Fakultet za menadžment i turizam Travnik

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
[email protected]

Fakultet za menadžment i turizam Travnik

Post by [email protected] » 11/06/2008 12:59

Zdravo, interesuje me da li neko studira ovaj fakultet, sta mislite o ovome? Kako izgledaju ispiti i ostalo?

Hvala

Dori

Re: Fakultet za menadžment i turizam Travnik

Post by Dori » 11/06/2008 13:12

Evo mene.....samo pitaj sta te interesuje :D

vjesticanametli

Post by vjesticanametli » 11/06/2008 13:34

imaju super teme za seminarski :D

Dori

Post by Dori » 11/06/2008 14:08

vjesticanametli wrote:imaju super teme za seminarski :D

:lol:

Sindibad

Post by Sindibad » 08/07/2008 23:08

Isto je ko na ekonomiji u Sarajevu,imas predavanja, seminarske, januarske,junske i septembarske rokove, imas mogucnost da studiras vanredno za njih se nastava i ispiti organizuju vikendom, imas mogucnost placanja skolarine u ratama, nije bas ni jednostavno ima zeznutih ispita i profa al sve u svemu je ok, nastava je po bolonji itd itd, fax je u sklopu travnickog Univerziteta diploma koju dobijes VII stepen - VSS, koncept 3+2, znaci mozes magistarski poslije ganjat..sretno ;)

ProbuseniDolar

Post by ProbuseniDolar » 08/07/2008 23:20

To je onaj fax sto su se predavanja jedno vrijeme pdrzavala u hotelu Park u Vogosci ... Jaran mi se kurchio kako na predavanjima naruci pecenje i pivkaru i lagano ... tekica, olovka ... eto ga u roku ce ga zavrsiti izgleda .... A isti taj na EFSA u 3 godine studiranja dao ukupno 4 ili 5 ispita ...

Meni ovo dovoljno govori o faxu ...

Sindibad

Post by Sindibad » 08/07/2008 23:25

pa ja ne znam na kojem ti je faxu jaran al se na ovom sigurno ne narucuju pecenja i ostalo,ovaj fax ima svoju zgradu i kabinete za predavanja...imaju jos 2 faxa u travniku, aperion i jos neki kjgklfjgk....mozda se tu rostilja hahah

olduser

Post by olduser » 08/07/2008 23:35

Sindibad wrote:, nije bas ni jednostavno ima zeznutih ispita i profa

Izvini al moram :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sindibad

Post by Sindibad » 08/07/2008 23:41

olduser wrote:

pa realno covjeku govorim da ne ocekuje med i mlijeko kad se upise nije samo sarajevski univerzitet najrigorozniji :wink:

Polynesian

Post by Polynesian » 08/07/2008 23:43

[email protected] wrote:Zdravo, interesuje me da li neko studira ovaj fakultet, sta mislite o ovome? Kako izgledaju ispiti i ostalo?

Hvala

Interesuje li te šta ćeš kad završiš taj fakultet ?

Treba jako paziti prilikom upisa na fakultete, jer mnogi od njih ne pružaju kvalitetno obrazovanje, niti neku " širinu " i mogućnosti za kvalitetno zaposlenje poslije diplomiranja, bar za sada.

olduser

Post by olduser » 08/07/2008 23:48

Sindibad wrote:
olduser wrote:

pa realno covjeku govorim da ne ocekuje med i mlijeko kad se upise nije samo sarajevski univerzitet najrigorozniji :wink:

sta ba realno ???
ne studiram al dvoje blizih mi ljudi studira...
polazu tek tako, idu sub i ned, uz to jedno rinta svaki dan, brak, djeca...
tamo je sve med i mlijeko
najteze otvorit vrata od kancelarije...

Sindibad

Post by Sindibad » 08/07/2008 23:55

garant su pravo dobri s nekima koji sjede u tim kancelarijama, štela svugdje u svijetu prolazi, al dosta ih nema zene,djecu.......pa padaju ko kruske po nekoliko puta izlaze na ispite :?

Polynesian

Post by Polynesian » 08/07/2008 23:55

Sindibad wrote:

Sarajevski Univerzitet nije u kvalitativnom smilu na nivou Beogradskog ili Zagrebačkog, ali u odnosu na druge u BiH, će još dugo biti na prvom mjestu.

