Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
shana_majka
Posts: 2349
Joined: 25/10/2006 03:34

#1

Post by shana_majka »

Je l' mozesh da nadjesh negdje zvanicnu info da stadion mora biti natkriven?
UEFA,FIFA?
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#2

Post by Majstorinho »

Tu je informaciju plasirao SAN,a svi znamo kakav je to list.Upravo taj Dynamo igra na stadionu koji NIJE NATKRIVEN.Mi imamo licencu od uefe,i ne vjerujem da se to moze dogoditi.Pa reprezentacija igra na Kosevu...
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#3

Post by PITARKA_SA »

prvo igrati sa dinamom pa onda sve ostalo...
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#4

Post by pudlica »

koliko znam do 2009 moraju svi stadioni biti natkriveni tako da mislim nece smetati sto nije,nije ni camp nou natkriven pa igra barca CL,jest zapad samo natkriven i to ne cijeli nego sredina samo
AjdinBSC
Posts: 252
Joined: 12/01/2007 20:27
Location: Tesanj

#5

Post by AjdinBSC »

pudlica wrote:koliko znam do 2009 moraju svi stadioni biti natkriveni tako da mislim nece smetati sto nije,nije ni camp nou natkriven pa igra barca CL,jest zapad samo natkriven i to ne cijeli nego sredina samo
Jebiga to je Barca a ovo je Sarajevo :roll:
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#6

Post by pudlica »

e u PM...


Sarajevo ne može igrati Ligu prvaka na Koševu!?
Ukoliko Sarajevo prođe kijevski Dinamo, bh. prvak utakmice Lige prvaka ne bi mogao igrati na stadionu Koševo! Hari Bin, delegat iz Holandije, napisao je nepovoljan izvještaj o uslovima na Hasetovom stadionu, saznaje list San.
Iako je Uprava Sarajeva u sportskom i drugom segmentu učinila sve, pa i nadljudske napore da dobije licencu za evropske nastupe, čini se da su ovaj put zakazali Grad, Kanton, Federacija.

Žalosno je da stadion, na kojem i reprezentacija igra svoje utakmice, nije niti na jednom dijelu natkriven. To nije promaklo pedantnom delegatu. Zapisao je Holanđanin i da nije praksa da se delegat iz lože probija kilometrima do službenih prostorija. Evidentirao je i dva upaljača bordo boje koja su doletjela sa tribina. Navodno je izrazio sumnju da će UEFA dozvoliti Sarajevu da na Koševu igra utakmice Lige prvaka u grupnoj fazi.

Bez obzira što je izvještaj delegata i svojevrsni pritisak na Sarajevo, nadajmo se da će napokon neko sa viših nivoa, krenuti u rekonstrukciju stadiona Asim Farhetović Hase.

Ganac Erik Kabu

Saznali smo ime potencijalnog pojačanja FK Sarajevo iz Gane. Radi se o Eriku Kabuu, rođenom 17. jula 1989. godine. Visok je 1,88 cm, igra na poziciji napadača. Njega zastupa pulski menadžer Eljver Rača, koji je izrazio želju da pojača Sarajevo igračem iz Gane, jer ima odličnu saradnju sa bh. prvakom; Rača je u Rusiju prodao Trivunovića i Maksumića.

Dučić dovodi Imamovića

Na dobrom putu da pojača Upravu bh. prvaka je i Nihad Imamović direktor ASA preventa, inače bivši predsjednik KK Bosna, s kojim je Mustafa Dučić obavio preliminarne razgovore. Imamović je ranije bio jedan od najvažnijih ljudi u Predsjedništvu kluba sa Koševa. Za utakmicu Sarajevo-Dinamo, ovaj istaknuti biznismen je otkupio 1500 karata.
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#7

Post by Majstorinho »

Prije 2-3 godine Partizan je igao ligu prvaka.A njihov stadion JNA nije natkriven. :roll:
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#8

Post by pudlica »

Majstorinho wrote:Prije 2-3 godine Partizan je igao ligu prvaka.A njihov stadion JNA nije natkriven. :roll:

a jarane mi smo bosnje,mogu se kladiti da je gledao ko kospe jede i gdje ih baca i zapisivao
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#9 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by tbaharis »

Prowler wrote:Da li smo se bespotrebno ''nafurali'' na prolazak u grupnu fazu ili smo optimisti s razlogom, ostaje da se vidi aBd nakon mečeva sa kijevskim Dinamom.

