Pedesetogodišnja omladina!?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Pedesetogodišnja omladina!?

Post by PipiDugaDevetka » 12/09/2009 13:35

Javni poziv za stambeno zbrinjavanje mladih

Javni poziv za rjesavanje stambenih pitanja putem kupovine stana pod povoljnijim uslovima wrote:

II-USLOVI ZA RJEŠAVANJE STAMBENIH PITANJA PUTEM KUPOVINE STANA POD POVOLJNIJIM USLOVIMA

Uslovi koje kandidat za rješavanje stambenog pitanja putem kupovine stana pod povoljnijim uslovima mora ispuniti su:

a) Da je starosne dobi od punoljetstva do 50 godina starosti.
Dokaz:
- Izvod iz matične knjige rođenih

III – KRITERIJI ZA UTVRĐIVANJE RANG LISTE

Red prvenstva kandidata na rang listi utvrđuje se na osnovu ukupnog broja bodova po kriterijima kako slijedi:
1. Starosna dob

a) do 35 godina starosti ----------------------------------------------------------------------------- 15 bodova
b) od 35 do 40 godina starosti -------------------------------------------------------------------- 10 bodova
c) od 40 do 50 godina starosti ------------------------------------------------------------------- 5 bodova
Dokaz:
- Izvod iz matične knjige rođenih

O čemu se ovdje radi? Šta Vlada i ministar, zapravo, hoće?

Ranije se ovo zvalo "Konkurs za stambeno zbrinjavanje mladih i obrazovanih bračnih parova" (Ili, nekako slično), a sada:
"Javni poziv za rjesavanje stambenih pitanja putem kupovine stana pod povoljnijim uslovima".

Omladina od 50 godina?! :D :?: :!: :lol: :-) :D

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Re: Pedesetogodišnja omladina!?

Post by PipiDugaDevetka » 12/09/2009 13:58

Tvojim, mojim,....Narodnim budžetskim novcem upošljava se građevinska operativa kriminalaca koji sebe pretenciozno nazivaju ''građevinska mafija''. Trguje se poslovnim prostorima u tako izgrađenim zgradama,...Ministar, svjedok odbrane u slučaju Mihrija Pelak i ostali, bivši uposlenik firme ''Javor'' koja rasformirana ''zbog nestručnog kadra'', potrčko tzv. građevinske mafije, pada sve niže i niže, pa tako proglašava pedesetogodišnjake za omladinu.
100% BiH!

Black swan

Post by Black swan » 12/09/2009 18:02

nosi bando ono što je tvoje
ja ne dam pedalj zemlje svoje

grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

Post by grunt » 12/09/2009 18:28

Stanovi se lose prodaju,odakle mladim ljudima toliki novac.Zato su tu dobnu granicu i pomjerili,mada ce ubrzo vjerujem ti stanovi biti na slobodnom trzistu :)

Hendrix

Post by Hendrix » 12/09/2009 20:45

Genijalno, ko kaže da nema omladine u BiH. :-D

Vertigo

Post by Vertigo » 12/09/2009 21:20

dal je covjek dijete,
sve do sedesetpeteee...

a sta se podrazumijeva pod tim povoljnijim uslovima ?

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 13/09/2009 08:29

Vertigo wrote: a sta se podrazumijeva pod tim povoljnijim uslovima ?

Cijene kvadrata, valjda. Klikni na link da vidiš vijest:
Javni poziv za stambeno zbrinjavanje mladih
Što se tiče cijene kvadratnog metra stana za mlade, Lukić kaže da još nije utvrđena u apsolutnoj vrijednosti. Na lokalitetu Rosulja, Fond za izgradnju je u okviru tendera koji je provođen za dodjelu zemljišta za izgradnju ponudio vrijednost od 1.450 KM po metru kvadratnom. Na lokalitetu Dobrinje V gdje će se pokrenuti izgradnja objekta E putem Kantonalnog stambenog fonda očekivana cijena kvadratnog metra stana će biti od 1.800 do 1.900 KM.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 06/10/2011 17:27

up!

