava, pa samim time i pucnjava u nekim opstinama, a manje u nekim drugim, cinjenica je da razbojnici otvoreno napadaju mirne gradjane i šetače i u Ferhadiji (!!!), pa samim time nema razloga da ne pripucaju i oko Katedrale, ili oko business centra BBI, nije losa destinacija ni Vjecna vatra, uglavnom kad se dva pit bula sternu oci-u-oci radi nerazjasnjenih odnosa, zarokace se bez straha na svakom cosku grada.

Evo javlja mi se asocijacija: Zemlja je okrugla, a rokaju se na svakom čošku u Sarajevu. Kako to? :D
svasta89
Posts: 12
Joined: 18/11/2009 20:58

#5 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by svasta89 »

ma to svrakinski cigani ko i svi drugi(cast izuzecima)koji zive u svrakinu,
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#6 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by Ductus Holedocus »

svasta89 wrote:ma to svrakinski cigani ko i svi drugi(cast izuzecima)koji zive u svrakinu,
hahhah hahhaha,e bas ti hvala..od srca se nasmijah..
:lol: :D
e cuj cigani..
a jes' fakat bio neki belaj u ulici Alibeg Firdusa cikme :D (ne pitaj kako znam ime ulice :D :P )
svasta89
Posts: 12
Joined: 18/11/2009 20:58

#7 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by svasta89 »

Ductus Holedocus wrote:
svasta89 wrote:ma to svrakinski cigani ko i svi drugi(cast izuzecima)koji zive u svrakinu,
hahhah hahhaha,e bas ti hvala..od srca se nasmijah..
:lol: :D
e cuj cigani..
a jes' fakat bio neki belaj u ulici Alibeg Firdusa cikme :D (ne pitaj kako znam ime ulice :D :P )
ma samo istinu govorim i ja zivim u Svrakinu (nisam cigan)ali nemozes proci od raznih narkomana i gipsija...
a o pucnjavi neznam puno i o cemu se radi..
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#8 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by Šef »

Pucnjava ima svuda, nije bitno koje je naselje već ko su ti koji pucaju. Polocija sigurno zna imena tih tipova jer ih više znamo i mi obični građani, sve se jedna te ista imena vrte u krug. Sarajevo je mali grad i svi koji pripadaju tom miljeu se manje više znaju pa nije problem da se sretnu i popucaju na Grbavici recimo bande sa Bistrika i Dobrinje. Svako naselje ima takvih bandita.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#9 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by Ductus Holedocus »

Šef wrote:Pucnjava ima svuda, nije bitno koje je naselje već ko su ti koji pucaju. Polocija sigurno zna imena tih tipova jer ih više znamo i mi obični građani, sve se jedna te ista imena vrte u krug. Sarajevo je mali grad i svi koji pripadaju tom miljeu se manje više znaju pa nije problem da se sretnu i popucaju na Grbavici recimo bande sa Bistrika i Dobrinje. Svako naselje ima takvih bandita.
ma to je rulja :D :wink:
svasta89
Posts: 12
Joined: 18/11/2009 20:58

#10 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by svasta89 »

Šef wrote:Pucnjava ima svuda, nije bitno koje je naselje već ko su ti koji pucaju. Polocija sigurno zna imena tih tipova jer ih više znamo i mi obični građani, sve se jedna te ista imena vrte u krug. Sarajevo je mali grad i svi koji pripadaju tom miljeu se manje više znaju pa nije problem da se sretnu i popucaju na Grbavici recimo bande sa Bistrika i Dobrinje. Svako naselje ima takvih bandita.
to si u pravu...
a ispravi me ako grijesim ali po mom gledanju na situaciju danas...sve vise tih bandi se sadrze od siptara,sandzaklija i ostalih doseljenika (ima tu i Sarajlija ali ipak manji broj,bar mislim :? )
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#11 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by Šef »

svasta89 wrote:
to si u pravu...
a ispravi me ako grijesim ali po mom gledanju na situaciju danas...sve vise tih bandi se sadrze od siptara,sandzaklija i ostalih doseljenika (ima tu i Sarajlija ali ipak manji broj,bar mislim :? )
Dijelom si u pravu mada je to više odraz strukture stanovnika Sarajeva. Novopridošli se bore za svoje mjesto pod suncem, samim tim su i agresivniji u svim sferama društva pa tako i u podzemlju. Plus ako uzmemo taj gorštački background dobijemo divljinu na asfaltu.
svasta89
Posts: 12
Joined: 18/11/2009 20:58

#12 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by svasta89 »

Ma tezak nam je ovaj najnoviji Pazar..gdje ne znas kako koga pogledat...a sto se tice doseljenika i njihovog mjesta pod suncem PA NEKA KO I SVI OSTALI PRAVE KIFLE I PRODAVAJU PO PIJACI...i svi cemo biti zadovoljni (bar cu ja biti)
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#13 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by Šef »

svasta89 wrote:Ma tezak nam je ovaj najnoviji Pazar..gdje ne znas kako koga pogledat...a sto se tice doseljenika i njihovog mjesta pod suncem PA NEKA KO I SVI OSTALI PRAVE KIFLE I PRODAVAJU PO PIJACI...i svi cemo biti zadovoljni (bar cu ja biti)
Dobro sad, necemo siriti sovinizam. :wink:
kobac63
Posts: 20
Joined: 04/02/2011 21:41

#14 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by kobac63 »

Nema ovdje nikakvog šovinizma neka se svi samo pokušaju obrazovati i bar malo pokazati da zaslužuju živjeti u Sarajevu i sve če biti uredu...a ovih revolveraša lahko se riješiti nisu oni još osjetili gnjev Sarajeva...
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#15 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by delightful »

svasta89 wrote:Ma tezak nam je ovaj najnoviji Pazar..gdje ne znas kako koga pogledat...a sto se tice doseljenika i njihovog mjesta pod suncem PA NEKA KO I SVI OSTALI PRAVE KIFLE I PRODAVAJU PO PIJACI...i svi cemo biti zadovoljni (bar cu ja biti)

jos jedan ovakav ili slican post i ban.
ROTOR 9
Posts: 243
Joined: 29/07/2009 15:38

#16 Re: Pucnjave po sarajevskim naseljima (podgrupe - opština, MZ)

Post by ROTOR 9 »

Milsim da je sve do odgoja da to nema vze ko je odakle.. djeca postenih roditelja su i sama postena mada moze biti iznimaka..Sarajevo je uvijek bio otvoren grad gdje se trgovalo razgovaralo.. mislim to je u definiciji grada od osnivanja..
Poznavao sam nekoliko problematicnih likova... njima svima je zajednicko bilo Postovanje.. htijeli su postovanje-respekt na ulici i drustvu.. Ako nema skolu i fino posao,nema pare ., sta mu ostaje oruzje u ruke i sila na ulici.. RAT je kriv za desavanja zadjnih 10 godina.. RAT je proizveo toliko negativnosti da ce trebati ovim prostorima jos 50 godina da se stave u normalu..
Mlade generacije nemaju sta nauciti od starijih.. ONI koji bi trebali brigu voditi o omladini kriju se iza planova i programa ., budzeta i sl..Meni je krivo samo sto su skole postale -obrazovne- a ne ko prije "obrazovno-odgojne" institucije..
Da postoji nacin da se mrznja pretvori u korisnu energiju to bi bilo odlicno..
Post Reply