Svi fakulteti, koji su se osnovali prije par godina ili su se tek osnovali, na određenim mjestima, imaju značajne poteškoće u radu, zbog nedostatka kvalitetnog nastavnog kadra i zbog, i dalje ustaljenog " istočnjačkog " načina studiranja i izvođenja nastave ( puko teoretisanje ili ti dumanje poluosposobljenih i zastarjelih profesora ). Bolonja ništa nije promjenila već unazodovala, sve što se odnosi na kvalitet u obrazovanju budućih akademski obrazovanih mladih ljudi. Siguran sam da je u BiH trenutno prisutna tendencija, razgradnje univerziteta, fakulteta odnosno visokoškolskih ustanova . Sve više se ide ka profitu i zaradi, na uštreb kvalitetnog obrazovanja . Te dvije stavke, nigdje u razvijenim zemljama nisu u koliziji, već upravu suprotno, u tim zemljama novac donosi kvalitetnije obrazovanje, a kod nas novac donosi diplome, na našu žalost.

olduser

Post by olduser » 09/07/2008 00:01

moze past ako nije dovoljno pametan, pa nema nimalo mozga da nauci samo sta je npr. makroekonomija, il padne jer mu je mrsko napisat il platit da mu neko uradi seminarksi jer spava do podne, loce - provodi se do zore...

Sindibad

Post by Sindibad » 09/07/2008 00:05

Pa ok slazem se da je na prvom mjestu, poslije toliko godina rada i kvalitetnih profesora, ali ne mogu se ni podcjenjivati privatni fakulteti, pa ne mogu svi studirati na sarajevskom Univerzitetu,koji je do prije par godina drzao monopol i svi su zavisli samo o njemu, studirali po 10 god, niti svi mogu poloziti prijemni ispit tu, a studenti jadni punili drzavni budzet, i opet poslije 4 god mrcvarenja kako je bilo do sada prije bolonje, pola onog sto si ucio zaboravis, pitanje je kada i kakav naci posao...zato nek se uvode privatni fakulteti pa makar i ne bili na prvom mjestu,ali bar svako moze birati gdje ce za svoje pare studirati...

Sindibad

Post by Sindibad » 09/07/2008 00:11

[quote="olduser"]moze past ako nije dovoljno pametan, pa nema nimalo mozga da nauci samo sta je npr. makroekonomija, il padne jer mu je mrsko napisat il platit da mu neko uradi seminarksi jer spava do podne, loce - provodi se do zore...[/q

pa mozda je malo lakse nego na drzavnom faxu, ipak ovdje debelo placas skolarinu, vozaris, hiljadu nekih dodatnih troskova ...na kraju kad dobijes diplomu nece te poslodavac pitat jesi li zavrsio u sarajevu,travniku,bihacu,mostaru....bitno je da se zavede diploma u radnu knjizicu a poslije sretno do penzije :)

Polynesian

Post by Polynesian » 09/07/2008 00:17

Sindibad wrote:Pa ok slazem se da je na prvom mjestu, poslije toliko godina rada i kvalitetnih profesora, ali ne mogu se ni podcjenjivati privatni fakulteti, pa ne mogu svi studirati na sarajevskom Univerzitetu,koji je do prije par godina drzao monopol i svi su zavisli samo o njemu, studirali po 10 god, niti svi mogu poloziti prijemni ispit tu, a studenti jadni punili drzavni budzet, i opet poslije 4 god mrcvarenja kako je bilo do sada prije bolonje, pola onog sto si ucio zaboravis, pitanje je kada i kakav naci posao...zato nek se uvode privatni fakulteti pa makar i ne bili na prvom mjestu,ali bar svako moze birati gdje ce za svoje pare studirati...

Stoji što pišeš.

Nije normalno studirati 10 godina, ali nije moguće da prolaznost studenata po Bolonji poraste automatski na 90 % .
Tu nešto ozbiljno ne štima, i na kraju će se studentima obiti o glavu. Vidi, da sad predlažu zvanje za studente koje završavaju po Bolonji, i to u Kantonu Sarajevo, znači parcijalno, pa to je krajnje neozbiljno, jer će ti studenti kasnije imati itekakve posljedice prilikom zaposlenja . Mnogo toga je neuređeno, i krajnje neodgovorno prema tim studentima . Slika i prilika današnje BiH.