Innovation

Post by Innovation » 06/10/2011 18:09

Pipi opet stara prica. Na kupovinu stana pod povoljnijim uslovima imaju prvenstveno mladi do 35 god. i svi ostali gradjani do 5o god. zivota, koji prvi put rjesavaju svoje stambeno pitanje. Pod povoljnijim uslovima znaci jeftiniji kvadrat stana /Pipi cijene ti nisu tacne/. Ministarstvo predinvestiranjem u infrastrukturu obavezuje Investitora da odredjeni broj stanova mora prodati po odredjenoj cijeni onim gradjanima koji prodju tj. prijave se na Javni popziv Ministarstva koji je stalno otvoren. Ostali broj stanova mogu prodavati po trzisnoj veijednosti. Ako ti ovo zvuci da su p
pedesetogodisnjaci proglaseni omladincima onda neznas citati.
Za ovo drugo nema smisla raspravljati jer nisi civjek od rijeci. :x

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 06/10/2011 18:26

Innovation wrote:Pipi opet stara prica. Na kupovinu stana pod povoljnijim uslovima imaju prvenstveno mladi do 35 god. i svi ostali gradjani do 5o god. zivota, koji prvi put rjesavaju svoje stambeno pitanje. Pod povoljnijim uslovima znaci jeftiniji kvadrat stana /Pipi cijene ti nisu tacne/. Ministarstvo predinvestiranjem u infrastrukturu obavezuje Investitora da odredjeni broj stanova mora prodati po odredjenoj cijeni onim gradjanima koji prodju tj. prijave se na Javni popziv Ministarstva koji je stalno otvoren. Ostali broj stanova mogu prodavati po trzisnoj veijednosti. Ako ti ovo zvuci da su p
pedesetogodisnjaci proglaseni omladincima onda neznas citati.
Za ovo drugo nema smisla raspravljati jer nisi civjek od rijeci. :x

E, saću naći na temi o upraviteljima kada je neko nešto obećao, pa ništa,...

Portal objavio vijest klikni na vijest iz avgusta 2009. Ako je Sarajevo-x mene slagao, onda sam i ja slagao ostale koji čitaju sve ovo.

A to je to, sigurno je i ministar upleten u preprodaju tih predinvestiranih stanova, ali za tržište, možda u svom arh. studiju angažuje ''mlada talentovana arhitektonska grla''. Što li je to prilikom svjedočenja priznao da je imao svoju dodatnu djelatnost kao samostalni projektant, a na web. stranici Ministarstva u biografiji svojevremeno prešutio činjenicu da se dopunski bavio i samostalnim projektovanjem?

Innovation

Post by Innovation » 06/10/2011 18:50

:-) Nadji na privatnim porukama.Nadji jednog arhitektu koji nije privatno odradio neki posao. Kakva crna dodatna djelatnost.

enx

Post by enx » 06/10/2011 19:49

Oni koji se bune za kupovinu stana po povoljnijim uslovima za pedesetogodišnjake, mislim da treba da šute jer su uglavnom dobili džaba stanove za koje se, između ostalog i od moje plate odbijalo 3,5% "samodoprinosa", ovi stariji znaju o čemu pričam.
Nakon toga su otkupili te iste stanove papirima (čitaj certifikatima), kojima se NIJE mogao kupiti građevinski materijal za moju kuću (da se razumijemo, živim u vlastitoj kući izgrađenoj svojim vlastitim znojem i radom, građenoj punih 15 godina). A sada mi pričaju priču o omladincima od 50 godina (kao nedaju da se daju pare iz budžeta za to).
A ZAŠTO SE NE BI DALE. Ti isti "omladinci od 50 godina" su davali pare kad su bili mladi, za stanove ovih što se sada bune, i isto tako i sada dajemo pare u budžet putem poreza.
Neki ljudi na ovom forumu me zaista iznenađuju, posebno pokretač ove teme koji se istovremeno na drugoj temi buni protiv upravitelja, dok mi koji smo za....ni u životu i s njihove strane, između ostalog, sami plaćamo popravke na svojim kućama i niko nas ništa ne pita imamo li mi pare za to.

Innovation

Post by Innovation » 06/10/2011 19:59

Konacno da neko razumije. To su ljudi koji nisu rjesili svoje stambeno pitanje i rjesavaju ga prvi put. Nemoze doci nako sa gutom love i kupiti pet stanova po toj cijeni. Zato moraju proci kroz javni poziv za koji postoji komisija koja to kontrolise. :thumbup: :)

enx

Post by enx » 06/10/2011 20:25

Innovation wrote:Konacno da neko razumije. To su ljudi koji nisu rjesili svoje stambeno pitanje i rjesavaju ga prvi put. Nemoze doci nako sa gutom love i kupiti pet stanova po toj cijeni. Zato moraju proci kroz javni poziv za koji postoji komisija koja to kontrolise. :thumbup: :)