Međutim, ukoliko se aBd i plasiramo u grupnu fazu (FK Sarajevo) bojim se da stadion Koševo/Asim Ferhatović Hase (kako hoćete) ne ispunjava uvjete za odigravanje mečeva završnice Lige evropskih šampiona.

Problem je jednostavne prirode - STADION NIJE NATKRIVEN !!! :roll:

Postoji još nekoliko poblema na stadionu (npr. semafor) koji su neuporedivo jednostavniji za rješiti od ovog primarnog problema...

Istina, u tom slučaju bi dosta novca ušlo u klub a gradske pa i državne vlasti bi se trebale malo ''trznuti za džep'' obzirom da je stadion GRADSKI a FK Sarajevo je predstavnik ne samo istoimenog grada već i cijele države BiH.

Dakle, novac ''k'o'' i nije neki problem međutim, PROBLEM JE VRIJEME jer odigravanje mečeva u okviru grupne faze L.Š. počinje neposredno nakon odigravanja mečeva trećeg pretkola.

I ako FK Sarajevo ne prođe dalje (ned'o Bog :D ), ovaj problem svakako treba rješiti obzirom da (čini mi se) naš fudbal/nogomet ide uzlaznom putanjom i uvjeren sam da će ovaj stadion vrlo brzo (ako ništa, u narednih par godina) osjetiti potrebu (da tako kažem) da spreman dočeka jednog od naših predstavnika u grupnoj fazi L.Š.

ŠTA ???
KAKO ???
KADA ???
ČIME ???


:? :? :?

eto, cjenjeni moji, pišite sve što znate i mislite o pomenutom problemu :)

srdačan pozdrav !!! :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: cuj sarajevo u grupnu fazu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#10

Post by vatana »

U grupnu fazu Sarajevo?
Pa zar ti stvarno mislis da mogu proc pored jednog Dinama?
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#11 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by ahmed&nedzad »

Prowler wrote:
tbaharis wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: cuj sarajevo u grupnu fazu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ama ljudi dragi, moram li vam crtat :-)

nije samo rijec o Sarajevu, eto nek se danas sutra i vas Zeljo plasira u grupnu fazu suocava se sa istim problemom tako da... :wink:

dakle, kao sto rekoh radi se o globalnom problemu BH klubova nakon eventualnog plasmana u grupnu fazu :roll:

SARAJEVO ŠAMPION !!!
Ne znam jesi li ti kad bio na Grbavici, ali tamo i sjever i zapad natkriveni. :P :P :P
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#12 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by Majstorinho »

ahmed&nedzad wrote:
Prowler wrote:
tbaharis wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: cuj sarajevo u grupnu fazu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ama ljudi dragi, moram li vam crtat :-)

nije samo rijec o Sarajevu, eto nek se danas sutra i vas Zeljo plasira u grupnu fazu suocava se sa istim problemom tako da... :wink:

dakle, kao sto rekoh radi se o globalnom problemu BH klubova nakon eventualnog plasmana u grupnu fazu :roll:

SARAJEVO ŠAMPION !!!
Ne znam jesi li ti kad bio na Grbavici, ali tamo i sjever i zapad natkriveni. :P :P :P
Nema reflektora :oops:
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#13 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by BSn »

Majstorinho wrote:
ahmed&nedzad wrote:
Prowler wrote: ama ljudi dragi, moram li vam crtat :-)

nije samo rijec o Sarajevu, eto nek se danas sutra i vas Zeljo plasira u grupnu fazu suocava se sa istim problemom tako da... :wink:

dakle, kao sto rekoh radi se o globalnom problemu BH klubova nakon eventualnog plasmana u grupnu fazu :roll:

SARAJEVO ŠAMPION !!!
Ne znam jesi li ti kad bio na Grbavici, ali tamo i sjever i zapad natkriveni. :P :P :P
Nema reflektora :oops:
Morat ce ih biti vec ove sezone, inace sljedecu nece ni moci igrati PL!
Barem se tako suska, jer NSBiH donosi novi, ostriji, pravilnik iduce sezone!
Valjda je tako najlakse "skresati" ligu na 12 timova! :D
AjdinBSC
Posts: 252
Joined: 12/01/2007 20:27
Location: Tesanj

#14 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by AjdinBSC »

BSn wrote:
Majstorinho wrote:
ahmed&nedzad wrote: Ne znam jesi li ti kad bio na Grbavici, ali tamo i sjever i zapad natkriveni. :P :P :P
Nema reflektora :oops:
Morat ce ih biti vec ove sezone, inace sljedecu nece ni moci igrati PL!
Barem se tako suska, jer NSBiH donosi novi, ostriji, pravilnik iduce sezone!
Valjda je tako najlakse "skresati" ligu na 12 timova! :D
Ako budu tako kresali bit ce i manje od 12 mogu se zaklet :D :D :D ne racunaj da navijaci drze svjetiljke na brdu povis stadiona :D :D
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#15 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by BSn »

AjdinBSC wrote:
BSn wrote:
Majstorinho wrote: Nema reflektora :oops:
Morat ce ih biti vec ove sezone, inace sljedecu nece ni moci igrati PL!
Barem se tako suska, jer NSBiH donosi novi, ostriji, pravilnik iduce sezone!
Valjda je tako najlakse "skresati" ligu na 12 timova! :D
Ako budu tako kresali bit ce i manje od 12 mogu se zaklet :D :D :D ne racunaj da navijaci drze svjetiljke na brdu povis stadiona :D :D

Mah, predsjednik Plavih kaze da posotje dvije varijante!
Po prvoj, Dolina bi imala najbolje osvjetljenje u Ligi, a po drugoj ne bi imala tako dobro, ali bi, ipak, imala!
Ostaje da se vidi!
:D
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#16 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by tbaharis »

AjdinBSC wrote:
BSn wrote:
Majstorinho wrote: Nema reflektora :oops:
Morat ce ih biti vec ove sezone, inace sljedecu nece ni moci igrati PL!
Barem se tako suska, jer NSBiH donosi novi, ostriji, pravilnik iduce sezone!
Valjda je tako najlakse "skresati" ligu na 12 timova! :D
Ako budu tako kresali bit ce i manje od 12 mogu se zaklet :D :D :D ne racunaj da navijaci drze svjetiljke na brdu povis stadiona :D :D

igrace u zenici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#17 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by Majstorinho »

tbaharis wrote:
AjdinBSC wrote:
BSn wrote: Morat ce ih biti vec ove sezone, inace sljedecu nece ni moci igrati PL!
Barem se tako suska, jer NSBiH donosi novi, ostriji, pravilnik iduce sezone!
Valjda je tako najlakse "skresati" ligu na 12 timova! :D
Ako budu tako kresali bit ce i manje od 12 mogu se zaklet :D :D :D ne racunaj da navijaci drze svjetiljke na brdu povis stadiona :D :D

igrace u zenici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma uradit ce ono kao sto je uradio Braco Hadziosmanovic...Kad je postavio 4 auta na terenu i upalio svjetla... :lol:
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#18 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by BSn »

tbaharis wrote:
AjdinBSC wrote:
BSn wrote: Morat ce ih biti vec ove sezone, inace sljedecu nece ni moci igrati PL!
Barem se tako suska, jer NSBiH donosi novi, ostriji, pravilnik iduce sezone!
Valjda je tako najlakse "skresati" ligu na 12 timova! :D
Ako budu tako kresali bit ce i manje od 12 mogu se zaklet :D :D :D ne racunaj da navijaci drze svjetiljke na brdu povis stadiona :D :D

igrace u zenici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Prije ce oni otici u Split, Zagreb ili Beograd, nego u Zenicu, a pitanje je da li je stadion N.K. Celika i dobio licencu, mislim da li su je trazili Celikovci!
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#19 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by sibelius »