olduser

Post by olduser » 09/07/2008 00:19

ma jasta, nek se uvode privatni fakulteti za tatine sinove :x :x

ma daj ba nemoj mi pricat malo, kako malo, kad je puno lakse, teza gimnazija neka malo jaca od tog travnickog...
sta to ljudi u SA ne vozare jel, nemaju dodatne troskove, svi redovni u SA...

ja da sam poslodavac i da se pitam - ne bi mi nikad dobio poso sa travnickim fakultetom
pa i u kiseljaku imaju pravo :x

u travniku il su tatini sinovi - niko ih nece ni pitat za diplomu, tata ce sredit, il su ljudi koji su dobili poso u ratu predobar, pa im sad treba faks da zadrze mjesto

Chairman

Post by Chairman » 09/07/2008 00:30

olduser wrote:ma jasta, nek se uvode privatni fakulteti za tatine sinove :x :x

ma daj ba nemoj mi pricat malo, kako malo, kad je puno lakse, teza gimnazija neka malo jaca od tog travnickog...
sta to ljudi u SA ne vozare jel, nemaju dodatne troskove, svi redovni u SA...

ja da sam poslodavac i da se pitam - ne bi mi nikad dobio poso sa travnickim fakultetom
pa i u kiseljaku imaju pravo :x

u travniku il su tatini sinovi - niko ih nece ni pitat za diplomu, tata ce sredit, il su ljudi koji su dobili poso u ratu predobar, pa im sad treba faks da zadrze mjesto

Kompleks zvani "tatin sin". :lol:

olduser

Post by olduser » 09/07/2008 00:46

jesil se pronaso :)

jasta neg kompleks... :)

bolje nek ima neg da nema, ne kazem ja nista, al ba nemojte ga dizat u nebesa, i pricat kako je zajeban

Sindibad

Post by Sindibad » 09/07/2008 01:10

Mozda da se i ti prebacis ocigledno ne ide na drzavnom a? mozda te ja ipak primim sa tom diplomom da radis kod mene :mrgreen:

Panthera

Post by Panthera » 09/07/2008 01:21

Cuj fakultet za management i turizam. :lol: ..banane i ljudska prava. :-) ..politicke nauke i korida... :D
Nije ovo samo u Bosni, ima i U Italiji, Francuskoj, Spaniji...Fakulteti su priznati od strane Udruzenja gradjana pcelara isl...sta pa niste mislili da su ovi BiH umovi nesto izmislili......hehe...sta ce sad dr.i mr. bit u vladi pa to ce se po mahali takmicit ko ima duzi uvod ispred imena..ono mrdrsciing ma 3in1 hehehehehoho...dje si ba....

Chairman

Post by Chairman » 09/07/2008 01:36

olduser wrote:jesil se pronaso :)

jasta neg kompleks... :)

bolje nek ima neg da nema, ne kazem ja nista, al ba nemojte ga dizat u nebesa, i pricat kako je zajeban

Ma nisam nego me nervira sto se minimalizira uspjeh i bogatstvo uspjesnih ljudi preko njihove djece. Naravno da ce uspjesan covjek obezbjediti najbolje moguce i svom djetetu, samo ne treba gledati na to kao na nesto lose vec se potruditi da i ti svom djetetu isto obezbjedis.

Problem nas Bosanaca je sto mislimo da smo pokupili svu pamet svijeta sa par drzavnih fakulteta i da ostalo ni ovdje pa ni u svijetu nista ne valja.

Miki123

Post by Miki123 » 12/07/2008 14:58

Vratimo se temi. Konkretno, ovaj fakultet je za objesiti mačku o rep. Znam, gotovo iz prve ruke jer mi blizak rod studira.
On je bar pošten i prizna da je tu da dobije diplomu uz gotovo nikakav trud.

zgembo_sa

Post by zgembo_sa » 12/07/2008 22:44

A to da poslodavac ne gleda gdje si zavrsio fax je suplja prica. Ako nemas neku stelu, onda vjerujte da se gleda itekako... Mozda mozete nekog preveslat u nekim malim firmicama koje vjerovatno ni ne traze fakultetski obrazovanu osobu, ali eto nije z goreg, ali svaka malo ozbiljnija firma ce uvijek uzeti prije nekoga ko je zavrsio ekonomiju na EFSA nego nekog ko je zavrsio u Travniku, Mostaru, Bihacu i sl... Mozete se vi zavaravat koliko hocete, ja sam bio svjedok vec vise puta kako rukovodioci krizaju sa spiskova ove sa tih lijevih fakulteta...

Post Reply