?????

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Fukee
Posts: 11
Joined: 15/03/2010 21:18

#51 Re: ?????

Post by Fukee »

kakva bolan policija, lik opljacka radnju i uhvate ga istu noc i sutradan ga vidim u trolejbusu prosi :-)
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#52 Re: ?????

Post by Obuca9 »

Eweleen wrote:ne spada u isti rang, al ima onaj čovo što prodaje olovke po kafićima, baš sam danas kupio u vannyu po milioniti put :-)

"Vozdra raja, evo da vas ponudim, treba li vam olovaka" :D

Imam bar 20 njegovih olovaka u kuci, ali mi nikad nije zao kupiti jednu-dvije, kao što neko reče, čovjek bar pošteno zarađuje, ne prosi ;)
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#53 Re: ?????

Post by Topla voda »

pa daj mu rizlu i vozdra :D
pekija
Posts: 9
Joined: 06/11/2009 10:39

#54 Re: ?????

Post by pekija »

ma, dvije-tri generacije i prilagodit ce se, manje-vise, svi..
Havarija!
Posts: 209
Joined: 25/04/2010 13:34

#55 Re: ?????

Post by Havarija! »

geeK` wrote:
pringless wrote:
Eborg wrote:Pa bila je već tema o ovom liku ako se ne varam. Stalno mu fali za gorivo i slično. Niži lik, krupniji, crna zalizana kosa?
Jel ima rane po rukama na vise mjesta kao da su izrezane???
Tattoo na ruci malo srce... obična plava boja...

Image
Samir Kukuljac, iz Svrakinog. Imao sam jedan ''incident'' sa njim, isao u policiju, prijavio ga, prepoznao. Policajac mi rekao dzabe ti ovo sve radis, ne mozemo mi njemu nista. Inace patrolira tramvajskim stanicama, neki dan mi je prisao trazio 2 marke, ne sjecajuci me se, a ni sta mu je prosli put bilo kad smo se sreli :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#56 Re: ?????

Post by Eborg »

A zašto mu ne mogu ništa?
Havarija!
Posts: 209
Joined: 25/04/2010 13:34

#57 Re: ?????

Post by Havarija! »

Eborg wrote:A zašto mu ne mogu ništa?
Kao nije do njih, oni sve prijave posalju tuzilastvu kantona Sarajevo, i oni donose odluke...
Cak je kako kaze, njegovoj kcerci oteo mobitel, i nije prijavio, kao ''sta cu, znam i sam kako to ide...'' pretpostvaljas i sam sta mu je samo mogao uraditi, ''batina je iz raja izasla'' po tom pravilu nasa policija nazalost i djeluje.
User avatar
erni3
Posts: 1007
Joined: 19/01/2010 10:27

#58 Re: ?????

Post by erni3 »

geeK` wrote:
CVIKERASH wrote:da razjasnimo jednu stvar::ne mislim na tog lika sto tvrdi da radi na ciglanama.....ovaj Davor je mladji .....a tetovazu sto je neko spomenuo,,nisam obracao paznju na to...
a da neko obavjesti morone u policiji :) ? može doć vako do incidenta, može mu neko djete il neko ne dat mobitel... il pare, a njemu treba doza i zbode ih ...

Djabe, obavjesteni su po milioniti put od mene kad mi je taj Cigo (tako ga zovu i iz Svrakinog je, sa njim je neki Amar koji zivi u ulici nekog Vejsila na broju 28) uzeo 10 km na tramvajskoj. Kaze inspektor da imaju milion prijava za njih dvojicu, ali da kao tuzilastvo ne radi svoj posao. Bas sam ga danas sreo na Otoci kod GRAS-a :D
User avatar
geeK`
Posts: 56
Joined: 15/03/2010 19:49

#59 Re: ?????

Post by geeK` »

erni3 wrote:
geeK` wrote:
CVIKERASH wrote:da razjasnimo jednu stvar::ne mislim na tog lika sto tvrdi da radi na ciglanama.....ovaj Davor je mladji .....a tetovazu sto je neko spomenuo,,nisam obracao paznju na to...
a da neko obavjesti morone u policiji :) ? može doć vako do incidenta, može mu neko djete il neko ne dat mobitel... il pare, a njemu treba doza i zbode ih ...

Djabe, obavjesteni su po milioniti put od mene kad mi je taj Cigo (tako ga zovu i iz Svrakinog je, sa njim je neki Amar koji zivi u ulici nekog Vejsila na broju 28) uzeo 10 km na tramvajskoj. Kaze inspektor da imaju milion prijava za njih dvojicu, ali da kao tuzilastvo ne radi svoj posao. Bas sam ga danas sreo na Otoci kod GRAS-a :D
Jedino da ih pobijemo sami... Nikakve fajde od policije onda... ;S
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#60 Re: ?????

Post by Obuca9 »



Gdje im nestanu sve ove silne ovlasti kad treba marisati te i takve. Ili su navijaci i huligani posebna sorta ljudi, za koju ne treba tužilaštvo i nalog?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#61 Re: ?????

Post by dezurni_ucenik »

kad ne moze policija ,,onda hajmo mu mi napraviti ceku pa da zgazimo svi kolektivno to malo govno narkomansko..izgleda da nema druge ....skontali smo ime...zna li ko jos neki podatak o njemu,,koje sta je odakle je,,da ga je nekako uslikati ...
User avatar
erni3
Posts: 1007
Joined: 19/01/2010 10:27

#62 Re: ?????