slažem se potpuno. Ako neko misli da samo on izdvaja pare u budžet, (a čak mislim da ih ni ne izdvaja), kada mi nismo mogli koristiti pare neka ih bar neko koristi kome trebaju. Uostalom to su krediti a nisu bespovratna sredstva. Opet se vraćaju sutra našoj djeci akobogda.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 07/10/2011 08:43

enx wrote:Oni koji se bune za kupovinu stana po povoljnijim uslovima za pedesetogodišnjake, mislim da treba da šute jer su uglavnom dobili džaba stanove za koje se, između ostalog i od moje plate odbijalo 3,5% "samodoprinosa", ovi stariji znaju o čemu pričam. Nakon toga su otkupili te iste stanove papirima (čitaj certifikatima), kojima se NIJE mogao kupiti građevinski materijal za moju kuću (da se razumijemo, živim u vlastitoj kući izgrađenoj svojim vlastitim znojem i radom, građenoj punih 15 godina). A sada mi pričaju priču o omladincima od 50 godina (kao nedaju da se daju pare iz budžeta za to).
A ZAŠTO SE NE BI DALE. Ti isti "omladinci od 50 godina" su davali pare kad su bili mladi, za stanove ovih što se sada bune, i isto tako i sada dajemo pare u budžet putem poreza.
Neki ljudi na ovom forumu me zaista iznenađuju, posebno pokretač ove teme koji se istovremeno na drugoj temi buni protiv upravitelja, dok mi koji smo za....ni u životu i s njihove strane, između ostalog, sami plaćamo popravke na svojim kućama i niko nas ništa ne pita imamo li mi pare za to.

Tokom socijalizma u firmama su postojale liste za dodjelu stanova, odnosno stanarskog prava i druga lista za dodjelu kredita za izgradnju privatne kuće. Svako je mogao izabrati na koju će listu.

Prema tome, sam pao, sam se ubio.

Jagmujan

Post by Jagmujan » 07/10/2011 09:51

Uh, što izvuče temu iz naftalina :mrgreen:. Koliko vidim ljudi ti sve fino objasnili još prije dvije godine, al' uzalud. Čak si i sam naveo neke linkove koje da si otvarao mogao si sam zaključiti da to što pričaš nije tačno. Čuj pedesetogodišnja omladina :lol:
PipiDugaDevetka wrote:
enx wrote:Oni koji se bune za kupovinu stana po povoljnijim uslovima za pedesetogodišnjake, mislim da treba da šute jer su uglavnom dobili džaba stanove za koje se, između ostalog i od moje plate odbijalo 3,5% "samodoprinosa", ovi stariji znaju o čemu pričam. Nakon toga su otkupili te iste stanove papirima (čitaj certifikatima), kojima se NIJE mogao kupiti građevinski materijal za moju kuću (da se razumijemo, živim u vlastitoj kući izgrađenoj svojim vlastitim znojem i radom, građenoj punih 15 godina). A sada mi pričaju priču o omladincima od 50 godina (kao nedaju da se daju pare iz budžeta za to).

Tokom socijalizma u firmama su postojale liste za dodjelu stanova, odnosno stanarskog prava i druga lista za dodjelu kredita za izgradnju privatne kuće. Svako je mogao izabrati na koju će listu.

Jel' fakat misliš da su svi imali komad zemlje i to u zoni predviđenoj za gradnju stambenih objekata, pa da su mogli birati na koju će listu ići? I da su svi bili tvoje sreće pa dobili stan, šta sa onima koji su taman došli na red, a rat sve to prekinuo? Ko ih šiša da ne kažem šta prostije, jel'? Tvojom analogijom ispada da ih optužuješ da su sami krivi za rat - "sam pao, sam se ubio" :roll:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 07/10/2011 10:16

Jagmujan wrote:Uh, što izvuče temu iz naftalina :mrgreen:. Koliko vidim ljudi ti sve fino objasnili još prije dvije godine, al' uzalud. Čak si i sam naveo neke linkove koje da si otvarao mogao si sam zaključiti da to što pričaš nije tačno. Čuj pedesetogodišnja omladina :lol:
PipiDugaDevetka wrote:

Jel' fakat misliš da su svi imali komad zemlje i to u zoni predviđenoj za gradnju stambenih objekata, pa da su mogli birati na koju će listu ići? I da su svi bili tvoje sreće pa dobili stan, šta sa onima koji su taman došli na red, a rat sve to prekinuo? Ko ih šiša da ne kažem šta prostije, jel'? Tvojom analogijom ispada da ih optužuješ da su sami krivi za rat - "sam pao, sam se ubio" :roll:

Namjerno ne čitaš šta sam napisao, JA SAM TAJ KOJI JE ''IZVISIO'' ZA STAN I SVIH PETORO IZ MOJE PRIMARNE PORODICE su ''izvisili''. Samo je otac, šesti član primarne porodice dobio stan na koji sada atakuju PEV, FAMOS-GRADNJA I prokleto Ministarstvo.
Iskreno se nadam da će upraviteljstvo biti ukinuto, a održavanje zaj. dijelova zgrada prepušteno EV jer se pokazalo kao jeftinije i efikasnije kada to rade bez posredovanja upraviteljske firme.

Mogao bi ministar i odgovarati za nezakonitosti u vezi sa neodređivanjem upravitelja za stotine zgrada u Kantonu.

Jagmujan

Post by Jagmujan » 07/10/2011 10:47

PipiDugaDevetka wrote:Namjerno ne čitaš šta sam napisao, JA SAM TAJ KOJI JE ''IZVISIO'' ZA STAN I SVIH PETORO IZ MOJE PRIMARNE PORODICE su ''izvisili''. Samo je otac, šesti član primarne porodice dobio stan na koji sada atakuju PEV, FAMOS-GRADNJA I prokleto Ministarstvo.
Iskreno se nadam da će upraviteljstvo biti ukinuto, a održavanje zaj. dijelova zgrada prepušteno EV jer se pokazalo kao jeftinije i efikasnije kada to rade bez posredovanja upraviteljske firme.

Mogao bi ministar i odgovarati za nezakonitosti u vezi sa neodređivanjem upravitelja za stotine zgrada u Kantonu.

Evo opet pročitah, jesi li ti živiš u svom stanu dodijeljenom prije rata i otkupljenom certifikatima poslije rata, naslijeđenim od oca il' tu žive mali zeleni? Šta je trebalo, da je svih 6 članova tvoj primarne porodice dobilo po stan, dok recimo @enx nije dobila ni šupu i još ogroman broj ljudi, koji su isto kao i tvoja 6-člana primarna porodica uplaćivali za stanogradnju, nisu ništa dobili?? Nisi baš jasan.
Eto, ja se iskreno nadam da upraviteljstvo neće biti ukinuto i da će etažni vlasnici u većem broju nego sad početi da brinu o svojoj privatnoj imovini.

Dr.Mr.Fr.

Post by Dr.Mr.Fr. » 07/10/2011 11:08

Pa dobro ima neki bodovanje pa ako ovih do 35 nema puno mogu i ovi 50 godišnjaci kupiti stan ;-)

jbg. nece sada stanovi zjevati prazni zato što raja nema para....takvo je tržište....

osim toga nigdje ne stoji da ne možeš stan kupiti sa 25 godina i prodati ga sutra nekome od 65 ;-)

tako da nema tu puno price cini mi se :mrgreen:

rikiriki

Post by rikiriki » 07/10/2011 11:13

:D zemlja koja ima ovakvu omladinu,mora riknuti

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 07/10/2011 12:07

Jagmujan wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Namjerno ne čitaš šta sam napisao, JA SAM TAJ KOJI JE ''IZVISIO'' ZA STAN I SVIH PETORO IZ MOJE PRIMARNE PORODICE su ''izvisili''. Samo je otac, šesti član primarne porodice dobio stan na koji sada atakuju PEV, FAMOS-GRADNJA I prokleto Ministarstvo.

Evo opet pročitah, jesi li ti živiš u svom stanu dodijeljenom prije rata i otkupljenom certifikatima poslije rata, naslijeđenim od oca il' tu žive mali zeleni? Šta je trebalo, da je svih 6 članova tvoj primarne porodice dobilo po stan, dok recimo @enx nije dobila ni šupu i još ogroman broj ljudi, koji su isto kao i tvoja 6-člana primarna porodica uplaćivali za stanogradnju, nisu ništa dobili?? Nisi baš jasan.
Eto, ja se iskreno nadam da upraviteljstvo neće biti ukinuto i da će etažni vlasnici u većem broju nego sad početi da brinu o svojoj privatnoj imovini.