Prowler wrote: nije samo rijec o Sarajevu, eto nek se danas sutra i vas Zeljo plasira u grupnu fazu suocava se sa istim problemom tako da... :wink:

Željo u grupnoj fazi...

:lol: :lol: :lol:
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#20 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by sibelius »

Prowler wrote:
sibelius wrote:Željo u grupnoj fazi...

:lol: :lol: :lol:
halo raja, zaista sam imao ozbiljne namjere prilikom otvaranja ove teme... :roll:
oprosti za malo šale :P

što se tiče 'našeg' stadiona

on po meni ispunjava sve norme...

ima zelene stolice :D
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#21 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by Majstorinho »

sibelius wrote:
Prowler wrote:
sibelius wrote:Željo u grupnoj fazi...

:lol: :lol: :lol:
halo raja, zaista sam imao ozbiljne namjere prilikom otvaranja ove teme... :roll:
oprosti za malo šale :P

što se tiče 'našeg' stadiona

on po meni ispunjava sve norme...

ima zelene stolice :D
Pa molim vas.Ako je AFH ispunjavao uslove za odrzavanje manifestacije Moj ummete,onda moze i liga prvaka :lol:
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#22 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by tbaharis »

Prowler wrote:
Majstorinho wrote:Ma uradit ce ono kao sto je uradio Braco Hadziosmanovic...Kad je postavio 4 auta na terenu i upalio svjetla... :lol:
duga svjetla + halogenke :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
imaju sad ove nove pitarske halogenke :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#23 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by sibelius »

Prowler wrote:
Majstorinho wrote:
sibelius wrote: oprosti za malo šale :P

što se tiče 'našeg' stadiona

on po meni ispunjava sve norme...

ima zelene stolice :D
Pa molim vas.Ako je AFH ispunjavao uslove za odrzavanje manifestacije Moj ummete,onda moze i liga prvaka :lol:
a na poluvremenu utakmica grupne faze, umjesto popularnih estradnih zvijezda MTV-a zapjevat ce 4 hafiza :lol: :lol: :lol:

nikad se ja s vama necu uozbiljit :-) :D
zar nisu tri hafiza i jedan gratis...

stadio: reis efendija cerić

mjesta: 190 000 :D

p.s. domaći golman uvijek brani na golu okrenutom ka istoku :D
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#24 Re: Stadion Koševo/AFH i Liga evropskih šampiona ???

Post by Majstorinho »

sibelius wrote:
Prowler wrote:
Majstorinho wrote: Pa molim vas.Ako je AFH ispunjavao uslove za odrzavanje manifestacije Moj ummete,onda moze i liga prvaka :lol:
a na poluvremenu utakmica grupne faze, umjesto popularnih estradnih zvijezda MTV-a zapjevat ce 4 hafiza :lol: :lol: :lol:

nikad se ja s vama necu uozbiljit :-) :D
zar nisu tri hafiza i jedan gratis...

stadio: reis efendija cerić

mjesta: 190 000 :D

p.s. domaći golman uvijek brani na golu okrenutom ka istoku :D
Matere mi ako ste vi imalo normalni... :lol: :lol: :lol: :lol:
wizzard
Posts: 512
Joined: 30/12/2005 13:40

#25

Post by wizzard »

dajte ba ljudi, sta vam je..to je neko u sanu bac'o bombice..pa isti su kriteriji za pretkola ko i za grupnu fazu, tj. kosevo je dobilo licencu vec od Uefe za ligu sampiona, tako da ne bi trebalo biti nikakvih problema..
Post Reply