Post by erni3 »

hz__semir wrote:

Gdje im nestanu sve ove silne ovlasti kad treba marisati te i takve. Ili su navijaci i huligani posebna sorta ljudi, za koju ne treba tužilaštvo i nalog?
tuku oni i druge, vjeruj mi... Evo napr. ja zivim do policijske stanice i sa prozora svoje sobe vidim sta rade milicajci pojedinim mangupima, ali neki nikako da se dozovu pameti, dok na druge to djeluje prilicno dobro...


I izgleda da se nece ti opametiti dok ne nalete na nekog zajebanog i dok im polomi onu ruku sa kojom zatraze, a tako ce im biti.... Sto se tice mene, pravio sam im ja sacekusu par puta sa rajom, ali djabe, nisu naletili :(
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#63 Re: ?????

Post by neo7 »

.
Last edited by neo7 on 07/05/2010 19:19, edited 1 time in total.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#64 Re: ?????

Post by sodom »

sad su dvije marke u modi, vise nije pola marke ili marka, napredujemo znaci :D sad mozemo ka europi
User avatar
innovision
Posts: 729
Joined: 04/08/2009 19:06

#65 Re: ?????

Post by innovision »

vidjoh i ovu temu pa da nastavim post sa one druge

imaju 3 likova iz svrakinog ruta im je po stanicama sada i oko bazena :x najdalje do otoke idu.
User avatar
Benny Lava
Posts: 153
Joined: 02/04/2010 18:23

#66 Re: ?????

Post by Benny Lava »

A imaju i dva gada sto ordiniraju Grbavicom, Radnicka i Zagrebacka. Jedan, visok i mrsav gad, kompanjon mu je mali gad...Isucu noz i hajmo mobitel i novce na sunce...
User avatar
Eweleen
Posts: 649
Joined: 08/04/2009 23:51
Location: Spol: Muški

#67 Re: ?????

Post by Eweleen »

zato pametan čovjek treba uvijek nosit mač sa sobom. kad on na tebe nož, a ti onaj mač izvadiš pa ga potegneš

pa da vidiš kako se šture hvataju :run:
User avatar
gooc
Posts: 87
Joined: 23/05/2009 13:01
Location: Stari Grad je jedan grad i jedan grad je Stari Grad...

#68 Re: ?????

Post by gooc »

lijepi Bistrik... :thumbup: :thumbup:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#69 Re: ?????

Post by Eborg »

Ma jarane takvih likova svugdje ima. Kao što rekoh, ja sam ga vidio na Ciglanama.

Doduše, uvijek je opasnije u tim ostalim kvartovima nego bliže centru grada.
User avatar
Benny Lava
Posts: 153
Joined: 02/04/2010 18:23

#70 Re: ?????

Post by Benny Lava »

Ma vala, vise nije ni tako. Razbojnistva se regularno desavaju po najsjajnijem danu, na super frekventnim mjestima poput tramvajskih stanica u strogom centru grada. A u zdanje vrijeme su se isti ti, toliko odvazili da to rade i u sredstvima javnog prevoza. Pa tako prislanjaju ljudima noz na bubreg, na ocigled svih putnika te drsko opljackaju i to postaje sve ucestalije jer ocito to nece niko i nikada suzbiti, sto govori da moze postati jedino gore, bolje nikako!
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#71 Re: ?????

Post by Eborg »

Istina, ali opet su ti neki dijelovi grada postali ozloglašeni po tome.
User avatar
Benny Lava
Posts: 153
Joined: 02/04/2010 18:23

#72 Re: ?????

Post by Benny Lava »

Eborg wrote:Istina, ali opet su ti neki dijelovi grada postali ozloglašeni po tome.

To da, ali nazalost uskoro ce svi djelovi grada, tacnije sam grad, imati upravo tu sudbinu.
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#73 Re: ?????

Post by gentoo »

Ima jedan lik na bus stanici u zadnjih 10-ak dana.. Najnormalnije izgleda,ne lose obucen itd.. Prvi put mi prisao sa indexom u ruci i kao "jarane da neces prema Zenici mozda" . I sad ja kontajuci ajd treba mu nesto ponjeti nekom i sl. kazem da idem u Zenicu.. I onda "jaran me izradio,trebao doci iz Tuzle da donese pare i sad nemam za kartu itd.. " (cak mi je rekao i ime i da je iz Londze.. ) :D Pitam ga ja koliko ti treba love cini mi se rece oko 11 KM.. Koliko imas? kaze 1.5KM :-) . Ja mu fino kazem imas studensku kartu za ZE za 5KM , ne treba ti 11.. i tako se on sjeba i odseta od mene. Sve dok ga sutradan open nisam vidio (sad sa nekim papirima u ruci i vjerovatno drugom pricom ).Slijedeci put ce dobiti prijedlog da mu ja platim kartu pa ce ostati negdje oko podlugova :D
mokosh
Posts: 165
Joined: 24/09/2010 00:12

#74 Re: ?????

Post by mokosh »

drag_gost wrote:
Eweleen wrote:ne spada u isti rang, al ima onaj čovo što prodaje olovke po kafićima, baš sam danas kupio u vannyu po milioniti put :-)
Bio ja s jaranicom nedavno u jednom kaficu i prilazi on, rukova se. Kaze:"Momcino sutra mi je Dan Armije, pa ako mozes da poguras?" Rekoh:"Ma moze nema frke i kupim 2 olovke."
Kad kaze jaranica:"I prosli put je slavio nesto" :D
Mene je taj lik smorio... Ja da budem fina kupovala stalnooooo olovke od njega, ali je previse cesto poceo da zalazi u kafice u kojima sam i ja :run:
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#75 Re: ?????

Post by petunija »

Neelix wrote:ima onaj lik sto mu vec 10 godina fali 70 feninga sitno da plati racun :lol:
:lol: :lol: :lol:
I ja sam naletala na tog lika, muvao se oko pošte na Obali i suda
Post Reply