Kako nisam jasan kada se EV masovno obraćaju ministarstvu sa upitima i traženjem objašnjenja, a sve nakon moje animacije EV putem Sarajevo-x Foruma.
:sax:

Ponosan sam na sebe što sam animirao sve te ljude koji su krv propišali, litre znoja i suza prolili da bi kupili taj svoj stan. Ministarstvo radi, donosi novi Zakon da bi našminkali mrtvaca i tako opravdali svoje postojanje. Znači, donesu novi Zakon i dalje mogu mirno nastaviti da uzimaju IMT od EV koji odluče da se oslobode upravitelja. Malo morgen! No passaran. UKINUĆEMO UPRAVITELJSTVO, a krivi su sami urpavitelji što su od dobre ideje napravili njenu suprotnost.
SKUPLJE JE ODRŽAVANJE UZ POMOĆ UPRAVITELJA NEGO KADA TO SAMI EV RADE!

Vlast ako hoće da ''prođe'' i na slijedećim izborima, mora UKINUTI UPRAVITELJSTVO i tako omogućiti EV, a svojim glasačima da to rade na efikasniji i jeftiniji način.

Jagmujan

Post by Jagmujan » 07/10/2011 12:37

PipiDugaDevetka wrote:
Jagmujan wrote:

Kako nisam jasan kada se EV masovno obraćaju ministarstvu sa upitima i traženjem objašnjenja, a sve nakon moje animacije EV putem Sarajevo-x Foruma.
:sax:

Ponosan sam na sebe što sam animirao sve te ljude koji su krv propišali, litre znoja i suza prolili da bi kupili taj svoj stan. Ministarstvo radi, donosi novi Zakon da bi našminkali mrtvaca i tako opravdali svoje postojanje. Znači, donesu novi Zakon i dalje mogu mirno nastaviti da uzimaju IMT od EV koji odluče da se oslobode upravitelja. Malo morgen! No passaran. UKINUĆEMO UPRAVITELJSTVO, a krivi su sami urpavitelji što su od dobre ideje napravili njenu suprotnost.
SKUPLJE JE ODRŽAVANJE UZ POMOĆ UPRAVITELJA NEGO KADA TO SAMI EV RADE!

Vlast ako hoće da ''prođe'' i na slijedećim izborima, mora UKINUTI UPRAVITELJSTVO i tako omogućiti EV, a svojim glasačima da to rade na efikasniji i jeftiniji način.

Meni kažeš da ne čitam postove, a ti još ni jednom nisi odgovorio na pitanja. :thumbup:
Recimo da mali zeleni još nisu došli do BiH pa zaključujem da ipak ti živiš u gore opisanom stanu, a spotčitavaš ostalima koji su takođe "krv propišali, litre znoja i suza prolili da bi kupili taj svoj stan", a nisu mogli kupiti ni šupu, da su sami sebi krivi.
Ja fakat ne znam šta bi ministarstvo radilo bez tvoje animacije EV, vjerujem da su i oni ponosni na tebe, ustvari ne samo oni nego svi mi :mrgreen:. Hvala ti što upućuješ ljude na jedini pravi i zakonit put da rješavaju svoje probleme, ustvari čekaj, jel' ono ti reče ljudima da se ugledaju na @vryzasov i još nekih 5 zgrada na Dobrinji protivzakonit način održavanja zgrade? Imaš li možda još kakvih sjajnih protivzakonitih ideja da predložiš? :mrgreen:
Kao da se ministarstvo bavi samo upraviteljstvom pa pravljenjem novog zakona opravdava svoje postojanje, pa bolan ne bio, bar otiđi na njihovu stranicu pa pročitaj čime se oni još bave :-) .
Vlast ako hoće da "prođe" i na sljedećim izborima, mora približiti i pojasniti etažnim vlasnicima šta je ustvari svrha, kako sam kažeš, dobre ideje upraviteljstva i koje su koja su njihova prava i obaveze kao osnove održavanja zajedničkih dijelova zgrada "i tako omogućiti EV, a svojim glasačima da to rade na efikasniji i jeftiniji način.". Ček malo, pa oni to ustvari i rade pravljenjem detaljnijeg i jasnieg zakona iz te oblasti. :mrgreen:

rikiriki

Post by rikiriki » 07/10/2011 13:04

zemlja satkana od lopova i lopovluka i običnu ,trivijalnu pogodnost ko aUpraviteljstvo,jednostavno mora upropastiti.

Innovation

Post by Innovation » 07/10/2011 13:34

Objasni malo pojam Upraviteljstva i tog lopovluka u nasoj dragoj BiH. :?

rikiriki

Post by rikiriki » 07/10/2011 13:37

zar treba objašnjavati,pa pročitaj postove i na sličnim temama.eno ljudi osnovali udruženje kontra smradova.

Post Reply